Проблем с хода RockShox Lyrik

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот asl » Нед Окт 08, 2017 3:10 pm

Взех я наскоро втора употреба.Днес я напомпих за моите килограми,но когато се кача и от 160мм пада на малко над 115мм,а като сляза от бордиур и остава на 115мм или 100,но проблема е,че не се връща след това,а седи така потънала.Като стана и се връща пак на 160мм,както трябва,но като сляза от бордур и потъва например да останат 100мм и не се връща.Като я напомпя повече пък става много твърда.Сега е за моите килограми.Също така,ако има значение настройката за промяна на хода не работи.U turn мисля,че се казва.Също така,ако някой знае как се оправя нека сподели.
Един приятел пък ми каза,че се сменя маслото с по-гъсто и се оправяло.
Благодаря предварително.
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Окт 08, 2017 8:12 pm

Коя година е вилката?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот hitar_potar » Пон Окт 09, 2017 8:27 am

Някакво объркване има в началния пост - как тей хем вилката си я напомпил за килограмите си (значи е въздушна), хем не работи U-търн настройката (метална пружина)? Коя версия е вилката и коя година е? Проблема на мен ми звучи като нужда от профилактика, щото вътре може да е омесило въздух с масло или да е пропуснало някъде масло, където не трябва, някое оплътнение да е заминало на майце си, и прочие. Закарай я в сервиз да я провери човек, който знае какво прави - недей да гадаеш! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот moridinbg » Пон Окт 09, 2017 9:15 am

Има си въздушни U-turn вилки. Не знам при тези лирици как е точно, но съм имал въздушен Revelation с U-turn.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот hitar_potar » Пон Окт 09, 2017 2:21 pm

Мисля това го имаше само при по-леките вилки, при Лирик никога не го е имало. Първо бяха 2-степ и металния Ю-търн, след това минаха на Дуал-позишън мисля... :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот Kpoko » Пон Окт 09, 2017 6:37 pm

2 step air би трябвало да е, има една статия от Любо в сайта от преди доста години, той си беше решил проблема със смяна със solo air пружина. Иначе - за променлив ход - слагай ю-търн пружина, все още се намират по чужбинските сайтове. Тежи повече, ма си работи много добре.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Проблем с хода RockShox Lyrik

Мнениеот Admin » Чет Окт 12, 2017 9:21 pm

Да, и на мен ми звучи точно като проблема с 2-Step Air. Имаше дефект в тези пружини при първото поколение, после го оправиха.
В интерес на истината, и на мен някой по-късно ми каза, че проблемна вилка с такива симптоми е била излекувана чрез слагане на по-гъсто масло за въздушната пружина, но не мога да го твърдя със сигурност.
Като цяло е добре да посетиш някой читав механик, който е имал опит конкретно с този модел и това поколение, но не мога да кажа кой - на мен тогава ми смениха пружината гаранционно. А има и вариант, както е писал Kroko, да смениш сегашната 2-Step Air с другия тип, Solo Air, която е без промяна на хода - тя е безпроблемна.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта