Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот enforser » Съб Май 06, 2017 11:54 pm

Здравейте,
Колеги.
Засилил съм се за един Santa Cruz Nomad C 2015/6 модел, но никога не съм се качвал на този велосипед. Ще го взема от чужбина и затова няма как да го пробвам. Някой може ли да сподели впечатления, ако е карал? Четох ревюта и доста го хвалят, но много ще се радвам, ако някой сподели впечатления.
Частите мисля са добри: Вилка -Rock Shock Pike rct3; Шок -Monarch rc3 ; Движение - Sram XX1 ; спирачки - Shimano XT ; Колче - Rock Shox Reverb Stealth ; Wheelset - WTB Frequency Team i23/Hope Pro 2 Evo .
Разглеждам и разни Yeti - та, но ме притеснява това, което е като Shapeshifer, защото ако даде фира, не знам тук дали някой може да го оправи. А и повечето, които са ми в бюджета са 26", а съм далеч от идеята пак да подкарам такъв велосипед.
Orbea Rallon X10 също е вариант, но в момента няма моя размер.
Също така, ако някой има впечатления за вилката X Fusion Metric, нека да сподели.
Поздрави,
Филип.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот MacLeod » Пон Май 08, 2017 6:21 pm

Аз съм с орбеа ралон. Хубаво е колелото. По едно време клатушкаше нагоре, но откакто му заключих вилката ( не шока ) нагоре май миряса. Но не съм 100% сигурен. Трябва някой отстрани да ми каже. Навремето и аз бях в същата дилема, но избрах орбеата заради алуминия. Предпочитам си го все още, въпреки че санта круз се кълнат как техният карбон е мега корав. При всички случай ако не си доволен от санта круз, то ще си първият недоволен от тази марка за велосипеди, за когото съм чувал. :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот Yash » Пон Май 08, 2017 7:29 pm

agnostic има Номад, но е алуминий и не знам коя година е моделът. Свържи се с него, ако може да ти даде повече информация.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот hitar_potar » Вто Май 09, 2017 10:23 am

MacLeod написа: При всички случай ако не си доволен от санта круз, то ще си първият недоволен от тази марка за велосипеди, за когото съм чувал. :)

В чуждестранните форуми е пълно с хора, недоволни от Санта Круз, и конкретно от Номад. Хвалят го, че е приятна ендуро-рамка, но конкуренцията не спи и не една и две марки са изравнили собствените си ендуро-модели като катерачески и спускарски качества с Номада, ако не и да са го задминали в някое отношение. И това често на по-ниска цена. :) Конкретно се сещам за сравнителен тест между Номада и Рюн на Банши. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот moridinbg » Вто Май 09, 2017 1:45 pm

Аз съм бил в дилема за номад или руна, но се сещам за 2 или 3 спукани руни, само в България...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот hitar_potar » Вто Май 09, 2017 4:11 pm

Спуканите Руни са отпреди 2016-версията. При нея вече тези проблеми са решени, а сравнението, което гледах между Руна и Номад, бе точно модели 2016 мисля.
Общо взето за нас, аматъорите, не виждам особен смисъл от карбонова ендуро-рамка. Лично мое мнение, но не виждам смисъл да бера страх при всяко падане по камениста пътечка. Прекрасни алуминиеви предложения бол! :agree: Руната 2016, Radon Swoop 170, Пулс RS, алуминиево Норко Рейндж, и мн. други.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот MacLeod » Вто Май 09, 2017 10:15 pm

Паданията са част от планинския велосипедизъм. Ако една рамка не издържа на тях, значи просто не е годна за планински велосипедизъм. Затова и аз съм привърженик на алуминия.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот enforser » Вто Май 09, 2017 10:40 pm

Благодаря на всеки един от Вас за написаното. Гледах и други марки и не съм много запознат с модели и тн, но имам някакъв бегъл поглед. Санта Круза най-много ми допада като геометрия. Иначе прочетох едно известно количество статии за ендуро колела и разни класации. Що се отнася до Pulse за съжаление не предлагат ХЛ размер. Пробвах един Л на Локорско, но ми е малък. Тъй като аз обичам да въртя, предпопитам малко по-дълго колело и Л не ме устройва. Може би след някоя друга година. Що се отнася до карбон или алуминий, попринцип и аз предпочитам алуминий, но в бюджета, който съм си определил повечето неща са карбон. Имам приятел, който преди години си купи някакво американско колело със спукана карбонова рамка, като той предварително знаеше, поправиха му я някъде в София, където поправяли счупени въдици или нещо от сорта. Та мисля, че вече 5-6 година го кара. Колелото е XC машина. Не съм чак толкова скептичен към карбона. Мой приятел от Техническия Университет в София, учи материалознание и ми обясни как стоят нещата с карбона, така че не вярвам да е чак толкова зле колкото казват всички.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот MacLeod » Вто Май 09, 2017 11:35 pm

Значи търсиш голямо. Принципно и аз съм от по - големите и също взимам големи размери. Тоталния минимум за мен е около 19, 19.5 инча на седалковата тръба на рамката. Иначе колът отива в небесата.
Тези предлагат добри решения за големи хора според мен: http://www.maxx.de/en/
Разгледай моделите FAB4. Те са най - агресивните им мекици. По - малко агресивни са от номада, но все пак изглеждат добре.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот hitar_potar » Сря Май 10, 2017 8:16 am

enforser написа:Благодаря на всеки един от Вас за написаното. Гледах и други марки и не съм много запознат с модели и тн, но имам някакъв бегъл поглед. Санта Круза най-много ми допада като геометрия. Иначе прочетох едно известно количество статии за ендуро колела и разни класации. Що се отнася до Pulse за съжаление не предлагат ХЛ размер. Пробвах един Л на Локорско, но ми е малък. Тъй като аз обичам да въртя, предпопитам малко по-дълго колело и Л не ме устройва. Може би след някоя друга година. Що се отнася до карбон или алуминий, попринцип и аз предпочитам алуминий, но в бюджета, който съм си определил повечето неща са карбон. Имам приятел, който преди години си купи някакво американско колело със спукана карбонова рамка, като той предварително знаеше, поправиха му я някъде в София, където поправяли счупени въдици или нещо от сорта. Та мисля, че вече 5-6 година го кара. Колелото е XC машина. Не съм чак толкова скептичен към карбона. Мой приятел от Техническия Университет в София, учи материалознание и ми обясни как стоят нещата с карбона, така че не вярвам да е чак толкова зле колкото казват всички.

Погледни в темата на Пулс - там мисля г-н Цуцо написа, че до месец-два ще има и XL-размер на рамките. Само суперлативи има за модела RS - и откъм геометрия, и откъм работа на окачване, и откъм педалиране. Ако наистина ще има толкова голям размер толкова скоро, не виждам смисъл да търсиш друго. Относно твоя човек с крос-кънтри карбонката - ключовия момент е, че кара крос-кънтри. А тук си говорим за ендуро-байк - натоварванията са съвсем различни. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Santa Cruz Nomad Carbon 27.5

Мнениеот enforser » Сря Май 10, 2017 6:48 pm

hitar_potar написа:
enforser написа:Благодаря на всеки един от Вас за написаното. Гледах и други марки и не съм много запознат с модели и тн, но имам някакъв бегъл поглед. Санта Круза най-много ми допада като геометрия. Иначе прочетох едно известно количество статии за ендуро колела и разни класации. Що се отнася до Pulse за съжаление не предлагат ХЛ размер. Пробвах един Л на Локорско, но ми е малък. Тъй като аз обичам да въртя, предпопитам малко по-дълго колело и Л не ме устройва. Може би след някоя друга година. Що се отнася до карбон или алуминий, попринцип и аз предпочитам алуминий, но в бюджета, който съм си определил повечето неща са карбон. Имам приятел, който преди години си купи някакво американско колело със спукана карбонова рамка, като той предварително знаеше, поправиха му я някъде в София, където поправяли счупени въдици или нещо от сорта. Та мисля, че вече 5-6 година го кара. Колелото е XC машина. Не съм чак толкова скептичен към карбона. Мой приятел от Техническия Университет в София, учи материалознание и ми обясни как стоят нещата с карбона, така че не вярвам да е чак толкова зле колкото казват всички.

Погледни в темата на Пулс - там мисля г-н Цуцо написа, че до месец-два ще има и XL-размер на рамките. Само суперлативи има за модела RS - и откъм геометрия, и откъм работа на окачване, и откъм педалиране. Ако наистина ще има толкова голям размер толкова скоро, не виждам смисъл да търсиш друго. Относно твоя човек с крос-кънтри карбонката - ключовия момент е, че кара крос-кънтри. А тук си говорим за ендуро-байк - натоварванията са съвсем различни. :)

Вече втори месец съм без колело и ми е трудно да чакам повече. Що се отнася до карбона смятам, че Santa Cruz едва ли ще продават нещо нискокачествено за тези пари. Но времето ще покаже де.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта