Fox vs Fox

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Fox vs Fox

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 6:22 pm

Здравейте,

Реших да сменям стария XCR с вилка от по-горен клас.Спрях се на 2 модела и Ви моля, да ми кажете кой от двата е по-добър и защо. http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=2182 и
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... a91e4656e5

Чакам ви. (забравих да кажа, че ще карам АМ главно с някоя от вилките.)
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот GreenTeam » Съб Мар 21, 2009 6:30 pm

Двете вилки са еднакви,но по скъпата има повече настройки,сам решаваш дали имаш нужда от тях(според стила ти на каране)
Пловдив-Градът под тепетата
Аватар
GreenTeam
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1054
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 9:58 pm
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 6:35 pm

А стават ли за АМ каране, понеже доста хора ми казват, че не е така?

В същото време в сайта пише, че са за АМ/XC FR.

И само един последен въпрос, нали и двете вилки са с 20мм ос, понеже не пише, а искам да знам.

Благодаря Ви предварително!
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Capoeira » Съб Мар 21, 2009 6:44 pm

Ако отделените в повече пари за RLC не са от продаден бъбрек или далак при "екскурзия до Пакистан" определено RLC ще ти хареса повече, дори и да не ползваш заключването, настройката на нискоскоростната компресия си заслужава дадените в повече пари.
И да и двете вилки са с 9mm QR, демек не са 20мм.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот outfaced » Съб Мар 21, 2009 6:44 pm

тези вилки не са с 20мм ос
картинката е подвеждаща ... имат модификация със 15мм ос, но не и с 20мм
с 20мм ос са само големите модели с 36 тръби
иначе вилката си става за АМ

thezoggo продаваше една такава ... може да питаш него ;)
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 6:53 pm

Благодаря Ви много за отделеното време! Найстина много ми помогнахте.
Но едно ме притеснява.Това, че щом са с 9мм(мода за 15мм), съответно ще са по-кекави от тези с 20мм.
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Capoeira » Съб Мар 21, 2009 6:55 pm

изясни се това АМ наистина ли ще си е АМ или ще включва елементи на ФР защото за тези пари има доста конкърентни предложения който са предвидени за ФР и са с 20мм
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 6:58 pm

Елементи на Фр. силно казано. Тук там някое скокче, но вилката ще се кара повече за преходи до хижи и тн. и естествено спускането.В този случай какво ме съветвате, защото и аз самия не мога да си изясня стила. Четох, а и съм се допитвал, какво е АМ и мисля, че е нещо такова.
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот outfaced » Съб Мар 21, 2009 8:15 pm

a тука или някой е объркал цената или това е 2ра коледа ... http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=35938 :bigeyes: .. 600лв.

ако сега трябваше да взимам вилка (става дума именно за каране до "хижи и обратно") щях веднага да взема тая :) ... после ти трябват само две втулки на струг, за да я закачиш на 20мм ос.

стига цената наистина да е такава и да не е станала някаква грешка, защото тази вилка в БГ струва 1050лв. и малко отгоре.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Съб Мар 21, 2009 8:46 pm

outfaced написа:a тука или някой е объркал цената или това е 2ра коледа ... http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=35938 :bigeyes: .. 600лв.

ако сега трябваше да взимам вилка (става дума именно за каране до "хижи и обратно") щях веднага да взема тая :) ... после ти трябват само две втулки на струг, за да я закачиш на 20мм ос.

стига цената наистина да е такава и да не е станала някаква грешка, защото тази вилка в БГ струва 1050лв. и малко отгоре.


Не си в грешка, това го има вече от няколко дена на тази цена. Мислих си веднага да взема една такава но тъй като съм карал със същата вилка но на 10 мм ос реших че е все тая, просто ми е малък хода й за моето каране.
@манол``вт
Карал съм Фокс Ванила РЛЦ 32. За нея мога да кажа само хубави неща. Карах я на РАМ АМ. Когато бях пред избор за вилка миналата година се чудех дали да взема само Р или РЛЦ. Определено РЛЦ е по добрия избор. Заключването й работи на 6, ниската компресия също я има, рибаунд и прилоуд на пружината. Вилката идва с допълнителен комплект пружини. В моя случай по меките бяха на вилката.
Първото ми каране с РЛЦ то беше на Обиколката на Витоша миналата година. Ако можеш да вземеш 160 мм с 20 ка ос ще е още по добре. Аз в момента се колебая между Тотем и Фокс Ван 36 РЦ2, но се колебая защото не мога да се разбера сам със себе си какъв точно стил ще карам. Ако караш "АМ" според мен Фоксчето е за теб. Да знаеш обаче че 140 мм идват малко за ФР. Ван РЛЦ то 32 е наистина хубава вилка и покзаното от Влади на линка от CRC е може би най добрия вариант за тия пари. Направо действай и я взиамй ако имаш възможност. Няма смисъл да взимаш вилката само с рибаунд. Друго си е да има заключване, по друг начин се кара на горе. Вилката работи много мазно. Има проблем обаче с частите за Фокс в БГ, малко трудно ще намериш тук нещо ако ти потрябва. Със сервизирането мисля че има двама, трима човека които биха се справили добре. Имай предвид че Фокс искат малко повече грижа от останалите вилки, по честа смяна на масло и по често чистене.
На вилката - 32 ката й дават макс. 203 мм диск. Аз карах със 185 и нямах никакви проблеми.
Ако те интересува нещо, питай. С каквото мога ще ти помогна. :)
Едит:
Преди време благодарение на Reactor :beer: , заснехме едно клипче. Може да видиш горе долу как работи вилката, макар че трябва да се качиш за да разбереш за какво става дума, но все пак...
http://www.pinkbike.com/video/58865/
Много беше кофти когато исках да видя вилката на колело преди да я купя а нямаше почти никакви нейни детайлни снимки в нета. Затова реших да й направя няколко.
снимки на вилката как изглежда на колело можеш да видиш тук
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 9:05 pm

Благодаря @THEZOGGO !

Адски много ми помогна.Найстина имах нужда да чуя и човек с впечатления относно работата на вилката.Ще взема РЛЦ със лок, тъй като ми трябва този лок.Видях и клипчето и съм много впечатлен от работата и. Още веднъж, благодаря на всички!

(THEZOGGO, имаш бира, ако се видим на Сопот! :))
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот THEZOGGO » Съб Мар 21, 2009 9:12 pm

Искам да добавя и че теглото е добро, незнам дали можеш да намериш по лека 140 мм вилка от Фокс (без значение кой модел дали с въздушна пружина или с метални пружини) и с какато и ос да е тя, според мен неможеш.
Водача за бронята на жилото на спирачката (маркуча, ако караш с хидравлика) е също една добра опция. :)
Радвам се ако съм успял да те насоча.:)
:beer:
Взимай РЛЦ то, но според мен офертата в CRC не е никак за изпускане. Ако имаш възможност, поръчвай я! :)
:beer:
Относно настройките, ще ти кажа че от дясната страна отгоре се намира врътката за бавната компресия и лок аута, отдолу на десния крак е рибаунда.
От ляво - отгоре е прилоуда на пружината.
В технически план всичко за вилката можеш да видиш тук - http://www.foxracingshox.com/fox_tech_c ... LA_RLC.htm
С вилката ще дойде и един диск с опътванията, така че няма проблем, там тези неща ги има. :)
Последна промяна THEZOGGO на Съб Мар 21, 2009 9:28 pm, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот манол``вт » Съб Мар 21, 2009 9:27 pm

Най-вероятно ще е Рлц, понеже искам и задна дискова спирачка да си закупя.Още веднъж ти благодаря, човече. :bowdown:
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта