Въпрос за скорости и команди.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпрос за скорости и команди.

Мнениеот X_NRG » Пон Юни 01, 2009 8:28 pm

В момента съм с комплект Shimano Alivio предни и задни скорости, а командите са им комбинирани със спирачните лостчета и са крайно неудобни. Лостчета вече имам за спирачките, но бих искал покрай това да направя и малък ъпгрейд на скоростите, защото предния дерайльор и без това се е разхлопал. Насочил съм се към нещо на SRAM, но съм склонен да бъда разубеден ако ми се предложат достатъчно аргументи в полза на Shimano. :D Та въпросът ми е коя серия на SRAM (или съответно Shimano) ще е подходяща за ендуро каране с малко скачане тук-там? :) Благодаря.
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Въпрос за скорости и команди.

Мнениеот pyle » Пон Юни 01, 2009 8:34 pm

Колко пари можеш да отделиш ?
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Re: Въпрос за скорости и команди.

Мнениеот X_NRG » Пон Юни 01, 2009 9:27 pm

Ами не съм си определял бюджет, защото не съм се интересувал от цените на компонентите от този клас, но съм склонен да дам колкото е нужно, за да взема нещо добро, без разбира се да се изхвърлям и да "предобрям" нещата. Така че може да се каже, че бюджетът е достатъчен да покрие изискванията ми за този тип каране, но без да се изхвърлям в избора и да взимам нещо от много по-висок клас. :)
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Въпрос за скорости и команди.

Мнениеот GreenTeam » Вто Юни 02, 2009 9:39 pm

X-4 Мисля че ще ти свършат работа.Те са еквивалент на Аливио като ценови клас,но бих казал че са доста по-добри и вършат много повече работа.Даже познавам хора който сменят Шимано Деоре със Срам Х-4.Аз лично съм с Х-5 команда и Х-4 заден дерайлиор и съм много доволен.
Пловдив-Градът под тепетата
Аватар
GreenTeam
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1054
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 9:58 pm
Местоположение: Plovdiv


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 107 госта