Съвет ако може...

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Пет Сеп 11, 2009 8:34 am

Значи въпросът ми е следния - http://screambikes.eu/prodigy-johnny-br ... ramka.html http://screambikes.eu/dragomir-c2.html http://screambikes.eu/drag-climber.html коя от всичките рамки става(и не само,ами е и качествена) за AM(главно) и DJ(доста рядко и то няма да я натоварвам много)? Също така,ако можете да ми препоръчате качествени,не много скъпи вилки ще съм ви благодарен защото нищо не разбирам от вилки... :crap: :crap:
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am

Re: Съвет ако може...

Мнениеот barabum » Пет Сеп 11, 2009 8:59 am

От тези,които си избрал - С2-ката. Но да знаеш,че тези рамки за предимно са предназначени за DJ и за АМ няма да са ти много удобни
did написа:
EccentricMOTION написа:Намерих си безплатно курбели Cyclone ...
скъпо е!
barabum
 
Мнения: 339
Рейтинг: 1046
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 9:44 pm

Re: Съвет ако може...

Мнениеот pyle » Пет Сеп 11, 2009 11:40 am

За Ам може да позлваш също Рам НТ2.Това е една доказала се рамка с добра геометрия,една вилка 130мм макс 140мм и добра окомпелктовка става много добър Ам байк.Но за сметка на това няма да може да караш дърт. :beer:
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Re: Съвет ако може...

Мнениеот dzvongi » Пет Сеп 11, 2009 11:57 am

Първо темата не е за този раздел.
Когато пускаш нова тема гледай в заглавието и да става ясно за какво питаш, за да може да се открива лесно с търсачката.
Не да се получава "Питане","Помощ","Съвет" и т.н.
Относно рамките които си посочил нито една няма да ти е удобна за АМ, (според зависи колко си висок).Дай някаква информация повече.
dzvongi
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 12:56 pm
Местоположение: Western Samoa

Re: Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Пет Сеп 11, 2009 12:46 pm

Ми висок съм 176 и тежа 60кг. Трябва ми не толкова за Dirt колкото за AM и търся качествена рамка-твърдак за около 300лв.(предлагайте ако знаете) и амортесиорна вилка за около 250лв.
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am

Re: Съвет ако може...

Мнениеот dzvongi » Пет Сеп 11, 2009 2:48 pm

Според мен вземи си http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=202 и със спестените пари за рамка си увеличи сумата за вилка.
Относно вилката има много теми просто потърси и прочети.
Не знам как обаче ще се вписва рамката в DJ.
dzvongi
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 12:56 pm
Местоположение: Western Samoa

Re: Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Пон Сеп 14, 2009 10:21 am

За рамката хубаво,а какво мислите за следните вилки http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=587 и http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=328 ?
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am

Re: Съвет ако може...

Мнениеот tedopk » Пон Сеп 14, 2009 12:07 pm

Еми за планина ти трябва хубава вилка, като за начинаещ, можеш да почнеш с това http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=602 (но няма V-brake board) :wavey:
tedopk
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1115
Регистриран на: Съб Авг 15, 2009 1:01 pm

Re: Съвет ако може...

Мнениеот sailman » Пон Сеп 14, 2009 1:31 pm

:offtopic: tedopk, ти от личен опит ли говориш?
Щото подобни съвети ако не почиват на личен опит са най-малкото некоректни. :nono:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Съвет ако може...

Мнениеот Gen4eca » Пон Сеп 14, 2009 5:46 pm

RS Tora 289
Според мен ще ти бъде удобна,заради "U-turn"-a,демек ако искаш дългоходова вилка за АМ-отвиваш и караш със 130мм ход.Ако пък искаш вилка за DJ завиваш и скачаш с 85мм вилка.Корава вилка е за парите си,но е малко над бюджета ти :beer:
Bombing for peace is like fucking for VIRGINITY!
Аватар
Gen4eca
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 12:55 pm

Re: Съвет ако може...

Мнениеот psixopat » Пон Сеп 14, 2009 5:56 pm

Хаха и аз това си помислих.Тая тора тежи майка си и баща си.Като те ограничава бюджета, по-добре си вземи Suntour Epicon :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Пон Сеп 14, 2009 9:28 pm

Мерси за мненията и все пак да си кажа за какво е цялото това търсене...
До преди 2 години карах RobiFir Trepach 2003 :crazy: и просто ми писна и реших,че е време за нещо по-сериозно и за това реших(от недостига на пари :D ) да сменя рамката и да сменя амортесиорите с амортесиорна вилка :evil: ,но пък си нямам и на идея как ще стане това,пък ме е и срам да питам(незнайно защо) и затова питам по форумите,та идеята ми е дали с RobiFir-а ще стане цялата тази работа,смисъл каква рамка трябва да си взема(за AM) и дали ще стане на тоя bike,не ми го побира главата как ще сменя амортесиорите с амортесиора вилка и въобщее....побърквам се :crazy: :D
Затова моля по-опитните хора от форума да пишат кое,какво и защо било и т.н.
Благодаря предварително!
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am

Re: Съвет ако може...

Мнениеот sailman » Пон Сеп 14, 2009 10:52 pm

Какво и защо най добре ще разбереш ако се понапънеш и прочетеш първо статиите в сайта, а после и доста от от нещата писани във форума. Ако не последваш тоя добронамерен съвет и Дедо Боже не мож ти обясни за какво, как и защо се случват нещата в планинското колоездене...

Bolverk да ме прости, че го цитирам, ама го е казал достатъчно ясно в една друга тема, макар и по малко по-друг повод:
Но аз също няма да ти препоръчам колело. Защо:
1. Защото незнаеш какво искаш ако ти незнаеш какво искаш няма как някой от нас да знае.
а. Нямаш представа какво искаш да караш - планинско колоездене просто не е отговор.
б. Не си се занимавал с този спорт/хоби.
2. Не даваш отговори на въпросите ни. Без ориентир никой не може да ти помогне. Стрелба в тъмното не е вариант.

Виждаш ли писал си в раздел АМ и Ендуро без да знаеш какво означават тези стилове. Това допълнително не говори добре за теб. Колегите го казаха и към момента едва ли ще кажат нещо повече, ще го кажа и аз - Отиди в сайтът към форума и прочети няколко от статиите в него. По възможност тези свързани с устройство на велосипеда и стиловете в планинското колоездене. След като почерпиш тази така достъпна информация се върни тук в форума. Не отваряй нова тема ! Просто продължи тази тема и напиши всъщност какво си представяш че ще е твоето каране. А още по-добре, което те и съветвам да направиш, вземи си настоящото колело и бягай в планината. Установи какво ти харесва и изобщо харесва ли ти това хоби/спорт. И тогава си избери колелото. Ще можеш да го направиш тогава до голяма степен и сам. Не мисля че някой ще откаже да помогне на човек който знае какво иска но към момента ти си неспасяем случай.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Пон Сеп 14, 2009 11:15 pm

Малко са различни ситуацийте,даже доста,пък и разпитах по-доста по-различен на4ин.Прегледах форума надлъж и нашир и горе споменатия цитат също знам от къде е до преди малко преглеждах именно тази тема и смело мога да кажа,че нещата са доста по-различни... :eek3:
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am

Re: Съвет ако може...

Мнениеот Bolverk » Вто Сеп 15, 2009 9:55 am

Здравей,

Значи пред теб стой доста сериозен избор. Ново колело или комбинация от нови и налични части. От сега мога да ти кажа, че 2-рото ще ти излезе по-скъпо, но може би по-удолетворяващо (все пак всичко си е според човека). Но на това ще се върна след малко.

Първо :) да видим желанието ти за вилка. Казал си че практикуваш АМ и DJ стиловете. Признавам си от вторият нищо не разбирам а пърият не е от любимите ми и все пак ще те посъветвам нещо от по-общ характер. До колкото знам от тези два стила DJ е с по-специфични изисквания към колелото. От тази гледна точка бих ти предложил по-скоро да търсиш вилка подходяща за скокове понеже тя ще бъде достатъчно удобна и здрава и за АМ отколкото обратното (а ХС вилките ги забрави). Предложението ми за бюджетна вилка е:
http://screambikes.eu/vilka-sr-suntour-duro-dj-e.html

Второ :) Да се върнем към колелото като цяло. Ако приемем че ще използваш всичко от старото си колело освен рамка и вилка (не е сигурно, че ще може, но...) то ако вземеш С2 - 269 лв и някаква вилка около 220 лв. Това прави 480 лв за части + пари за човекът, който ще извърши демонтажа и монтажа на останалите части. Да кажем грубо 500 лв. "Въздесъщият" и тук доста хвален Спринт Блокхед е 549 лв. Лично аз не удобрявам рамката на този велосипед, но всъщност никога не съм го ползвал така, че нямам мнението по въпроса :) а в форума се чуха доста хвалби за него. Сега както най-вероятно ще забележиш и рамката и вилката навярно ще са една идея по-слаби от тези който би си ги купил поотделно, но ще получиш заедно с тях една бала нови компоненти.

Сега за равносметката в единият случай ще имаш нови рамка и вилка с добри качества (за начален велосипед) и използвани компоненти с невисоко качество. В другият случай ще имаш велосипед средна работа всичко ще му е наред обаче не е нещо специално. Сега да не се лъжем и в двата случая велосипедите няма да са предвидени за DJ най-малкото курбели и обтегач едва ли ще издържат продължително използване в тази дисциплина, но за толкова пари толкова.

Поздрави.

П.П. Надявам се хората повече практикуващи и знаещи за стиловете, който караш да ти дадат някой полезен съвет относно окомплектовката на такова колело защото аз тук няма да мога да ти помогна понеже знам само основите.

П.П.2 Тази тема все пак е за началален клас велосипеди.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Съвет ако може...

Мнениеот lazy1 » Вто Сеп 15, 2009 12:24 pm

Единственото,което мога да кажа и направя в момента е едно холямо благодаря :D .Сто на сто ще се наложи все пак да отида до BAS,Веломания-а и т.н. ,но на този етап-благодаря :D
Ако имаш мозък в сърцето ще ме разбереш... :D
Аватар
lazy1
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:27 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта