Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Вто Май 05, 2009 11:24 pm

Здравеите момчета и момичета ще ползвам тази тема да не омазвам форума само надявам се ,че колегата няма да има нищо против :clap: !От известно време реших да си купя кросов мотор и едва ли не си купих,но един приятел ме разобеди и каза ,че колелото е пъти по-яко и аз аиде ще въртя разобедих се от моторя и се хвърлям на велосипед да търся.Днес обикалях доста по магазините и за 4 часа разбрах доста за колелата ,аз лично търся колело за кроскънтри и от време на време да си вдигам адреналина и да си чупя главата ,искам колело до 1500 лева ,но наи важното за мен е да си го зглобя сам ,искам аз да си избера частите и аз да си го направя не да си купувам готово (знам ,че ще е по-скъпо ма кефа си е кеф искам аз да си го проектирам)ама ясано е ,че съм бос в това,надявам се да ми помогнете!Спрял съм се на два модела колела първият които много ме кефи като дизаин ,но нз дали ще ми върши работа на мен DRAG Climber на размер мисля да е L (аз самия съм 90 кг и 185 см) искам да си купя за начало само рамката после ще го мисля въпросът ми е тази рамка върши ли ми работа за FREE RIDE и как е за ъбгреид и така нататък бе става ли изобщо.Другият модел е HT2 малко е по рзличен като модел и нз според мен е по-лесен за въртене и по лесен за каране докато при Climber е малко по-за спускане маи нз вие ще кажете ,моля ви кажете кое е по-яко и да си взимам някакво като за начало рамка разбира се после ще имам още много въпроси!Благодаря за отговорите предварително много ще се радвам да ми обясните кое ще е по-добро и какво е за мен !!! :clap: :clap: :clap:
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Избор на колело до 1300лв.

Мнениеот hitar_potter » Вто Май 05, 2009 11:46 pm

Универсално колело няма. Ако ще караш надолу и агресивно, насочи се към scott YZ серията. Ако наистина ще караш ХС с по-яки спускания, насочи се към нещо от сорта на RAM HT2, drag Zx5 (ама драга е по-насочен към ХС-то). Ти хубаво мислиш да си сглобяваш сам байка, ама има някои дейности по сглобката, които няма да можеш да направиш сам, защото нямаш опит - например набиване на чашките, набиване на пеперудката, наплитане на спици.. Поне някои части ще трябва да си ги купиш наготово..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Избор на колело до 1300лв.

Мнениеот rufles » Вто Май 05, 2009 11:53 pm

Е спиците да ,но повярваи ми другото няма как да ме спре :roll2: !Да разбирам ли ,че Climbera става само за trials и не е подходящ за горския път,защото е доста нисък ,но пък за сметка на това днес се качих на един такъв и много одобен ми се стори !Разгледах YZ доста са добри точно това маи е за мен точното колело за планината,само да попитам какъв размер да си търся (scott YZ)(185sm 90kg къдрава коса) ! :smash:!
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Избор на колело до 1300лв.

Мнениеот hitar_potter » Сря Май 06, 2009 12:24 am

Клаймъра е еднакво зле за всичко. Иначе - виж в сайта, има една статийка за размерите на велосипедите. Като те гледам, най-добре си направи отделна тема, щото твойто ще е дълго и епично :evil:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Избор на колело до 1300лв.

Мнениеот Bolverk » Сря Май 06, 2009 10:28 am

Всъщност въпросите към теб са два :)

Единият е колко пари смяташ да дадеш за рамката ? И вторият е това че тук спомена два стила - ХС и Freeride, като толкова различни подскажи какво оринтировъчно си се насочил като каране ? Иначе АМ велосипедите са за тежко ХС с преобладаващи спускания (не е съвсем точно описание но..) но не мога да определя все още дали това искаш да караш или не ?

Колегата иначе е прав направи нова тема защото ти е доста различен казуса от този на колегата отворил теата.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот extream_baikar » Сря Май 06, 2009 9:48 pm

Да ти кажа аз май успях да направя такова универсално колело и за прилични спускания (Дори на сопот много добре се представи тия дни ;) ) и като му вдигна седалката ми идва точна височината за въртене. Самата рамка е с много удобна геометрия и за двете както и вилката. и ми излезе към 1300 - 1400 лв. грубо и то с доста нови части ако искаш ми пиши на ЛС и си дай скайпа да ти пратя снимки на колелото и да ти обясна някои неща по него ;) И ми излезе 16 кг.
Ротор Alligatorhttp://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=157893
Предна хидравлика http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=157995
]Ръкохватки ODIhttp://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=158008
ВСИЧКИ СМЕ ПОЗЬОРИ!!!!
extream_baikar
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1141
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 5:03 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Чет Май 07, 2009 5:32 pm

Здравеите стилът в които ще каръм е Freeride ще карам грубо и ми трябва здрава рамка.В момента съм се спрял на Scott Voltagehttp://www.bikescenter-bg.com/index.php?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=2140&product_cat=241&lang=2 XL-размер,ходих пробвах го и ми се стори доста одобно рамката е на цена 300 лв изглежда здрава ,прочетах и доста теми хората са доволни мисля това да е моита рамка останалите части са доста и трудно ще ги избера ,но по-груби сметки 2000 лв мисля да ми стигнат!Вилката сега ми е голяма дилема насочил съм се към марката Marzocchi модел още не съм си избрал но ходът и ще е не повече от 130 см които са и максималните за рамката надявам се по-натам да ми помогнете специялно с модела .Спирачките задължително ще са дискови и 2-те ,но единствено се чудя дали да си взема хидравлични или механични (бюджетът ми за спирачки е 320)!Другото важно за мен е да ми препоръчате капли ето тук съм забил наи-вече каплите нз изобщо какви да търся и кои си заслужават доста съм тежък и трябва да са здрави ,другите части още не съм ги разгледал обстоино ,но ще обиколя по магазините като съм свободен да поразпитам! :nuts: Благодаря на администраторите ,че са ми отделили темата! :peace:
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 07, 2009 8:38 pm

Хм...агресивен фрийрайд с вилка до 130mm ход ми звучи малко нереално, но ти си знаеш най-добре за какво ще я използваш. Като цяло за "агресивен фрийрайд" трябва по сериозна рамка+вилка...дори рамката е желателно да е мека. За Marzocchi не знам, някой друг да те посъветва. Обаче аз понеже купих за мойто скоро спирачки и съм горе-долу в час и мога да те посъветвам. Като за начало, откъде смяташ да ги купуваш: от Бг или от онлайн магазин в чужбина ? За каплите също не мога да ти дам особен съвет, аз карам с AlexRims DP20 и съм доволен, не съм имал проблеми до сега. Но пък аз не съм и толкова тежък и не карам толков агресивно.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Чет Май 07, 2009 8:59 pm

По-дребните неща сигурно ще ги купувам онлаин,но останалото от BG .Лошото е ,че нямам голям бюджет и няма как да си купя по-скъпа рамка (по-здрава),а до вилката знам,че не е добре да слагам по-голяма от 130см ,защото тази отговаря на рамката ,дали греша не знам!
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 07, 2009 9:09 pm

Не грешиш, но пък можеш да си вземеш рамка, която да позволява по-голям ход ако смяташ да я караш много агресивно, ще ти е по-удобно. Тогава обаче, ако въртиш и изкачваш ще е по-кофти. Ами аз за спирачките те питам главно, защото аз си купих от ebay чисто нови hayes stroker trail предна и задна с 160мм дискове за 104 паунда...а в България двете са около 550лв, затова си помисли.

Иначе изцяло важи правилото: "по-добре качествена механика, отколкото кофти хидравлика". Сиреч по-добре си купи с тия 320лв 2 Avid BB7 с хубави лостчета жила и брони отколкото някакви нисък клас хидравлики.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Чет Май 07, 2009 9:16 pm

Точно тези BB7 разбрах,че са много добри и към тях съм се насочил,но ще разгледам в ebay защото винаги съм предпочитал да си пазарувам от чужбина главно това ми е целта даже ,там качеството е друго!
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 07, 2009 9:17 pm

Е ти луд ли си :D , качеството не е друго, но цената е друга :D .
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Чет Май 07, 2009 9:43 pm

Качеството те оверявам ,че е друго едно е да се прави за България друго е да се направи за Америка ,в това съм сигурен и няма как да ме обеди човек,че е същото. :wavey:
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот pe60t0 » Чет Май 07, 2009 9:45 pm

Братле...и прав си и не си прав. Зависи за какво става въпрос конкретно. Ако говорим за компоненти за планински велосипеди, мога да ти гарантирам, че това което карат американците го караме същото и ние. В смисъл, няма такова нещо като "прави се за Америка" и "прави се за България"...всичко се прави в Китай :D и който иска си го докарва. Но това е :offtopic:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Чет Май 07, 2009 9:58 pm

Имам доста приятели които живеят в Америка да така е всичко се прави в Китаи ,но там се кефат доста на китаиските стоки смисъл казват,че са едни от наи-качествените ,за колелата не съм на ясно как стоят нещата ,но за техника която съм си купил мога да ти кажа ,че тонколони от Америка и тонколони от България ,разликата е от земята до небето,но да не спорим за глупости сигурно си прав . :dontknow:
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот Bolverk » Пет Май 08, 2009 9:19 am

Здравей,

Ако сериозно си се замислил за Freeride ти препоръчвам тази рамка като бюджетно решение:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=23226

Разбира се не е единственият вариант, но.... :) Просто за избор.
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот DTD » Пет Май 08, 2009 5:48 pm

По-добро е това не мислиш ли? Като ще дава толкова пари за твърда рамка поне да си струва :)
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот mitakaman » Пет Май 08, 2009 8:01 pm

Евентуално може да потърсиш и ЛБ на старо( то нови вече няма) - цената е доста по-ниска от колкото на повечето cr-mo рамки и мисля че ще ти е добра начална база, за това което търсиш.
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот Sucker » Съб Май 09, 2009 11:24 pm

Той в момента тепърва ще почва да кара колело и се е определил за агресивно ФР хем иска да върти хем агресивно ФР хаха...
Но за рамка както вече са ти казали Ns Surge мисля, че ще ти е добре за агресивно ФР :rofl:
Също така можеш да разгледаш форума има много писано за рамки, вилки, капли, спирачки и всякакви други работи поразровете се малко стига сте чакали на готово и през 1 седмица да пускате едни и същи теми :beer:
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот rufles » Нед Май 10, 2009 5:53 pm

[quote="Sucker"]Той в момента тепърва ще почва да кара колело и се е определил за агресивно ФР хем иска да върти хем агресивно ФР хаха...
Но за рамка както вече са ти казали Ns Surge мисля, че ще ти е добре за агресивно ФР :rofl:
Също така можеш да разгледаш форума има много писано за рамки, вилки, капли, спирачки и всякакви други работи поразровете се малко стига сте чакали на готово и през 1 седмица да пускате едни и същи теми :beer:[/quo

Ти ли точно ще ми държиш сметка аз какво ще карам и как,ако не искаш да помагаш си мълчи никои не те пита :(!: !!!!!!!


Ще помоля администраторите да закрият темата колелото е почти готово и благодаря на хората които ми помогнаха за избора на основното (рамка) от тук на там сам ще се справя ! :smash:
rufles
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 11:09 pm

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 10, 2009 6:09 pm

Какво стана ? Какво избра за сега ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Колело до 1500 лв. с части по мой избор?

Мнениеот hitar_potter » Пон Май 11, 2009 11:24 pm

Ако изпаднеш с бюджета, можеш да се насочуш към капли Remerx Jumbo. До колкото знам, са доста здрави, а са евтини. Евтини са заради това, че са доста тежки. Имай предвид, че от година-две Marccochi (така ли се пишеше) не са това, което бяха. Станали са бая по-чупливи, изобщо „развалиха ги“. Насочи се към другите големи марки вилки.

За частите - по-скоро е важно къде са произведени, а не къде се продават. Например китайските части на шимано са по-кости от Малайзийските. По принцип тайванските чаркове са по-добре от китайските. Ма това са условни работи
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта