В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Мар 30, 2018 12:09 pm

Отдолу на средното сигурно имаш малък отвор точно за целта.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот stoyancha » Пет Мар 30, 2018 1:02 pm

Pr3d4t0R написа:Отдолу на средното сигурно имаш малък отвор точно за целта.

+1
На старата ми рамка бях запушил дупките, които бяха за кабелите на dropper-a и стана задържане на влага вътре. Така, че най-добре не ги запушвай.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Мар 30, 2018 7:31 pm

ъпдейт:
Днес вече наистина си тествах колелото. Ооо боже, обичам го! Първата пътека която спуснах беше някъде по платото, след кучкарника в Каменар. След това отидохме на кулата и първо пуснахме даунхилл пътеката (тая с "пещерата" и огромните скокове), а после няква друга дето беше в дясно. По даунхил трасето разбирасе пропуснах всички скоци?, само без последния след berm-овете и step-down-а който е между двата огромни скока. Ако момчето с което карах не беше соряло преди пещерата, щях да се хвърля от там :D Общо взето, много ми хареса. Успях да си направя berm-овете добре, като се притеснявах малко, защото до сега не се бях пускал по такива завои, но всичко беше перфектно. Явно кибиченето вкъщи в зяпане на MTB клипове не е било напразно. Може би карам вилката и шока сравнително меки, но доста ми допадна как се държи колелото като цяло. И понеже почвата е още влажна, сцеплението с тези гуми е невероятно.
Мажа си рамката с WD-40, за да не полепва калта и очевидно доста помага. Горе по платото на места беше гьол. Очаквах колелото да е много по-кално.
Ето още малко снимки и видео. Общо взето, това ми беше първият скок, като първият път почти успях да го направя, а последният беше най-успешен.
https://photos.app.goo.gl/luQwEpoJKDaXj1RE3 7 секундния е първия опит, а последния е ясно кой е :D
Отново ви благодаря хора!
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Мар 30, 2018 7:33 pm

Pr3d4t0R написа:Отдолу на средното сигурно имаш малък отвор точно за целта.

Абе днеска барах, ама то трябва просто да погледна че да раззбера :D
stoyancha написа:
Pr3d4t0R написа:Отдолу на средното сигурно имаш малък отвор точно за целта.

+1
На старата ми рамка бях запушил дупките, които бяха за кабелите на dropper-a и стана задържане на влага вътре. Така, че най-добре не ги запушвай.

Няма да пипам значи.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот I.nfraR.ed » Пет Мар 30, 2018 8:03 pm

Всичко добре, но защо си без каска?!
Честито да ти е, но бъди малко по-отговорен към собственото си здраве. Каската е безценна, още повече с такова колело, а и тепърва ще добиваш повече увереност и ще поемаш повече рискове.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Пет Мар 30, 2018 8:43 pm

I.nfraR.ed написа:Всичко добре, но защо си без каска?!
Честито да ти е, но бъди малко по-отговорен към собственото си здраве. Каската е безценна, още повече с такова колело, а и тепърва ще добиваш повече увереност и ще поемаш повече рискове.

Знам че е изключително безотговорно да карам без каска, особено с моето каране, но просто в момента не мога. Смятах да си взимам нещо от сорта на Bell Rush, но предпочитам да я пробвам първо и да видя дали ще мога да сложа GoPro-то на козирката. нЕма кинти :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Мар 30, 2018 11:47 pm

Отиди до Декатлон и си вземи една каска - даже с невинно падане можеш да се убиеш. И за 20 лв има каски.....
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот Dim » Съб Мар 31, 2018 7:51 am

Не се излагай, дал си толко пари за колело, а нямаш 100-150лв. за един фулфейс(друго за даунхил не си и помисляй),ако трябва назаем вземи и си вземи каска, защото ще ти е много трудно да се въздържаш с такъв байк в разгара на сезона, а ако ще и Wyn Masters да си, се пада ;)
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот Dim » Съб Мар 31, 2018 8:05 am

m0nss7erKill написа: и съм сравнително агресивен и безмозъчен когато карам (особено на спусканията...) а имам още доста да уча)

viewtopic.php?f=31&t=20633 тази тема е създадена точно за хора като теб!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот scratch » Съб Мар 31, 2018 5:12 pm

m0nss7erKill написа:Смятах да си взимам нещо от сорта на Bell Rush, но предпочитам да я пробвам първо и да видя дали ще мога да сложа GoPro-то на козирката. нЕма кинти :D


Братле, извинявай, ама да си купиш gopro преди да си вземеш каквато и да е каска е малоумно....
В тоя случай ,,нЕма кинти" оправданието не важи.
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Апр 01, 2018 9:47 am

Dim написа:Не се излагай, дал си толко пари за колело, а нямаш 100-150лв. за един фулфейс(друго за даунхил не си и помисляй),ако трябва назаем вземи и си вземи каска, защото ще ти е много трудно да се въздържаш с такъв байк в разгара на сезона, а ако ще и Wyn Masters да си, се пада ;)

Ами да, ама затвориха сервиза в който работех, следовалтелно нямам работа, нямам и пари. Реално погледнато е тъпо, да дадеш толкова пари за колело и да се циганиш за каска, ама..
scratch написа:
m0nss7erKill написа:Смятах да си взимам нещо от сорта на Bell Rush, но предпочитам да я пробвам първо и да видя дали ще мога да сложа GoPro-то на козирката. нЕма кинти :D


Братле, извинявай, ама да си купиш gopro преди да си вземеш каквато и да е каска е малоумно....
В тоя случай ,,нЕма кинти" оправданието не важи.

GoPro-то беше нещо като подарък за аборигенската ми, та за това. Падал съм с каска, ама каската нищо не направи. Целунах земята огромна страст :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот XaCkBuTukC » Нед Апр 01, 2018 11:46 am

Не ти го пожелавам а и се надявам никога да не ти се случи , но като видиш човек които е получил мозъчен кръвоизлив след падане с колело друго ще започнеш да мислиш. Устата ти не е жизнено важен орган , частта която покрива каската е. То е като слагането на колан в колата , длъжен си по закон да го правиш но изборът да го сложиш е товй... и не го слагаш защото си решил да се удряш а защото има вероятност нещата да излязат извън контрол и да те спаси :) Като видиш и някоя и друга каска с голяма вдлъбната може пак да размислиш ;)
Както казва един приятел... Каска се купува глава не ! :D
//Човека с мозънчия кръвоизлив се оправи напълно защото се оказа външен беше в безсъзнание няколко дена и макар и с каска не я беше сложил правилно и се беше изместила при падането му но въпреки това беше осигурила преграда между него и земята и още си кара без да му мисли много но винаги е с каска ! //
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Апр 01, 2018 11:48 am

Абе пичове, Thru axle-a ми направи много шибан номер. Изкарах колелото навън да изчистя разни петна с WD, и да намажа колелото да не лепне кал. Намазах осите с много тънък слой грес и ще слагам капките ама хй. Предната ос не ще да влиза. В края на оста има някакви пластмаси които пречеха. Преди това връснах механизма с WD защото имаше ръжда и не не можех да го затворя. Тия пластмаси явно излизат когато се затвори QR-ът. Та трябваше с една отвертка да натисна надолу тая глупост дето "държи" лосчето и с едно чукче леко да натисна пластмасите, като естествено използвах дърво, за да не нараня нещо. Та стана де. Нямам намерение да ги махам повече :D
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на /enduro/trail/AM/ байк

Мнениеот m0nss7erKill » Нед Апр 01, 2018 11:51 am

XaCkBuTukC написа:Не ти го пожелавам а и се надявам никога да не ти се случи , но като видиш човек които е получил мозъчен кръвоизлив след падане с колело друго ще започнеш да мислиш. Устата ти не е жизнено важен орган , частта която покрива каската е. То е като слагането на колан в колата , длъжен си по закон да го правиш но изборът да го сложиш е товй... и не го слагаш защото си решил да се удряш а защото има вероятност нещата да излязат извън контрол и да те спаси :) Като видиш и някоя и друга каска с голяма вдлъбната може пак да размислиш ;)
Както казва един приятел... Каска се купува глава не ! :D
//Човека с мозънчия кръвоизлив се оправи напълно защото се оказа външен беше в безсъзнание няколко дена и макар и с каска не я беше сложил правилно и се беше изместила при падането му но въпреки това беше осигурила преграда между него и земята и още си кара без да му мисли много но винаги е с каска ! //

Напълно съм наясно какви могат да бъдат последствията от падане без каска. Един хиксър от тубата преди време беше скочил от строеж и му рязаха черепа.
Ако можем да спрем с четенето на конско заради каската ще е супер. Когато имам възможност ще си взема
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта