Дилема при избор

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Дилема при избор

Мнениеот oti_86 » Нед Авг 20, 2017 12:50 am

Здравейте,
Хора я дайте съвет кое да си избера, че се чудя https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... 5-ram-am2/ или https://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/qrs-2/
Пулса ме кефи, но е по скъп. Няма да карам чак толкова агресивно, чат пат някое леко скокче и предимно по черни пътища, планински пътеки и понякога до работа :) Гаранционното обслужване ме спъва тъй като пулса може само в София и ако се наложи трябва да го пращам, докато във Варна има дилъри на Рам, което е голям плюс.
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Pulse » Вто Авг 22, 2017 9:04 am

Тъй като никой не се включва по твоя въпрос, ще си позволим да го направим ние... :-)
- Да, коелата имат сериозна разлика в цената, но и като компоненти/рамки са доста различни... ( снимката не РАМа не е на този модел!)
- Щеше ми се някой да каже как се случват при нас нещата с гаранционното обслужване, но за щастие хората, които са имали гаранционни проблеми с Пулс са малко. Но мога да те уверя, че всички които са имали някакви проблеми са били обслужени максимално коректно и са останали доволни. За обслужването на РАМ не мога да комаентирам, тъй като няма да е коректно. Имай предвид, че повечето "проблеми" са въпрос на лека настройка, която могат да ти направят във всеки магазин срещу минимално заплащане. А ако има част или рамка със сериозен дефект, обикновено изпращаме нова част, или ако е по-удобно на клиентите ни изпращат велосипеда си, поправяме го и го връщаме в същия ден.

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Дилема при избор

Мнениеот Lepichi » Вто Авг 22, 2017 10:28 am

Pulse написа:...всички които са имали някакви проблеми са били обслужени максимално коректно и са останали доволни...


Не мога да говоря от името на всички, но за себе си абсолютно потвърждавам това твърдение!
На жена ми Пулса имаше проблем с единия педал. Занесох колелото до фабриката и педала беше смене без никакви усложнения. Нямаше и помен от стандартната за България практика да се опита да се изкара клиента виновен, въпреки, че си личеше, че жена ми е падала с колелото. Ясно беше, че проблема с педала не е от падането, но това би дало основание на повечето сервизи да откажат да го заменят гаранционно. Да не говорим, че повечето колела вече идват без педали и тези можеха да минат като подарък, който няма гаранция. Въобще имаше много сценарии да се откаже гаранция точно по този проблем, но Pulse са изключително коректни и предлагат customer care, който е по-добър от всички, с които съм се сблъсквал до сега. Аз карам CANYON и първия път, в който опрях до гаранция ми изкараха от 100 кладенеца вода, как всъщност проблем нямало. След това и те се оправиха и не мога да се оплача, но при Pulse изобщо нямаше проблеми. Даже пичовете ми свалиха колелото по стълбите, след като го оправиха защото бях и с малко дете на ръце :D
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Дилема при избор

Мнениеот oti_86 » Сря Авг 23, 2017 10:40 pm

Pulse написа:
Тъй като никой не се включва по твоя въпрос, ще си позволим да го направим ние... :-)
- Да, коелата имат сериозна разлика в цената, но и като компоненти/рамки са доста различни... ( снимката не РАМа не е на този модел!)
- Щеше ми се някой да каже как се случват при нас нещата с гаранционното обслужване, но за щастие хората, които са имали гаранционни проблеми с Пулс са малко. Но мога да те уверя, че всички които са имали някакви проблеми са били обслужени максимално коректно и са останали доволни. За обслужването на РАМ не мога да комаентирам, тъй като няма да е коректно. Имай предвид, че повечето "проблеми" са въпрос на лека настройка, която могат да ти направят във всеки магазин срещу минимално заплащане. А ако има част или рамка със сериозен дефект, обикновено изпращаме нова част, или ако е по-удобно на клиентите ни изпращат велосипеда си, поправяме го и го връщаме в същия ден.

Поздрави!

Така май работата е ясна ще си взема Пулс, скоро(като мога да се освободя от работа) ще се поразходя до София, че все пак искам да пробвам s и m като размери, че съм точно на границата да видя кое ще ми прилегне най-добре :) В някоя от темите видях и цвят army green предлагате ли и други цветове или това става с допълнително заплащане? Благодаря за отговора!
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Pulse » Чет Авг 24, 2017 12:58 pm

Здравей,
Предлагаме други цветове, но за съжаление се налага доплащане от 100 лв. Толкова са ни разходите по различния цвят. Ходене за боя, амата боя, отделно боядисване на една рамка. Но важното е че може. Как става избора на цвят? При нас имаме мостри на много цветове, както и РАЛ палитра. Вносителите на боята имат почти всичко, което сме искали до момента...
Поздрави
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Дилема при избор

Мнениеот oti_86 » Чет Авг 24, 2017 4:16 pm

Това е много добре :)
oti_86
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 9:39 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Симеон » Сря Окт 18, 2017 6:51 pm

Здравейте тъй като и аз съм се навил за ендуро/ам колело в началото на другия сезон та се спрях на пулс qrs2, ram fusion 3 и ми изпадна от един познат оферта за bmc tf01 2012. Ако може да споделите впечатления от пулса и от фюжъна ше бъда много благодарен. Относно bmc-то въпреки годините си карбона си е карбон, но ме притеснява това че по някой форуми бяха написали че се сцепват.
Симеон
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 01, 2016 2:38 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Pulse » Пет Окт 20, 2017 4:45 pm

Симеон написа:Здравейте тъй като и аз съм се навил за ендуро/ам колело в началото на другия сезон та се спрях на пулс qrs2, ram fusion 3 и ми изпадна от един познат оферта за bmc tf01 2012. Ако може да споделите впечатления от пулса и от фюжъна ше бъда много благодарен. Относно bmc-то въпреки годините си карбона си е карбон, но ме притеснява това че по някой форуми бяха написали че се сцепват.


Въпреки че съм пристрастен ще кажа смо едно: Че QRSa е изключително способно колело! Ако искаш може да се увериш сам, като дойдеш във фабриката и го тестваш.
А относно "карбона си е карбон". Да, така е, ама тоя карбон е на 5 години ( колкото би трябвало да им е живота в общи линии). И освен че колелото би било малко по-леко други предимства на карбона в този случай не виждам. ОК. BMC е велика марка. И аз много, ама много ги харесвам, но е старичко вече. И за мен купуването на втора ръка колело винаги е било като да си купиш кокошка в човал. Никога не можеш да си сигурен кой, какво е вършил с него.
Успех с избора! :beer:
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Пон Окт 23, 2017 3:49 pm

За тази цена има далеч по класни велосипеди на утвърдени марки.
За чисто нови става въпрос ! :beer:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот Lucky Loser » Пон Окт 23, 2017 4:06 pm

Би ли дал някой модел за пример ? :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Пон Окт 23, 2017 5:52 pm

Разгледай моделите на CANYON,YT-INDUSTRIES,GIANT .......... и доста други :D
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Окт 23, 2017 7:15 pm

Bender написа:Разгледай моделите на CANYON,YT-INDUSTRIES,GIANT .......... и доста други :D


Май е по-добре ти да ги разгледаш и да ни покажеш кое може да се сравни като цена/качество с Pulse QRS2
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Пон Окт 23, 2017 7:44 pm

https://www.canyon.com/en-bg/mtb/spectr ... -0-ex.html
За мен това е каде каде,но това си е мое мнение.
И от към тегло,скоростна система,вилка и не на последно място CANYON
Невиждам как може да ги сравняваме двете фирми :crazy:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот hitar_potar » Вто Окт 24, 2017 8:30 am

Bender написа:https://www.canyon.com/en-bg/mtb/spectral/spectral-al-5-0-ex.html
За мен това е каде каде,но това си е мое мнение.
И от към тегло,скоростна система,вилка и не на последно място CANYON
Невиждам как може да ги сравняваме двете фирми :crazy:

Субективно, Пулса е по-красив от Каньона - мое мнение.
Цената му е по-висока от Пулс с почти еднаква сглобка, мъничко по-леко е, което едва ли ще се усети с оглед на по-неблокиращото Каньонско (и 100% по-клатещото заради дизайна си) окачване при педалиране, макар че в последните години дизайнерите толкова напреднаха с материала, че модифицират много здраво начина на работа на рамката.
После при, не дай си Боже, гаранционен проблем, ако не си от София, най-тегавата процедура е да изпратиш по Еконт до Пулс дефектиралата част, за да ти я отремонтират/подменят, което се оказва доволно лесна и бърза процедура според настоящите собствениците на техни байкове, докато с Каньон нещата стоят доста по-разтеглено във времето.
И аз съм фен на чуждестранните марки, пазаруването на далаверка от пазара втора ръка, и шантавите дизайни, ама не мога да си затворя очите за фактите. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Вто Окт 24, 2017 10:06 am

с почти еднаква сглобка :rofl: нищо общо
Искаш да кажеш че за теб няма значение дали частите са далеч по нисък клас.
Явно се връщаме към по-добрата скоростна система 3X8 и когато теглото няма значение :roll2:
Когато даваш пари всичко е от значение.
Пак казвам не говоря за втора ръка :D
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот moz » Вто Окт 24, 2017 10:30 am

Колело със 140 ход и антискуот като този на Спектрала си е сгрешена концепция. Окачването е мислено за два венеца отпред и никога няма да роботи добре с един. И два пъти по-евтино пак няма да се купува от карачи които разбират, а от такива за които дерайьлора е най-важната част.
P.S. (освен ако не са променяли нещо след 2014, от когато са последните данни, които намирам - http://linkagedesign.blogspot.bg/2013/0 ... -2014.html)
Последна промяна moz на Вто Окт 24, 2017 10:46 am, променена общо 1 път
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Вто Окт 24, 2017 10:44 am

А който разбира какво би си купил ? :popcorn:
LADA на цената на VOLVO ? :rofl:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот moz » Вто Окт 24, 2017 10:47 am

Стана малко махленско, който разбира определено няма теб да пита.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Вто Окт 24, 2017 11:13 am

Явно съм засегнал нечии интереси :peace: ,явно не съм като кон с капаци (без да обиждам никого)
Просто не мисля че е най доброто за парите си в никакъв случай,всеки сам си решава.
Успех с избора :beer:
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот moz » Вто Окт 24, 2017 12:32 pm

Интереси ...май се надценяваш. Аз също не мисля че е най-доброто, преди няколко дни си купих ново колело от магазин и то не е Пулс, "за парите си" не знам, не съм разглеждал този ценови клас подробно. Просто ми стана интересен тоя Спектрал с атрактивната си цена, та реших да го огледам от любопистство, няма да уморя да повтарям, че колело трябва да се преценява в поредност геометрия, работа на окачване, вилка и шок и нарая останалата окомплектовка. Ако има по-остър тон, това е заради продължаващата тенденция да се гледа само класа на драйвтрейна, което има най-малко значение за поведението на велосипеда. Айде със здраве, дано намериш най-добрата оферта на най-големия клас драйвтрейн, щом това те прави щастлив.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Дилема при избор

Мнениеот Alpina » Вто Окт 24, 2017 2:38 pm

Оставам с впечатлението че Bender гледа QRS2, но пък да обясняваш че 3800 е по-евтино от 3300 (или че е същата сума) е странно.
Без да разбирам много, сглобката на QRS1 ми се вижда почти същата, а това че цената му е с 400лв по-висока идва с няколко големи НО-та...
- сглобката не е най-важното, особено по отношение на някои компоненти, които обаче май хващат най-много окото при покупка, въпреки че не би следвало да е така. Това разбира се ако не е като моя случай в който купувах колелото само заради компонентите с идеята че рамката може/ще бъде сменена (бидейки подарък) с по-добре работеща (най-важното), но това не е случаят тук.
- не съм карал Pulse-а и не мисля че уменията ми са дори близки до това да правя разлика, но много хора чиито мнение уважавам и на които бих се доверил без да се замислям са очаровани от възможностите му и това ни връща към първото НО (по-горе), така че за мен дали е CANYON или е Pulse няма значение - важни са качествата на конкретният продукт, а не името... ама това се научава с опит... Ако някой е болен фен на някаква марка и робува на това че трябва да е в някакъв лагер (масов случай) - това си е негов проблем.
- два пъти станах свидетел каква разправия е гаранционното връщане на колело, като в случая с YT ми се стори баси сагата. Ако на мен ми беше коствало две от големите ми карания за годината - сериозно бих съжалил и тези 400лв изобщо не биха си стрували. Да не коментирам че може да се "стопят" ако покриваш част от транспортните разходи или трябва да наемеш колело през този период...

Не на последно място - колкото повече са продуктите между които се избира - толкова по-труден става самият избор и по-вероятно да се окаже грешен. Та когато някой се колебае между два продукта (идеалният случай) не е добре да му се набиват още 10...
Добре е да му се посочи че има и алтернативи (в случай че не знае за тях), но не и да му се обясняват глупости като "с тая нова марка дето не я познавам си купуваш Лада на цената на Волво", което е абсурдно твърдение в този случай.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Дилема при избор

Мнениеот hitar_potar » Вто Окт 24, 2017 3:23 pm

Bender написа:с почти еднаква сглобка :rofl: нищо общо
Искаш да кажеш че за теб няма значение дали частите са далеч по нисък клас.
Явно се връщаме към по-добрата скоростна система 3X8 и когато теглото няма значение :roll2:
Когато даваш пари всичко е от значение.
Пак казвам не говоря за втора ръка :D

Моя грешка и недоглеждане - не са еднакви сглобките, но далеч не са и толкова различни класове. Криво ляво GX-серията отговаря на Х7-цата, просто е по-нова група (разбирай я като модерната настояща Х7, но просто преименувана). А за останалите ти приказки и доводи - другите съфорумци се включиха достатъчно адекватно. ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Дилема при избор

Мнениеот Bender » Вто Окт 24, 2017 3:56 pm

Ако държи да си купи велосипед от България има и други предложения
2X10 не е лоша но остаряла система,големите фирми отдавна минаха na 1x11
Защо да плащам за нещо морално остаряло?
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Re: Дилема при избор

Мнениеот dviktor » Вто Окт 24, 2017 3:59 pm

Доста е труден изборът при такъв бюджет около 3000 -4000. Моето мнение е първо да видиш от какъв тип велосипед имаш нужда. Геометрия ,колко ход, предпочитания за марка окомплектовка и тн. Има и друг фактор, че ако даваш толкова пари трябва да ти харесва като се почне от изброените по горе неща до визията на самото колело. В темата за Пулс се спомена, че се очакват нови модели може да изчакаш и да видиш какво ще има. Сега по големите производители правят намаление на таз годишните модели.

Вчера видях, че YT имат намаление, но там цените са над бюджета ти.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Дилема при избор

Мнениеот Alexi » Вто Окт 24, 2017 9:31 pm

Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта