Какво DJ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Какво DJ

Мнениеот Burgasbiker » Сря Окт 25, 2017 1:39 pm

За около 700-800 лв какво Dirt Jump колело(свястно)мога да си взема?Мислех си за scott voltage yz 0.2 но той е към 1200лв.
Burgasbiker
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 11:08 am

Re: Какво DJ

Мнениеот Gworan » Пон Яну 21, 2019 6:07 pm

Тъй като ми става неудобно само да отварям теми, реших да пиша в тази. Отказах се, от скоро коментираното, да взимам DH колело, и реших че ще е по-удачно да взема нещо за пъмп трака и скоците в парка и разни скейт зони. Не че съм много вещ, даже обратното, но желание не ми липсва.
Чудя се между Canyon Stitched 360 Pro, Dartmoor two6player, или да сглобя Octane One Zircus с една вилка Manitou Circus Expert, от нашия пазар, че то друго няма... Естествено, говоря само за чисто ново.
Каньона е най-скъп (1300 евро с доставката), удря тавана на бюджета (гледам до 2500 да се вмъкна), обаче идва и с най-хубавата вилка Pike DJ. Дартмуура ще ми дойде за само 100лв по-малко с доставката, така че май няма смисъл.
Сещате ли се за някакъв вариант който съм пропуснал, и си заслужава?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Какво DJ

Мнениеот Gworan » Пон Яну 21, 2019 9:19 pm

Commencal Absolut съм забравил да впиша... С цена от 999 евро е най-евтиния вариант, а сякаш не отстъпва много по части?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Какво DJ

Мнениеот КоlЮ » Вто Яну 22, 2019 12:05 am

Ако възнамеряваш да се занимаваш сериозно и да се развива в изпълнението на трикове ,ти препоръчвам да си вземе хром-моли рамка (с около 0,5кг по тежки) ,ако ще го караш по лежерно --> алуминиева (по-лека).Геометрията не се е изменила от доста време 68°-72° челен ъгъл, главно 24"-26" търкала ,най-често с 135 мм задна главина , възможно най-ниска рамка 12"-13,5" рамка ,малък заден триъгълник , ход на вилка 100-120 мм , сингъл-спеед с главно преобладаващо рацио 55 (изчислява се като " броя зъби напреден венец се дели на броя зъби на задния и се умножи по цолажа на гумата ). функционалността на вилката не е от много голямо значение ( колкото по твърда , толкова по добре , целта е минимална загуба на инерция при приземяване или съответно увеличаване на скоростта при помпане ) ,разбира се е хубаво да е от по-висок клас за да издържи (цели нещо с по-дебели стенъни 34+ ,като една от най-хубавите вилки за DJ е Fox 36 831) .Друго на което е хубаво да се обърне внимание е: задната главина да е висок клас и съответно шината и здраво кормило,но нека не забравим ,че няма вечни неща(особено тези с доживотна гаранция). Забрави за карбона при DJ .

Марки и модели си е повече лично предпочитание ,поне за мен ,има доста водещи и известни в DJ ,главните от който са NS bikes , Тrek , DMR , Dartmoor ,Fireeye, в последно време и Marin прогресира доста ,благодарение на Matt Jones .
Dartmoor two6player е доста хубава рамка (26bikes са направили и доста хубава сглобка).
Octane One Zircus е начално-среден клас рамка( значително по-добра от предлаганите български) ,цепи се лесно (най-често на горната тръба при челото) .
Canyon е хубава марка ,но лично аз освен ,ако не ме спонсорират ,не бих си я взел.
От 4-те който си си харесал,аз лично бих избрал Dartmoor-а .Също така може да погледне , някой продаваше NS movement (тук или във ФБ пазара ) за 600-700 евро на няколко месеца с гаранция .

Подходящи компоненти за DJ окомплектовка:
Рамки:
Алумин:
-NS Bikes Decade/LIAR
- Trek TICKET DJ
-Dartmoor 26PLAYER
-Specialized P3

Cr-Mo:
-NS Bikes CAPITAL
-Dartmoor Cody/Quinnie
-Octane One VOID/Spark
-DMR Sect
-Fireeye bloodshoot/Shortfuse

Вилки:
-нисък клас Марцоки Dj 1,2,3 ...(лоша инвестиция тежки и хлопат,DJ1 може да се преработи към въздушен вариант ,което подобрява значително работата му и грамажа) . Сънтур не бих препоръчал и на най-големия си враг.
-Среден клас :марцочи Z1(трябва да се намали хода) ,manitu sherman (много тежки и с фабричен дефект на регулацията за хода) Argyle 318(тежка-пружина) , Pike 3xx ;4хх и 454 (трудно се намират,особено здрава Аir u-turn ,но вечни при правилна поддръжка) , X-fusion Velvet (Доста лека и здрава и има възможност за регулиране на хода вътрешно от 80-140 ) ,manitou circus expert (Една от най-разпространените вилки поради факта цена-качество, Compa не бих го препоръчал)
-висок клас: Pike Dj , Fox 36 831 ,MRP Slope
Шини:
-NS (кривят се лесно) , DМR Deevee(доста стабилни) ,Halo Sas (бомбоустойчиви, но тежка ); Sunringle (Халба), Aliennation (леки и доста здрави ,висока цена)

Ако не си спрял твърдо на hardtail, погледни и вариациите наречени Slopestyle
https://26bikes.com/shop/bikes/enduro-allmountain/prod/marin-24-hawk-hill-jr, но е 24" и трябва да се инвестира в 26" Wheelset .
Ns soda е уникална рамка,но и цената и е атрактивна.
Поздрави.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Какво DJ

Мнениеот Gworan » Вто Яну 22, 2019 9:15 am

Благодаря за изчерпателния отговор. Имах един скот волтидж преди, и много често ходех на пъмп трака лятото след работа. А сега в града са направили нова рамка на скейт зоната, и още повече ми се иска да си взема пак такова колело.
Конкретно търся твърда рамка, а не слоуп. Бих искал да питам каква е причината да избягваш каньона? За сега той ми е фаворит, от тези които разглеждах.
За вилка, гледам само колела които си идват със Circus Expert или Pike DJ. Мисля че на скот волтиджа идва с X-fusion velvet, но още не са изкарали за 2019, а 2018 модела го намерих само в евнас, и е изчерпан.
Както споменах, разликата в цената между каньона и дартмура ми излиза г/д 100лв. А разликата в цената между манитуто и пайка е двойна. Също пайка е и по-лек...
Муувмента който споменаваш, мисля че го бях видял, един лилав, някъде се продаваше. Обаче новите измислици от NS с тая боя, като напръскана на капки (и други нови модели изкараха в такива цветове) много ме отблъсква, направо ме ядосва, че са ги направили такива, щото иначе ми харесват рамките...
Specialied P3 pro също е вариант, но не го намирам по магазините.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта