Избор на велосипед до 6000лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Нед Окт 02, 2016 8:31 am

Готини са Canyona но си мисля,че със сегашните промоцийки мога да си взема от тук CUBE,SCOTT,SPECIALIZED до към 5к.Ще ми остна1к.с които мога си купя нещо си за колелото да го ъпдейтна,или екипировка,а пък и тук ще мога да пробвам кое ще ми пасне най-добре.А и не мисля,че Canyon са по добра марка от по-горе изброените(мое мнение)
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот donpeev » Нед Окт 02, 2016 6:40 pm

Ами Cube и някъв Scott може да си вземе, но Specialized да го слагаш под един знаменател с предните марки :rofl: . плащаш много за едното име само - около 1000лв по-скъп ще ти излезе. Като цена-качество най-оптимални са Cube и Canyon. В предвид, че Байкцентърът предлага доста добра отстъпка в момента не бих се замислил да ида и да ми направят предложение на което не мога да откажа (Cube). А и колело за 5 бона все ще се договориш нещо, поне разни подаръци ще ти дадат и ще си го вземеш от магазина, може да го видиш, пробваш.
Действай, докато има!
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Нед Окт 02, 2016 8:07 pm

Имаш впредвид,че Specialized са класа над другите ли?Не разбрах точно коментара ти.Обяснете защо едни марки да по-скъпи от други!Приемаме,че компонентите са същи(или почти еднакви).Как в една рамка ще има такава голяма ценова разлика,толкова ли е по- добра...?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Окт 02, 2016 11:13 pm

Особено при Specialiazied, а и при Scott, обикновено компонентите са един клас надолу спрямо изброените други марки за конкретен бюджет. Така е и в твоя случай. Разликите при представянето на окчаванията при почти всички производители са почти неутрализирани, като просто имат специфични харектеристики. Не слуачйно вече почти всички избягаха от сложни системи и залагат основно на хорст-линк или single-pivot с допълнително рамо.

:offtopic:
Бих искал само да вметна, че която и рамка 160/160 да се избере (2014+) на някой известен производител тя ще катери отлично. С Ендуро манията от последните години тези байкове са толкова уточнени, че се катерят без да бобват и могат да се спускат със скорости доста близки до ДХ колело. Разбирането че такъв велосипед е компромис при изкачването е вече мит останал от предишни сезони. Ограничение е единствено теглото, заради по-стабилните компоненти (най-вече гуми и капли).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alpina » Вто Окт 04, 2016 10:57 am

+1 за казаното от Pr3d4t0R
Като при този ценови клас 5-6к, мисля че и теглото не е особено "притеснително", даже никак. В същото време купувачът получава велосипед който му дава възможност за голямо разнообразие. Така значително по-лесно може да се ориентира какво точно го влече, а не да си вземе някакъв по-специализиран велосипед, да пробва нещо което не е подходящо за геометрията и хода му и да си каже "абе това мие е тегаво и не ме кефи", докато ако го е минал с по-универсалният велосипед да е останал с усмивка до над ушите.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Вто Окт 04, 2016 11:43 am

Аз пък въобще не съм съгласен с коментара, че 160/160 е "универсалното колело" и на автора на темата ще му кажа само още няколко неща, върху които ако иска да помисли. Тук не става въпрос просто за по-голям ход на окачването. Вече има всякакви заключвания и компресии и чудесии по самото окачване.

Самото катерене зависи от други фактори като геометрия (челен ъгъл, позицията ти на седене на самото колело), теглото на велосипеда, ДЪЛЖИНАТА НА ЛАПАТА, скоростите, гумите...
Разликата между един велосипед 140/140 и един 160/160 може да е 1кг. и повече в теглото. Разликата между една кормило с лапа 40-50мм и такова с 60-70мм е голяма. На един баир късата лапа просто прави така, че кормилото ти постоянно ходи наляво надясно. Въобще не можеш да пренесеш тежестта напред в този случай, а само ще се бориш да държиш велосипеда да върви напред...
Та..в един велосипед с окачване 160/160 челния ъгъл, лапата, дебелината и грайфера на гумите и самото тегло на байка.... всичко е направано много по-подходящо за спускане.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Окт 04, 2016 12:09 pm

Универсално колело няма и както върви индустрията няма и да има - никой не е казал, че 160/160 велосипедите са универсални, а просто изтъкнах, че последните генерации катерят много ефективно. Това което си написал на теория е вярно, но на практика е въпрос на лично предпочитание и умение на карача.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Вто Окт 04, 2016 1:16 pm

Аз карам колело 160/160мм, къса лапа, 27,5, висок съм 1,70м и ми е супер. Катеря си, спускам си, а на вЪрл баир слизам и бутам, понякога и нося. Който каже, че катери 100% на педали, лъже като дърт мангал. Карам и шосейка с дълга лапа и пак бутам. Искам да кажа, че катеренето не зависи само от колелото, а и от краката :D
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Вто Окт 04, 2016 1:49 pm

Любо написа:Аз карам колело 160/160мм, къса лапа, 27,5, висок съм 1,70м и ми е супер. Катеря си, спускам си, а на вЪрл баир слизам и бутам, понякога и нося. Който каже, че катери 100% на педали, лъже като дърт мангал. Карам и шосейка с дълга лапа и пак бутам. Искам да кажа, че катеренето не зависи само от колелото, а и от краката :D


Точно така, катеренето зависи най-вече от 2 неща, колело и сила на краката докато при спускането според мен доста по важни са уменията, а не колелото... И ако не си някаква машина в краката едно леко колело би било добре дошло.
Катерил ли си ул.Свети Теодосий Търновски в София с твоя байк?

Напротив, индустрията върви точно към универсални решения. Съвременния потребител иска да има всичко в едно. Точно затова има колела с взевъзможни настройки по окачването, дори промяна геометрията на рамката и затова са измислили хидравличните колчета. Търсят се външни гуми, които ако може да стават и за асфалт и за планина.. и да не изброявам още колко неща. Човек, който не е състезател и не специализира конкретна дисциплина може да приеме компромисите на "универсалното колело".
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Вто Окт 04, 2016 1:56 pm

Идеята ми е, че ако си некадърник в спусканията (като мен), 10-20мм ход в окачването надали ще са причината да се пребиеш като куче а по-скоро собствените ти възможности, докато тези 10-20мм ход на окачването може да са доооста полезни при катерене. :D
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пет Окт 07, 2016 8:08 pm

Да попитам нещо малко извън темата!Решил съм сегашното ми колело(Аполон) да не го продавам,като намеренията ми са да имам мекица и твърдак.Както и да е въпроса ми е следния:
Ще стане ли читав байк ако го ъпгрейдна с качествени компоненти?Засега съм му взел кормило,лапа и спирачки.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Пет Окт 07, 2016 8:20 pm

Ще стане. Можеш да си го връткаш и из града, хем да не те гледат с мекицата, че има много палави очи
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Пет Окт 07, 2016 9:30 pm

kawasuna написа:Да попитам нещо малко извън темата!Решил съм сегашното ми колело(Аполон) да не го продавам,като намеренията ми са да имам мекица и твърдак.Както и да е въпроса ми е следния:
Ще стане ли читав байк ако го ъпгрейдна с качествени компоненти?Засега съм му взел кормило,лапа и спирачки.


Ще стане, но не виждам смисъл ако ще го връзваш наляво надясно. Продължават яко да крадат колела при това всякави. Ако ще си вършиш работа с него и ще го оставяш без надзор няма смисъл да даваш излишно пари.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот moz » Пон Окт 10, 2016 10:35 am

Nocturne написа:Идеята ми е, че ако си некадърник в спусканията (като мен), 10-20мм ход в окачването надали ще са причината да се пребиеш като куче а по-скоро собствените ти възможности, докато тези 10-20мм ход на окачването може да са доооста полезни при катерене. :D

Всеки си хвали своето, особено ако не е карал друго. На практика от ХС велосипед има смисъл само и единствено ако гониш време в изкачванията. Във всичко останали отношения АМ велосипед със 140-160мм го превъзхожда - за тези които не могат да карат е по-прощаващ и по-безопасен, по-лесно и по правилно ще се научи техниката на каране. За тия, които могат да карат е по-забавен и по-бърз надолу, изкачванията също са забавни с правлния седалков ъгъл. Късоходовото колело ще е по-трудно за каране за начинаещия НАВСЯКЪДЕ (освен на асфалт), а за можещия да кара ще е ограничение. Единствения му плюс е че е изкачиш по-бързо баира (не по-лесно). Така че избирай дали ще се състезаваш ХС или ще караш каквото и да е друго. От опит ти казвам че това няма да е последното ти колело, особено като гледам към какво си се насочил, така че не е задължително да изхарчиш за него толкова много пари(ще ми се да имаше кой да ми го каже когато купувах първите си три колела).
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 10, 2016 10:58 am

moz написа: ... по-лесно и по правилно ще се научи техниката на каране...


Всичко друго си е така! С това обаче категорично не съм съгласен, когато става дума за дългоходов велосипед и учене на техника! :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пон Окт 10, 2016 12:39 pm

Приятели след обстоен размисъл стесних кръга до:
Scott genius 750,или 950
Cube Stereo 140,150
Тези модели са на цени 4-5к.Какво ще кажете?
Така,или иначе каквото и да си взема с времето ще го ъпгрейдна(говоря най-вече за Скота)
И друго да ви попитам ако може?Между GEnius 740 и 750 освен окомплектовката има ли друга разлика?Питам главно на качеството на рамката,качеството на зглобката.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот moz » Пон Окт 10, 2016 12:47 pm

4getcredo написа: С това обаче категорично не съм съгласен,
Да поспорим тогава - ако трябва да избираш с какво да научиш някой да прави дропове или да търкаля големи прагове, с какво би избрл да го учиш, с челен ъгъл 66 или 71?, с какво би подпомогнал големия челен ъгъл обучаващия се, че ще се научи на по-трудното и после ще му е по-лесно? Аз смятам, че трябва да се учи с максимално безопасното за целта колело. Знам, че всички сме се учили на твърдаци и че масово се препоръчва това, съгласен съм, че с твърдак по-лесно ще научиш да поемаш неравностите с крака, но мисля че всичко останало може да се научи по-лесно, по-бързо, по-лесно и по-безопасно с подходящото и по-лесното за каране надолу колело.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 10, 2016 1:38 pm

Между 750 и 950 разликата е големината на колелата и теглото - 950 е по-тежък заради по-големите колела и рамка. За същите пари Cube е с мнооого по-добри компоненти във всичко. Тук няма анализ на конкретните модели, но на тези които има всичка са с лоша ефективност при педалиране (компесираща се със заключването на шока), имат ритане в педалите при правене на хода и губят чувствителност при спиране (все кофти неща). Та на мен ми изглежда, че единствено предимство на Скот е леката рамка. Кюб вече ги дъвкахме.

:offtopic:
@moz и 4getcredo
На твърдак се учи много по-лесно (защото няма окачване да поеме енергията прилагана от ездача) да се направи manual или бъни-хоп, а също така и да се помпи - все умения, които са критични, ако човек има мерак да се научи да кара добре. Твърдакът учи и да си избереш линия, защото не прощава. Всичко това на платформени педали, че с клипсовете могат да се правят нещата погрешно. Иначе комфортът и сигурността при малки скорости на мекото колело е безпорен. Без горните умения при висока скорост (а тя е доста изкушаваща заради комфорта) мекицата става опасна, защото ако ги нямаш може да има нежални последствия.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот hatamoto » Пон Окт 10, 2016 2:18 pm

kawasuna написа:Приятели след обстоен размисъл стесних кръга до:
Scott genius 750,или 950
Cube Stereo 140,150
Тези модели са на цени 4-5к.Какво ще кажете?
Така,или иначе каквото и да си взема с времето ще го ъпгрейдна(говоря най-вече за Скота)
И друго да ви попитам ако може?Между GEnius 740 и 750 освен окомплектовката има ли друга разлика?Питам главно на качеството на рамката,качеството на зглобката.

Сравнявайки директно следните модели:
Scott Genius 750 -3 859 лева съгласно Scott.bg
Cube Stereo GPA 140 PRO 27.5 - 3 590 лева, съгласно bikecenter.bg
Мога съвсем откровено да заявя, че Scott-а въпреки по-високата си цена с нищо не превъзхожда Cube-то, а ще трябва доста кеш да хвърлиш, за да стигнеш оборудването на втория.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот moz » Пон Окт 10, 2016 2:42 pm

@ Pr3d4t0R
Прав си за уменията които дава твърдака, не съветвам никой да го пропуска, аз никога не съм оставал без твърдак. Темата е по-скоро за избор на първо меко колело, масовото разбиране е - след като е първо, трябва да се почне от по-малко ход, щото нямаме нужда от повече в началото. Напротив в началото се правят повече грешки и колкото повече мегдан за безопасни такива, толкова по-добре, пък и защо трябва да е много страшно, като може да минем по-леко. Аз също минах през рамка с DW link, 130 ход и 70 челен ъгъл (за една година минах над кормилото повече отколкото с всички други колела взети заедно). И аз съм слушал съчинения как не може да се катери с малък челен ъгъл, широко кормило и къса лапа. Погледнете XC-тата на световно ниво с какви кормила лапи и гоеметрии са карали преди 5 години и с какви сега и сами ще си направите сметка за тенденциите и заблудите.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Nocturne » Пон Окт 10, 2016 2:49 pm

kawasuna написа:Приятели след обстоен размисъл стесних кръга до:
Scott genius 750,или 950
Cube Stereo 140,150
Тези модели са на цени 4-5к.Какво ще кажете?
Така,или иначе каквото и да си взема с времето ще го ъпгрейдна(говоря най-вече за Скота)
И друго да ви попитам ако може?Между GEnius 740 и 750 освен окомплектовката има ли друга разлика?Питам главно на качеството на рамката,качеството на зглобката.


Според мен двете рамки са еднакви, разликата е в окомплектовката. Не виждам, защо продължаваш да питаш за другите колела след като ти още от началото си искаше Scott :D
И аз ти обясних няколко пъти, че за парите си това е най-лошата окомплектовка която можеш да вземеш въобще. Какво да кажем за марка, която продава колело уж за 1000лв., което е с вилка Zoom, средно-квадрат и спирачки Tektro, за справка Scott Aspect 760 2016. Аз съм просто изумен как някой може да го купи това само защото рамката е Scott.
И как може да искаш да купиш велосипед за 4-5к и да мислиш още от сега да го upgrade-ваш, какъв е смисъла? За този твоя бюджет би трябвало да има всичко, за да го караш известно време така и да мислиш за подобрения след 2-3 години чак.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 10, 2016 3:04 pm

:offtopic: moz, aз не карам човека да си купува твърдак с 71 челен ъгъл, а казвам (няма да се уморя да го казвам), че на твърд велосипед се учи по-добре = по-бързо и по-ефективно, т.е. опровергавам едно твое неверно твърдение :D . С какво малкия челен ъгъл помага за правилното скачене на дроп? За сгазването му, може би, помага. Но за скачането му даже бих казал, че го прави по-трудно (факторите са: по-дълга база, по-голяма амортизация и пр., което изисква повече сила от страна на колоездача). Може би от психологическа гледна точка е по-безопасно, но не е по-лесно да се научиш да го правиш, както трябва ;)

За да не е тотален Оффтопика, kawasuna, конкуренцията в целия ценови диапазон на нашия пазар е доста висока и каквото и да избереш, много трудно ще сбъркаш. По-нататък като покараш, ще си дадеш по-ясна сметка в какви посоки искаш да отидеш. Избирай по цвета и се радвай на живота! :beer:
Последна промяна 4getcredo на Пон Окт 10, 2016 3:12 pm, променена общо 3 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 10, 2016 3:09 pm

moz написа:@ Pr3d4t0R
Прав си за уменията които дава твърдака, не съветвам никой да го пропуска, аз никога не съм оставал без твърдак. Темата е по-скоро за избор на първо меко колело, масовото разбиране е - след като е първо, трябва да се почне от по-малко ход, щото нямаме нужда от повече в началото. Напротив в началото се правят повече грешки и колкото повече мегдан за безопасни такива, толкова по-добре, пък и защо трябва да е много страшно, като може да минем по-леко. Аз също минах през рамка с DW link, 130 ход и 70 челен ъгъл (за една година минах над кормилото повече отколкото с всички други колела взети заедно). И аз съм слушал съчинения как не може да се катери с малък челен ъгъл, широко кормило и къса лапа. Погледнете XC-тата на световно ниво с какви кормила лапи и гоеметрии са карали преди 5 години и с какви сега и сами ще си направите сметка за тенденциите и заблудите.


Не бях разбрал, че визираш първо меко колело :D Според мен автора на темата вече добре се ориентира колко ход ще му трябва.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот moz » Пон Окт 10, 2016 3:16 pm

@ 4getcredo Малкия ъгъл подпомага оживяването при приземяването на първия дроп - той винаги завършва с падане на предното колело много по-бързо от очакваното. Увеличава и желанието да се пробва втори път.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 10, 2016 4:40 pm

moz написа:@ 4getcredo Малкия ъгъл подпомага оживяването при приземяването на първия дроп - той винаги завършва с падане на предното колело много по-бързо от очакваното. Увеличава и желанието да се пробва втори път.


Знаех, че това ще кажеш! :D Затова се почва от бордюри. Там трябва да си с тротинетка, за да се чофкираш ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alexi » Пон Окт 10, 2016 4:50 pm

2 градуса няма да те спасят от човката :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Пон Окт 10, 2016 7:56 pm

При ново колело с по-друга геометрия е нормално човек да не прецени, че предното колело стига до ръба с една идея по-рано и повдигането на предницата треа да се случи с една идея по-рано. Едно леко забавяне и клюнът е готов :) Аз минах от челен ъгъл 71 на 67 и с къса лапа. Освен това има промяна и в разстоянието на междуосието. Свиква се ;)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пон Окт 10, 2016 9:39 pm

Междуосието при АМ мекиците по-голямо ли е?Като цяло твърдаците,или мекиците са по-подходящи за стънт изпълнения(каране на задна гума примерно)Питам защото днес имах малък спор с приятел,който има твърдак и мекица,същия твърди че твърдака бил по-податлив на такива изгъзици.Въпроса е тъп знам,ама вие как мислите?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Пон Окт 10, 2016 10:01 pm

kawasuna написа:Междуосието при АМ мекиците по-голямо ли е?Като цяло твърдаците,или мекиците са по-подходящи за стънт изпълнения(каране на задна гума примерно)Питам защото днес имах малък спор с приятел,който има твърдак и мекица,същия твърди че твърдака бил по-податлив на такива изгъзици.Въпроса е тъп знам,ама вие как мислите?

http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... alother001 Интересно четиво, препоръчвам :) :beer:
Само да добавя, че Стънт e стил за трикове при специализираните пистови мотори - по-добра защита на двигателя от удари, разлика в окачването, по-големи задни зъбчатки и т.н.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пон Окт 10, 2016 10:32 pm

ААААА това го знам около 8год.карах пистови мотори.Преди година на 14.11.15 претърпях сериозен инцидент.Та колело си взех главно за да ми помогне с възстановяването,както и приятни разходки.В последствие се зарибих,но както и да е.Незнам как се казва на тоя стил каране при велосипедите затова му казах Стънт
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта