Избор на колело RAM AM ONE ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот paolomaldini » Пет Мар 10, 2017 3:03 pm

Здравейте.Отдавна се каня да си купувам байк с пълно окачване и след стотици прегледани до този момент съм се спрял на RAM AM ONE.Спрял съм се поради няколко причини и най-вече заради цената.Не мога да си позволя да отделя много голяма сума.Около 2000лв. имам на разположение.Не съм професионалист и искам нещо което ще мога да го карам с жена ми по асфалт и по черно.Общо взето типичния българин - супер качествено,мултифункционално и яко,да пере,готви,чисти,да ходи на работа вместо мен и най-важното на ДОБРИ пари хаха... Ето линк към байка http://www.ram-bikes.com/bikes/am-one/ Ще се радвам да споделите мнение,за да успея да взема и аз някакво решение,защото както споменах по-горе съм начинаещ все още в този спорт.Интересува ме също за изкачване,спускане дали ще е подходящ.Благодаря предварително :beer: Ако имате други предложения също ще се радвам да ги чуя :) Само да спомена,че съм висок 1,90 и тежа 90кг.
paolomaldini
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 10:10 pm

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Любо » Пет Мар 10, 2017 3:19 pm

Мисля, че този модел вече не се произважда. Имал съм такова, най-високото оборудване. Според мен - доста добро колело, добре катери и спуска.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот paolomaldini » Пет Мар 10, 2017 3:24 pm

Еми...късмета винаги е бил на моя страна :agree: :D
paolomaldini
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 10:10 pm

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Любо » Пет Мар 10, 2017 3:33 pm

Е, ти все пак прозвъни дистрибуторите, може да има някое изостанало. Може и някоя промоция да хванеш :eyebrow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Kobeto » Пет Мар 10, 2017 5:25 pm

Любо написа:Е, ти все пак прозвъни дистрибуторите, може да има някое изостанало. Може и някоя промоция да хванеш :eyebrow:

Преди 1 година им запалих телефоните и електронните пощи. И аз исках това колело, но нямало. Имаше само размер М някакви бройки, а за 2016 производство не било предвидено. Затова си купих друго колело за този бюджет. Иначе моделът беше в каталога на РАМ, заедно с Фюжън. Ако има РАМ АМ 2017 произведен ...
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот paolomaldini » Пет Мар 10, 2017 6:02 pm

Както казах ще се радвам да споделите и предложения за други байкове на тази цена :)
paolomaldini
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 10:10 pm

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Admin » Пет Мар 10, 2017 10:11 pm

Здравей, за Ram AM в сайта има две статии. Обобщено - чудесен велосипед за парите си, има недостатък (извитата седалкова тръба), който за някои хора е съществен, за други не толкова. Зависи от много неща.
Впрочем при височина 190 см вероятно доста удобен ще ти е и Ram Trail.( http://www.ram-bikes.com/bikes/trail/) Не знам от него какви са наличностите. Ако нямаш намерение да караш агресивно надолу, той даже е по-бързия от двата модела, повече ориентиран към крос-кънтри каране. Щом ще караш често и по асфалт, ако няма да се юркаш много надолу, ще ти допадне вероятно повече от АМ-а. За да разбереш по-ясно... и двата велосипеда са добри надолу, но АМ-а като геометрия и характеристики провокира към по-агресивно и лудо каране. И двата са добри нагоре, но Trail е по-лек и на асфалт/черни пътища е по-добър/по-бърз.
Подобни на АМ (с почти същата рамка, но по-различна като геометрия) са моделите Trace на Shockblaze. В сайта им обаче още ги няма вариантите за 2017 г. Миналата година нямаше модел за 2000 лв.
Като цяло 2000 лв. е абсолютната долна граница за велосипед с двойно окачване. На практика, ако се насочиш към твърдак, за тези пари ще вземеш по-висок клас велосипед. Но пък и мекото си има предимства... и недостатъци.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Любо » Пет Мар 10, 2017 10:27 pm

Абе Ram нещо май не са толкова cool, колкото бяха :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот Katana » Пет Мар 10, 2017 11:58 pm

Миналата година карах Рам Ментор 1 и съм изключително доволен от изора си за първо по адекватно "твърдо" возило.От тази година съм горд собственик на Рам Фюжън 2.Никакви проблеми не съм имал със стария Рам, а за момента и със сегашния!Това което мога да посъветвам автора на темата е да се обърнеш директно към проиводителите на Рам в София или към някой от техните предсавители, тъй като и при мен нямаше готови сглобки, но уви изкочиха! Супер доволен съм от марката и отношението им! Пулс също са вариант и то не лош.Ако решиш случайно да завишиш малко бюджета си можеш да се довериш на българското, няма да съжеляваш....здрави и качествени рамки и компоненти, а и гаранцията си е важна..на една ръка разтояние! :) Успех! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на колело RAM AM ONE ?

Мнениеот paolomaldini » Съб Мар 11, 2017 7:44 am

Мерси много!На ясно съм,че пълно окачване за тези пари няма да е много висок клас,но пък очаквах повече разнообразие,но уви нещо не мога да намеря и се замислям наистина за някой як твърдак макар,че си мисля че мога да съжелявам после,защото и сега съм с твърдак...
paolomaldini
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 10:10 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: to4kata и 19 госта