Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Torero » Чет Мар 01, 2018 4:01 pm

Здравейте,

Изпаднал съм в малка дилема относно кой от двата велосипеда да взема.

Pulse QRS1 https://www.pulse-cycles.com/en/bikes/qrs-1/

Jeffsy 27 AL https://www.yt-industries.com/en/detail ... tegory/509

И двете колела имат свойте плюсове и минуси но ще се радвам някой ако има впечатления от тях да ги сподели.

Като цяло на Pulse ми харесва цялостна окомпектовка от една група и може би условно по-добрата вилка

Това което ме привлича към YT е по-модерната рамка Boost,метричен шок и поне за мен простият дропър който е изцяло механичен и много лесен за сервизиране.

Като цяло съм отворен и към други предложения ако има нещо подходящо.
Torero
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 22, 2016 6:28 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Мар 01, 2018 9:23 pm

По избраните модели предполагам, че не търсиш нещо с по-голям ход.
В момента изглежда, че има намаление на Radon-ите и аналогичното като цена е Slide 150 9.0HD: https://www.radon-bikes.de/en/mountainb ... 150-90-hd/
За същата цена може да се вземе и нещо по-дългоходово: миналогодишния Swoop 170 7.0: https://www.radon-bikes.de/en/mountainb ... op-170-70/
Друг вариант е новият Spectral AL 5.0 или 6.0 в зависимост от бюджета: https://www.canyon.com/en-bg/mtb/spectral/
За друго аз не се сещам. Съмнявам се да се намери някой, който е карал и двата модела посочени от теб.

На Jeffsy-то ми харесва и e*13 TRS+ касетата и според мен печели по доста показатели спрямо QRS. Рамката определено е по-модерна.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот GECKO » Чет Мар 01, 2018 10:13 pm

Геометрично УТ изглежда по-привлекателно.
На първо четене виждам само 1 забележка, и това е височината на седалковата тръба за всеки даден размер рамка. В този контекст - ако си със сравнително къси крака/крайници за размера си най-вероятно Pulse-а ще ти е по-удобен. Средното му също е по-високо но (като собственик на къси крайници) мога да кажа, че това не е толкова грижа, защото ако си с 2см по-къси крака например цетъра на тежестта ти ще дойде дори по-ниско въпреки високото средно.
Интересен е факта, че това е оправено с новата Capra, но Jeffsy-то продължава да е по-високо.

Откъм окачване - УТ е по-добра система. Има независимо спиране и по-голяма нелинейна "прогресивност" т.е. за едио и също начално съпротивление крайното съпротивление на рамката ще е по-голямо спрямо пулса. Дали и до колко това е важно и имаш ли нужда от по-"безкрайно" усещане - ти си знаеш. Това, което аз лично бих оценил обаче си остава независимото спиране.

Компоненти - изцяло въпрос на личен вкус. Моето мнение клони към окачване RS със скорости и спирачки Shimano - не обичам да се разправям излишно а тази схема просто работи.
Не искам да твърдя, че другите продукти са лоши, но определено моите опити с други са били кисели. В контекста на 2та велосипеда, които обмисляш това не е възможно но бих избрал УТ... ако не друго има комплект инструменти с велосипеда, с които може да се демонтира спирачките особено бързо.
Притесненията ти за колчето са основателни, но са валидни за всички "умни" колчета, с който съм се сблъсквал. Всички, включителн механичните проявяват характер даже едно приятелче връща своят TRS на YT гаранционно.

Относно другите 3 предложения:
Каньона е по-слабо оборудван за съшите пари а Slide-а на Radon има още по-високи рамки спрямо дължината си => биха били по-удобни за ездачи с по-дълги крака за дадена височина. И двете рамки имат сравнително малка прогресивност което заедно с малкото ход ще дават усещането да си хабят хода по-лесно (да "пропадат"). В контекста на последното бих жертвал независимото спиране в полза на прогресията и нещаа стават YT>Pulse>Radon Slide>Canyon...
Swoop-а е в друга категория и въпреки, че усещането на окачването сравнено с малкия си брат е запазено повечето ход компенсира за липсата на "безкрайност". Не знам до колко такъв тип велосипед отговаря на търсенето... но определено е не-лош изобр. Бих го сложил на равно с УТ но, разбира се, в друга категория.

В края на краищата лош избор от изброените няма - взимай това, което ще те стимулира да караш повече и си прави кефа
:)

Честита Баба Марта!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Torero » Пет Мар 02, 2018 8:39 am

Май нещата клонят към Jeffsy-то но ще се почудя още малко тамън да посъбера повече мнения от тук от там .Иначе като ход търся точно нещо такова по средата 140-150.Ще погледна и Radon-a
Относно Canyon не ми харесват няколко неща като за начало няма кой да ги чака до Май месец за наличност.Челната тръба за L размер е 147 WTF :bigeyes: и другото което е малко субективно и се сменя сравнително лесно но все пак...гумите2.6.,2.8 не съм им фен :beer:
Torero
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 22, 2016 6:28 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот dviktor » Пет Мар 02, 2018 11:08 am

Миналата година бях пред подобен избор. Доста обмислях към какво да се насоча, ход около 150 , 1 по 11 скоростна система, модерна геометрия, да не е с rock shox reverb (доста ядове имах с предходното ми колело, което бе с такова колче).

Накрая се спрях на YT Jeffsy 27, вече почти година нямам никакви оплаквания. Ако се насочиш към YT е добре да видиш размерите (Seattube length при размер М е 450 mm ), аз преди да направя поръчката си размених няколко имейла с тях, отговарят доста бързо. Пиши ако имаш някакви въпроси на ЛС.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот bio » Пон Мар 05, 2018 3:21 pm

Здравей,
само да сметна няколко неща.
1. Имай предвид, че поръчката от YT ще ти се оскъпи - кашон, доставка и банкови такси (искат да си получат парите точно до стотинката - трансфер SEPA).
2. Това колче Е13 не е много просто. Да, няма разни въздуси и масла ... но си е играчка.
3. JEFFSY според мен ще дойде адски прогресивно, веднъж от рамката и веднъж от шока с нормална въздушна камера.
4. Аз като карал основно Shimano спирачки още не мога да свикна с SRAM Guide. Предполагам, че новия CODE на CAPRA-та ще е друга бира.
5. Тея приказки "по-модерната рамка Boost,метричен шок" са рекламни трикчета.

аз избрах CAPRA заради малката разлика в теглото сравнение с Jeffsy-то и желанието ми в бъдеще да карам на байкпаркове.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 06, 2018 11:50 am

bio написа:4. Аз като карал основно Shimano спирачки още не мога да свикна с SRAM Guide. Предполагам, че новия CODE на CAPRA-та ще е друга бира.
5. Тея приказки "по-модерната рамка Boost,метричен шок" са рекламни трикчета.

аз избрах CAPRA заради малката разлика в теглото сравнение с Jeffsy-то и желанието ми в бъдеще да карам на байкпаркове.

Какво им е толкова трудното за свикване на Гайдовете? Моя опит сочи, че Авид/Срам са едни от най-удобните спирачки. :)
Всички говорят как Рок Шокс много са си вдигнали играта по отношение на шоковете - Делукс и Супер Делукс сериите били на светлинни години от Монарх, че дори и може би от Вивид. Виж това е интересно и единствено то би ме накарало да търся рамка за метричен шок, иначе не. Това при положение, че смятам да карам с Рок Шокс. Интересно ми е обаче що предлагат тия новите модели само като метрични - ясно , че искат да наложат новия стандарт, но Фокс например си предлагат шоковете и в двата стандарта...
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Alexi » Вто Мар 06, 2018 12:18 pm

на метричните шокове ми харесва това :
Изображение
макар че за да е по интересно има и модели със "старите" втулки но пък нови размери ,за да не му хрумне човек да си монтира такъв шок на "старата" си рамка от 2016 примерно :D .. останалите неща ми се видят ала бала предвид ,че въздушната пружина е същата ( 2 модела пак ) .. като цяло Рокшок доста нахално последните 2г пускат топ моделите си вилки само буст ,а шоковете само метрични ,по старите рамки кучетата ги яли да се спасяват собствениците им един вид ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Мар 06, 2018 12:28 pm

Айде стига маркетинг глупости относно шоковете:
- jeffsy 2016 е с 200х57 шок
- 2018 230х60 - естествено, че по-голямата въздушна камера и ход на буталото ще дават по-добро представяне.

Giant Reign също беше с 200х57 шок и сега о изненада със значително по-дългият метричен работел още по добре.... Тая истроия с метрик си е чист sram със стандартите отново.

Както написа Алекси новото захващане е единственото по-добро - не че им трябваше да сменят дължините заради него де.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот compira » Вто Мар 06, 2018 9:33 pm

:offtopic:
Не виждал голяма далавера от тези лагери на метричните ако ще ми ръждясват за има няма една гогина... :D
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 07, 2018 11:57 am

Примера с Рейна е малко ала—бала, щото до 2017 шока бе 200мм дълъг, сега е 205мм, ама е труньонче, което позволява 62.5мм ход на буталото (което е като “старите” 216мм шокове). Проблема с тая рамка не бяха калпавите шокове, а точно късия ход на буталото.
А по отношение на работата, байк-журналята, а и по-опаричените обикновени потребители споделят масово как Делукс/Супер Делукс работят отчетливо по-добре от старите Монарх/Вивид при горе-долу еднакви размери. Просто вътрешното пространство при новите е повечко и позволява посече магийки вътре, Срам колкото и да биват оплювани си имат новите разработки, които си търпят развитие постоянно.
И все пак я има и другата страна на медала - Push ElevenSix си излезе в старите стандарти и засега е може би най-добрия пружинен шок, тепърва изкарват метрични размери. Значи не е само до тях и до големината на карантиите на шока.
Много ми е чудно що да не мжеш да забодеш труньон-шок на рамка, предназначена за “стар” размер шокове, ако са горе долу еднакви като дължина, и ако кобилиците позволяват поемането на такъв шок след някакво преправяне?
Сори за :offtopic: - онтопик: аз бих дал глас за родната марка. Пулс доказаха, че гаранционно и негаранционно обслужване/ремонти/отношение са им на перфектно ниво, дане говорим, че са и бързаци. YT за колко време биха отреагирали на даден проблем? Отделно, за мен тия бууст-стандарти са нужни (ако въобще са) за ендуро- и спускарски байкове, каращи се доста агресивно. И Джефси, и QRS са ам-байкове, които позволяват що годе агресивно каране, но за мен при тях бууст не е задължителен.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Alexi » Сря Мар 07, 2018 12:01 pm

щото и втулките им са с метрични размери и там ще трябва някакво побългаряване - да вземеш най близкия размер примерно и да играе пилата/шмиргела .. но ако го влече човек може да се сложи де ,не съм се ровил из нета вероятно има такива ентусиасти вече .. но има един друг по неприятен момент ,всички метрични шокове са с по малък ход за размера си ..аз примерно ако искам да си сложа метричен шок вместо моя който е 190х51 ,единствения който може да пасне е 190х45 е мерси ,1,5 см ход надолу ...
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 07, 2018 12:10 pm

Alexi написа:щото и втулките им са с метрични размери и там ще трябва някакво побългаряване - да вземеш най близкия размер примерно и да играе пилата/шмиргела .. но ако го влече човек може да се сложи де ,не съм се ровил из нета вероятно има такива ентусиасти вече .. но има един друг по неприятен момент ,всички метрични шокове са с по малък ход за размера си ..аз примерно ако искам да си сложа метричен шок вместо моя който е 190х51 ,единствения който може да пасне е 190х45 е мерси ,1,5 см ход надолу ...

При теб има метричен труньон 185х55мм. ;)
Втулките се правят лесно, проблема е дали труньон шок може да влезе между кобилиците. ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 07, 2018 12:37 pm

Направо е гениално повече странично натоварване да се прехвърля директно в шока в алуминиева резба.... Не отричам развитието на шоковете, а нуждата от новите размери.

@ Torero - имаш възможност да пробваш QRS-a при тях на място, на твое място бих се възползвал.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Torero » Сря Мар 07, 2018 1:07 pm

Pr3d4t0R написа:Направо е гениално повече странично натоварване да се прехвърля директно в шока в алуминиева резба.... Не отричам развитието на шоковете, а нуждата от новите размери.

@ Torero - имаш възможност да пробваш QRS-a при тях на място, на твое място бих се възползвал.


Мисля другата седмица да намина през фабриката им да го тествам,че нещо почнах да се колебая за YT,дано да случа на време.
Torero
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пет Апр 22, 2016 6:28 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 07, 2018 1:19 pm

Pr3d4t0R написа:Направо е гениално повече странично натоварване да се прехвърля директно в шока в алуминиева резба.... Не отричам развитието на шоковете, а нуждата от новите размери.

Я пак - алуминиева резба? Къде я? :)
За какво точно преправяне си помисли, че говоря???
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 07, 2018 2:35 pm

:offtopic:
При трунион шока захващането е в алуминиева резба на тялото на шока - хич не го бях написал ясно :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот banzai » Сря Мар 07, 2018 3:14 pm

Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот stoyancha » Сря Мар 07, 2018 4:21 pm

Pr3d4t0R написа::offtopic:
При трунион шока захващането е в алуминиева резба на тялото на шока - хич не го бях написал ясно :beer:


На кратко, трябва преди всяко каране да си проверявам болтовете, за да не пре*ба резбите... Иначе 300лв. за нов eyelet :bigeyes:
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот compira » Сря Мар 07, 2018 7:44 pm

Това с замяната на шока си е въпрос на късмет с каква рамка си. Моят шок е 200.025 х 57.25 и реално може да се замени с 205 х 60 или 205 х 65 като за втория не е сигърно дали рамката ще позволи толкова ход. Реално ще се получи увеличение от 4,8 или 13,5 процента на хода на окачването. Или от 150мм на 157.2mm или 170mm. Реално обаче заради по-голямата дължина на шока ще се вдигне и височината на средното, но поради по-дългия ход може да се нагласи с по-голям саг. Така реално може да се сложи шока 205 х 65 и да се кара с по-големия саг. Задницата ще стане по-мека и отзивчива и ако има възможност да се добавят обеми във въздухната камера ще може да се наглася прогресивноста в по-големи граници.
Относно втулките предполагам няма да е проблем да се изработят подходящите преходни както и ако се наложи и шайби странично.
Разбира се всичко това е индивидуално за всяка рамка и не може да се очаква, че побългаряването е приложимо за всеки и при варианта на Alexi определено няма да стане.
Ето и една табличка за улеснение и проверка: https://p.vitalmtb.com/photos/stories/2 ... 1460088654
Също и монтажните размери: https://p.vitalmtb.com/photos/stories/2 ... 1460088861
Като се разгледат внимателно мнтажните размери се вижда, че има и напълно съвпадащи!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Alexi » Сря Мар 07, 2018 8:17 pm

1 см дължина на шок за нищо го нямате :D променя цялата геометрия ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот compira » Чет Мар 08, 2018 7:45 am

В случая са 5мм което е 2 пъти по-малко от твоите 10мм които споменаваш и които 5мм могат да се оберат със саг-а за да си е намясто геомертията. А и геометрията на едно колело не е фиксирана величина. Моето има две позиции за монтаж на шока които са си точно през 5 мм.
Пак ще повторя, че всичко е индивидуално за всяко колело и не е хубаво да се правят генерамни изводи!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот bladeyav » Пет Апр 06, 2018 9:06 pm

как поръчвате Radon-те? В сайта им, при опит за поръчка ме препраща към https://www.bike-discount.de/en/buy/ и там ми вади следното съобщение:
The product can't be send to your selected delivery country.
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Апр 06, 2018 9:53 pm

bladeyav написа:как поръчвате Radon-те? В сайта им, при опит за поръчка ме препраща към https://www.bike-discount.de/en/buy/ и там ми вади следното съобщение:
The product can't be send to your selected delivery country.


Най-често с Габко или други подобни :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот stoyancha » Нед Апр 15, 2018 9:02 am

Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Yt T Jeffsy 27 vs Pulse QRS

Мнениеот Alexi » Нед Апр 15, 2018 5:35 pm

ще хване малко по дебел болт и готово :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта