Смяна на задна главина - има ли смисъл

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Смяна на задна главина - има ли смисъл

Мнениеот protiven » Пон Яну 02, 2017 7:33 pm

Здравейте, имам следната дилема:

Задната главина (Joy Tech D142)е един от малкото компоненти прехвърлени от старото ми XC колето на сегашното ми АМ/Ендуро такова. В момента съм намерил Sixpack Vice главина на много добра цена и като цяло ми се иска да направя този ъпгрейд. Спира ме факта, че преди някоко месеца смених капли и гуми и освен наплитане, пичовете от Jester направиха гумите безкамерни и ако тръгна да сменям главината, трябва да се мине през същото упражнение за задното колело. Според вас има ли смисъл да сменям главината - с уточнение, че сегашната не ми прави проблеми, но все пак е евтина XC главина?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Смяна на задна главина - има ли смисъл

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 03, 2017 1:56 pm

Сикспак са читава мрка, имат интересни предложения и много шарени цветове. Виж обаче из чуждестранните форуми какви са мненията специално за главините. Моя личен съвет е, ако нстоящата главина не ти прави проблем, карай си я, докато й вземеш здравето, като в същото време сбираш някой допълнителен лев и когато си понапълнил портмонето, направо се обурудвай с класиката - главина на Хоуп. И най-добре би било направо цяла задна капла да вземеш, с някоя по-хубава шина, пак тюблес. Оглеждай се и в ибей, както и в пазарните секции на пинкбайк, нашия форум, както и евентуално друг форум, който посещаваш. Излизат много приятни предложения. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта