Manitou Minute 2 големина на ротора

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот FireFoXa » Вто Юни 16, 2009 9:11 pm

Здравейте. Вилката е ето тази, въпроса ми: Дали ще има някакви проблеми за вилката, ако се кара с 203мм ротор на шиманска механика или с някое хидравлично деоре?
Понеже не намерих достатъчно информация с търсачката, из менюалите на Маниту и гугъл, реших да питам тук. :beer:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот jivkonik » Чет Юни 18, 2009 4:11 pm

FireFoXa написа:Здравейте. Вилката е ето тази, въпроса ми: Дали ще има някакви проблеми за вилката, ако се кара с 203мм ротор на шиманска механика или с някое хидравлично деоре?
Понеже не намерих достатъчно информация с търсачката, из менюалите на Маниту и гугъл, реших да питам тук. :beer:

Имах я до преди година, в книжката препоръчваха до 185 мм - този тип QR не е препоръчителен за слагане на по-големи ротори, освен това целевата категория каране, за която е вилката също не предполага използване на над 185 мм.

Разбира се избора последно остава твой - според килата ти и стила на спиране.... Успех! :D :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот FireFoXa » Чет Юни 18, 2009 6:12 pm

jivkonik написа:Имах я до преди година, в книжката препоръчваха до 185 мм - този тип QR не е препоръчителен за слагане на по-големи ротори, освен това целевата категория каране, за която е вилката също не предполага използване на над 185 мм.

Разбира се избора последно остава твой - според килата ти и стила на спиране.... Успех! :D :agree:


На мен ми попадна информация из нета че я дават максимално до 210мм. Предполагам няма да има проблеми от 203мм с Шимано БРМ 465, което ще трябва да спира приблизително 63кг без и 65кг с екипировката човек. :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот jivkonik » Пет Юни 19, 2009 9:50 am

FireFoXa написа:
jivkonik написа:Имах я до преди година, в книжката препоръчваха до 185 мм - този тип QR не е препоръчителен за слагане на по-големи ротори, освен това целевата категория каране, за която е вилката също не предполага използване на над 185 мм.

Разбира се избора последно остава твой - според килата ти и стила на спиране.... Успех! :D :agree:


На мен ми попадна информация из нета че я дават максимално до 210мм. Предполагам няма да има проблеми от 203мм с Шимано БРМ 465, което ще трябва да спира приблизително 63кг без и 65кг с екипировката човек. :D


ТОЗИ ВИД QR е ИЗКЛЮЧЕНО де го дават до 210 мм( да не си гледал за версия с QR20?)
Иначе ако не спираш много душмански може и да изкара известно време с големия диск ... а може и вечно да изкара, не подценявай също усилията коите се формират от страната на диска в горката малка главина с нормален QR, може тя да даде фира преди вилката... :evil:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот FireFoXa » Пет Юни 19, 2009 11:26 am

Съмнява ме :D Евентуално ако забележа някакво сучене, една плътна ос би трябвало да реши проблема, макари силно ме съмнява да има каквито и да било проблеми, все пак е с 32мм тръби и аз ще си я карам в предназначението -> АМ :beer: Мерси за помощта :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот PtD » Пет Юни 19, 2009 1:38 pm

Отново и отново напомням, че досега на нито една от QR главините и QR вилките, които съм карал (три различни марзокита и един фокс), не съм имал и намек за проблем с 203 мм ротор. При това стилът ми не е точно "возене в парка", пък и не съм точно в леката категория :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Manitou Minute 2 големина на ротора

Мнениеот bikerider » Пет Юни 19, 2009 4:30 pm

PtD написа:Отново и отново напомням, че досега на нито една от QR главините и QR вилките, които съм карал (три различни марзокита и един фокс), не съм имал и намек за проблем с 203 мм ротор.


Щото се грижиш за QR-a, но все пак света е пълен с идиоти и явно тях се има предвид с тези предупреждения.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта