Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Ramaxoni » Съб Апр 14, 2018 11:27 pm

Здравейте, от известно време се интересувам от Mountain Bike-овете, и като цяло съм решил да си взема Hardtail Bike. Така, да започнем оттам, не мисля, че сме тук, за да се подиграваме един на друг, а напротив, за да си помагаме, затова не се притеснявам да говоря открито. На 13 години съм и съм малко нисичък, нещо от порядъка на 150+-. Още ми е рано да преминавам към Downhill, затова няма да прибързвам. Събирам пари от известно време, и съм готов да дам 500-550лв. за въпросното колело. Естествено, ще е втора употреба, защото просто така съм решил. Мисля рамката да е Drag C1 2017, вилка - 2014 Bos Deville 160mm ( не съм още сигурен ), а другите части ще ги избирам постепенно. Обмислям да сложа хидравлични спирачки, заради които цената ще се вдигне много ясно.Ще съм ви благодарен, ако ми помогнете да избера частите, за да направя най-правилния избор. А и искам да питам дали е по-добре колелото да го сглобя или да го купя готово. Благодаря предварително! :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Alexi » Нед Апр 15, 2018 8:13 am

купи си готово колело ,излиза по евтино
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Ramaxoni » Нед Апр 15, 2018 8:51 am

Alexi написа:купи си готово колело ,излиза по евтино

Мерси, ще го имам в предвид ! :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Иван Нончев » Нед Апр 15, 2018 10:26 am

Привет, Ramaxoni ! Никой няма да ти се подиграва, ако не даваш поводи за това :) Иначе, както вече те посъветваха, за тези пари най-добре готово колело, втора ръка. Естествено, няма да ти хареса всичко в него, но е база, от която да тръгнеш. Огромното предимство на този подход е, че веднага започваш да КАРАШ. А това е най-важното в този спорт, каквото и колело да вземеш и както и да го upgrade-неш впоследствие, ключовото нещо са уменията и физическата подготовка.

В този смисъл, ако сега започнеш тепърва да сглобяваш колело с части втора употреба, да ги събираш една по една из нета (особено в твоя случай с минимален бюджет), означава че летният сезон тази година си го изтървал. И ще те е яд :)

А ако вземеш нещо цяло и готово за каране, макар и далеч от перфектно, ще можеш да покараш, да видиш какво не ти харесва, какъв стил искаш да караш най-вече (което е супер важно) и да продължиш междувременно да пълниш касичката за upgrade.

Прегледай сайтовете за обяви, набележи си конкретни оферти и ги публикувай тук за сравнение. Сигурен съм, че има много компетентни колеги, които ще ди дадат "акъл". А срещу някоя бира, дори биха дошли с теб на оглед, ако решиш да поогледаш нещо по-отблизо :)

Успех от мен :)
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Апр 15, 2018 2:45 pm

Реалността с този бюджет е, че можеш да намериш цяло колело с доста стари части или една идея по-ново, но с нисък клас такива. Споменатата вилка 2ра ръка се продава доста по-скъпо от 500 лв. По-реалистично е да е в най-добрият случай с Рекон/Сектор (или подобна) 130-140 ход. Размера на гуми ще е 26ца със сигурност, но за твоят ръст в момента няма смисъл от по-големи. Следи за обяви и дано да имаш късмет.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Ramaxoni » Нед Апр 15, 2018 2:59 pm

Иван Нончев написа:Привет, Ramaxoni ! Никой няма да ти се подиграва, ако не даваш поводи за това :) Иначе, както вече те посъветваха, за тези пари най-добре готово колело, втора ръка. Естествено, няма да ти хареса всичко в него, но е база, от която да тръгнеш. Огромното предимство на този подход е, че веднага започваш да КАРАШ. А това е най-важното в този спорт, каквото и колело да вземеш и както и да го upgrade-неш впоследствие, ключовото нещо са уменията и физическата подготовка.

В този смисъл, ако сега започнеш тепърва да сглобяваш колело с части втора употреба, да ги събираш една по една из нета (особено в твоя случай с минимален бюджет), означава че летният сезон тази година си го изтървал. И ще те е яд :)

А ако вземеш нещо цяло и готово за каране, макар и далеч от перфектно, ще можеш да покараш, да видиш какво не ти харесва, какъв стил искаш да караш най-вече (което е супер важно) и да продължиш междувременно да пълниш касичката за upgrade.

Прегледай сайтовете за обяви, набележи си конкретни оферти и ги публикувай тук за сравнение. Сигурен съм, че има много компетентни колеги, които ще ди дадат "акъл". А срещу някоя бира, дори биха дошли с теб на оглед, ако решиш да поогледаш нещо по-отблизо :)

Успех от мен :)

Благодаря за съвета, вече е решено, че ще го взема готово! :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Ramaxoni » Нед Апр 15, 2018 3:03 pm

Pr3d4t0R написа:Реалността с този бюджет е, че можеш да намериш цяло колело с доста стари части или една идея по-ново, но с нисък клас такива. Споменатата вилка 2ра ръка се продава доста по-скъпо от 500 лв. По-реалистично е да е в най-добрият случай с Рекон/Сектор (или подобна) 130-140 ход. Размера на гуми ще е 26ца със сигурност, но за твоят ръст в момента няма смисъл от по-големи. Следи за обяви и дано да имаш късмет.

И двете вилки са много добри, погледнах ги и ще взема скоро някакво решение, благодаря !
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Ramaxoni » Нед Апр 15, 2018 11:06 pm

Хора, намерих колело, с рамка Drag C1 2016г, вилка Rock Shox Domain 160mm, със задна хидравлична спирачка, и общо взето цялото колело е изрядно. Няма луфт, няма усуквания, надрасквания, сцепвания и т.н. Цената му е 500лв. и съм се замислил дали това да е колелото. Имам право на оглед и тест така, че ако стане нещо, ще го върна ! :clap: :D
Ramaxoni
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 9:15 am

Re: Помощ за сглобяване на Hardtail Bike!!!

Мнениеот Alexi » Пон Апр 16, 2018 6:57 am

нека някой който разбира да погледне вилката дали не е предала богу дух - луфтове ,тропания течове развалени резби
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil и 14 госта