Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот _DK_ » Вто Фев 18, 2020 2:07 pm

Здравейте! Тъй като вече е време да сменя старата 26ца се чудя между някой от тези твърдаци. Моля за сравнение на компонентите и геометрията от хора, които имат преки наблюдения и за други подобни предложения до 2500лв. Не търся мекици (лични предпочитания) и не се интересувам от 29ки. Не съм състезател, лек съм 100 кг. и обичам да изчезвам в гората за по седмица със съответния багаж (а.к. a. bikepacking).
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот martin.radev » Вто Фев 18, 2020 3:28 pm

Здраво,

Commencial Мeta ORIGIN е много яка машинка но същата е и Scout-a 65 челен ъгъл + 2.6 (има мерак до 2.8 да вкараш) гуми ще е много комфортно на спускане и при двете рамки,
сравнително прибран чейн-стей и окей рийч при размер Л за хардтейл и при двете колела. 10 скоростни системи
и на двете, бих предпочел Деорето с Шадоу+ и Клъч дерайльор на Scoutа, мисля че като твърдост и опъната верига ще се представи по-добре от предложението на SRAM при Коменсала
Мисля си, че предпочитам WTB ST I29 пред WTB ST I35цата, която е на Коменсала, и тук идва голямата подводна дупка при NukeProof...Suntour Zeron 170mm срещу SRAM NX 170 30зъба,
което по мое мнение е перфектно за твърдачето.
В резюме и двата байка ще се нуждаят от подмяна на части за да са супер, при Коменсала - аз не бих се доверил на Х5 дерайльор, и ще ме е страх при 1х система от падане не веригата.
с WTB ST I35 ще трябва да си караш 2.6 koето не е много яко за преходи/велотуризъм с дневни дистанции от 30/60км, а преди всички да кажат, че можеш да си караш с 2.3 - да можеш, но
ще си даваш парите за хубави гуми залудо - да ги опъва на квадрат като палатка върху 35цата шина.
Формула задна главина не съм имал, но Nukeproof Neutron задна главина вози доста приятно по думите на приятел, който кара такъв уил сет.

Няма директен отговор от мен това или това, при тази комплектовка - нямаше да карам нито единия знам, че звучи лигаво - но без дропър нямам намерение да карам,
а нещо, което е 1х10 и не знам дали ще ми държи веригата или ще се пребия.
Ако трябваше аз да го платя - щеше да е Скаута с друг курбел и Бранд-Х 150мм дропър (което са допълнителни 200 Евро)

Сори за оклончивостта, успех
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Фев 18, 2020 4:05 pm

От двата повече ми допада Nukeproof-a .Както се спомена вече Shimano с shadow+ clutch и касета с по-голям рейндж,гуми Maxxis с хубава и доказана смеска(Vee идея си нямам що за стока са)...като геометрия са доста сходни но това което не ми харесва при Commencal е високата седалкова тръба.

Може да погледнеш това .Смятам че вилката е по-читава и сравнително добре работеща според ревютата в нета макар и да е сравнително нов модел.Имаш дропър което си е голям плюс.Спирачки със Servo Wave макар и с малко по-смотан калипер,но смяната там е лесна(на другите изброени са и по-зле даже).Отново имаш гуми с хубави смески.Не знам до колко е предимство това че идва с 12 скорости предвид че са Sram SX...

https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... prod181514


martin.radev написа: Nukeproof Neutron задна главина вози доста приятно по думите на приятел, който кара такъв уил сет.


Това не го разбрах ...какво значи вози приятно?.Отделно ако човека гледа модели 2020 Nukeproof идва с wheelset WTB Serra
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот _DK_ » Вто Фев 18, 2020 6:50 pm

Благодаря за отговорите, насочихте ме към някои неща, за които не се бях замислял. Относно Vitus- може ли някой да сподели малко повече информация за марката като цяло?
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Фев 18, 2020 8:57 pm

_DK_ написа:Благодаря за отговорите, насочихте ме към някои неща, за които не се бях замислял. Относно Vitus- може ли някой да сподели малко повече информация за марката като цяло?


Отначало френска марка която после става собственост на Chain Reaction които впрочем притежават и Nukeproof.Продават се изцяло online и поради тази причина могат да постигнат по-добра цена.Последните години изкараха читави модели .Поне аз смятам че твърдаците са им на доста прилично ниво. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот _DK_ » Вто Фев 18, 2020 9:42 pm

Малко тъжно ти става когато видиш, че тазгодишния Nukeproof е с окомплектовакта на миналогодишния Vitus срещу 600 еврона отгоре.
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Alexi » Вто Фев 18, 2020 10:34 pm

Витуса е много добър вариант предвид че не даваш пари за името ,но новите им модели са чудесни като геометрия и меките и твърдите рамки .. аз имам шосейка на тая марка ,много е пипната рамката и лека .. спомена се вече че са собственост на ЦРЦ и те си ги развиват .. могат да се зачетат и ревюта ,каквито има доста . :beer: а вилката трябва да дойде с ГРИП хидравлика от Фокс ,тъй като те купиха Марзоки и слагат техни хидравлики на новите модели .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Фев 19, 2020 7:29 am

Alexi написа: а вилката трябва да дойде с ГРИП хидравлика от Фокс ,тъй като те купиха Марзоки и слагат техни хидравлики на новите модели .


Точно на тоя Bomber са решили да ползват някакъв нов "Rail" дампер които е уж отворена баня ама не баш :D иначе пък си имаш пак Evol пружината и е 34-ка все пак. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот martin.radev » Сря Фев 19, 2020 1:34 pm

Petar_stoychev написа:От двата повече ми допада Nukeproof-a .Както се спомена вече Shimano с shadow+ clutch и касета с по-голям рейндж,гуми Maxxis с хубава и доказана смеска(Vee идея си нямам що за стока са)...като геометрия са доста сходни но това което не ми харесва при Commencal е високата седалкова тръба.

Може да погледнеш това .Смятам че вилката е по-читава и сравнително добре работеща според ревютата в нета макар и да е сравнително нов модел.Имаш дропър което си е голям плюс.Спирачки със Servo Wave макар и с малко по-смотан калипер,но смяната там е лесна(на другите изброени са и по-зле даже).Отново имаш гуми с хубави смески.Не знам до колко е предимство това че идва с 12 скорости предвид че са Sram SX...

https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... prod181514


martin.radev написа: Nukeproof Neutron задна главина вози доста приятно по думите на приятел, който кара такъв уил сет.


Това не го разбрах ...какво значи вози приятно?.Отделно ако човека гледа модели 2020 Nukeproof идва с wheelset WTB Serra


Означава, че не е проблемна има хубав звук и приличен енгейджмънт, ставаща Boost главина. И човека няма как да гледа модели 2020 след като е написал, че гледа
Nukeproof Scout 275 sport, който тази година в каталога не присъства, съответно гледа или 2019, който можеш да видиш на този линк:
https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... prod170309
или гледа по-стар модел..., който съвсем не е съпоставим с Коменсала.
Прикачени файлове
Scout_LineUp_2020.png
(100.09 KiB) 108 пъти
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Фев 19, 2020 1:44 pm

martin.radev написа:
Petar_stoychev написа:От двата повече ми допада Nukeproof-a .Както се спомена вече Shimano с shadow+ clutch и касета с по-голям рейндж,гуми Maxxis с хубава и доказана смеска(Vee идея си нямам що за стока са)...като геометрия са доста сходни но това което не ми харесва при Commencal е високата седалкова тръба.

Може да погледнеш това .Смятам че вилката е по-читава и сравнително добре работеща според ревютата в нета макар и да е сравнително нов модел.Имаш дропър което си е голям плюс.Спирачки със Servo Wave макар и с малко по-смотан калипер,но смяната там е лесна(на другите изброени са и по-зле даже).Отново имаш гуми с хубави смески.Не знам до колко е предимство това че идва с 12 скорости предвид че са Sram SX...

https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... prod181514


martin.radev написа: Nukeproof Neutron задна главина вози доста приятно по думите на приятел, който кара такъв уил сет.


Това не го разбрах ...какво значи вози приятно?.Отделно ако човека гледа модели 2020 Nukeproof идва с wheelset WTB Serra


Означава, че не е проблемна има хубав звук и приличен енгейджмънт, ставаща Boost главина. И човека няма как да гледа модели 2020 след като е написал, че гледа
Nukeproof Scout 275 sport, който тази година в каталога не присъства, съответно гледа или 2019, който можеш да видиш на този линк:
https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... prod170309
или гледа по-стар модел..., който съвсем не е съпоставим с Коменсала.


Приемам забележката ...макра че между Sport 2019 и Race 2020 разлика почти няма...еднакво посредствени сглобки. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот martin.radev » Сря Фев 19, 2020 1:54 pm

Хехех и аз това гледах направо са сглобявали с к'вото е артисало в склада тия.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот _DK_ » Пон Фев 24, 2020 10:58 pm

Няколко допълнителни въпроса, които изникнаха при разглеждането на тези велосипеди и питане (в стил "това става ли" ) за няколко други велосипеда, които оглеждам поради непредвидено свиване на предвидената сума:

1. До какво налягане могат да се карат гуми 27.5+ (все пак може да се наложи да се потъркалят и по асфалт)
2. 1х10 (11, 12) и износване на веригата поради по големите ъгли на работа, съответно по-голямото триене- митове, легенди, колко често ще давам 200+ лева за износени елементи
3. 27.5+ vs 29

И велосипедите, които ми "хванаха" окото"

https://www.chainreactioncycles.com/bg/en/vitus-sentier-27-bike-deore-1x10-2020/rp-prod181499 знам за кофти спирачкит еи по-малкото ход, но и двете не са ми приоритер (спирачките са лесни за смяна, ходът не ми е ръководещ)
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/planinski-velosipedi/planinski-velosipedi-s-tvarda-ramka-27-5/velosiped-27-5-cube-reaction-tm-grn-blk/ малко ме притесняват широките капли и невъзможността за по-тънка гума ако 2.6 не е моето
https://dragbicycles.com/bg/bike/shift-trail/ тук питането ми е за рамката, нейната здравина и какви биха били евентуалните предимства на 29ки ако е с такива
http://www.velozona-bg.com/shop/dust%201%2027 това май го няма, споминало се е като продукт, но все пак....мечти
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот Alexi » Пон Фев 24, 2020 11:37 pm

гуми 2.6-2.8 могат да се карат докъм 3 бара налягане ,но това няма да ти помогне особено по шосе ако те са меджик мери трайл стар , и ханс дампф ( първия велосипед ) :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот _DK_ » Чет Мар 05, 2020 9:48 am

Един въпрос за поръчка от CRC- какво се прави в случай на повреди, настъпили при транспортирането?
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Commencial META ORIGIN 2020 vs. Nukeproof Scout 275 sport

Мнениеот protiven » Чет Мар 05, 2020 11:04 am

_DK_ написа:Един въпрос за поръчка от CRC- какво се прави в случай на повреди, настъпили при транспортирането?


Изображение
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта