Shockblaze Skin Race

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Shockblaze Skin Race

Мнениеот Kalo_Mtb » Съб Сеп 01, 2018 8:31 pm

Здравейте за пръв път пиша в този форум. Моя въпрос е дали този Shockblaze https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... B1621.html е хубав за ендуро или all mountain благодаря предварително :D :beer:
Kalo_Mtb
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 28, 2018 1:06 am

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот sailman » Нед Сеп 02, 2018 10:05 am

ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот Xares » Пон Сеп 03, 2018 8:25 am

Kalo_Mtb написа:Здравейте за пръв път пиша в този форум. Моя въпрос е дали този Shockblaze https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... B1621.html е хубав за ендуро или all mountain благодаря предварително :D :beer:


Не! Трошливи рамки, множество дефекти и лошо гаранционно обслужване ама много лошо въртят сучат само и само да не сменят дадена част.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот didonch » Пон Сеп 03, 2018 8:25 am

Направо се ориентирай към друг производител...примерно пулс.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот Alpina » Сря Сеп 05, 2018 9:55 pm

Рамката може да не е особено добра, но не мисля че е и лоша. За без пари - толкова.
За чуплива - не знам какъв е опитът на Xares, но аз не съм чувал за счупена рамка или нещо по-различно от проблема с лагерите (виж по-долу).
Например аз съм над 100 килограма, нямам добра техника и съответно за 2+ години тя е видяла не малко тормоз от моя страна (не съм скачал нещо повече от малки падове) и не е създала какъвто и да е проблем.
Всъщност гледам на нея като подарък и изобщо не я мисля. Не съм гледал какви са компонентите на посоченото от теб колело, но при моето дори да си купя рамка за 1500лв - пак ще съм "напред". ;)

Не само при мен, но и при други имаше проблем с някои от лагерите - в моя случай не го решиха те, ами смених два от тях (само два бяха проблемни) при Пацо от Velo2009 и от тогава не съм имал други проблеми с колелото.
Относно смяната на компоненти - смениха ми венец и верига без да ми правят проблем с това, макар че отне доста време де.
Имаше и други недоглеждания, които лесно си коригирах сам, но отново - за толкова пари - толкова.

Погледни темата, която ти е посочил sailman - в нея има писано много.

Моят съвет е да прецениш какви компоненти получаваш срещу тези пари (без да смяташ рамката)и дали ти се взима 26-ца.
Ако го купиш - след като го вземеш направо отиваш в някой добър сервиз (не го карай), където да го прегледат основно и го сервизират, защото сигурно е стояло 4-5 години в склада им и според мен вилка, шок и спирачки трябва да бъдат погледнати.

След това просто караш.

Ако изключа ядовете в първия месец и половина, които ще си спестиш с отиването в сервиза още в първия ден, аз съм изключително доволен от полученото за тези пари.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот Xares » Чет Сеп 06, 2018 8:34 am

Alpina написа:....


Не отричам компонентите който получаваш са топ даже вилката си събира без проблем 27.5 х 2.35 на максис, че даже може и малко по голяма гума.

Проблемите които имах са следните след закупуването надрана вилка - след много мъка я смениха по гаранция.... точно преди да изтече гаранцията се строши чейнстея зад левия курбел... поради дефектна заварка... протакаха докато изтече гаранцията и не исаха да ми го признаят... Проблема на рамката е, че ползва патент на мондрейкар за окачването обаче финните настройки които ползва исканската марка са изтървани от там возията е доста по твърда от тази на да речем Мондрейкар Dune R , който е с абсолютно същата рамка и окачване. Но да за 2500лв частите който получаваш дори да изхвърлиш рамката са ТОП стига всичко да е ок и да няма дефекти. Също така един от основните проблеми на този велосипед е късото кормило тоест със закупуването директно си пиши 60-70лв за хубаво кормило. Гумите с които идва Schwalbe Fat Albert са трагични.... влачат яко и на сухо и на кал... може би на асфалт са ок.. но кой купува такова колело за асфалт. Погледни вилката която ти дават дали е Fox 34 или 36 , ако е модела с 34 имай прдевид че тогава Fox имаха проблем с тази серия и я изтеглиха частично от пазара освен това не съм сигурен дали ще събере по големите гуми. Шока който се монтира RP23 обикновенно има нужда от Профилактика още след закупуването, защото на някои партиди настройките не работят добре... Помиси добре преди да купиш.

Имай предивд за 2500лв от чуждите сайтове можеш да класираш много прилично и запазено колело втора ръка. Nukeproof Mega AM 27.5 примерно , да няма да е с Fox ама ще е с не чак толкова лоша окомплектовка.

Друг Бюджетен вариант е Drag Swoop ама там тряя мериш защото не на всеки му допада геометрията на рамките на DRAG.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Shockblaze Skin Race

Мнениеот Kobeto » Сря Ное 14, 2018 9:29 pm

Кацане от около метър и половина височина, върху равен терен, с висока скорост, критерий ли е за здравина? Ниво на карача - около средно ( не добро приземяване, граничещо с харакири)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта