Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Мнениеот EccentricMOTION » Сря Май 13, 2009 10:02 pm

Всички познаваме вилките прекалено добре. Гледах по темите доста, чета доста но ме интересува конкретно мнение без да се разводнява темата - с по една дума. Вилката определено ще се кара на планински терен, няма да се щади изобщо. Максимално натоварване - прилична скорост, неравности, скоци, скали, камъни. Известно ми е че не са предназначени за такъв тип експлоатация, но такава вилка търся. Интересува ме конкретно коя от посочените вилки е по-добра по критерии:
1. Издръжливост на компонентите
2. Появяване на луфт
3. По-лека и осезаема работа на вилката /дали поема малките неравности, абсорбация и еластичност/
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Мнениеот emil_a626 » Сря Май 13, 2009 10:07 pm

Нежелая да ти спамя темата но бих попитъл къде се нарежда XCRа между дартовете
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Re: Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Мнениеот EccentricMOTION » Сря Май 13, 2009 10:12 pm

emil_a626 написа:Нежелая да ти спамя темата но бих попитъл къде се нарежда XCRа между дартовете

Имам ХСМ в момента, интересува ме дали си заслужава да я заменя с RS Dart 1 или няма да има осезаема разлика. Интересува ме новата вилка да бъде малко по-добре от ХСМ-а.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Мнениеот yavka » Сря Май 13, 2009 10:30 pm

Осезаема разлика няма да има. Аз карам с Дарт 1. Вилката е само пружина и хич я нама на дребните неравности. Карал съм с нея няколко пъти на Драгалевци. Когато карам бавно големите камъни ги поема добре, но като се засиля почва да става нечуствителна, демек като се засиля не поема хубаво всички удари и става трудно да контролираш предницата (да държиш кормилото). Като варянт за по-добра вилка с близка цена е Suntour Epicon. Като се качих от Дарт-а на Епикон-а имаше доста голяма разлика. Като за начало епикона има настройка за скоростта на връщане и не мята нагоре като дарт-а и като втори плюс, който мога да спомена за епикона спрямо дарта е, че епикона може да се напомпа ако си по-тежък, а при дарта трябва да се смени пружината(май не се продава оригинална).

Та за момента си карай със сегашната вилка и събери пари за нещо от по-висок клас.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: Dart 1 или ХСМ - с две думи?

Мнениеот MauiWowie » Вто Май 19, 2009 1:43 pm

Карал съм и двете вилки и мога да кажа че няма никакъв смисъл да сменяш ХСМ-а за Дарта.Може би ХЦР или нещо от сорта е по-добрия вариант :).
MauiWowie
 
Мнения: 1103
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 9:36 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 105 госта