Помощ за Single Speed :)

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за Single Speed :)

Мнениеот Hardtail_BG » Пет Окт 11, 2013 10:29 pm

Здравейте от няколко седмици се запалих по DJ и Street. Ето моят рамка за начало : http://prikachi.com/images.php?images/285/6646285S.jpg Искам да попитам може ли да се сложи Single Speed ? Искам да стане така : http://prikachi.com/images.php?images/673/6646673R.jpg но курбелите ако може да са по-къси. За каква сума говорим: трябва ми плоча, курбели,спейсъри и среден венец ? Ако може да мина евтино от бюджета 50лв. дори 2-ра рака нещо :) Но преди да предприемам нещо кажете дали може да се сложи ! :praying: Колелото е 24 цола и ако трябва снимки при курбелите и тнт главина казвайте ! :bowdown: :bowdown:
Извинете ако има правописни грешки !
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот snokqqh » Съб Окт 12, 2013 11:57 am

Може да стане но с малко повече пари.. трябват ти 33лв само за задните спейсъри и венче http://www.bike-house.biz/product/1825/ ... a-sin.html още 15лв за сингълспиийд верига http://screambikes.eu/bg/verigi-zadni-v ... -k810.html Курбелите за Х са доста скъпи така можеш да минеш и с обикновенни,а ако не ти се дават толкова пари го направи така http://www.pinkbike.com/photo/6802741/ :)
snokqqh
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 10:31 am

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот Hardtail_BG » Съб Окт 12, 2013 12:40 pm

Ще набутам повечко пари тогава, но нужна ли е веригата нестава ли с обикновена ? :dontknow: И от каде да взема плоча ?
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот snokqqh » Съб Окт 12, 2013 1:28 pm

Hardtail_BG написа:Ще набутам повечко пари тогава, но нужна ли е веригата нестава ли с обикновена ? :dontknow: И от каде да взема плоча ?

Да нужна е понеже венчето става само с сингъл спийд верига,но ако искаш купи венеца и спейсърите и пробвай с някаква стара верига и 1 или 2 half link звена
snokqqh
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 10:31 am

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот Brave » Съб Окт 12, 2013 1:33 pm

Всъщност какви части налични имаш в момента освен рамката и курбелите? Защото ми се струва че се объркваш сериозно.

За какво са му халф линк звена, при положение, че рамката му е с хоризонтални дропаути?
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот snokqqh » Съб Окт 12, 2013 2:43 pm

Brave написа:Всъщност какви части налични имаш в момента освен рамката и курбелите? Защото ми се струва че се объркваш сериозно.

За какво са му халф линк звена, при положение, че рамката му е с хоризонтални дропаути?


И кво като е с хоризонтални дропаути аз съм виждал много с такива дропаути и пак са с сингъл спийд без сингалатор/обтегач :)
snokqqh
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 10:31 am

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот Hardtail_BG » Съб Окт 12, 2013 7:04 pm

Brave написа:Всъщност какви части налични имаш в момента освен рамката и курбелите? Защото ми се струва че се объркваш сериозно.

За какво са му халф линк звена, при положение, че рамката му е с хоризонтални дропаути?



Имам всички части но само ми остава това
КЗТ ! КАРАМ-ЗДРАВ-ТВЪРДАК
Аватар
Hardtail_BG
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1002
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 7:19 pm

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот Brave » Нед Окт 13, 2013 12:50 pm

snokqqh написа:
Brave написа:Всъщност какви части налични имаш в момента освен рамката и курбелите? Защото ми се струва че се объркваш сериозно.

За какво са му халф линк звена, при положение, че рамката му е с хоризонтални дропаути?


И кво като е с хоризонтални дропаути аз съм виждал много с такива дропаути и пак са с сингъл спийд без сингалатор/обтегач :)


Точно защото е с хоризонтални дропаути, рамката му е ЗА сингъл спийд и не се нуждае нито от обтегачи, нито от сингулатори, нито от халф-линк звена, за да стане сингъл спийд. Това което му трябва за безпроблемно ползване с този вид уши са ос с гайки на главината. Куйк рилиз няма да държи, почти със сигурност. Проблема идва от там, че когато яко натиснеш педалите, тъй като дропаута е хоризонтален, оста изплъзва от дясната страна и отива напред.
Иначе освен това, може да се сложи специфична сингъл спийд главина, такава на шлици или такава на резба. Ако е на шлици му трябват гореспоменатите спейсъри и венче. Или ако не му се дават пари - запазен венец от касета и подходящи спейсъри, за да стабилизират венчето. За резба - по-добре да се стои далече от тези главини.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Помощ за Single Speed :)

Мнениеот oldrider » Вто Окт 15, 2013 9:58 pm

Какво ти остава за да караш? Аз имам хубави части и съм ги пуснал евтино. Ако си от София мога да ти направя венчетата да караш. :) Не ти е нужно да правиш сингалатор, но ако е нужно ще направим един...имам стар обтегач и рамо от в-брейк. :)
Life to ride.Ride to life. Lapierre Dh Team
Аватар
oldrider
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1172
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 9:31 pm
Местоположение: Bulgaria/Sofia


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта