Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот bobino » Сря Окт 03, 2018 7:37 pm

Здравейте. На фона на днешната ситуация с възможности на покупка отвсякъде на какъвто и да е байк на какъв ендуро ТОП велосипед бихте заложоли. Ако бюджета позволява над 6-7к$ и ви пука за гаранционното обслужване какво бихте избрали. YT, Scott, Specialized и може би новия карбонов Pulse, но каква ли окомплектовка би имал ит. н. Модел 2019 или нещо изпитано? Интересно ми е който кара да сподели мнение. :beer: :peace: :wavey:
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Alexi » Сря Окт 03, 2018 7:38 pm

ендуро електричка взимай ! :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот bobino » Сря Окт 03, 2018 9:31 pm

Нее за електричка-чичка има време. Чуденката е дали 27,5 или 29, да е фул карбон рамка 160-70 ход и да е с топ компоненти. Бихте ли избрали само рамка и вие да си събирате частите или цял байк, ясно е че цял излиза по на оферта.
Като опции има Scott Ransom,
Specialized Enduro 2019,
YT Capra CF Pro Race.
Скота и Спешито ще си имат гаранционен сервиз наблизо, най-вероятно отстъпка, YT-то ще е на най-добра цена. Има много предпочитания всеки е различен вие какво бихте избралии защо. Интересно ми е да се изкажат хора с опит в ендурото.
За един преател питам. :wavey: :beer:
Благодаря!
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Окт 04, 2018 8:47 am

В момента карам алу Cube Stereo 160 със 180 лирик отпред по състезания и диви пътеки, рядко и байк парк. В тази си конфигурация колелото не изпитва никакви затруднения и по ДХ трасетата у нас, само че на ездача му липсват определена доза умения :look: Та в тази връзка не смятам, че ми е необходимо толкова дългоходово колело и съвсем спокойно мога да съм със значително по-лека рамка. Та щом парите не са проблем би било това със 160 вилка:
https://www.liteville.com/en/237/bikes/ ... ometry-am/

Като моите съображения са следните:
- ефективно окачване при изкачване;
- сравнително отзивчива задница при стисната задна спирачка, както и нисък pedal kickback през ходът на рамката (детайли за повечето популярни модели има тук http://linkagedesign.blogspot.com/);
- 27.5 защото само гуми над 1 кг са достатъчно здрави за ниското налягане, с което ми харесва да карам. С 29ка гумите биха били още по-тежки и заради това не е опция за мен;
- междуосието малко под 1200 мм, което за мен е добър баланс за стабилност на скорост, както и повратливост по диви, криви и технични пътеки;
- има много хитрини по цялата рамка, а теглото й е съпоставима с карбановите модели на други производители.

Та както виждат зависи много къде точно ти караш най-често и какво е нивото на уменията ти. И 3те велосипеда, които си посочил, са мини-ДХ байкове, подходящи най-вече за хардкор байк парк, а в България не са много местата наистина подходящи за такива колела.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Gworan » Чет Окт 04, 2018 10:40 am

Повечето, дето караме, ако изпаднем в такава ситуация, ще знаем какво да вземем, за себе си, без да се замисляме. Ти сам трябва да знаеш и да прецениш от какво имаш нужда да има колелото ти.
Дали само рамка, или цял. Пак сам трябва да си прецениш. Ако закупуването на цяло колело е безкомпромисен вариант - няма смисъл да купуваш части отделно.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Окт 04, 2018 1:15 pm

Аз пък бих заложил на Transition Patrol 2018/2019.
Карам алуминиев Patrol 2017 (само рамка съм взимал, понеже имах другите части) и новият модел със SBG концепцията е стъпка нагоре.
Сегашното ми колело не мога изобщо да му стигна границата на възможностите поради липса на нужните умения, даже по-скоро самото колело ми "замазва" доста от грешките, иначе да съм се претрепал досега :).
Всеки си има предпочитания, дори и чисто субективни.
Накратко: 500 reach за XL, което за мен мисля ще е оптималното, доста добър ъгъл на седалковата тръба за изкачванията, нисък челен ъгъл, дълго междуосие, horst-link окачване.
Sentinel-a също много ми харесва. На мен, като висок човек, може би ще ми пасне идеално.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот bobino » Чет Окт 04, 2018 9:06 pm

Gworan написа:Повечето, дето караме, ако изпаднем в такава ситуация, ще знаем какво да вземем, за себе си, без да се замисляме. Ти сам трябва да знаеш и да прецениш от какво имаш нужда да има колелото ти.
Дали само рамка, или цял. Пак сам трябва да си прецениш. Ако закупуването на цяло колело е безкомпромисен вариант - няма смисъл да купуваш части отделно.


Ами не точно избора не е лесен. Важното е да бъде с челен ъгъл 65 да не е по-голям. Да има 170мм ход тъй като сегашното колело е трейл машина със 140мм. Идеята е да е по-спускащо, но разбира се да е танк в газенето а не нагоре като трябва да се върти. Разбира се важно е да се спомене че е хубаво да е от локален дилър, който ако има някакъв гаранционен проблем те да си го поемат. Незнам как стоят нещата с YT в този смисъл.

I.nfraR.ed написа:Аз пък бих заложил на Transition Patrol 2018/2019.
Карам алуминиев Patrol 2017 (само рамка съм взимал, понеже имах другите части) и новият модел със SBG концепцията е стъпка нагоре.
Сегашното ми колело не мога изобщо да му стигна границата на възможностите поради липса на нужните умения, даже по-скоро самото колело ми "замазва" доста от грешките, иначе да съм се претрепал досега :).
Всеки си има предпочитания, дори и чисто субективни.
Накратко: 500 reach за XL, което за мен мисля ще е оптималното, доста добър ъгъл на седалковата тръба за изкачванията, нисък челен ъгъл, дълго междуосие, horst-link окачване.
Sentinel-a също много ми харесва. На мен, като висок човек, може би ще ми пасне идеално.


Това изглежда яко ама с няма местен дилър и какво става с гаранционното обслужване.....
Поради това Scott Ransom и Specialized Ендуро май идват с приоритет, не и цената им де :dontknow:
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Alexi » Чет Окт 04, 2018 9:10 pm

при гаранционен проблем има доста по голям шанс да имаш проблем с местен дилър ,от колкото с някой от големите онлайн магазини из Европа ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот stoyancha » Чет Окт 04, 2018 9:16 pm

Santa Cruz Nomad.
Можеш да го купиш от HiBike през Добри от Champion-Bikeshop.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Gworan » Пет Окт 05, 2018 10:38 am

Ако държиш на това да купиш от магазин в България, много се ограничаваш, и даже май най-добрите колела отпадат като вариант...
Евентуално, ако се спреш на Specialized, от байк центъра...
В Драг зоната има NS Bikes, които мен, примерно, доста ме кефят.
Индустриала вкарваха Nukeproof, а за 2018 Мега-та май спечели някви награди за най-добро ендуро, но не съм чел в подробности. За този магазин обаче, от познати чух че са чакали с месеци за да се получи някакъв отговор (в случая Dartmoor рамка се търсеше)...
Доста марки пък предлагат само закупуване директно от тях, без дистрибутори. YT мисля че също са така (поправете ме ако греша), както Canyon.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот kawasuna » Пет Окт 05, 2018 7:05 pm

Чак пък много да се ограничаваш!Вземай от Бг,ако питаш мен,продават се марки на доста реномирани производители.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот Alexi » Пет Окт 05, 2018 7:25 pm

винаги има CRC и BD :beer: промоции бол ,идва зима не бързай .. как ти звучи -40% ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот iL_Diavolo » Пет Окт 05, 2018 9:14 pm

Виж и в Industrial bikes , там предлагат Nukeproof :agree:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот bobino » Пон Окт 08, 2018 10:12 pm

За новите модели промоции трудно се намират. Най-много да се уредят 20-тина % отстъпка. Този Транзишън е як, но как става с доставката нещата, щото май цените в сайта са си за US само. Инак Рансъм-а на Скот ще дойде около 12к, спешито сигурно 14..... :bigeyes: Може пък и варианта за къстъм сглобка на нещо да не е лош....... :dontknow:
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот <<Georgi>> » Вто Окт 09, 2018 12:47 am

И аз сега си търся Ендуро байк, но съм на бюджет! Ако не бях, изборът ми би бил Santa Cruz Nomad CC.
Аватар
<<Georgi>>
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Май 08, 2013 2:13 pm

Re: Избор на Ендуро кашонка без ограничение в бюджета....!?? За

Мнениеот bobino » Съб Окт 13, 2018 9:26 pm

Благодаря на всички за мненията! Дилемата приключи. Очаква се другия месец да пристигне Specialized Enduro S-works 2019 :beer:
Specialized.jpg
(312.95 KiB) 383 пъти
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта