Изпробвано: Ram Trail.1

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот Admin » Сря Ное 04, 2015 7:11 pm

Изображение
За мен този модел бе интересен най-вече с това, че е 29ка, но с геометрия, която е оптимизирана за по-агресивно и смело каране надолу. В същото време окачването е с ход 120 мм и цялостно байкът има доста ХС черти.
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -ram-trail
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот dviktor » Чет Ное 05, 2015 11:33 am

Много хубаво ревю както винаги браво. :agree:

Началото на годината имаше намалени на стари, но чисто нови модели на RAM. Взех въпросният велосипед . Модела е 2013 и все още се казва NDURO, разликата от сегашните че моят дойде с предна вилка с ход 130мм. Всичко което е написано по горе е много точно, отговоря на ХС/АМ байк. Подтиква към малко по агресивно каране но не чак като типичен АМ байк.

Като качество имам някои забележки. Боята пада много лесно, примерно при стягане на някой от болтовете директно се люпи. Другото нещо е че жила минават покрай седалковата тръба и се търкат в нея, което е малко неприятно.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот Admin » Чет Ное 05, 2015 3:49 pm

Аз нямах проблеми с жилата (за разлика от първото поколение Nduro, където направо пречеха, като минаваха през кобилицата), но може би при по-дълго ползване изниква като проблем.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 06, 2015 11:33 am

Админ, ти не беше ли висок около 1,70 - 1,75??? М размер голям ли е за толкова висок човек???
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот Admin » Пет Ное 06, 2015 11:54 am

170 см съм, което открай време ме поставя на границата между размерите S и M. Само че в последните години, с "удължаването" на велосипедите, някои размери М взеха да ми стават твърде дълги. :D Но това опира вече и до лични предпочитания. Засега наблюденията ми са, че най-удобно се чувствам с дължина на ефективната горна тръба около 585-590 мм. При 600 мм, както е и при този Trail, велосипедът ми е съвсем удобен, много стабилен, но губя част от повратливостта (т.е. не мога да завивам толкова рязко и бързо в остри, бързи завои), което го усещам на точно определени пътеки или участъци от тях. Т.е. дължината си има плюсове, има и минуси - зависи кой по какво кара най-често и кое е готов да преглътне за сметка на друго. Примерно за много хора, които са карали дълго време DH велосипед, и този Trail, и много други съвременни АМ/ендуро велосипеди ще се строят идеално повратливи, но аз пък съм карал предимно ХС и Ам велосипеди през годините, при това 26-цолови и сравнително къси (такива бяха геометриите), затова сега много от новите велосипеди ми идват малко трудни за завиване на конкретни места - не по принцип (защото примерно на широка пътека с бързи, но не много остри завои, стабилността е от голямо значение), а само в отделни моменти.

Т.е. на въпроса ти - не, не е голям, но трябва да се има предвид, че е от дългия тип велосипеди. Съответно, ако човек предпочита по-късия тип, добре е при моя ръст да се насочи към S. Просто много субективни станаха нещата с размерите в последно време - едно време водеща беше дължината на седалковата тръба, сега за мен лично от по-голямо значение е дължината на ETT + Reach&Stack, и изобщо, дължината на велосипеда като цяло.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 06, 2015 3:11 pm

Хммм, колкото мен си значи. И аз идвам от 590мм ETT (М-размер трек Ремеди 2009) и се чувствах много удобно на него (с 50мм лапа). Замина си обаче, за да освободи място за бъдещия точен размер за девойката (а тя ще е S или XS, още не съм сигурен). На мен обаче само спускарския танк не ми е достатъчен и ме гложди 2016-та да си потърся цял ендуро-велосипед. И попаднах на S-размер на нещо ново и тотално неизвестно с ETT 600мм - което ще рече, че ако стрелям в нея посока, ще трябва да е с много къса лапа (нещо от порядъка на 30-35мм :dontknow: ). Та започнах да обръщам внимание доста на ЕТТ-то при различните марки и ми е много чудна тая логика с много дългата рамка и много късата лапа...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Изпробвано: Ram Trail.1

Мнениеот dviktor » Нед Ное 29, 2015 9:36 am

Здравейте, обмислям вариант да си сменя задният шок,който без заключване и е най базовият модел. Прочетох статиите, които админ е писал за RAM AM.ONE и по подробно е описал разликите между двата шока и за сега съм се насочил към това http://www.rosebikes.com/product/detail/aid:761778 отговаря на бюджета с който разполагам а именно около 400 лева. Нещо до тези пари до тези пари бихте ли ме посъветвали? Размерът трябва да е 190X51.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта