Хубава Твърда рамка

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хубава Твърда рамка

Мнениеот Gworan » Пон Юни 25, 2018 4:48 pm

Здравейте!

Искам да се допитам до съфорумниците тук, каква рамка биха препоръчали. Смятам да си сглобя един твърдак, че нещо много ме хвана носталгията, от 3 години само на меко...
Интересувам се от алуминиева рамка, за предпочитане за гуми 27.5" , в никакъв случай 26". Харесва ми NS Eccentric, или Dartmoor Hornet, но бих желал да разгледам и други варианти, по възможност по-евтини, но да кажем че около 500лв е лимита.
Не държа да купувам чисто нова рамка, стига да е със модерна геометрия...

Също имам въпрос, относно Hornet-а. Най-големия размер е 17". Как е за човек висок 183-184см?
:)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Хубава Твърда рамка

Мнениеот scratch » Пон Юни 25, 2018 6:59 pm

За тия пари, агресивен твърдак основно дартмур може да гледаш или някой ns.
Евентуално потърси и Nukerproof Scout за какви пари може да се намери само рамка.
Ragley Marley e алуминиевия вариант на Piglet, дават го супер агресивна и fun рамка, но няма наличности никъде - ще трябва да потърсиш доста.
Commencal Meta също е вариант, но е 300 евро.
Dartmoor освен хорнет, може да погледнеш и Primal.

За рамката, че е 17 инча - да не те бърка. "Модерните" агресивни твърдаци са с къси седалкови тръби за по-добър standover и се карат с дълги dropper-и за максимална универсалност :)
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kkrase и 16 госта