Венци + верига за AM каране.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Венци + верига за AM каране.

Мнениеот X_NRG » Нед Юли 05, 2009 6:42 pm

Предстои ми купуване на нови задни венци и верига (за 9 скорости), но искам да взема нещо достатъчно здраво за мен и все пак да не е "прекалено" здраво за типа ми каране. Тежа 85кг и с това колело ще карам AM с елементи на мноооого лек FR.
Имам 100 лева бюджет и за сега са ми препоръчани верига + венци за тази сума, но се чудя дали и нещо по-евтино не би ми свършило работа. Венците са АВИД-ски за 50лв, но не помня модела, а веригата е тази също за 50лв.
Изискванията ми към венец-касетата са:
1. Да е за 9 скорости.
2. Да е с 11-34 зъба.
3. Да не ръждясва.
Изискванията ми към веригата са:
1. Да е за 9 скорости.
2. Да е здрава за моите килограми и стила каране.
3. Да не ръждясва.
4. Би било добре да идва с powerlink, но ако няма ще сложа допълнително.
Бюджетът както казах е 100 лева, но ще съм много щастлив ако не похарча всичко. :)

П.П. Нямам предпочитания към марката на компонентите.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Венци + верига за AM каране.

Мнениеот rarekin » Нед Юли 05, 2009 7:14 pm

За веригата мога да ти препоръчам KMC Z99. - има я във "Веломания", струва около 36 лв. и не ръждясва със сигурност.
За задна касета - нещо с добро покритие.

Относно powerlink - а - не виждам какъв е проблема да си вземеш такъв от който и да е магазин.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Венци + верига за AM каране.

Мнениеот X_NRG » Нед Юли 05, 2009 7:56 pm

Мерси, но само касетата прехвърля бюджета ми с доста (съдейки по цените в Димибайк).
http://www.dimibike.com/product_info.ph ... e6ca7da044

А за powerlink-а нямам проблеми - ще си сложа допълнително, но просто знам, че има вериги, които си имат сложен. :)
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Венци + верига за AM каране.

Мнениеот Wizzard » Нед Юли 05, 2009 8:07 pm

верига
касета
Верига на ШиБано повече няма да докосна никога.
Сравнително висок клас верига на въпросните, въпреки, че беше смазана преди каране, ръждяса от нищо и никакъв дъждец.
А преди това на SRAM-ската какво ли не и се случи... Реки, дъждове... Никаква поддръжка след това и нямаше и грам петънце или следа от ръжда по нея
Та така- SRAM до дупка!
Аватар
Wizzard
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1363
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 6:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Венци + верига за AM каране.

Мнениеот rarekin » Нед Юли 05, 2009 8:56 pm

X_NRG написа:Мерси, но само касетата прехвърля бюджета ми с доста (съдейки по цените в Димибайк).
http://www.dimibike.com/product_info.ph ... e6ca7da044

А за powerlink-а нямам проблеми - ще си сложа допълнително, но просто знам, че има вериги, които си имат сложен. :)


Имаш ЛС. :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта