Предложения за нов байк street/dirt

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Предложения за нов байк street/dirt

Мнениеот tester » Съб Юни 23, 2018 8:29 pm

Здравейте, въпреки наличието на многобройнite фейсбук групи и магазини, реших, че тук е мястото да попитам за мнение.
Преди около 1 година много се запалих по бмх, даже си бях набелязал колело и щах да го взема, но нещо се разубедих и сега съм се насочил към по-голямо колело за скокове и трикове - без скорости.
В момента имам драг зх-2 18 инча рамка леко моднато с вилка, педали, команди и исках и още неща да сменям, но виждам, че няма смисъл. Искам нещо истинско.
Като за начало съм се насочил към драг ц2 дърт. Гледам, че рамката е 13,5 и се чудя дали ще е подходяща за мен. Аз съм 180 см, 80 кг.
Другият вариант за колело е октан 1. Като октана, ми харесва много повече.
tester
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 17, 2018 10:53 pm

Re: Предложения за нов байк street/dirt

Мнениеот tester » Пон Юни 25, 2018 11:15 pm

Аз мисля, че знам, какво ще взема. Като, цяло съм на мнение, че самото колелото не от такова значение, защото е просто инструмент...
tester
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 17, 2018 10:53 pm

Re: Предложения за нов байк street/dirt

Мнениеот tester » Съб Май 25, 2019 2:45 pm

Почти 1 година по-късно вече мога да кажа че си сглобих сам един сбирщайн твърдак. Пробвах го без скорости, но се оказа, че не може да ме отведе до там където бях свикнал, бутането ми не ми се хареса и преминах на 1х10.


Изображение
image uploader
tester
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 17, 2018 10:53 pm

Re: Предложения за нов байк street/dirt

Мнениеот anaydev » Пон Май 27, 2019 7:05 am

Честито и много километри да му навъртиш :beer:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложения за нов байк street/dirt

Мнениеот tester » Пон Май 27, 2019 10:47 pm

Мерси,
представях си, че ще получа нещо като Canyon Stitched 720 Pro, но се получи нещо доста по-различно и евтино разбира се. Ето и описание на частите:

Рамка Drag CII - по-голямата 16.5"
Вилка Suntour XCM 30 - малко карана от стария ми байк. За сега ми върши работа, би следвало да я сменя сляд като се счупи.
Лапа COX
Бар - COX 690mm
Спирачки Shimano - най-обикновените хидравлични
Ротори 180 преден/203 заден - доста евтини - като позагреят и се измятат и започват да търкат
Курбели FuNN - 170mm за 2 плочи - в момента само 1 плоча, кръгла, 32 зъба тесни/широки
Засна касета - Shimano hg 500 10s - 11-42
Заден дерайльор - Shimano Deore RD-M6000-GS
Команда - Deore M6000
Шини и глвини - супер обикновени
Гуми външни Schwalbe Table Top - супер доволен
Предпазител за рамка - стара вътрешна гума, захваната с кабелни връзки
Дръжки - COX
Седалка - дебела с гел, тежка. Както казва Sam Pilgrim - "It works like a dream", особенно по павирани улици!
Педали - алуминиеви с метални пинове

За по-нататък съм се загледал във вилка Manitou - дават ги доста леки.
От тук нататък мисля само да го олекотявам. Преди да сложа скоростите, беше доста леко, но...

Изображение
tester
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 17, 2018 10:53 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта