Мнение за рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за рамка

Мнениеот Dio » Вто Яну 26, 2021 1:51 am

Здравейте искам да попитам ако някой е карал с рамка Transition Patrol 2016, какво му е мнението за рамката. Дали е здрава, дали е агресивна при спусканията, усеща ли се стабилно като се катери и т.н.
Dio
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Яну 14, 2021 1:15 am

Re: Мнение за рамка

Мнениеот I.nfraR.ed » Съб Яну 30, 2021 12:53 am

С рамката от 2017-та съм, която има различна кобилица и метричен шок. По-прогресивно е окачването от на 2015-2016 и доколкото знам само това е разликата.
Геометрията като за 2017-та беше доста добре, но в момента моят XL се равнява по-скоро на L от новите рамки с 483 рийч. То и M-ки вече започнаха да правят с подобен рийч.
Челният ъгъл (65) все още е що-годе актуален, седалковият - не чак толкова.
Може да се каже, че 2015-та бяха доста напред като геометрия (ако изключим още по-големите екзотики от рода на Nicolai).

Пред другия вариант, който тогава имах (Pulse RS), мисля че направих правилния избор, но роля оказа и това, че така и не дочаках XL варианта на тяхната рамка.

Какво значи да е агресивна рамката при спускания?
Също какво значи да се усеща стабилно като се катери?

Рамката на мен ми харесва, horst-link е и мисля е доста добра реализация. Боята пада "само с поглед", но това не е кой знае какъв проблем. Средното е малко ниско, но се свиква.
Ухото е универсално за всичките Transition-ни, не е много евтино. Отделно, че сега има някаква нова версия, която е нужна за 12-скоростна система. Аз съм с 1х11 3-4 годишно XT M8000.

Аз съм си за XL 29-ка, но цените и наличностите ме отказват, та явно ще си го карам още дълго време.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта