Избор на нов велосипед!

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот hitar_potar » Съб Фев 04, 2017 3:00 pm

Към автора на темата - какви са ти притесненията за ползван байк? С твоя бюджет можеш нещо много хубаво да налазиш.
Отделно, ако искаш ново, с този бюджет трябва да се насочиш към Кюб, Кениън, Пулс или Радон - общо взето, някоя директно продаваща марка, рамката да е възможно най-хубава, а вече чарколята нямат толкова голямо значение, щото почнеш ли да напредваш в карането, така или иначе ще правиш промени по окомплектовката. Виж в темата за Giant Reign - там споделиха за един словенец, който продава Гиганти на много приятни цени. Имал сглобка съвсем малко над твоя бюджет. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Съб Фев 04, 2017 7:45 pm

Проблемът който ме притеснява при сглабянето е че не съм много запознат с видовете части, а за да се купи нещо изгодно и качествено си трябват познание, опит и бързина.Бързина има предвид бързо купуване, понеже всички знаем че изгодните офетри се лапват веднага.В моя случай мисля че е най-добре да се ориентирам към Фюжъна.
До Pr3d4t0R : може ли да ми обясниш какво значи "лирик без charger демпер" ? :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Petar_stoychev » Съб Фев 04, 2017 8:21 pm

Katana написа:Проблемът който ме притеснява при сглабянето е че не съм много запознат с видовете части, а за да се купи нещо изгодно и качествено си трябват познание, опит и бързина.Бързина има предвид бързо купуване, понеже всички знаем че изгодните офетри се лапват веднага.В моя случай мисля че е най-добре да се ориентирам към Фюжъна.
До Pr3d4t0R : може ли да ми обясниш какво значи "лирик без charger демпер" ? :beer:



Lyrik е това https://www.sram.com/rockshox/products/lyrik-rc

Charger Damper™
Performance focused
No compromise for lockout: The efficiency circuits (Pedal and Lock) sit behind the performance damping, meaning no sacrifice in bump performance for shredding downhill while keeping the ability to maintain pedaling stability for those leg burning climbs.
Rapid Recovery: More control with less energy.
Bladder Charged
Extruded bladder design is insanely durable, resists damping change during extended downhills and has virtually zero pressure offset for small bump sensitivity.
Trail Tuned
RCT3 features Open with an adjustable low speed compression, Pedal and Lock.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Фев 04, 2017 9:24 pm

С Charger демпера се сравняват на напрактика всички видове вилки висок клас - то и заради това цената на Пайк и Лирик е такава. Yari e с Motion Control демпер, който RockShox предлагат от някъде 10 години. Сервизирането на Yari е много по-лесно дори и от лаик с подходящи инструменти и документация. Директно сравнение не мога да направя, тъй като съм с Маnitou и Charger не съм карал сериозно :D

ПП под демпер разбирай хидравлика (сигурно има и по-точна дума, но не се сещам в момента)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Нед Фев 05, 2017 1:33 am

Благодаря ви за поясненията.Напоследък се замислих колко много спецификации има един велосипед малко по-висок клас от моя Ментор! Вярвам че ще направя най-подходящия избор.Вие наистина много ми помаате за избора, за което съм ви благодарен.Скоро ще съм горд собственик на това което искам.Ще се похваля в най-скоро време!!!
П.с. Няма ли някой в тая София с един Фюжън ..та да се видим...та да пием по бира...та да се кача и да преценя какъв размер да взема да го ева?? Бирата е от мен! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот THEZOGGO » Нед Фев 05, 2017 12:35 pm

Наддаването за това приключва след 3 часа:

Specialized Enduro FSR Comp 29 Größe L Custom Aufbau

http://www.ebay.de/itm/Specialized-Endu ... 1476771478
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот protiven » Нед Фев 05, 2017 1:44 pm

THEZOGGO написа:Наддаването за това приключва след 3 часа:

Specialized Enduro FSR Comp 29 Größe L Custom Aufbau

http://www.ebay.de/itm/Specialized-Endu ... 1476771478


И?

Не видя ли, че опцията зададена от продавача е само взимане на място и плащане в кеш?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот THEZOGGO » Нед Фев 05, 2017 4:44 pm

protiven написа:
THEZOGGO написа:Наддаването за това приключва след 3 часа:

Specialized Enduro FSR Comp 29 Größe L Custom Aufbau

http://www.ebay.de/itm/Specialized-Endu ... 1476771478


И?

Не видя ли, че опцията зададена от продавача е само взимане на място и плащане в кеш?


Човека пак си е пуснал обявата http://www.ebay.de/itm/Specialized-Endu ... 1799140002

И нещо си в грешка. Праща до Германия за 40 Евро и може да платиш и по банков път:

Изображение

От Германия, там по други куриерски фирми, та до България. ( :
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Alexi » Нед Фев 05, 2017 6:12 pm

доста изгодно падна машинката ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Admin » Пон Фев 06, 2017 7:54 pm

И аз не съм карал Yari все още, но отзивите от други хора, които съм чувал, са много добри и това не ме учудва. Вилки с Motion Control има от десетилетие и в никакъв случай не работят зле. Важно е да си дадеш сметка и дали карането ти е такова, че да усетиш изобщо разлика между Yari и Pike/Lyrik. Като се има предвид какъв е сегашният ти велосипед, една ендуро "мекица", дори да не е с топ окачване, ще ти бъде в пъти по-комфортна, стабилна и газеща. Дори велосипеди с окомплектовка на ниво вилка RS Sektor/шок RS Monarch RL са достатъчно приятни и добри за каране, а този Fusion е едно ниво нагоре. Конкретно по отношение на рамката не мога да взема отношение, понеже не съм го карал, но не виждам причина да е лош. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Vatman » Пон Фев 06, 2017 10:20 pm

Фюжъна е доста приятна машинка, и бих ти дал да я пробваш, ако живеех в София... твърдо съм убеден, че повечето световни марки с подобен монтаж с нищо не превъзхождат съответните български на RAM, Pulse и Shockblaze примерно. Честно да си призная взех моя Фюжън заради визията и защото не ми се влизаше във филми с куриери, доставки, чакане, псуване и т. н.. пожелавам ти успех и яки моменти с бъдещия байк...
Нека да споделя нещо и за Ментора... случайно познавам един от тестовите колоездачи за този модел, който върна байка след теста в планината в насипно състояние... всичко, което може да дефектира беше дефектирало... ама сигурно за града става...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Пон Фев 06, 2017 11:06 pm

Admin написа:И аз не съм карал Yari все още, но отзивите от други хора, които съм чувал, са много добри и това не ме учудва. Вилки с Motion Control има от десетилетие и в никакъв случай не работят зле. Важно е да си дадеш сметка и дали карането ти е такова, че да усетиш изобщо разлика между Yari и Pike/Lyrik. Като се има предвид какъв е сегашният ти велосипед, една ендуро "мекица", дори да не е с топ окачване, ще ти бъде в пъти по-комфортна, стабилна и газеща. Дори велосипеди с окомплектовка на ниво вилка RS Sektor/шок RS Monarch RL са достатъчно приятни и добри за каране, а този Fusion е едно ниво нагоре. Конкретно по отношение на рамката не мога да взема отношение, понеже не съм го карал, но не виждам причина да е лош. :)

Тия дни поизчетох доста матерял относно вилките на Rockshox и останах с добро впечатление от ревютата им.Явно за много хора Yari е надеждна вилка спрямо карането им.Както самият ти каза като скоча от Ментора на Фюжъна разликата ще е голяма.На този етап мисля че по-висок клас части не са ми неоходими.Утре ще пробвам един Фюжън пък да видим кой ще е размерът. :popcorn: И все пак не съм се отказал от Пулс...ще преценя на място кое ще е мойто бъдещо возило! :eyebrow:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Пон Фев 06, 2017 11:13 pm

Vatman написа:Фюжъна е доста приятна машинка, и бих ти дал да я пробваш, ако живеех в София... твърдо съм убеден, че повечето световни марки с подобен монтаж с нищо не превъзхождат съответните български на RAM, Pulse и Shockblaze примерно. Честно да си призная взех моя Фюжън заради визията и защото не ми се влизаше във филми с куриери, доставки, чакане, псуване и т. н.. пожелавам ти успех и яки моменти с бъдещия байк...
Нека да споделя нещо и за Ментора... случайно познавам един от тестовите колоездачи за този модел, който върна байка след теста в планината в насипно състояние... всичко, което може да дефектира беше дефектирало... ама сигурно за града става...

Бкагодаря колега!Подкрепям мнението ти относно качествените компоненети на нашите марки.А колкото до Ментора: миналата година велосипеда беше каран главно в града и много радко в планината.Аз мисля че ми служи вярно, но скоро май ще се разделям с него...колко трогателно звучи само!!! :D :D :D Смея да твърдя че велосипеда е изключително здрав и надежден. :peace:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Пет Фев 10, 2017 9:49 pm

Здравейте отново! КОЛЕЛОТО Е ФАКТ!!! Избрах Фюжъна и определено не сежелявам в избора си. Велосипеда е изключителен!!! Искренно ви благодаря за съветите, които ми дадохте! :beer: Тепърва ще споделям мнения за него. :D
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот hatamoto » Пет Фев 10, 2017 10:09 pm

Често! Със здраве да го ползваш! И пусни някоя снимка тук, да се похвалиш! :beer:
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Пет Фев 10, 2017 10:48 pm

Ето го и него! :) Все още чистичък и спретнат! :D
Прикачени файлове
viber image.jpg
(237.64 KiB) 344 пъти
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Фев 11, 2017 1:09 am

Честито! Тия гуми обаче са за друг сезон :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Lucky Loser » Съб Фев 11, 2017 1:27 am

Честито !!! :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1856
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот kawasuna » Съб Фев 11, 2017 9:27 am

Много готин,цвета много ме кефи!Със здраве да си го ползваш :beer:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Vatman » Съб Фев 11, 2017 5:29 pm

Браво. Честито! И моя е същия матов цвят. Тази седалка е добра, но това е индивидуално. Аз смених само педалите с по-добри и по-високи пинове...
Vatman
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 2:00 pm
Местоположение: с. Каменица, община Велинград

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Съб Фев 11, 2017 11:15 pm

Pr3d4t0R написа:Честито! Тия гуми обаче са за друг сезон :)

Защо да не стават за този сезон колега? :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Pr3d4t0R » Съб Фев 11, 2017 11:42 pm

Ще разбереш :eyebrow:

Сега сериозно - ситен и нисък грайфер прави гумата много бърза и подходяща само за сухи настилки.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3973
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на нов велосипед!

Мнениеот Katana » Нед Фев 12, 2017 12:10 am

Ясно! Мерси за пояснението.Днес го разиграх тук там и ми се стори доста пъргав от към завиване смрямо стария Ментор....а засиля ли го надолу става страшно, добре че има читави спирачки! Иначе нагоре се усеща разликата! Тамън да заякнат краката малко че с тая зима атрофикраха да го ...мани майтап ама колелото е един път.Само не мога да разбера тоя Ardent който си върви с окомплектовката кой точно е? Предполагам че е базовия ама не съм сигурен! :dontknow:
П.С. А колкото до цвета на байка...ИЗВРАТЕН Е МНОГО!!! :)
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта