Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот Daniel Panev » Пет Мар 20, 2009 10:00 am

Реших на новия байк, дето го мисля/сглобявам сега (Helius AM, да няма уточняващи въпроси) да се пробвам да карам "закопчан" - крайно време ми е.
Та значи търся мнения за ето тези педали - някой кара(л) ли е с такива или някои от другите acid, доволен ли е от тях, може ли да се намери нещо по-добро за подобни пари и те такива неща... Все пак като за първи такива педали не бих искал да се лишавам от платформата - за това съм избрал точно тези и ми се ще ако предлагате алтернативи да са нещо подобно. Ма може и да греша де ;)
Ще съм изключително благодарен за отзиви :beer:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Пет Мар 20, 2009 11:25 am

Аз самият имах голямо желание да си взема някой от моделите на CB Acid, но се разочаровах, когато видях на живо един ОЕМ-ски вариант. Аз си мислех, че при по-технични участъци ще мога да се разкопчвам и да стъпвам на тях "unclipped", но не можах да си представя какво сцепление биха имали краката ми с педалите, предвид формата и размера им. Или по-точно, не ми хареса това, което си представих. Естествено, това е само на теория и ще се радвам да споделиш впечатления от каране в реални условия, ако си вземеш такива. :)
Иначе като алтернатива посоките са две, според мене Candy или Mallet. Първите са по-леки и платформата им е малко по-малка от тази на Acid, а вторите са си сериозни платформи, но доста по-тежки.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Пет Мар 20, 2009 12:29 pm

аз минах от шимански автомати на CB ... за сега съм доволен
закопчавам една идея по лесно и умишленото откопчаване работи добре, макар и да липсва финната настройка като при шимано (тука има само две позиции 15 и 20 градуса на откопчаване)

още не се е случило обаче да пробвам аварийно откопчаване ... но опитите за симулация на на такова не ме радват особенно ... тая пущина кат захапе и не пуска :D ... не и нагоре. Т.е. при класическа човка или изпльоскване напред си носиш байка след/върху тебе. Не че този ефект го нямаше и с шиманските, но те при по голям зор отключваха съвсем навреме.

Относно конкретния модел и доколко всъшност платформата е платформа имам и аз известни съмнения. Геометрията е специфична и трябва да се разглежда в комбинация с конкретна обувка. Има обувки/подметки, които въобще няма да стъпят на нея.
Моите примерно стъпват само на тия места:
Изображение
и платформата ми върши работа само за подвеждането при закопчаване и при "търсенето" на педала.
При mallet вече имаш отпред и пинове и предполагам усещането е съвсем друго.

Аз си мислех, че при по-технични участъци ще мога да се разкопчвам и да стъпвам на тях "unclipped"

незнам дали има педали, които въобще биха покрили това изискване.
:dunno:
Ако стъпиш стабилно и на място, щеш не щеш се закопчаваш.

edit: ако тепърва ще се учиш с автомати, CB не са най подходящия избор ... по скоро си почни с шимано
е това също са много добри педали
http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 86&lang=2&
макар и тежички
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пет Мар 20, 2009 1:03 pm

Колкото и да изглежда странно, дори върху Candy-тата мога да карам незакопчан, но само при по-ниски скорости, където сътресенията не са твърде големи и резки. Случвало ми се е най-вече на технични участъци, когато си сваля крака за да се подпра и после не успея (или не посмея) да го закопчая веднага.
Все още нямам твърде богат опит с автомати, пробвал съм само два модела педали (две различни системи), но от изпитаното с моите и от видяното при други педали, мисля че почти няма педали с автомати, които да могат да се карат нормално, без да си закопчан. То ако можеше, идеята за автомати би отишла на кино. Mallet са един от моделите, които ми изглеждат максимално подходящи за каране и незакопчан, но не бих ги карал на друго, освен на спускане.
Така че трябва да уточниш какво ще рече "не бих искал да се лишавам от платформата". Ако идеята ти е да караш незакопчан със скорост, по-висока от 10-15 км/ч, не мисля, че ще се получи с повечето педали за автомати. За мен платформата (дори и малка, като при Candy) помага само при "аварийни" ситуации, свързани с неувереност на техничен терен, която да води и до по-ниска скорост.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Daniel Panev » Съб Мар 21, 2009 7:43 pm

Admin написа:Така че трябва да уточниш какво ще рече "не бих искал да се лишавам от платформата". Ако идеята ти е да караш незакопчан със скорост, по-висока от 10-15 км/ч, не мисля, че ще се получи с повечето педали за автомати.

Асъл твоето виждане - каране незакопчан в някакви екстремни ситуации, в които поради липса на опит не бих искал да карам закопчан + примерно бавни участъци, в които има доста чести спирания (и съответно стъпвания на земята)...
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот vpravov » Съб Мар 21, 2009 8:24 pm

Ще съм благодарен, някой да сподели впечатленията си от този тип педали, при каране по яка кал. При VP-133, с които карам в момента, след като си стъпил в калта, е достатъчно леко завъртане на крака, няколко пъти в ляво и дясно за да може ръбчетата да си изчистят леглото и автомата да закопчае. При обсъжданите педали, от една страна големият отвор отдолу изглежда, като да не допуска задържане на кал по самата платформа, но пък как стои въпроса с премахването и от подметките?
Друго което се сещам. На мой познат, с подобни педали, му се наложи да си изреже със нож грайферите на подметката в частта при платформата, тъй като пречеха да се закопчае. Обувките му бяха, доколкото си спомням, някакви на 661 с гладка подметка. Това тенденция ли е или изключение?
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Съб Мар 21, 2009 8:32 pm

vpravov написа:Ще съм благодарен, някой да сподели впечатленията си от този тип педали, при каране по яка кал. При VP-133, с които карам в момента, след като си стъпил в калта, е достатъчно леко завъртане на крака, няколко пъти в ляво и дясно за да може ръбчетата да си изчистят леглото и автомата да закопчае. При обсъжданите педали, от една страна големият отвор отдолу изглежда, като да не допуска задържане на кал по самата платформа, но пък как стои въпроса с премахването и от подметките?
Друго което се сещам. На мой познат, с подобни педали, му се наложи да си изреже със нож грайферите на подметката в частта при платформата, тъй като пречеха да се закопчае. Обувките му бяха, доколкото си спомням, някакви на 661 с гладка подметка. Това тенденция ли е или изключение?


теста днеска на кал мина добре :)
нито по лошо, нито по хубаво от шиманските
с тая разлика обаче, че при шиманските това леко врътване около парчето така или иначе е един от начините за закопчаване, а при СВ системата има и други начини, които в кал обаче работят с условности. Т.е. това движение си трябва пак, за да ги почистиш.
Но като цяло ок ... предивд че карахме в кал с листа (голямо мазало демек) се представиха добре.

също така днеска ги тествах и на падане ... то заради калта де :D ... откопчаха навреме ... :rofl:

а това с обуквите се случва понякога ;)

Daniel Panev написа:Асъл твоето виждане - каране незакопчан в някакви екстремни ситуации, в които поради липса на опит не бих искал да карам закопчан + примерно бавни участъци, в които има доста чести спирания (и съответно стъпвания на земята)...

Имаш предвид технични участъци, когато се притесняваш, че ще ти се наложи да пуснеш крак неочаквано ли или си говорим за умишлено спиране.

Лично аз дори и в първия случай, предпочитам да се закопчея като хората. В началото докато не си свиканл с клипсове е шубе, но после това ти дава допълнителна сигурност (колкото и да друса, крака ти няма де да бяга или да се размести). В такъв момент да не си закопчан ... т.е. да си стъпал лошо на педала според мен е по неудобно и риковано.
Единственото кофти вече е, когато се наложи все пак спиране в такъв техничен участък, после при тръгването вече трябва да можеш да закопчееш веднага с едно движение ... преди пак да е почнал екшъна.

Поне при мен е такова усещането ... :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpravov » Съб Мар 21, 2009 9:02 pm

@outfaced - мерси за отговора. Явно няма за къде да бързам да сменям VP-то. crankbrothers-а ме привличат основно с по-ниското си тегло. VP-то не ми се налага да го закопчавам с въртеливо движение при чиста подметка. Стъпвам, щрак и готово :dunno:
Иначе и аз, откакто свикнах с автомати, никъде не искам и да си помислям да карам откопчан. Досега винаги са се откопчавали навреме, при нужда (дори и при "човка"). А точно заради спирането в технични участъци, взех VP-133 (има платформа), а не само "щипка". Само и единствено там ми е нужна. :agree:

Edit:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=6279
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Мар 21, 2009 10:11 pm

@vpravov
Първите ми педали с автомати бяха VP-133, след това минах на CB Candy SL. Вярно, че вече бях натрупал опит и увереност, та може би заради това не усещам стъпването незакопчан върху Candy-то да е много по-неудобно и нестабилно спрямо VP-133.
Иначе CB определено закопчават по-лесно в кал, тя просто не се задържа в щипките. Проблеми съм имал единствено при задръстени с кал подметки (и то по-твърда и лепкава) - тогава се стига и до движенията за почистването им.
За рязането на подметките едва ли е удачно да се обобщава, но моите (661 Tiburon) се наложи да ги поизрежа, защото закопчаваха по-трудно.

@Daniel Panev
За съжаление Acid не съм пробвал. Би било логично по-голямата платформа да ти даде с една идея по-добра опора, когато не си закопчан, но това зависи дори и от подметката на обувките и как тя ще си пасне с педалите. Вероятно е най-добре да пробваш - с каквито и педали да започнеш, в началото сигурно ще си по-внимателен на места, после вече почти (при някои напълно) забравяш, че си закопчан ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот URNEST » Пет Апр 03, 2009 7:15 pm

Ще използвам темата да попитам. Понеже в близко бъдеще мисля и аз да се закопчая си търся педали до около 100-тина лева. Спрял съм се на тези и тези. Нещо като че ли първите по-ми допадат. Какво е вашето мнение. Изискванията е педалите да са с лагери и все пак да имат някаква платформа.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот Дизел » Нед Апр 05, 2009 5:41 pm

Аз сега поръчах Crank Brothers Smarty. Най-хубавото им е цената - 30 евра. Имат платформа (малка), доста са леки (282 гр) и мога да ги ползвам със същите обувки като за другите ми педали (CB Eggbeaters). A да, и идва със сменяеми панели в три различни цвята :)
Другата седмица се надявам да имам вече впечатления от тях.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот outfaced » Нед Апр 05, 2009 6:33 pm

Дизел написа:Аз сега поръчах Crank Brothers Smarty. Най-хубавото им е цената - 30 евра. Имат платформа (малка), доста са леки (282 гр) и мога да ги ползвам със същите обувки като за другите ми педали (CB Eggbeaters). A да, и идва със сменяеми панели в три различни цвята :)
Другата седмица се надявам да имам вече впечатления от тях.



да не та разочаровам предварително, обаче има причина да са толкова ефтини - на 2рото каране вече имат чуствителен луфт :eek3:
и аз ги взех заради цената, теглото и да пробвам системата на CB ... не мисля, че ще искарат и един сезон
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот eMcKu » Нед Апр 05, 2009 6:41 pm

outfaced написа:
Дизел написа:Аз сега поръчах Crank Brothers Smarty. Най-хубавото им е цената - 30 евра. Имат платформа (малка), доста са леки (282 гр) и мога да ги ползвам със същите обувки като за другите ми педали (CB Eggbeaters). A да, и идва със сменяеми панели в три различни цвята :)
Другата седмица се надявам да имам вече впечатления от тях.



да не та разочаровам предварително, обаче има причина да са толкова ефтини - на 2рото каране вече имат чуствителен луфт :eek3:
и аз ги взех заради цената, теглото и да пробвам системата на CB ... не мисля, че ще искарат и един сезон

Ех, много ме разтрой :bawling:
Скоро и аз ще ги пробвам, пък ще видим въпросният луфт(модел 2009)!
Дано, да не бъде установен такъв.
Мерси @outfaced :D
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Някакви мнения за Crank Brothers Acid?

Мнениеот Дизел » Пон Апр 06, 2009 12:08 pm

outfaced написа:
да не та разочаровам предварително, обаче има причина да са толкова ефтини - на 2рото каране вече имат чуствителен луфт :eek3:
и аз ги взех заради цената, теглото и да пробвам системата на CB ... не мисля, че ще искарат и един сезон


Хм, неприятно, но от друга страна ги взимам с 2 год. гаранция. Ако наистина се разлуфтят за нула време, връщам ги като едното нищо...
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта