Помощ в избора на рамка.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ в избора на рамка.

Мнениеот Climber_69 » Нед Мар 22, 2009 12:40 am

Здравейте,търся си рамка за АМ и по лек ФР за сега съм се спрял на Скот YZ0 не държа рамката да е нова,защото не разполагам с много пари най-много 450 лв защото ми се иска да си взема и по-хубава вилка.Приемам всякакви предложения.Благодаря предварително.
Climber_69
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 5:00 pm

Мнениеот Bikersteam » Нед Мар 22, 2009 4:20 am

Ами във форума продаваха един Scott Nitrous 10 на прилична цена със шока.Мисля че към 550лв беше. Вярно че рамката е ориентирана по скоро към freeride / dh но пък офертата не беше лоша.А и freeride с твърда рамка?! Лошо няма, но мисля че ти е ясно, че трябва да инвестираш после в доста добра вилка. Иначе сега като се замисля рамката ако не я мъчиш много RAM AM е идеална за теб. Ако изкочи нещо втора ръка.. Бих казал че се вписва в изискванията ти поне така както си се изказал и съм те разбрал.Въпрос на предпочитание си е , но аз бих заложил на мека рамка, не че scott yz0 не държи на тормоз!Успех!
Седят си две бълхи, мечтаят си:
- А като забогатеeм, ще се купим куче!
Аватар
Bikersteam
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:30 pm
Местоположение: Sofia City

Мнениеот An1MaL » Нед Мар 22, 2009 9:34 am

@Bikersteam
В случая Scott Nitrous 10 ще му свърши наистина добра работа. И също така не бих казал, че Scott-a е за FR/DH... по скоро за AM/FR.
А и момчето разполага с бюджет 450лв, а Nitrous-a на Dravceto е за 550лв, не бих казал, че 100лв са малко пари.

Bikersteam написа:А и freeride с твърда рамка?!

Какво !? Защо не !?
:popcorn:
Bogdan Andreev - RAM BIKES N4
Аватар
An1MaL
 
Мнения: 584
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 10:05 am
Местоположение: София

Мнениеот Climber_69 » Нед Мар 22, 2009 12:05 pm

Благодаря за отговорите това ще ми е първи по-сериозен байк и за това мислех да е твърдак. А Рам АМ и аз исках и щеше да ми върши работа обаче няма никви втора ръка,а то и Scott YZ0 няма втора ръка има само LTD което пак си е към 500 лева,а идеята за Нитроса не ми допада... :bawling: :bawling: :bawling:
Climber_69
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 5:00 pm

Мнениеот Bikersteam » Нед Мар 22, 2009 3:39 pm

@An1MaL

За Скота наистина и аз смятам че е добър избор в неговия случай!Относно това към какъв стил е ориентирана рамката може много да се говори защото и много зависи по какъв начин е окомплектована.А за бюджета на момчето предполагам то ще си направи сметка, но като цяло ако успее да събере още 100лв nitrous хич не лоша инвестиция като начало.Окомплектована с една вилка MZ All mountain 2 ше се получи добър велосипед!
А иначе freeride с твърда рамка както казах не е невъзможно!Но трябва рамката да е добра и да се инвестира в добра вилка.Въпрос на предпочитание си е!Аз лично бих заложил на мека рамка когато става въпрос за freeride. Виж за АМ може да се направи изключение ако се кара умерено и с една твърдичка рамка :beer: Лек ден!!
Седят си две бълхи, мечтаят си:
- А като забогатеeм, ще се купим куче!
Аватар
Bikersteam
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:30 pm
Местоположение: Sofia City

Мнениеот Climber_69 » Нед Мар 22, 2009 7:46 pm

А каква рамка бихте ми предложили за 450-500 лева без нитроса.Като се има предвид,че най-вероятно ще се кара с някоя вилка Сънтор,защото бюджета ми е много ограничен за целия байк разполагам с макс 900 лева отначало ще си карам с по-смотаните части и с времето ще ги сменям :beer:
Climber_69
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 5:00 pm

Мнениеот Pho3nix » Нед Мар 22, 2009 7:51 pm

кажи си мерките, ако си по-лекичък мисля че рам АМ 2ра ръка е най-добре, все някога ще се появи :agree:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Нед Мар 22, 2009 8:03 pm

Ако спусканията ще преобладават в карането ти, загледай някоя от рамките на NS Bikes или DunCon.
От по-евтините варианти виж Dragomir C2 или Climber, стига обаче да не си твърде висок, защото те са с къса седалкова тръба.
Горните съвети не са на база личен опит, а само от наблюдения.

Ако пък ти трябва АМ твърдак, т.е. няма да наблягаш на спусканията, а ще ги споделяш поравно с изкачванията на собствен ход, мисля че и HT2 ще е достатъчно добра за целта.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Climber_69 » Нед Мар 22, 2009 8:41 pm

Определено ще преобладават спусканията аз съм висок 170 и тежа 55 кила лекичък съм,a YZ0 не е ли по-добър за целта вярно,че останалите части няма да са много хубави ,но поне за рамка няма да мисля повече...
Climber_69
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 5:00 pm

Мнениеот Admin » Нед Мар 22, 2009 10:03 pm

Не знам от гл.т. на геометрия как ще е за спускане/фрийрайд, защото предназначението й по принцип е друго, докато марките, за които ти казах, имат модели, създадени точно да бъдат FR твърдаци.

За YZ0 други хора ще могат да ти дадат мнение, които са я карали по начин като твоя. Има и доста теми за моделите YZ, порови се малко в тях и ще добиеш някаква представа. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот shepo » Пон Мар 23, 2009 9:21 am

може към списъка да включиш Duncon Pitbull :D
той излиза към 500 лв. нов :)
Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте...
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта