Въпрос за накладки на КООL-STOP

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот AV » Сря Сеп 30, 2009 8:48 pm

Интересува ме дали накладките на KOOL-STOP KS-D620, които са за спирачка SHIMANO BRM 475/525, са метални или RESIN.

Дисковете ми са само за RESIN накладки, поне така пише на тях, за това питам дали тези накладки ще са ОК??

Мерси предварително
AV
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:35 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот _SoRa_ » Сря Сеп 30, 2009 10:04 pm

High Performance Organic Compound
Не успях да намеря друга информация. Дано тази ти е от полза.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот AV » Чет Окт 01, 2009 8:54 am

мерси
и аз това намерих, което ще рече, че не са метални
така че се надявам да са ок за дисковете!
AV
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:35 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот veskoz » Чет Окт 01, 2009 9:16 am

Преди време когато имах 475 Пацо ми препоръча накладки Rhino. Мисля, че Веломания и дилърите й ги подържат. Цената им беше около 7-8 лева. Любо от Веломания също се изказа доста ласкаво за тях (на него рядко му се налага да ги стиска, но наложи ли се трябва да са добри :D ), а Пламен твърдеше, че даже са по-добри от оригиналните. Ако искаш мога да питам за точна цена и дали ги има още. :peace:
Може да пробваш и kool stop и Rhino и да напишеш впечатления. :deal:

Иначе е т'ва ма нещо ми се разминават цените http://screambikes.eu/d-d-d-n-d-n-d-d-d ... dk-23.html :eek3:

По въпроса ти. OK са за диска.
Kool-Stop disc pads are made with organic materials that are blended and bound together using a resin. The compounds do include small amounts of metal to improve the braking formula but though this is a mined material the pads are largely organic. The term semi metallic can also be used. We have found during testing that our disc pads are Rotor Friendly and provide high performance braking throughout the life of the pad.

Our Kool-Stop disc pads using the aluminum back plates are made with the same organic compound. The weight per pair is around 10 grams.

Kool-Stop sintered metal disc brake pads are designed to give your bike performance braking in extreme conditions, e.g. XC, downhill, trials and dual slalom riding. Our pads have a quick break-in period so you get maximum performance during those demanding rides when stopping power, durability and long pad life are required. Sintered metal compounds have a higher resistance to brake fluid contamination and should not be used on Ceradure® ceramic rotors or in closed hydraulic systems.
Последна промяна veskoz на Чет Окт 01, 2009 9:30 am, променена общо 1 път
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот DTD » Чет Окт 01, 2009 9:26 am

От лични наблюдения ще кажа, че Rhino-то за ужасни накладки (може и да е от спирачката де :D ). Kool stop-a ще са по-добри със сигурност.А относно цената, да 16.90 са... Не знам преди колко време са били 7-8 лева, отдавна ще е било. :)
Последна промяна DTD на Чет Окт 01, 2009 10:20 am, променена общо 1 път
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Въпрос за накладки на КООL-STOP

Мнениеот AV » Чет Окт 01, 2009 9:55 am

ок, мерси за отговора!

След събота/неделя ще мога да опиша впечатленията ми за KOOL-STOP спрямо накладките на SHIMANO, тъй като до сега бях с такива.

Rhino-то ще остане за по-натам.

А само да спомена, че цената на KOOL-STOP в Bike Center-a е 33 лева.
AV
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:35 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 112 госта


cron