All mountain bike/Leader/Drag ...

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот dido1234 » Пон Май 18, 2009 2:45 pm

Не знам дали някой е обръщал внимание на новите модели на Лидер от 2009 година , но днеска минах покрай склада им в Пловдив и влезнах да разгледам.

Преди половин година когато ходих имаше само велосипеди от ниския клас, но след днешното ми посещение виждам ново въведения в редиците на Лидер.

Та имам аз един летен бюджет от 600лева който мога да напопма до 800-900 лева и си търся колело което да ми вози три буквието през планината , и от време на време когато ми скимне малко по екстийм каране - да речем 5% от времето :)

Изискванията са ми:
Да има full suspension
Да не ми се разпадне под краката като карам

Проблеми който не ме интересуват:
Теглото на колелото
И сигорно няма да хвърлям много пари за Ъпгрейди

Стил на каране:
Официално ще се ползва за градско каране - на гребната в пловдив, по улиците
Ще се кара в планината - по пътя , планински пътеки и т.н.
Моито екстийм каране се състой от - не много големи наклони и спускане по пътеки

Спрях се на:
това - http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=1692
и това - http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=914

но след днес вкарах още 2 велосипеда:
този - http://leader96.com/bikes/mtb/killer-bee-bike.html
и този - http://leader96.com/bikes/mtb/revolver-bike.html

За драг велоспидете няма какво да говорим...

Искам да чуя отзиви относно двата модела на Лидер. и двата модела са около 700-800 лева

И има още 2 който не мога да ги намеря в каталога им , те са подобни на тези и са по 800-900 лева.
Седнах на тях , пробвах ги , леки са , чувстват се здрави. Абе с две думи харесаха ми. Гледах заварки, окачването , спирачките , дералйорите. Всичко е О.К.

Чакам мнения
dido1234
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 2:24 pm

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот Bolverk » Пон Май 18, 2009 3:08 pm

Амииии аз неразбирам от колела с двойно окачване. Но дори и така окачванията на лидерите ми правят лошо впечатление. Още по-лошо впечатление ми правят каплите на двете колелета. Но ще те насоча към височината на колелетата. Тоест те са си за височки хора. Незнам каква е твоята височина обаче :)

Иначе като привърженик на колелтата с твърда рамка бих ти казал да се насочих към такова за тези пари :) Но пък всеки човек има право на избор :)

П.П. И ахъм Бомбата не изглежда като нещо което да можеш да караш а като нещо което трябва да буташ. Особенно в градски условия.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот rufu » Пон Май 18, 2009 3:14 pm

И как като гледаш ""заварки, окачването , спирачките , дералйорите. Всичко е О.К." всичко е окей???

ЗА да е всичко окей то трябва да се дадат конкретни описания на компонентите...На първо четене виждам само дерайльорите и преден амортесьор?Аааааааа и един много добър преден диск на Промакс...И "маркови" капли и гуми?!?!?! Но само те ли са покзатели за цената и качеството на едно колело? Мен лично ме вълнуват, капли, главини, курбели, ако щеш гумите които могат да са по 30лв. парчето или от по 15лв....

Rims Alloy Double wall
Tires Kenda – 26 x 2,35

Простоооо всичко е многооо точно описано... По скоро това е описание е за някой псевдо разбирач, който като прочете това описание да си каже "бреййй сложили са му деоре отзад"...

Нооо хайде няма да бъда скептичен и да нападам Лидер... Да може и да си струват колелетата, но с тази постна характеристика(а и като гледам малкото характерситики не съм особенно впечатлен) и без ТОЧНА цена едва ли може да се каже много...

Иначе цялата тема ми мирише на реклака, ноооо ще си замълча за да не обидя някой фен имайки предвид че не съм сигурен за ситуацията :):)

Ааа и конкретно моето мнение...

Дъ бомб е начален клас колело за спускания...Тоест за до ползваш за градско каране и по равен път ще ти е много тежко(дебели гуми и 8 скорости + теглото и супер меката рамка на колелото)...Определено не трябва да го слагаш в класацията си...

Ф4м...Би ти свършило добра работа за твоя тип каране...А и щом карането няма да е по-сериозно и няма да се вманиачаваш в ъпгрейд и т.н.. всичко ще е окей...Рамката е 17" имай го предвид

Аз лично за този тип каране, което ти искаш бих ти препоръчал твърдак...В твоя бюджет Онтарио Про 595лв. или нещо друго до 800-900лв. ще си вземеш многооо по свестен твърдак отколкото колело с 2 амортесьора пък било то и драг... Избери си твърдак Рам или Драг или някой друг в този ценови диапазон...Още при закупуването сложи една седалка Royal Gel na Selle Royal за 37лв. и си свиркай :)

Твоето каране си е определено Крос кънтри и един твърдак с параметрите на Драг Онтарио също ще ти свърши перфектна работа, а и няма да се охарчваш излишно...
Успех :)
Последна промяна rufu на Пон Май 18, 2009 3:47 pm, променена общо 1 път
Only one bike can broke the barriers...Изображение ...the one....
Аватар
rufu
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 4:59 pm

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 18, 2009 3:45 pm

Купи си твърдо колело ! :deal:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот dido1234 » Пон Май 18, 2009 4:08 pm

Не че им правя реклама , просто гледам че са изкарали що годе хубави колела.

И аз си мисля че бомбата няма да е подходяща за моя вид каране но влиза в този ценови диапазон + това е Желязна :P няма чупене :)

Ф4м ми изглежда добре но... еми ... и аз ддз ... всеки говори драг са супер :) драг са тествани и работят ... едва ли не всички правят антиреклама на всички останали марки...

Иначе може да се направи някакъв компромис за твърдак , ще видим ... бъдещето ще покаже :)

Edit : Искам да питам само за колелата на лидер : Как ви се струват Кобилиците на двете колела. Ще държат ли , няма ли ...На едното ми се струва , малка. А на другия странна :D Мнения ?
dido1234
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 2:24 pm

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот endkuro » Пон Май 18, 2009 6:19 pm

Въпреки, че не съм много навътре в нещата, бих изразил мнение. И аз в началото мислих да си взема нещо меко, но като се позамислих, по-добре мека седалка и твърда рамка с 100мм вилка отпред. Варианта като че ли е идеален за каране из планината и спусканията са идеални. И в сайта има статии, че меките рамки са си баш за екстремните спускания с много висока скорост. Затова смятам за грешка да си купи човек меко колело от по-евтините марки за парите за които може да си вземе хард тейл, но от добър производител с хубави компоненти. Аз сега имам крос със заден газов амортисьор и предна вилка 50мм и стоманена рамка. Винаги ми е било проблем тежестта, толкова е тежко, а почти не виждам смисъл от шока отзад. Е да като го купувах преди 7-8 години беше кеф да си вземеш с амортисьори отпред и отзад, алуминиевите рамки не бяха на масовия пазар и цената беше добра... но сега като ще карам повечко из планината, не бих посмял да си взема нещо от вида на крос/драг/лидер и тн. Особено меки... На моя крос все нещо му се чупи...
Затова не си на прав път с идеята за фул съспеншън, по-добре поразгледай байковете РАМ ht или xc, за спускане по пътеки и не много голям наклон просто си е набутвация да взимаш лидер с full suspension или нещо от сорта... аз поне така съм решил и скоро ще направя по-точен избор и ще си взема някой от тези модели. Е ако си решил да вземеш фул от по-нисък клас - направи го, но после ще осъзнаеш грешката.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот pyle » Пон Май 18, 2009 6:27 pm

Друг вариант е да гледаш пазара за някоя по добра оферта като за тебе :) и все пак подркрепям колегите за твърдак
:beer: Успех
Аватар
pyle
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 9:28 pm
Местоположение: марс

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 18, 2009 8:07 pm

абе какво умувате просто още не мога да разбера. Приемаш го като теорема просто, ако имаш толкова пари си купуваш твърдак. Точка. :popcorn:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот hitar_potter » Пон Май 18, 2009 11:04 pm

+1 за твърдак. Особено за градско каране. Земи си твърдак и да ти е мирна главата...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот screamBoy » Сря Май 20, 2009 8:08 pm

я да си спомня мойта еволюция ... HT за 150 лв, HT за 450 лв, FS за 900лв, HT за 2500лв като половината му неща са на старо ... доста стандартно, но кво да се прави, всички правим едни и същи грешки в смисъл със сегашния си акъл FS под 4000лв не бих взел но тогава се полакомих, не че съжалявам, по-скоро ми е неутрално - почти нищо не научих като каране, но много научих като 'академично знание' докато при HT-тата е обратното
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот Newone » Чет Май 21, 2009 7:20 am

pe60t0 написа:..... Приемаш го като теорема просто, ако имаш толкова пари .... :popcorn:


:offtopic: Аксиома? :idea:
По темата...dido1234, ти май за себе си си решил. Недей да търсиш подкрепа, при това положение, за грешния избор, който си направил. Никое от колелата, които си посочил няма общо с 'all mountain' велосипед. Ако ли пък греша, вслушай се в повечето, които са ти отговорили и си вземи хубав 'hard tail'.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот Bikersteam » Чет Май 21, 2009 8:42 pm

Вижте сега има колела си Мека и с Мека рамка...С разлика от тук до небето. Не говорим само за самите компоненти по окачването и изработката му.Това че твърдаците могат да се карат в планината е вярно.Но разлика има и то осезаема.Ето тук сега прочетох ,че нямало смисъл от заден армотисьор хубавата седалка решавала проблема.Както и ,че колелата с мека рамка не ставали за града защото потъвали като мекица и т.н. Все пак в 21 век живеем отворете и вижте ,че има сума си системи измислени да ни улесняват.Взимаш си един шок с платформа и проблема ти е решен.Наистина теглото е една идея по голямо, но си има и рамки предназначени точно за основно градско каране и леки преходи в планината.Задницата е с намален ход ,защото просто от повече няма нужда.Бомбата на драг е едно колело което е просто Здраво.И до там всичко приключва. Теглото му и високо точно поради това. Вземете за пример един Рам XC3 то е лишен от теглото на бомбата доста по изнежен , но ясно ориентиран към стила си.
А по темата на автора от всички колела само F4-ката бих казал че ти върши работа стига да имаш едно наум че спирачки и част от другите компоненти трябва да смениш в един момент. От лидер нямам впечатление , но не бих казал че сериозен колоездач би взел колелото само заради шантавата наплетка на каплите и имитацията на газов армотисьор който всъщност е пружинен с пластвасова капачка!
Седят си две бълхи, мечтаят си:
- А като забогатеeм, ще се купим куче!
Аватар
Bikersteam
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:30 pm
Местоположение: Sofia City

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот hitar_potter » Чет Май 21, 2009 10:00 pm

[quote="Bikersteam"][/quote]
Ти хубаво говориш за много хитри системи, които ни улесняват живота. Колко струва сравнително лек, здрав ве;псияед с такава система? Доста. Ами, за под това доста, няма смисъл от такъв велосипед. А за тврдаците - никак не е вярно, че седалката оправя положението. Пположението се оправя от каране прав, със сгънати колене. Имаме си прекрасно вградено окачване, което ми е било напълно достатъчно досега. Вилката, обаче, си е нужна - не, че нямаме „окачване“ и в ръцете, но хубавата вилка спестява болките в китките ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот Bikersteam » Пет Май 22, 2009 4:58 pm

hitar_potter

Не съм казал че седалката оправя положението а напротив.Че всяко колело си е създадена с определена насоченост и всеки компромис извън нея се заплаща съответно с неудобството.Както каза ти вместо да седиш трябва да караш прав и т.н. при карането в планината задният армотисиор от гледна точка на комфортност си е предимство.В града както споменах същия с платформа се заключва. Както казах който знае как да кара и колело с твърда рамка би му свършило работа.А че вилката е нужна няма спор, но не каква и да е вилка , а вилка която "работи". А иначе сравнително лек велосипед с мека рамка който става за умерено каране в планината е примерно Рам ХС3.От пръв поглед си личи че рамката съдържа минимално количество компоненти по окачването и ще е малко по тежка от подобна но твърда. Но за споменатите от автора 900лв няма как да вземе читава мека рамка. F4-ката отчасти би свършила работа , но аз лично бих заложил на изтърканият но добър HT1/HT2
Седят си две бълхи, мечтаят си:
- А като забогатеeм, ще се купим куче!
Аватар
Bikersteam
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:30 pm
Местоположение: Sofia City

Re: All mountain bike/Leader/Drag ...

Мнениеот Bolverk » Пет Май 22, 2009 5:39 pm

Ето това колело с задно окачване се сещам като нормално.

http://www.yessbikes.com/index.php?page ... &Itemid=53
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта