Въпрос за размер на мека рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот joropc » Съб Юни 13, 2009 6:25 am

Здравейте!
Предстой ми купуване на следния велисипед:CANYON NERVE AM 9.0(http://www.canyon.com/_en/mountainbikes ... html?b=783).
Разглеждайки,обаче сайта на германците и по-точно техния калкулатор за избор на размер на рамката,нещо ме озадачава.Според него(калкулатора),моя размер е S(16.5 инча),това е и най-малката им рамка.Висок съм 170 см,разсточнието от земята до "чатала" :D ми е 77 см,тежа 83 килограма.Както виждате не съм от най-снажните левенти,въпреки всичко сегашния ми велосипед(SCOTT SCALE)-твърдак, e с размер на рамката М и не мога да кажа,че ми е неудобен.Проблема е ,че на сегашния ми SCOTT никъде не мога да разбера за колко инча става въпрос.На него има само буквичката М а и в техническото му описание никъде не е споменато за инчове.......
А сега на въпроса:Мислите ли,че е удачно да се доверя на калкулатора на немците,защото хич не ми се иска купувайки ново колело,да ми стой като подарено и да се сгъвам на него като дърводелски метър....или обратното(да не мога да стигна педалите :D ),сами виждате,че става въпрос за сериозна сума и съответно грешен избор на рамка би бил сериозен проблем.
Предварително Благодаря на всички отзовали се!
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот GECKO » Съб Юни 13, 2009 8:12 am

Мисля, че трябва да им се довериш на калкулатора и винаги, когато си пред такава дилема можеш да се насочваш към по-малката рамка, защото винаги можеш да смениш лапата с по-дълга, или колчето с изнесено назад. При дългата/високата рамка няма да имаш този избор. Спрямо моя вкус и какво на мен ми е удобно като Cockpit бих избрал S размер с може би 1см по-дълга лапа (за да ми е удобно и нагоре и надолу. Аз съм 176см но смятам, че при теб във фабричната окомплектовка ще ти е доста адекватно.

... А дали е удачен избор този велосипед вече е съвсем друга тема :)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот Admin » Съб Юни 13, 2009 8:57 am

:agree:
Довери се на производителя!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот joropc » Съб Юни 13, 2009 1:04 pm

GECKO написа:...

... А дали е удачен избор този велосипед вече е съвсем друга тема...... :)

Ако мислиш,че въпросният велосипед не е подходящ или имаш наблюдение от въпростната марка,моля сподели.
В интерес на истината аз само веднъж сън карал CANYON(25-30 километра)От кратките ми наблюдения се впечатлих от изключително опростеното и перфектно работещо окачване(типично по немски),но само до там.За здравина и безпроблемност на рамката,нямам впечатление.Монтажа на избраното от мен колело,изглежда доста приличен(поне според мен). Действително цената не е ниска ама предпочитам да дам повечко пари и да го взема така,наградено.Все пак бих се радвал ако ми предложиш нещо по удачно в този ценови клас. :agree:
П.С
Благодаря и на теб и на Admin за съветите относно размера на рамката
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот codename47 » Съб Юни 13, 2009 8:28 pm

joropc написа:...Проблема е ,че на сегашния ми SCOTT никъде не мога да разбера за колко инча става въпрос.На него има само буквичката М а и в техническото му описание никъде не е споменато за инчове.......
...

мериш от оста на средното до края на седалковата тръба (горния ръб на скобата) в см и делиш на 2.54. Получаваш размера на рамката в инчове.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за размер на мека рамка

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 15, 2009 7:44 am

според производителя ЕТТ /на тяхнaта тaблица за геометрия е G и е описано като Top Tube Length / e 570 mm
което според мен е точно за твоя ръст
така че
явно размерът за теб наистина е S :agree:
ПП хубаво колелце :D
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта