Избор на МТБ втора ръка.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот reper » Вто Авг 01, 2017 5:02 am

Привет на всички. Нов съм във форума, както съм и новак в карането на мтб. От два месеца мачкам педалите на едно старо колело . Искам да го сменя вече. Карам предимно в града и в гористи пътеки, без скокове и екстремни спускания / поне за сега/ Харесал съм следните два модела колела и реших да пиша тук за да почерпя мнение от напредналите . Висок съм 167 см и тежа 65 кг.ето двата модела колела : https://www.olx.bg/ad/aluminiev-velosip ... 116cc85e09 и https://www.olx.bg/ad/endorfin-meka-ram ... 6O61d.html . Първият
Marin quad xc ми го дават за 800 лв. Другият за 720. Заслужават ли си парите , а и самите колела ?
Преди да започна да пиша , четох различни теми и видях, че стандарта за 26 ц вече отминава , части все още се намират , а и моят ръст май не е за по- големи колела. Както и бюджета не позволява нов байк.
reper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 30, 2017 6:05 am

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот outfaced » Вто Авг 01, 2017 7:14 am

Първия е ОК, втория не го и поглеждай даже.
За марина - да се провери спирачките дали бачкат и шока дали джвака или се сгъва трудно. Може да е повод още малко да се смъкне цената.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот TENDER » Вто Авг 01, 2017 8:56 am

Изчакай по-добри оферти. Преди месец имаше Scott full suspension с пълен Shimano XT монтаж за 600 лв. Обявата изчезна за по-малко от седмица. За останалото съм съгласен с outfaced.
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот reper » Вто Авг 01, 2017 7:52 pm

Tender , не ми се чака, лятото ще свърши , а и аз съм малко запаля ли фитила - гори..... Закупих Марина. Имах възможноста да разгледам и двете колела , защото ги бах извикал в един и същ офис на еконт днес, от Ендорфина останах разочарован - луфтове, задната част ор рамката / незнам как се нарича / задна вилка ли - се клати . Стори ми се доста нежно .
Марина ме грабна още от пръв поглед . И като дизайн и като изработка. Аз съм механик и имам поглед на изпълнението на детайлите. Амортисьорите ми се струва че са в ред, няма "джавакне , както го каза outfaced , ребаунда работи. Единствени предната спирачка прискърцва леко. Обаче спирачките коват , стискам ги с два пръста - леко и коват. Ще покарам и ще споделя мнение , ако имам въпроси, ще питам. Явно разбирате доста повече от мен, момчета .....
reper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 30, 2017 6:05 am

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот reper » Вто Авг 01, 2017 8:00 pm

Впрочем вече имам въпрос - на колко бара се помпят амортисьорите . Става ли с компресор , или трябва задължително с помпа. Помпа така или иначе трябва да си купя. Бихте ли ми препоръчали някой модел ?
reper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 30, 2017 6:05 am

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот Alexi » Вто Авг 01, 2017 8:19 pm

честито и много приятни емоции с новата машинка .. не става с компресор помпенето,трябва специална помпа за шокове и вилки - марката няма особено значение за домашна употреба .. помпенето е според кг на ездача ,стила на каране ,вида амортисьори и т.н. отделно ребаунд компресия ако има настройки , искат се известни знания за да ги настроиш почети из форума има доста инфо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот outfaced » Вто Авг 01, 2017 10:02 pm

Tия спирачки трябва да се стискат с един пръст ;) Скърцането е нормално.
Весело и безаварийно :agree:
Намери си някой да ти каже две - три неща по настройките иначе тука романи са изписани. Като за начало най добре някой да ти го настрои. Има време докато сам разбереш какво искаш.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на МТБ втора ръка.

Мнениеот reper » Сря Авг 02, 2017 7:42 pm

Мерси за добрите съвети и пожеланията . Весело и безаварийно и на Вас !!!
reper
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 30, 2017 6:05 am


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта