Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Kinjala » Чет Сеп 03, 2015 2:43 pm

Здравейте :wavey: , искам да попитам коя от 3-те рамки е най-добра и най-здрава за моя стил :dontknow: (до сега съм карам с някаква рамка на cross мисля 2000г. и не ме е предала но много тежка) . Не съм сигурен точно какъв е, но аз съм от Пловдив и често катеря тепетата и слизам по тях, често ходя до Альоша и се спускам от там, понякога и от горския път, също така се уча да карам и на задна гума , спускам се по стълби, прескачам разни бордюри (не всеки път успешно) уча се на трикчета, обожавам спусканията и т.н.к. Знам че за тези рамки има мноого теми и съм прочел една голяма част от тях но в 1 тема пише например drag c1 е супер рамка здрава стабилна не се усуква лесно не се цепи , a в друга тема пише drag c1 е най-големия боклук усуква се за 2 дена не издържа градуси и т.н.к та се чудя коя е тези рамки ще ми свърши работа. Висок съм 1.80м и тежа 70кг бюджета за рамка ми е малко - 200лв или най-много 250 , знам че за хубава рамка са малко но аз сега ще започвам с трикчета и не мисля че ми трябва скъпа рамка. О да не забравя на рамката ще бъде сложена вилка RST Gila T8 или някоя много наподобяваща я :) приемам и други рамки но в рамките на бюджета ми, но не мисля че има такива. Благодаря предварително :)
Kinjala
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 11:51 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Hardtail_BG » Пет Сеп 04, 2015 2:06 am

DC pussy street 26" това е рамката цената варира от 210 до 280 лв. В зависимост от офертара. Рамката има различни цветове и размери.Стой далеч от вилката, която си избрал. По-добре се ориентирай към Sr Suntour XCM, ако си начинаещ караш много разновиден стил но мисля, че разбирам какво имаш в предвид.Какви части имаш? Трябват ли ти предложения за окомплектовка? :beer:
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Kinjala » Пет Сеп 04, 2015 11:48 am

Амм търсих за рамката но в никои български сайт я няма :( а за вилката Sr Suntour XCM това беше 2рият ми избор но има малко вход :х не че знам колко ми трябва за моят стил но 100мм ми се вижда малко но за тези пари намерих само Sr Suntour XCM и RTS Gila T8 но аз не разбирам и ще те послушам :) за частите които имам :D :D :D емиии :D аз мислех да си взема спирачките и скоростите от старото колело също обмислям и гумите но за тях не съм сигурен , за сега съм поръчал кормило и ще мисля за лапа но последно ще я взимам или ако е от сайт нещо заедно с частите и лапата ще поръчам :) и не знам какво значи окомплектовка , но ако обясниш какво е може да предложиш , каквото и да значи тази дума :roll2: ако може някои линк към рамката ще съм благодарен ако не може да споделиш мнение за тези които съм изброил горе :beer:
Kinjala
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 11:51 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот creapfog » Пет Сеп 04, 2015 3:13 pm

creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Kinjala » Пет Сеп 04, 2015 4:22 pm

a коя от тези 2 рамки е по-добра за мен ( и дали и двете са за V-brake ? ) ? ппц цената не е много по-висока , ще поработя още малко преди училище и така , но коя да взема и ако може мнение за вилката ? :) мерси предварително :beer: и да кажа пак висок съм 1.80 тежа 70кг и съм на 16 + тренирам volley и може да порасна още някои др сантиметър
Kinjala
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 11:51 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Hardtail_BG » Пет Сеп 04, 2015 11:29 pm

За твоя стил не ти трябват никакви скорости работата е single speed (една предавка). С цел улекотяване на колелото, по-малко части за чупене и за по-малко бъдещи главоболия. 100мм ход е идеален за Street. Рамката, която ти препоръчах преди я имаше в бг сайтове, но в момента няма в наличност. Ако се интересуваш продавам рамка за този стил съвместима с v-brake.
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Kinjala » Съб Сеп 05, 2015 8:04 am

Да интересувам се ,ако може дай снимка на рамката и цена , а за сингъл спеед скорости в нета съм гледал та те са по за над 150 лева което сериозно ще надхвърли бюджета мизащотовсе пак и вилка трябва да взимам :/ но даи оферта за рамката и ако може за някои евтини скорости (ако има де) Благосаря предварително :)
Kinjala
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 11:51 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Kinjala » Съб Сеп 05, 2015 9:09 am

Но като се замисля не е добре с сингъл спеед ... По-добре да съм с един сиск на средното за да можеотзад да имам скорости защото все пак за катерене и за бързина и за скокове ти трябват различни скорости, пък и не съм фен на контра-та :/ предпочитам v-brake
Kinjala
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 11:51 pm

Re: Drag c1 vs drag climber vs RAM ht1 за моя стил ?

Мнениеот Hardtail_BG » Нед Сеп 06, 2015 12:35 am

Пич нещо си се объркал single speed-а не е с контра, лесно се катери с него (зависи от това на коя скорост си) аз лично съм с 15 венеца отзад а на средното съм с 30 и нещо незнам точно, и не е 150 лв. А около 50-60 лв. Така както искаш ти със скорости е по скъпо трябва ти обтегач, жила, команди, водач, ролки и по-дълга верига и това е в повечето случей по-скъпо от single speed.Ако искаш ще ти праря снимка на рамката ми и ще ти помогна със зглобката. Наздраве :beer:
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта