В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Georgi_Moskov » Чет Май 10, 2018 10:36 pm

Здравейте колеги, дойде време да си взема ново колело със 160/170 мм ход, като бюджета ми е 4.5к +/- 200 лева.
Тъй като от доста години не следя пазара съм изгубил представата къде се "крият" хубавите оферти :liplick:
Много ще съм ви благодарен ако ми предложите няколко добри варианта за колело в този ценови диапазон.

Засега съм се спрял на Pulse RS2 , аз съм 177см пробвах M и L размерите. https://www.pulse-cycles.com/shop/cycle ... sion/rs-2/
М-раземра ми се стори леко къс, а L леко дълъг. Немога да преценя кой е по-подходящ за мен,
затова бих се радвал да споделите ако имате наблюдения, относно размерите на този модел :)
Georgi_Moskov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 10, 2015 8:01 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 11, 2018 5:02 am

Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот SStoeV » Пет Май 11, 2018 7:53 am

Този Cannondale за тези пари е само едно плащане за марка... :nono:
Аз имам QRS2 M размер, висок съм 177см, обаче има лека разлика в някои размери спрямо RS. Най-добре отиди до Пулс в Младост и пробвай двата размера, поговорете с някой от момчетата и ще избереш размера.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Май 11, 2018 8:01 am

zoomaniak написа:Аз съм с това:

http://scott.bg/magazin/14-velosipedi/% ... -grey27-5/


Това хвалене ли е или ? Вместо да подвеждаш човека и да спамиш непрекъснато тук и там се опитай да разбереш колко далеч е твоето колело от ендуро машина отделно малко са хората които ще дадът толкова пари само за надписа на рамката...

Иначе по темата колега може да погледнеш това ако не си го видял вече http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... -pulse-rs1

Иначе добрите оферти през активният сезон е по-трудно.За това се ориентирай към direct seller марките като Canyon,YT,Radon и както вече си се спрял Pulse. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 11, 2018 8:07 am

SStoeV написа:Този Cannondale за тези пари е само едно плащане за марка...


Споко - за сега съм доволен. Дайте ми време... по всяко време мога да му сменя всяка част със съвместима ПРО част. Но ми е рано за такива врътки - доживотна гаранция на рамката :beer: постепенно ще навлизам. Иначе не ми се даваха 8-12 хиляди лева за ПРО ниво. Казах новак съм - не тъпак. Виж моделите за 2018 г... е всеки сам решава.

Няколко пъти ми правите намеци, че съм купил "боклук" - тъпо е ............ а и човека, който ценя и който ми даде най-точните съвети - кара същото или по-добро не помня на същата марка. А тука не смятам, от знаещите, че има тъпаци. Има хора с пари и хора с пари... едни си сглобяват сами - други си купуват на готово.

Какъв е проблема. Да даваш за рамки луди пари - да ги пукаш и пак да даваш луди пари за рамки - старата рамка или колело да пуснеш тука за продажба и да съветваш, че колелото ставало - ама все пак си заварете пукнатината.

И т н.......... :bowdown:

Е почна се и Петър :D далече било от ендуро машина............ всяка част е заменима........... както и на ендуро машината............ трошиш - купуваш - както караш - така и пазиш - или не пазиш все тая...........

При първа възможност ще го дам на Ендуро спускач да ми го тества.......... не са ми проблем частите. Тъкмо ще купя ПРО части.........
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Lucky Loser » Пет Май 11, 2018 8:33 am

zoomaniak написа:
SStoeV написа:Този Cannondale за тези пари е само едно плащане за марка...


Споко - за сега съм доволен. Дайте ми време... по всяко време мога да му сменя всяка част със съвместима ПРО част. Но ми е рано за такива врътки - доживотна гаранция на рамката :beer: постепенно ще навлизам. Иначе не ми се даваха 8-12 хиляди лева за ПРО ниво. Казах новак съм - не тъпак. Виж моделите за 2018 г... е всеки сам решава.

Няколко пъти ми правите намеци, че съм купил "боклук" - тъпо е ............ а и човека, който ценя и който ми даде най-точните съвети - кара същото или по-добро не помня на същата марка. А тука не смятам, от знаещите, че има тъпаци. Има хора с пари и хора с пари... едни си сглобяват сами - други си купуват на готово.

Какъв е проблема. Да даваш за рамки луди пари - да ги пукаш и пак да даваш луди пари за рамки - старата рамка или колело да пуснеш тука за продажба и да съветваш, че колелото ставало - ама все пак си заварете пукнатината.

И т н.......... :bowdown:

Е почна се и Петър :D далече било от ендуро машина............ всяка част е заменима........... както и на ендуро машината............ трошиш - купуваш - както караш - така и пазиш - или не пазиш все тая...........

При първа възможност ще го дам на Ендуро спускач да ми го тества.......... не са ми проблем частите. Тъкмо ще купя ПРО части.........

:offtopic: И на DH велосипедист да дадеш абсолютен твърдак, това не го прави DH велосипед, нали ;)
Хайде да намалим спама по темите, авторът е питал за конкретни неща...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Dim » Пет Май 11, 2018 8:58 am

Щом търсиш АМ/ендуро си за М с този ръст, по-маневрен и по-лесно изнасяне назад при спускания, ако търсиш ХС/трайл си в долната граница на Л, на М-ката можеш да й дръпнеш седалката назад и да й сложиш по-дълга лапа, гледам, че се продава с 4см, което за мен си е късо, така че до 6см можеш спокойно да сложиш. Колегите са ти казали кои други марки можеш да погледнеш, но смятам, че всичко ще е до визия, тъй като пулса е добре окомплектован за цената си.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Bender » Пет Май 11, 2018 9:02 am

Можеш да погледнеш и https://www.kellysbike.com/en/enduro-c5 ... -50-p53443
Ще е около 4700лв някаде в България .
Ще са налични след около 20-30дена.
http://www.velozona-bg.com/shop/Kellys% ... earch=swag
А това е намалено на 4000лв М размер е останал :beer:
Последна промяна Bender на Пет Май 11, 2018 9:07 am, променена общо 1 път
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот nkc20 » Пет Май 11, 2018 9:04 am

zoomaniak написа:
SStoeV написа:Този Cannondale за тези пари е само едно плащане за марка...


Споко - за сега съм доволен. Дайте ми време... по всяко време мога да му сменя всяка част със съвместима ПРО част. Но ми е рано за такива врътки - доживотна гаранция на рамката :beer: постепенно ще навлизам. Иначе не ми се даваха 8-12 хиляди лева за ПРО ниво. Казах новак съм - не тъпак. Виж моделите за 2018 г... е всеки сам решава.

Няколко пъти ми правите намеци, че съм купил "боклук" - тъпо е ............ а и човека, който ценя и който ми даде най-точните съвети - кара същото или по-добро не помня на същата марка. А тука не смятам, от знаещите, че има тъпаци. Има хора с пари и хора с пари... едни си сглобяват сами - други си купуват на готово.

Какъв е проблема. Да даваш за рамки луди пари - да ги пукаш и пак да даваш луди пари за рамки - старата рамка или колело да пуснеш тука за продажба и да съветваш, че колелото ставало - ама все пак си заварете пукнатината.

И т н.......... :bowdown:

Е почна се и Петър :D далече било от ендуро машина............ всяка част е заменима........... както и на ендуро машината............ трошиш - купуваш - както караш - така и пазиш - или не пазиш все тая...........

При първа възможност ще го дам на Ендуро спускач да ми го тества.......... не са ми проблем частите. Тъкмо ще купя ПРО части.........


Не става въпрос за заменяемостта на частите. Колкото и да се напъваш, от твоето колело няма как да направиш ендуро байк, най-малкото защото рамката е с геометрия за крос кънтри/трейл.
Тук човекът съвсем ясно си пише, че търси колело с ход на вилката и шока 160/170мм, ти му предлагаш такова със 120 мм...
Наистина, понякога, ако няма какво да кажеш/напишеш, най-добре е да не пишеш. Тук не дават награди за най-голям брой мнения. Нека не разводняваме темата на колегата...
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 11, 2018 10:05 am

Разводнихте темата на човек....+

Georgi_Moskov написа:Здравейте колеги, дойде време да си взема ново колело със 160/170 мм ход, като бюджета ми е 4.5к +/- 200 лева.
Тъй като от доста години не следя пазара съм изгубил представата къде се "крият" хубавите оферти :liplick:
Много ще съм ви благодарен ако ми предложите няколко добри варианта за колело в този ценови диапазон.

Засега съм се спрял на Pulse RS2 , аз съм 177см пробвах M и L размерите. https://www.pulse-cycles.com/shop/cycle ... sion/rs-2/
М-раземра ми се стори леко къс, а L леко дълъг. Немога да преценя кой е по-подходящ за мен,
затова бих се радвал да споделите ако имате наблюдения, относно размерите на този модел :)


Момчетата от Пулс са доста компетентни на тема оразмеряване - Борис и Цуцо са ми давали доста добри съвети без да съм им клиент :)

М размера в коя позиция ти е къс, а Л съответно дълъг? Лапата, която слагат е 35 мм - съответно при М можеш да играеш примерно до лапа 50 мм дължина, за да го удължиш малко без да правиш съществен компромис със завиването. На Л пък не знам дали си пробвал да се бутне седлката максимално напред, за да се скъси кокпита. Какво колело (марка размер) караш в момента и как го усещаш?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Май 13, 2018 7:22 am

Лично аз това колело го намирам за доста грозно, но мисля че за тази цена е прилична окомплектовка..

https://www.goodbikegear.com/204/produc ... t-one.aspx
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот protiven » Нед Май 13, 2018 10:41 am

Drunken MadLoud написа:Лично аз това колело го намирам за доста грозно, но мисля че за тази цена е прилична окомплектовка..

https://www.goodbikegear.com/204/produc ... t-one.aspx


И геометрията му е отвратителна:

HEADTUBE ANGLE: 66°
SEATTUBE ANGLE: 65.5°

С една дума - заеби.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Май 13, 2018 2:34 pm

Мдаа, мярнах набързо някакви ревюта из нета, и видях, че има забележки по геометрията..
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот stoyancha » Пон Май 14, 2018 12:09 pm

Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот outfaced » Пон Май 14, 2018 2:34 pm

protiven написа:
Drunken MadLoud написа:Лично аз това колело го намирам за доста грозно, но мисля че за тази цена е прилична окомплектовка..
https://www.goodbikegear.com/204/produc ... t-one.aspx

И геометрията му е отвратителна:
HEADTUBE ANGLE: 66°
SEATTUBE ANGLE: 65.5°

С една дума - заеби.


разлика правите ли ?
E. SEATTUBE ANGLE VIRTUAL
F. SEATTUBE ANGLE ACTUAL
не че и 73.5° е чудо де ...

останалите параметри са адекватни

Tова е не знам коя тема подред с тоя въпрос ... оптимума цена/качество винаги са били (освен българските - тях не ги коментирам) canyon, yt, giant ... и чат пат такива като cube, propain, stivens и още няколко. Но 90% май се спират на първите 3 или на нещо българско.

М-раземра ми се стори леко къс, а L леко дълъг

Toва ще ти се стори при всички марки и модели и според зависи какво караш. Пробвайки на равно пред магазина нищо не можеш да разбереш :) Истината се разбира след като байка се настрои за тебе (курмило, лапа, спейсъри, окачване) и се покара в типична ЗА ТЕБЕ среда. Оптимума за големи скорости е различен от оптимума за спънати бавни неща. Понеже рядко някой кара само едното или другото си решаваш къде да ти е компромиса.

Дългия байк дава осезаемо сигурност на скорост, но определено разваля кефа от бавни спънати неща.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 14, 2018 2:41 pm

Е айде сега, чак да разваля кефа на криви пътеки не (или пък е индивидуално) - по-трудно е и трябва по-рано да се реши откъде ще мине човек
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот outfaced » Пон Май 14, 2018 2:52 pm

Pr3d4t0R написа:Е айде сега, чак да разваля кефа на криви пътеки не (или пък е индивидуално) - по-трудно е и трябва по-рано да се реши откъде ще мине човек

Ми насилих се да харесам една капра от новите в L (по техните дефиниции съм точно между М и L) и не ми допада. Може и да е то техника разбира се ... за две карания не можах да и свикна всеки случай. Факт е че при YT станаха доста дългички. Като не става дума толкова за това да мислиш от къде ще минеш. Просто не ме кефи усещането на серпентини и на бавни чупени участъци и заигравания с разни камъчета. Но пък ме кефи 65° челен ъгъл ... така че просто ще е М-ка.

Инак по темата ... винаги е добре да се гледа какво има и тука
https://bikemarkt.mtb-news.de/category/ ... 5B%5D=27_5
Като марки може би горе забравих да спомена и radon ... нарежда до cube като философия и цени.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: В търсенето на AM/ENDURO машина? Pulse RS2? Размер?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 14, 2018 3:40 pm

На моето, което е съвсем малко по-късо като междуосие и доста по-късо като рийч (т.е. много близо като геометрия до предното ми) от Капра М ми трябваха доста повече от две карания, за да му свикна да маневрирам по дивите пътеки :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron