Челен ъгъл

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Челен ъгъл

Мнениеот Kobeto » Чет Авг 03, 2017 10:22 am

При средно с височина точно 35см., челен ъгъл 67 и ход 160, някой има ли идея приблизително с колко ще се променят тези стойности, ако сложа втулки с изместен център на шока? Скоро имах възможността да покарам един GIANT с 65 челен ъгъл и се почувствах безсмъртен по големия наклон. Варианта с вилка 27,5 явно няма да го бъде при такива отзиви. Финанси за ново колело няма Шокблейз Скин е колелото
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Челен ъгъл

Мнениеот moridinbg » Чет Авг 03, 2017 4:03 pm

Нарисувай си го на лист хартия и сам ще си го сметнеш изключително лесно. Изместените втулки с колко променят ъгъла?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Челен ъгъл

Мнениеот Kobeto » Чет Авг 03, 2017 9:43 pm

moridinbg написа: Изместените втулки с колко променят ъгъла?
Ами с колко го променят ... де да знам. Аз ако можех сам да си го сметна, нямаше да питам. На живо не съм виждал такива втулки и дори не знам колко ще трябват - 1 или 2. Нямам представа с колко ще се сгъне рамката, съответно да се намали хода й. Щом е сгъната, значи и челният ъгъл трябва да се затвори, средното трябва да слезе малко. На мен ми е ясно какво трябва да се случи, но нямам идея какви ще са отклоненията от фабричната им позиция. На практика ще се промени цялата геометрия.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Челен ъгъл

Мнениеот hitar_potar » Чет Авг 03, 2017 11:16 pm

Болшинството рамки използват 8мм болтове, позволяващи 2мм офсет във всеки край на шока. Значи общо 4мм ефективно скъсяване на шока. Най-често това дава разлика от -1 градус в челния (и съответно в седалковия ъгъл) и 1см надолу в средното. Ако рамката ти е с 10мм болтове, офсета общо ще е 2мм, разликите ще са съответно половин градус и половин см. При 6мм болтове офсета може да стигне общо 6мм, съответно си на -1.5 градуса и -1.5см. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта