Избор на enduro колело.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Bace_kz » Съб Окт 29, 2016 9:31 pm

Разбра се, че темата не е за тоя раздел. Все пак да питам автора по колко километра смята да изминава с велосипеда в града ? Иначе какъв е проблема да се кара дългоходово колело в града, особено ако човек не бърза за никъде ... Явно е, че парите не са фактор, та ако парка ми е на няколко километра, защо пък да не отида в парка с готино и лъскаво колело да пия бира и да се видя с приятели ? Са сигурно ще кажете,че такива по парковете няма :D
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот cyclopz » Съб Окт 29, 2016 10:10 pm

Хмм... Първо да си кажа, че колело в града за последните 2 години съм карал сигурно общо 5-6 пъти- като трябва да ходя до сервиза. И все пак, като тръгна градско, и размина някой с шосейно колело, ми идва да го гушна и да го погаля по главата, и да му кажа, колко ми е жал за него... На едно 5-6 километра градско, качвам 15+ бордюра, минавам 20-30 кратера, за щахти няма и да споменавам. Чета разни вело-мазохисти се оплакват от плетката на плочките по вело-алеите - смятай... В тоя нашичкия столичен град, където обитавам, 2.0+ балон и 100 мм ход на окачването е екзистенц-минимум. На жена ми на градското колело сложих балон 2.0 вместо 1.3 и спрях да ходя по аварийни ремонти на спукани гуми. Как ги карате тия колела с гума колкото пръстче, вие си знаете, но на мен ми е мъчно за вас бе хора :beer:

...А като знам нагоре по бул. България, покрай резиденцията, докато карам по алеята, и на 10 м. от мен минава от време на време по една кола, и ми отравя душата - честно, не знам как е биологически възможно да караш между колите в задръстванията в града, и да си жив...? Но това вече е извън темата за тип колело, може да не ми обръщате внимание :dontknow:
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот MacLeod » Съб Окт 29, 2016 11:31 pm

Да, и аз карам с дебели гуми в града. Между 2.0 и 2.2. Тънките наистина не са ми удобни. Просто не ползвам окачване, а карам твърдо колело. Много ми се вижда нерентабилно да сложа една реба рейс или сид на градско колело. А тия евтините и не работещи вилки не мерси, по - добре твърда за в града. Тежи кило. :)
За мръсотията и натравянето от разни автомобили съм съгласен. Всеки се оправя както може.
Най-неприятно ми се вижда по нанагорното като минават покрай мен колите. По баира и те хвърлят повече газове, а пък аз ги дишам още повече. За мен най - гаднен от участаците, които карам в града е баира по Симеоновско шосе към околовръстното. Гледам да го избягва, но понякога е трудно.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот enforser » Пон Окт 31, 2016 11:20 am

Няма как да отговоря на всички по отделно. Затова ще направя комплексен отговор. На ден карам по около 10-20км градско. Колелото е рам хт2 с псайло и 26" капли. Предполагам, че е около 12кг, а ендуротата са 12-13кг, но пък са с големи капли и мисля, че няма да ми натежи. Бюджетът ми е около 3000лв, но за тези пари нама как да си купя две колела. Рамът си ми остава, няма да го разкарвам, но той не става за Витоша. Както по-нагоре казах имах до скоро и шосейка и писта и ми се налагаше постоянно да спирам, заради дупки и бордюри, просто не става в тази пробита държава с такъв тип колело. Мисля, че ако на ендуро сложа гуми 2.1-2.2 с хибдридна или някаква шарка без грайфери ще е ок. Благодаря на всички за мненията, както и на позитивните, така и на тези, които не ми харесват идеята. ((:
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 31, 2016 11:35 am

12-13 кг са с карбонова рамка и капли, както и титаниеви болтове навсякъде :D Даже и на професионалистите колета тежат около 14. С такива гуми пък съвсем ще убиеш възможностите на колелото за каране в планината - ако ти се занимава да ги сменяш е друг въпрос.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот xargs » Пон Окт 31, 2016 11:37 am

3000лв - http://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/qrs-2/ става за ендуро. За града пак, ако не ти го свият :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Nocturne » Пон Окт 31, 2016 12:09 pm

enforser написа:Няма как да отговоря на всички по отделно. Затова ще направя комплексен отговор. На ден карам по около 10-20км градско. Колелото е рам хт2 с псайло и 26" капли. Предполагам, че е около 12кг, а ендуротата са 12-13кг, но пък са с големи капли и мисля, че няма да ми натежи. Бюджетът ми е около 3000лв, но за тези пари нама как да си купя две колела. Рамът си ми остава, няма да го разкарвам, но той не става за Витоша. Както по-нагоре казах имах до скоро и шосейка и писта и ми се налагаше постоянно да спирам, заради дупки и бордюри, просто не става в тази пробита държава с такъв тип колело. Мисля, че ако на ендуро сложа гуми 2.1-2.2 с хибдридна или някаква шарка без грайфери ще е ок. Благодаря на всички за мненията, както и на позитивните, така и на тези, които не ми харесват идеята. ((:


Няма как да си купиш за 3000лв. ендуро колело, което да тежи 12-13кг. Да не кажа, че може и да няма такива или ако има ще са на неприлично висока цена. Както каза един колега по-нагоре мисля, че това понятие ендуро не ти е много известно какво значи в сферата на колелата. Ендуро колелата са около 14кг.
Ако искаш повече комфорт при каране в града и да ти е меко на дупето всеки all mountain с 130-150мм ход ще ти свърши работа и там има вероятност да доближиш 13кг. А с по-големите гуми (27.5) може да не усетиш разлика в негативен план при педалиране в сравнение с твоя РАМ, особено ако си вземеш колело с шок с платформа, което задължително ти препоръчвам.
Но гледам, че и ти като колегата kawasuna си много упорит въпреки многото "акъл", който получаваш и не ти се занимава да четеш сам :lol:
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот kawasuna » Пон Окт 31, 2016 12:18 pm

За тия пари,а пък и до 5к.няма как АМ да тежи12,13кг.По-скоро 14 някъде,а пък за Ендуро към 15 килца.Поне това са моите наблюдения.Колко си висок?Питам защото има супер предложения 2ра ръка в ОЛХ но са М размер
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот enforser » Пон Окт 31, 2016 1:21 pm

Аз за 3000лв ще си купя използвано от ЮК. Тия кошници тук на по 6-7 години, които ги продават за по 2000-3000лв да си ги пазят. Висок съм 190см. Наскоро един съфорумник ми писа, че продава колело каквото търся и ми пратя обява на един commencal за 4200-300лв. Ами съжалявам, но същите са по 1000-1200 паунда в пинкбайк. Та си мисля, че за тази сума ще успея да взема от там.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот carmo » Пон Окт 31, 2016 1:32 pm

enforser написа:Няма как да отговоря на всички по отделно. Затова ще направя комплексен отговор. На ден карам по около 10-20км градско. Колелото е рам хт2 с псайло и 26" капли. Предполагам, че е около 12кг, а ендуротата са 12-13кг, но пък са с големи капли и мисля, че няма да ми натежи. Бюджетът ми е около 3000лв, но за тези пари нама как да си купя две колела. Рамът си ми остава, няма да го разкарвам, но той не става за Витоша. Както по-нагоре казах имах до скоро и шосейка и писта и ми се налагаше постоянно да спирам, заради дупки и бордюри, просто не става в тази пробита държава с такъв тип колело. Мисля, че ако на ендуро сложа гуми 2.1-2.2 с хибдридна или някаква шарка без грайфери ще е ок. Благодаря на всички за мненията, както и на позитивните, така и на тези, които не ми харесват идеята. ((:


Напротив. доста от хората са имали същата идея някога -реализирали са я и натрупвайки опит относно + и - в нея се опитват да ти помогнат в нея. Реално меракът е голяма сила, така че "мекица" си вземи, а като и направиш няколко от споменатите 20км градски преходи ще се качиш отново на РАМ-чето, а нея ще гониш предимно по чукаците. Разумният ход е за "градско" колело да си вземеш хибрид, продавайки 26" твърдака и ще получиш лекота + скорост от една страна, и поносима проходимост + здравина от друга, в градската джунгла. Нещо равностойно на повдигнатите 4х4 комбита като ХС 70 или Оллроуд. Но хибриди много, първом се сдобий с мечтаното ендуро. Мисля че и това http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... -27-5.html е добро за мерака и бюджета ти.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот MacLeod » Пон Окт 31, 2016 11:23 pm

enforser написа: Както по-нагоре казах имах до скоро и шосейка и писта и ми се налагаше постоянно да спирам, заради дупки и бордюри, просто не става в тази пробита държава с такъв тип колело.

Съгласен съм че с шосейка и писта не става. На твое място бих карал рам хт2 в града. Просто ще му измисля едни хубави калници. За читава мекица за планината 3000 лева е гранично. Аз бих посъбрал още, но това вече си зависи. Както решиш.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Lucky Loser » Вто Ное 01, 2016 12:29 am

MacLeod написа:
enforser написа:За читава мекица за планината 3000 лева е гранично.

->
xargs написа:3000лв - http://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/qrs-2/
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот hitar_potar » Вто Ное 01, 2016 11:08 am

Нещо не мога да ви разбера всичките, които коментирате как 3000лв е някаква долна граница за читаво АМ-колело, което на всичкото отгоре да тежи 14-15кг....
Говоря от личен опит - преди 2 години се сдобих с цял Трек Ремеди 2009, със страхотна сглобка, наложи се единствено да заменя по него заден дерайльор с команда (Зий), зъби и верига (XT и XTR), и кормило с лапа - всичките налични отпреди това. Сумарно ми излезе около 50% от сумата, която вие определяте като долна граница за читава мекица. Впоследствие си сложих на това колело 4-буталните спирачки от спускаря, понеже ХТ-тата, с които дойде, не ме кефеха, и понеже не ме кефи идеята за 1х-задвижване без какъвто и да е водач, му сложих и 1 водач (от типа на LG1), който се въргаляше из вкъщи от сума ти и време. Кантарчето показа 13.26кг. Държа да отбележа, че в цялостната сглобка не е имало нито 1 елемент, изграден от карбон, нито пък някакъв специално олекотен. :agree: :popcorn:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 01, 2016 11:45 am

Аз имах предвид ендуро колела пригодени за състезателен уикенд (т.е. високи скорости по предизвикателен терен) - не ми се търси статията сега, но в английските ендуро серии повечето бяха около 14.5 кг. Ето пример с Коменкала на Раванел: http://enduro-mtb.com/en/pro-bike-check ... meta-v4-2/

Иначе ако целта е тегло твоето мнение е абсолютно валидно :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот kawasuna » Вто Ное 01, 2016 11:52 am

Нали това казвам-АМ 13,5 14кг.Ендуро около 15 килца.Мисля 200,300грама нагоре,надолу няма кой знае какво значение за тоя тип колела,и ценово 4,5к.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Reptile » Вто Ное 01, 2016 12:31 pm

ОК, закупуване на велосипед от Германия, УК или някъде другаде. Ами с гаранцията как стоят нещата? Сервизирането? Ако се случи да се появят някакви странични шумове при движение, сервизиране на вилка, шок, средно, главини ... Май идва доста тегаво да оставаш без колело по 1 месец, ако трябва да го изпращаш по чужденеция за ремонт? Освен ако нямат представителство/ сервиз тук
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Alexi » Сря Ное 02, 2016 8:06 am

те там не са нови така или иначе .. това не е космическа техника ,велосипед е .. ако не си с 2 леви ръце можеш да си го сервизираш и сам - части има ,инструмент се купува а и у нас има читави майстори
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Admin » Нед Ное 06, 2016 11:09 pm

Когато сравнявате тегла, хубаво е да отчитате, че от едната страна страна слагате велосипеди на 5-6 години с размер на колелата 26 цола, а от другата съвременни нови велосипеди с 27.5 колела. Харесва ни, или не, но съвременните АМ/ендуро велосипеди са по-тежки (с 1-2 кг) от тези, които бяха преди 5-6 години. Причините са няколко (без претенции за изчерпателност):
1. По-масивни и здрави рамки на сегашните велосипеди + по-дълги задни амортисьори, в някои случаи и с допълнителен резервоар. (Не че старите рамки не са здрави, просто сега изискванията към тях са още по-високи.)
2. По-дълги и големи рамки (както заради тенденциите в геометрията, така и заради размера на колелата)
3. По-голям размер на колелата (освен при рамките, заради него има увеличение на теглото в гуми, капли, респективно колела и вилка)
4. Задължителният за днешните велосипеди понижаващ кол за седалка
5. По-широки кормила, по-широки капли.
На пръв поглед всяко от тези неща не изглежда значително, но натрупванията на практика са в размер 1-2 кг, като дори карбонът не помага значително. Пример: миналата седмица карах един много приятен велосипед на GT с карбонова рамка, XT/SLX компоненти, вилка Pike и теглото му (с педали) беше 14.4 кг. Аз до момента сред приятелите ми не съм виждал актуален ендуро велосипед с тегло под 14 кг, дори и карбонов.
А пък ако някой смята, че велосипед на 5-6 години е равностоен като качества, геометрия и характеристики на актуален нов велосипед, темата е твърде широка и няма смисъл да спорим по нея. Това могат да преценят най-добре хората, които са карали и от двата вида, пък и всеки с мнението си. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Ное 07, 2016 12:36 am

Моят беше 13кг преди да заменя леките китайски педали с по-маркови, но по-големи и по-тежки платформи.
Китайските бяха много леки (към 150г за чифт), но са прекалено малки за моите крака. Не че не могат да се карат и те...
Рамката е голяма, понеже и аз съм голям. Монтаж ХТ М8000, 1х11 скоростна система, NW плоча без водач и башгард,
27.5" DT Swiss EX471 колела, 2.35" безкамерни Hans Dampf и Rock Razor, рамка 160/160 с Mattoc и Monarch RL.
Всичко това е общо взето нормална окомплектовка за съвременен АМ велисипед, без да съм търсил специално олекотяване. Има една подробност - все още съм с нормално колче.
Дори и да сложа dropper post, пак ще съм под 14кг. Не съм рязал и стержена още.

"Фабричното" колело с моята рамка, но с дропър пост го дават пак около 13кг, но предполагам за малък размер и без педали. Явно самата рамка е малко по-лека.

Общо взето под 13кг е малко трудно да се падне.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот enforser » Пон Ное 07, 2016 6:24 pm

Колеги, спрях се на две колела. Ще Ви пусна пълната спецификация на двата велосипеда, за да ми помогнете с избора.

Stumpjumper Expert Evo Carbon 29er 2015
Size XL

Fox factory series autosag kashima shock
Pike 140 RCT3
Hope Pro 2 Evo hubs, Stans Arch Ex rims, run true, no dings.
Sram X0 carbon crank with works components 28t direct mount chainring
Xt 10 speed cassette with hope expander, slx rear mech
Specialized command dropper post
Shimano xt brakes with ice tech rotors
Spank oozy stem and spank 777 bars x 5mm rise bars

New full set of enduro pivot bearings and enduro push fit BB fitted about 6 rides ago.
Frame has been helitaped from new and is in very good condition with odd bit of cable rub, pikes are almost unmarked with perfect stantions.

И това е другият.

Lapierre Zesty AM 27.5 / 650b custom build Rockshox Hope Shimano XT Mavic Renthal

Hi the frame is a XL 327 AM 150mm 2014 model. There are light scratches from wear and cable rub but still in very good condition - only cosmetic.

2016 Rockshox Pike RC3 solo 27.5 / 650b 150 mm - run with 2 tokens fitted. Will come with factory service kit. They are immaculate.

2016 Rockshox Monarch RT3 150 mm. Immaculate.

2016 Shimano XT m8000 brakes with Shimano 203 mm floating rotors front and rear. Immaculate. (Considering keeping these as superb - only fitted 2 months ago).

2015 Renthal fat bar 780mm uncut. Immaculate.

2015 Renthal Apex 60mm. Immaculate.

2015 Hope Pro 2 front and rear with mavic 423 (can be setup tubeless) - hand built by lbs. HR 2 front and rear. All in super condition.

2014 Rockshox Reverb tight hand remote mounted under left. Good condition.

SRAM crank set (original) with 2015 hope 32 single ring. Will supply original sram rings (2). Good condition. Tips of cranks do have some strike marks.

Original 2014 Shimano XT shadow plus 10 speed mech and shifter. Will supply left hand shifter also.

Original sdg saddle - seen better days.

The bike is in excellent condition and is cleaned/oiled after every ride. No expense has been spared when carefully upgrading parts.


Аз да си призная съм повече за спешълайзда.
Моля помогнете.
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 07, 2016 9:48 pm

При така поставен въпрос карбоновото спеши. И двете са с много добра окомплектовка.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот moz » Вто Ное 08, 2016 3:00 pm

Само питай гаджето преди това, да не стане
Изображение :D
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Zlobilka » Чет Ное 10, 2016 6:12 pm

:offtopic: Всеки е свободен да изкаже мнение и да се опита да помогне в избора . Също така нуждаещия се от помощ е свободен да вземе каквото си иска решение .Така или иначе той ще използва, каквото търси там. Така че далите препоръки и съвети няма нужда да се ядосват когато не се вслушват и не използват техния опит . :offtopic:
По темата , преди да купиш въпросното колело / тип колело / , няма ли начин да намериш подобно / да вземеш от приятел , или познат , ако има магазин с тази услуга да вземеш за пробно каране / . Та идеята ми е да повъртиш малко в условията в който ще го ползваш и тогава да решиш харесва ли ти или не .
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Reptile » Пет Ное 11, 2016 6:53 pm

Zlobilka написа: По темата , преди да купиш въпросното колело / тип колело / , няма ли начин да намериш подобно / да вземеш от приятел , или познат , ако има магазин с тази услуга да вземеш за пробно каране / . Та идеята ми е да повъртиш малко в условията в който ще го ползваш и тогава да решиш харесва ли ти или не .

Ти сериозно ли? Подобно колело? Че и да вземеш да покараш в "условията в който ще го ползваш" :)
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Lucky Loser » Пет Ное 11, 2016 10:13 pm

И кое е толкова невероятно у въпроса? Има магазини, коит предлагат подобна услуга, разбира се срещу съответната сума.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Reptile » Съб Ное 12, 2016 12:02 am

Lucky Loser написа:И кое е толкова невероятно у въпроса? Има магазини, коит предлагат подобна услуга, разбира се срещу съответната сума.
Спайдърмен, я светни ни кой магазин и на каква цена предлага услугата "Rent A Bike"? Моля! Че ако дават да тествам колело в планината и както аз искам, да не си губя времето да обикалям из града, ами направо да ходя там
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Lucky Loser » Съб Ное 12, 2016 1:10 am

Влечуго, света ти - https://www.google.bg/maps/@42.6863815, ... 312!8i6656

Преди там ми казаха цена 50 лв.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Zlobilka » Съб Ное 12, 2016 12:49 pm

В България не знам как е , не ми се е налагало да търся там но съм сигурен че има . Невъзможно е сериозен търговец да не предлага подобна услуга . В Германия колкото искаш , на нормална цена , а също така ако след пробното каране закупиш от там колело е безплатно . Доволен ?
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот Demetrii » Вто Ное 15, 2016 12:01 pm

enforser написа:Колеги, спрях се на две колела. Ще Ви пусна пълната спецификация на двата велосипеда, за да ми помогнете с избора.

Stumpjumper Expert Evo Carbon 29er 2015
Size XL

И това е другият.

Lapierre Zesty AM 27.5 / 650b custom build Rockshox Hope Shimano XT Mavic Renthal


Аз да си призная съм повече за спешълайзда.
Моля помогнете.



И това идва под 3 бона?
Спешъла бих го взел и аз. /но не бих го карал в крада ;)/

Пак ще припомня за Рам-чето, което и админа препоръча. Дори бих ти предложил съсвсем спокойно 29-ка твърдак с Ikon 2.2. Нямам оплаквания от бордюри, дупки и прочее.
Demetrii
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:36 pm

Re: Избор на enduro колело.

Мнениеот kawasuna » Нед Ное 20, 2016 5:51 pm

Взе ли нещо я кажи?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron