МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот Admin » Вто Дек 09, 2014 3:35 pm

Това е нещо, което с Краси Великов направихме по негова идея съвместно за МТБ-БГ и Хипертуршия. Затова справочникът го има и на двете места, като има и известни разлики - основно текстовете са писани от Краси и редактирани от мен, като всеки е допринесъл съобразно информираността си, а има и стилистични разлики тук-там, доколкото всеки си го е преправил за своята медиа, но основата е една и съща и това е списък с всякакви организирани по един или друг начин субекти (формално или не), които осъществяват някаква дейност, свързана с планинското колоездене.
Хипертуршия: http://hiperturshia.com/pismena-Index+MTB-49.html
МТБ-БГ: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... and-groups

Надяваме се ,че подобен справочник ще е интересен и полезен за повечето каращи, тъй като в известен смисъл дава насока за много от градовете къде човек би могъл да потърси компания за каране, или дори само виртуално да се ориентира кой какъв е и за какво се бори, образно казано.

И тай като последното, което искаме, е да бъдем последна инстанция, разчитаме много на всички заинтересовани да ни изпратят допълнения, редакции и дори нови предложения, за които не знаем. Най-удобно ще е да го правите тук, в тази тема, тъй като и двамата с Краси имаме достъп до нея, но може и по всякакви други начини, които са удобни за вас.

Особено искам да наблегна на тънкото разграничение между приятелските групи и неформалните клубове. Като критерий сме използвали собствените си впечатления за това дали дадена група се изявява и "навън", т.е. като отбор, като организатор/помощник в събития, или се придържа само към дейност на приятелски начала вътре в групата. Никого не искаме да обидим, нито пък да правим някого зорлем по-организиран, отколкото той се смята. Затова всяка приятелска група, която се счита за неформален клуб и иска да бъде посочена като такъв, или обратно, всеки неформален клуб, който не иска подобно "определение" към името си, могат да ни пишат, за да ги наместим там, където те самите се виждат, а не където ние ги виждаме.
:beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот mover » Вто Дек 09, 2014 4:11 pm

Браво на вас, Краси и Любо! Поздравления! :agree:
Видяхте лошото време навън и ни осигурихте забавление за зимния сезон.
Все пак, докъде да се добавя информация. Според мен е добре да има:
- координати
- водещи лица (формални или не)
- офиц. брой членове/неофиц. брой членове
- периодичност на сБирки, кога и къде
- насоченост за каране (DH, AM, XC, асВалт)

БТВ, не са включени фирмени отбори; не видях Казанлък. Не трябва ли все пак да се започне с БКС?
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот kvelikov » Вто Дек 09, 2014 4:19 pm

Изображение

Нали съм по картинките... не може без байряк! ;)

Индексът е динамичен и дори в момента натъкмяваме нещата.
Опитах с никаквите си познания да направя една символична карта, върху която са нанесени представените градове.
Така, кликайки върху града, който ви интересува, ще можете лесно да отивате на него. До довечера ще работи.
Не ми се занимаваше с флаш или други HTML-ли, защото не мислех, че обемът мат'рял ще излезе толкова...
Ако се наложи (в бъдеще), може и да попроменя визията.

Цялата идея беше в информацията - да е събрано на едно място всичко (или поне колкото може) за "играчите" на МТБ-сцената.
Вече потекоха заявките на различни познати (благодаря за което :agree: ) и допълваме в движение. Това беше и причината да пуснем Индекса в по-суров вид.
Благодаря и на Хер Админ, че ми се върза на акъла и заедно свършихме едно полезно дело.

Преведено на български, всичко това означава, че ако искате да присъствате с приятелската си група, отбор, клуб, лига, федерация и прочее манифестация, просто пишете, за да ви добавим.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот taurus13 » Вто Дек 09, 2014 4:21 pm

Ммм...алко сте ни сбъркали името. То е Dъrty Muddy. Утепали сте закачката. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот Admin » Вто Дек 09, 2014 4:24 pm

taurus13 написа:Ммм...алко сте ни сбъркали името. То е Dъrty Muddy. Утепали сте закачката. :D


Извинявам се, поправено е! Освен това точно за вас аз не мога да реша дали трябваше да сте и в горния списък, или не, така че преценете и ми кажете. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот iPop » Вто Дек 09, 2014 4:33 pm

И аз имам забележка: Трябва да е "Агро дайнамик рейсинг тийм", а не "Агро-динамик рейсинг тийм" :beer:
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот vpravov » Вто Дек 09, 2014 4:33 pm

Admin написа:
taurus13 написа:Ммм...алко сте ни сбъркали името. То е Dъrty Muddy. Утепали сте закачката. :D


Извинявам се, поправено е! Освен това точно за вас аз не мога да реша дали трябваше да сте и в горния списък, или не, така че преценете и ми кажете. :beer:

И аз малко се чудя. Все пак сме леко "апокрифни". Ама пък знае ли се? Може па да направим някой МЪddyгаС.К.Ар. :evil:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот Admin » Вто Дек 09, 2014 6:00 pm

iPop написа:И аз имам забележка: Трябва да е "Агро дайнамик рейсинг тийм", а не "Агро-динамик рейсинг тийм" :beer:

Поправено, както и някои други неща, които разни хора ми изпратиха по други канали. В общи линии, предполагам, че в рамките на няколко дни картинката ще стане още по-ясна и подробна.

mover написа:Все пак, докъде да се добавя информация.

Аз лично не смятам, че в този справочник трябва да има твърде много информация - идеалното е да има просто кратко описание и съответния клуб/група, ако си има сайт, ФБ страница или друго такова, там да са подробностите - по този начин те са извън наш контрол, т.е. по-лесно се актуализират и т.н.

mover написа:БТВ, не са включени фирмени отбори; не видях Казанлък. Не трябва ли все пак да се започне с БКС?

Включени са повечето отбори, за които сме се сетили, но сигурно сме пропуснали някои - ако знаеш за такива, пиши ги и да ги добавяме. :agree:
За Казанлък така и не сме сигурни дали/какво има там като организираност, извън шосейните клубове. Краси при него е написал 2-3 реда за ситуацията, аз в моя вариант предпочитам да фигурират само субекти, които са налични към момента и за които има поне някаква информация.
Що се отнася до БКС, фактът, че не се сетихме за тях май е достатъчно показателен... :crap: Иронията настрана, нека приключат съдебните дела и неуредици в БКС и ще ги добавя - сега ми е малко трудно да напиша каквото и да е за тях. :banghead:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот sailman » Сря Дек 10, 2014 8:06 pm

Доста време се чудех, дали да пиша нещо или да оставя нещата така както са, но в крайна сметка реших, че понеже тъй или иначе личността ми е свързана с Щурият Кур, (А аз си държа на името) редно е да се намеся.
Покрай Алкохолната наука, към която съм привързан несъмнено, странно ми е, че сякаш са останали в страни Щури неща, с които аз лично се гордея, например южният граничен коридор, трасиран през двете кампании "Щуропия" 2010 и 2011 година. В последствие ползван от Байкария и други групи.
Също така, иска ми се да внеса яснота относно съпричастността на групата към велорали "Черни връх". А тя не е, защото този или онзи от хората е свързан или е бил свързан с Веломания. А защото, някои от основните хора от групичката ни са създатели на въпросното състезание, нищо че в момента се експлоатира от хора, дето за всичките години откакто това нещо се случва, не можаха да се научат как се правят нещата.. И продължаваме да запълваме дупки, а аз всяка година се питам "До кога така?" (Сори ама..)
Жалко е, че сме станали известни основно с влечението си към силните напитки, но тъй или иначе, никой от нас не е имал амбицията да бъдем нещо повече от група приятели обединени от любовта към планините и велосипедите.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот kvelikov » Сря Дек 10, 2014 8:44 pm

Силно, основателно и адски логично!
Коригирано. :agree:

П.П.
Това е логиката на суровия, работен вариант на Индекса.
С Любо няма как да се сетим всичко и за всички. Направихме матрицата, оттам нататък сте вие.
Колкото повече неща кажете за себе си, толкова по-информативно и пълно ще е представянето ви.
:peace:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот OXUS » Чет Дек 11, 2014 8:50 pm

Здравейте, искам да предложа за добавяне "Колоездене Перник".
Уебсайт: velo-pk.org
Фейсбук страница: facebook.com/Cycling.Pernik

Занимаваме се с популяризиране на колоезденето в нашия град. Това ще рече организиране на велопоходи, велосъбития, и натискане местната корумпирана власт да започне да изгражда човешки условия за свободно и безопасно придвижване с велосипед. Съвсем скоро ще бъдем регистрирани и като сдружение.
Изображение
Аватар
OXUS
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 4:30 pm
Местоположение: Перник, България

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот kvelikov » Чет Дек 11, 2014 9:22 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот Velocracia » Пон Дек 22, 2014 5:48 pm

Здравейте, моля да добавите и нашето велосдружение "Велокрация" гр. Своге.
Уеб сайт: http://velocracia.com/
Фейсбук страница: https://www.facebook.com/velocracia
От гр.Своге сме, младо велосдружение сме, не сме професионалисти, но имаме воля да покоряваме Балкана. Юридическо лице сме, до тук сме организирали няколко велотуризма с хора, извън сдружението, като сме почнали да маркираме с GPS, да заснемаме и описваме трасета около града и в балкана около Своге. Засега само за по-начинаещи. Новият сезон ще маркираме с GPS и боя, заснемем и опишем много маршрути от всякакъв тип. По някакъв начин се опитваме и да създаваме вело инфраструктура, на центъра на града ни монтирахме стойка за велосипеди, като скоро ще монтираме още + информационни табла. Ще се радваме да покараме и да се запознаем и лично, пък може и да изпием по някоя бира :)
Velocracia
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Дек 22, 2014 7:12 am

Re: МТБ справочник - клубове и организирани групи в България

Мнениеот kvelikov » Пон Дек 22, 2014 8:56 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubobubo и 64 госта