RAM AM '09 - впечатления?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот LandShark » Нед Авг 16, 2009 4:55 pm

Като собственик на велосипед с рамка RAM AM '08 от известно време си задавам следния въпрос - струва ли си да се сменя рамката на велосипеда с новата модификация, която е малко по-лека, с чупка на седалковата тръба и малко по-ниско средно? Дали хора, които карат новата модификация на RAM AM, биха споделили реални впечатления от работата на новата рамка? Предварително благодаря за всички включвания по темата.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот veskoz » Пет Авг 28, 2009 3:42 pm

LandShark написа:Като собственик на велосипед с рамка RAM AM '08 от известно време си задавам следния въпрос - струва ли си да се сменя рамката на велосипеда с новата модификация, която е малко по-лека, с чупка на седалковата тръба и малко по-ниско средно? Дали хора, които карат новата модификация на RAM AM, биха споделили реални впечатления от работата на новата рамка? Предварително благодаря за всички включвания по темата.


Здравей. Според мен изгънатата седалкова тръба е минус за позицията на водача, но е плюс за хода на задницата. 183 cm съм и съм предимно нагоре. Имам нужда от още колец. А отрязах 12 cm (!!!), защото пусната до долу тръба беше висока за надолу.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот to4nia » Пон Авг 31, 2009 2:55 pm

Никой ли няма RAM AM 09,чудя се между него и XC 2.2-главно за градско+разни бордюрчета(мързи ме да тикам),и общия градски пейзаж? Ще го ползвам по равно за -нагоре,надолу и навсякъде главно в града? Ако някой има лични впечатления моля да сподели !При АМ 09 по-лесно ли ще се педалира по равното с това изместено средно?
to4nia
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 10:37 am
Местоположение: Русе

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот Daniel Panev » Пон Авг 31, 2009 2:56 pm

Вземи си твърдолет...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот to4nia » Пон Авг 31, 2009 7:17 pm

Имам си,искам меко! :eyebrow:
to4nia
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 10:37 am
Местоположение: Русе

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот LandShark » Пон Авг 31, 2009 9:25 pm

@to4nia: Как да ти кажа... АМ велосипед за из града... някакси като с танк комари да биеш... не че не става, но РАМ АМ/ХС са с главно предназначение извън града, така че... сам прецени струва ли си, предвид цена дори на най-евтинити им модификации. Разбирам че спускането по трамвайната линия на бул.Черни връх също е предизвикателство, но чак да изисква такъв велосипед... не ми се вярва... :dontknow:

По темата: @veskoz: благодаря за включването. Имаш ли впечатления от '08 АМ? Ти с каква вилка (колко ход) го караш твоя АМ? С какъв шок? Иначе и аз разбирам че вероятно един от - на новия АМ е ограничаването на седалковата тръба. Но все пак се чудех за това какви са плюсовете най-вече. Доволен ли си като цяло от твоя АМ?
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот hitar_potter » Вто Сеп 01, 2009 8:43 pm

:offtopic: Иска ми се да можех и аз да си позволя АМ за в града :bigeyes: Вземи си твърдак, ако искаш да ти е меко, вземи си по-дебела гума..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот did » Вто Сеп 01, 2009 10:09 pm

hitar_potter написа::offtopic: Иска ми се да можех и аз да си позволя АМ за в града


Не, не ти се иска, повярвай ми. Иска ти се лек твърдак. Лодките стават за градско само във Венеция.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот hitar_potter » Сря Сеп 02, 2009 12:54 am

did написа:
hitar_potter написа::offtopic: Иска ми се да можех и аз да си позволя АМ за в града


Не, не ти се иска, повярвай ми. Иска ти се лек твърдак. Лодките стават за градско само във Венеция.

О, да, разбира се, че твърдак ми се иска :) Идеята ми беше по-различна: Имах предвид, че ми се иска да си имам един твърдак и да съм пред дилемата какъв байк да си зема за града с такъв бюджет... (Не че ще взема такъв, разбира се, че парите бих ги дал основно за Маунтинбайка)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот to4nia » Сря Сеп 02, 2009 6:09 am

А XC 2.2 и то ли "някакси като с танк комари да биеш... " ? Май ще трябва да намеря някой с XC2 от нашия град да го пробвам за да преценя!
to4nia
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 10:37 am
Местоположение: Русе

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот endkuro » Сря Сеп 02, 2009 7:23 am

XC не е толкова зле за града, с оглед на софийските пътища... ми че доста от тях са като офроуд. Моя съвет е да си вземеш xc2.2 с шок отзад арио2.2(150лв отгоре), той не тежи кой знае колко повече, заключва се и не е като традиционните мекици. Тоест може да става като твърдак, а твърдака не може да става амортисьорен. Само кажи в магазина да ти сменят гумите с Maxxis Wormdrive, които са на същата цена с тези които са на базовия модел, но са точно за 60%/40% градско/офроуд каране и колелото ти става идеално - като сложиш Тора-та отпред на 85мм, заключиш я, задния шок също като го заключиш и с гумите ще го караш като твърдак, а като решиш да се качиш в планината или да караш по пресечен терен слагаш на 130мм вилката и отключваш шока отзад, разликата е огромна с който и да е твърдак, парите и 200те грама отгоре си струват(дори и 1кг да е отгоре пак си струва). И ако си промениш стила да караш много из планината, купуваш хубави планински гуми и си готов. Казвам ти го от личен и от опит на приятелите ми. Не бързай с решенията!
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот to4nia » Сря Сеп 02, 2009 8:56 am

Разгледах и сравних двата сайта на РАМ,Бъл.и Анг. и видях че в Анг. ХС2.2 се продава с Арио 2.1 на цена на която в БГ се продава с Бар 2.1-странна политика на фирмата-тука нали сме си богаташи! :bowdown:
to4nia
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 10:37 am
Местоположение: Русе

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот endkuro » Сря Сеп 02, 2009 1:24 pm

Не знам какво си гледал, но попринцип си струва, въпреки че цените не са ниски. Ако не са проблем 2000лв си струва xc2.2 с арио2.2, като го заключиш става като твърдак. Разликата е, че е малко по-тежко, но разликата не е кой знае каква, особено при екстрата, която получава човек.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот to4nia » Сря Сеп 02, 2009 1:40 pm

Е,че погледни де!
to4nia
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 10:37 am
Местоположение: Русе

Re: RAM AM '09 - впечатления?

Мнениеот veskoz » Сря Сеп 02, 2009 1:56 pm

XC 2 е достатъчно добър избор. Баща ми кара такъв със BAR. Кара го от доста време няма оплаквания. Надолу ме изненадва понякога. Дали му е меко на гъза незнам, защото твърди, че гъз душа нема. :beer:
АМ-а търпи по-голям шок и вилка. На съответната цена.
По темата. Моят е с новата кобилица. Купих го тази година (преди 1 месец). До колкото знам тази промяна е от 2008 :dontknow: ...или бъркам. Все пак първите ми впечатления са добри... поне надолу. Нагоре още не съм го натоварвал повече от 15 km наведнъж. Нямам време засега :crap:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта