RAM AM1

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 11:15 am

Добър ли е този байк и цената оправдана ли е? Става въпрос за версията с хидравлични спирачки и въздушна вилка дет струва 2600лв. Струват ли си паричките за такова колело, ще се кара ест из витоша доста!
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот Ozzie » Нед Май 17, 2009 11:28 am

бих ти отговорил, но предвид другите глупости които си писал тук
мога само да ти кажа "оправяй се"
явно ги разбираш нещата :lol:

endkuro написа:Брех това чувство за хумор, човек опита ли се да разведри обстановката и влиза в черния списък...

Доста безвкусно чувство за хумор имаш. :wavey:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 12:22 pm

Брех това чувство за хумор, човек опита ли се да разведри обстановката и влиза в черния списък...
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот Stancho » Нед Май 17, 2009 1:21 pm

Като за начало може да кажеш какво търсиш от колелото - повече да караш нагоре или надолу? Оттам нататък може и да има кой да ти помогне. Все пак АМ означава универсално колело (но в някакви граници естествено).
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 1:40 pm

Точно нещо по-универсално, ще се кара и нагоре и надолу, както и доста често по по-равни участаци из Витоша. Може би ще има доста спускания, но няма да липсват изкачванията. Решил съм да сменя стария байк, вече събирам парички от доста време, че с тази стоманена рама от преди 7 години къде съм тръгнал и аз не знам... гледах и разни скот, ама са скъпички, над 4-5 бона са евтините(а скъпите има и за 17... без коментар, верно е 10кг карбон ама все пак), а то колата ми струва 8 и не мисля да давам повече от 3к за нов байк. Общо взето за РАМ АМ прочетох разните теми във форума, че не е за много агресивно каране, но вдъхва спокойствие, когато се спускаш нормално и е леко за изкачване и тн. на мен нещо подобно ми трябва.

P.S. Рамките на скот genius много по-добри ли са от тези на рам АМ или разликата не е чак толкова голяма?
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот Stancho » Нед Май 17, 2009 2:45 pm

Този модел може да ти осигури сравнително бързи спускания (зависи от техника и тегло) и в същото време става за катерене на неголеми наклони. Ще ти върши точната работа. Относно Скот - хубави са, но не забравяй че при тях плащаш и за марката, а тези няколко левчета може да стигнат за по - добри компоненти. Заложи на РАМ-а, ако нямаш възможност за Скот със същата и по - добра като ниво окомплектовка.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 3:11 pm

Благодаря много! Натам се ориентирах вече, въпреки че тези scott genius нещо много ме грабнаха с traction control-а. Само цената е притеснителна - с малко по-добра окомплектовка отива към 5200(двойно горе-долу). Може да посъбера и да си го взема :] че после да не мисля какво е можело да си купя/сглобя. Мерси пак.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот emil_a626 » Нед Май 17, 2009 4:29 pm

Абе момче струва ми се , че спиш на течение. Какво се правиш на интересен тука с някви АБСове тракшън контроли и тем подобни. Ти помощ ли искаш или да ни доказваш колко си навътре в системите за сигорност при автомобилите :dontknow: :dontknow: :offtopic:
вече ти казаха да обясниш за какво ще го ползваш и тогава да чакаш помощ
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 6:08 pm

1во Тракшън контрола при колите няма нищо общо, не се правя на интересен, просто казах че ми допадна много идеята, защото прочетох за това при genius моделите на скот:
The project was to further evolve Scott’s equalizer OTS shock system and use the TC (Traction Control) function, which is the heart of each Scott suspension bike. The Equalizer2 TC features positive and negative adjustable air chambers, rebound adjustment and of course, Traction Control features.
Тоест точно каквото аз търся -> променяш шока в зависимост дали се изкачваш или спускаш(100-130-150мм) или нещо такова.
http://www.scott-bg.com/scott2008/index ... PRODUCT=31
http://www.youtube.com/watch?v=FyOw3lFixl4
Това няма нищо общо с това при автомобилите!
2ро Казах за какво ще го ползвам и ми обясниха и съм много доволен, благодарих!
3то Нямаше нужда да се заяждаш, никого не съм обидил, нито съм дошъл да се правя на интересен и смятам, че не заслужавам такова отношение при положение, че съм нов и просто съм задал въпрос /след като попрочетох разни теми/
Благодаря на stancho, че изказа мнение, беше ми полезно :agree:

Ozzie написа:Доста безвкусно чувство за хумор имаш. :wavey:

Благодаря!


P.S. тези рамки на genius моделите добри ли са, някои има ли преки впечатления, струва ли си да посъбера повечко парички за скот или да се мятам на рам АМ, изглежда е подходящ точно за не много бързи и агресивни спускания и в същото време 12кг и 100мм шок лок-а са баш перфектни за изкачване, или бъркам?(става въпрос за "туристическо" каране из Витоша, като някой път може да се качвам специално заради спусканията, но те няма да са много агресивни, не мисля че ще ми трябва нещо повече от 150-170мм. Главната идея е крос-кънтри, каране в почивните дни и от време на време малко повече тръпка надолу) :D Ако ли не, може би Рам-а си става :) за тези парички с удоволствие бих избрал него :beer:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот hitar_potter » Нед Май 17, 2009 7:08 pm

А мислил ли си за твърдак? Като гледам, нямаш нужда от мека рамка за твойто каране :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM1

Мнениеот Stancho » Нед Май 17, 2009 9:40 pm

Тази функция на Скот-а, която си показал, може много по - лесно да я получиш като си вземеш шок със заключване. Пък вече че и твърдите рамки са подходящи - това е друг въпрос.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 10:06 pm

Хм, ми аз прибегнах към тези с шок още в началото, защото ми се струва по-комфортно и сигурно, ако си има шок, но може и да сте прави, че няма да ми трябва много. Ще има спускания по неравности със скорост, но няма да е от екстремно естество :) ако говорим за РАМ дали ht.2 става, пък и точно ми е по бюджета. Или нещо от сорта на xc1/2 или дори новото nduro(по-евтината версия). Препоръчително ли е да си с шок или не е толкова важно, като ще караш из пътеките и ще се спускаш тук таме за тръпката. Сега съм с един старичък крос, който си е с шок и вилката отпред няква елементарна 50мм и искам да го сменя най-вече заради рамата - стоманена е, пък си е старичък и отдавна мисля за ново нещичко, което със сигурност ще карам много повече :)
Ще изчета темите в другите раздели да видя как се карат твърдаците и мерси много за мненията :agree: :agree: Хубаво е да има човек от кого да черпи знания и опит!
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Нед Май 17, 2009 11:45 pm

В крайна сметка се спрях на хард тейл, за моя тип каране май ще е най-добре. Поразгледах и попрочетох тук там - РАМ ht.3 - финансово ме удевлетворява максимално и по-скъпата версия XC.1, която е 10кг, с по-хубава вилка, хидравлични спирачки(juicy 5 срещу bb5 на по-евтиния вариант), по-добри гуми...
Ще попрочета още за двата модела и за дискусии във форума свързани с тях, а ако някой изтъкне и други неща ще ми е много полезно. Най-вече и от опит с един от двата или и двата, според вас струва ли си по-скъпия вариант? Цената май горе долу е двойна(което е достатъчно да избера по-евтиния, въпреки компонентите и ниското тегло на по-скъпия да ме съблазняват да взема него). Няма да избързвам с покупката, но общо взето май това са двата варианта. Благодаря ви за мненията, много ще се радвам някой опитен да ме насочи :beer: :liplick:

P.S. знам че темата премина в ХС и се извинявам, че е в този раздел, първоначално смятах нещо меко, но като се замисля май съм за ХС тип каране.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот hitar_potter » Пон Май 18, 2009 10:17 am

Насочи се към HT2. Тя ще ти осигури по-приятни спускания. И е по-лека ;) Само му смени вилката с нещо, което да е поне Тора 302 ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Пон Май 18, 2009 6:10 pm

Щом хт2 е по-добра рамка значи тя е мойта. Но може би ще оставя вилката дарт3, колкото и да е по-скапана от тази която ти посочваш, надали ще е проблемна, все пак съм 65кг и толкова нямам. За сметка на това бих поръчал при купуването да ми сменят спирачките с ББ5 да смъкна цената, че тези juicy3 не били много яки, пък и предпочитам механични(като ще си взимам бюджетен байк е идиотщина да давам пари за хидравлични).
Ще помисля още върху дилемата да спестя пари и да си взема ht.2 или да се метам на xc.1, който ми влиза под кожата с ниското си тегло и хубавите компоненти :) Както казах няма да бързам, ще посъбера информация и тогава ще реша :agree:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот jawsbg » Пон Май 18, 2009 7:29 pm

BB5 са зле, вземи или BB7, или Juicy 3. А колкото до вилката - не работи особено добре, а и проблем ще е твърдостта на пружината, тая дет си върви с вилката ми се стори прекалено твърда, а по-меката е прекалено мека, вилката се продънваше постоянно (същите килограми съм горе-долу). Избери Тора, или ако искаш по-леко и хубаво - Reba/Recon/Revelation.
Аватар
jawsbg
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 6:05 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM1

Мнениеот hitar_potter » Пон Май 18, 2009 10:58 pm

jawsbg написа:BB5 са зле, вземи или BB7, или Juicy 3. А колкото до вилката - не работи особено добре, а и проблем ще е твърдостта на пружината, тая дет си върви с вилката ми се стори прекалено твърда, а по-меката е прекалено мека, вилката се продънваше постоянно (същите килограми съм горе-долу). Избери Тора, или ако искаш по-леко и хубаво - Reba/Recon/Revelation.

:agree: Или епикон ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: RAM AM1

Мнениеот endkuro » Вто Май 19, 2009 4:39 pm

Чувал съм че juicy 3 са по-зле от бб5, но както и да е. На хс.1 компонентите са на ниво нали, че май ще събера 2700лв за него, някакси предпочитам 10кг :) и единствено финансите ме спират за избера него.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: RAM AM1

Мнениеот jawsbg » Вто Май 19, 2009 5:30 pm

Juicy 3 са бая по-добре от BB5, бая по-мощни са. BB5-ците, които съм тествал, спираха малко по-зле от V-brake-овете ми. А иначе - на XC1 са си много хубави компонентите, но колелото като цяло е с XC насоченост, не е замислено за нещо по-екстремно. Трябва да си дадеш сметка какво ще караш и кое ти е с по-голям приоритет.
Аватар
jawsbg
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 6:05 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта