Canyon Strive

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Canyon Strive

Мнениеот bybyboys » Сря Май 03, 2017 9:37 am

Здравейте лудаци. След дълго търсене на идеалното колело и сменянето и карането на какви ли не съм се спрял на Canyon Strive и имам няколко въпроса към хората който имат наблюдение и са запознати с модела. Разликата в модификациите като например 5.0 и 5.0 race само в окомплектовката ли е или има разлика и в геометрията? И другото което ме интересува е за този прословут шейпшифтър. Избистриха ли проблемите с него и евентуално ако се сложи онази част как се казваше която го замества промена ли се поведението на колелото. Ще съм благодарен на всякакви препоръки и съвети относно това колело. :beer:
Аватар
bybyboys
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 3:53 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Canyon Strive

Мнениеот kulkata » Чет Май 04, 2017 8:30 am

Здравей,
Предишните 2 години разликата беше минимална в размерите на рамките (Примерно:М Race = L Regular).
Относно шейпшифтъра, направиха промени,но бяха за кратко и пак не работи.
Според мен няма смисъл да се слага тази част освен,ако не искаш да пестиш тегло. Колелото може да се кара и при неработещ шейпшифтър в свито положение DH.

Поздрави.
:beer:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Canyon Strive

Мнениеот bybyboys » Чет Май 04, 2017 9:40 am

А ако колелото се кара в DH режим много ли се отежава въртенето нагоре или няма голяма разлика? И какви са проблемите който се случват с този шейпшифтър? Аз досега карах стандартни L-ки значи ако е Race варянта какъв размер да взимам?
Аватар
bybyboys
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 3:53 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Canyon Strive

Мнениеот kulkata » Чет Май 04, 2017 4:22 pm

Има разлика,усеща се. Но пък и се свиква ако не работи.
Проблемита са загуба на налягане, невъзможност за свиване или разгъване.
Има таблица с размери в сайта, ако не се ориентираш пиши един мейл на Canyon. Ще ти дадат отговор и ще те посъветват.
Но все пак накрая решението си е изцяло твое.

Поздрави.
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта