Избор на велосипед до 6000лв.

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Пет Дек 02, 2016 10:08 pm

С двойно по-голям саг щом не може да направи целия ход, значи трябва да кара спокойно, или поне да не скача ;) kawasuna , сагът зависи от твоето тегло и налягането в шока. Избутай гумения ръстен плътно до цилиндъра с въздуха на шока и седни без да се клатиш на колелото. Слез и и виж колко % е точно - пръстенът показва. Ако верно е над 30%, значи трябва да му вкараш още въздух, за да се втвърди. И така - помпаш и тестваш докато стане между 25 и 30%. Аз лично моя съм си го напомпал да е почти 30%, понеже като сложа раницата и зимните дрехи натежавам още малко и тъкмо става 25% с багажа. Врътките обикновено са за ребаунд (скорост на разгъване) или компрсия (скорост на сгъване). Ребаунда при мен има костенурка в единия край на врътката, а в другия край има еленче :), които ясно казват в коя посока е бързо и бавно. Но на теб сега ти трябва да си напомпаш шока малко. Колегата по-горе е вметнал, че е добре да се помпа на стайна температура, послушай го :) Надявам се да съм бил полезен
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пет Дек 02, 2016 10:38 pm

Alexi помпа за 6к нямам,защото може би не съществува,иначе щях да си купя.Няма нужда от сърказъм!Калкулатора беше полезен,но за жалост нямам помпа от 6к.,ще го напомпам на компресор :rofl: .Кобето-това с пръстена го правя когато колелото е в покой и се кача върху него,измервам колко е мръднал гумения пръстен,а именно 23мм,което ще рече близо 50%от хода му.Ясно,че момчето в магазина не ми го е настроил според килограмите,макар че го помилих.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Пет Дек 02, 2016 11:08 pm

Хубаво е, да не казвам задължително, да си купиш помпа за вилки и шокове ;) Не са по 6к, ама пак вършат работа :P Ще си независим от други хора, няма да се съобразяваш със свободното им време и най-важното - ще си настройваш шока и вилката изцяло по свой вкус. Ше пробваш на по-меко, на по-твърдо и ше си помпаш както ти е кеф и според начина на каране. Иначе казано - ако се кефиш да подскачаш и да дропиш - малко по-твърдичко, за да не продънваш. При по-кротко каране може и по-меко окачване. Но производителите по принцип препоръчват 25-35% саг на задницата - златната среда ;)
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Пет Дек 02, 2016 11:31 pm

Благодаря за съвета,ще се вслушам :beer:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот veskoz » Чет Яну 05, 2017 9:43 am

За тез парици - SC Bronson и една заплата на някой познат да го покара в щатите и да ти го докара като багаж на идване.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Сря Мар 08, 2017 3:24 pm

20170308_122410.jpg
(295.87 KiB) 356 пъти

Може ли да малко помощ?Това червеното,което стои до венеца какво или по-скоро за какво служи?
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Kobeto » Сря Мар 08, 2017 6:40 pm

Предпазва курбелите и средното от директен удар, когато минаваш през големи препятствия
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Сря Мар 08, 2017 7:01 pm

:agree:
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот AMICA » Сря Апр 05, 2017 4:29 pm

Здравейте! За да не разводнявам форума с нова тема за избор на велосипед ще пиша тук. Някой в форума има ли наблюдение относно това колело?


https://www.orbea.com/de-de/fahrrader/rallon-x10
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Admin » Сря Апр 05, 2017 5:01 pm

Май има, ама дано да види темата. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Сря Апр 05, 2017 6:26 pm

AMICA написа:Здравейте! За да не разводнявам форума с нова тема за избор на велосипед ще пиша тук. Някой в форума има ли наблюдение относно това колело?


https://www.orbea.com/de-de/fahrrader/rallon-x10

А какво може да му е на колело за 4000 евро :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Сря Апр 05, 2017 6:35 pm

Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот THEZOGGO » Сря Апр 05, 2017 11:25 pm

Любо написа:
AMICA написа:Здравейте! За да не разводнявам форума с нова тема за избор на велосипед ще пиша тук. Някой в форума има ли наблюдение относно това колело?


https://www.orbea.com/de-de/fahrrader/rallon-x10

А какво може да му е на колело за 4000 евро :dontknow:


Ми като например според мен 4 к в евро за това което се предлага с този монтаж е излишно. Това което качва цената е Кашимата на Фокса. ХТ монтаж и ДТ 1900 за 4 к в евро е прекалено много. Тоест според мен това колело не си заслужава за 4 к в евро. Знам, че в случая се гони монтажа да е Шимано и то да е поне ХТ, но няма смисъл за едната Кашима да набиеш 4к.

Toва е доста по-разумно според мен https://www.canyon.com/de-fr/mtb/spectr ... l-7-0.html

Ако искаш Кашима имаше някакви намалени Радон моделчета https://www.bike-discount.de/en/buy/rad ... -hd-464147 aма не е Шимано монтажа.

Това е ХТ, но не е Кашима. Според мен ако си готова да дадеш 4 к, изобщо няма смисъл да ги гледаш тия подобия и ако ще е гарга да е рошава и тя се казва http://www.liteville.com/en/169/bikes/6 ... y-machine/ Ама пустите му Баварци... дигнали са мизата с 400 евро. Преди беше на 5600.

Сега каква е дилемата - шимано ХТ или Кашима или и двете? А карбон vs aлумин, реши ли?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Admin » Сря Апр 05, 2017 11:49 pm

Ама ти защо мислиш, че някой гони само монтаж? Може просто да харесва външния вид, марката, цял куп други неща. Т.е. може да пита рамката дали си струва. В планинското колоездене има и някаква доза страст, а не само сметки с калкулатора и сравнение на най-тънките оферти. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот AMICA » Чет Апр 06, 2017 8:32 am

Избора на колело надявам се всеки от вас ще ме разбере е много труден.
За Orbea се поинтересувах т.к ми се стори интересна геометрията на самата рамка и ми е любопитно дали някой кара такова колело за да сподели впечатленията си.
Ако може Любо да подкани момчето да сподели впечатленията си?
Иска ми се да тествам колелата преди да се спра на някое, а така само чета техн. спец. и се омотавам съвсем. Тук това няма как да стане, а и не всяка година си купуваме скъпи колела, както и Admin каза планинското колоездене е страст и трябва да си карал много колела за да прецениш кое е подходящо за теб. Аз нямам практическия опит и затова питам, чета, информирам се, но и всеки е пристрастен към вид, марка, окомплектовка. Моя Radon си ми харесваше за XC колело, но сега гледам ендуро колелата от тази марка също са добри. Карбон vs. алуминии Sartor е скептичен по отношение на карбона аз пък искам да ми е леко. Canyon с новата си технология Shapeshifter не ми вдъхват доверие и по форумите чета, че е проблемен. За Liteville от THEZOGGO сега научевам и това ще разгледам благодаря. За окомплектовката държа да XT монтаж т.к съм карала и съм останала доволна и най-малкото, което е че спирачките са с минерално масло Shimano. Дали ще е Кашимата на Фокса или Рок Шок не е фактор определяш и двата вида работят добре.
И пак сме на изходна позиция, какво да избера??? Дали ми се дават толкова пари еми не ми се дават, честно да си кажа дори би ме било страх да карам такова колело из БГ да не говорим пък да изляза да карам сама...
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2017 11:00 am

Радона от линка по горе според мен е оферта ,намален е с 1000Е което не е малко, и добре окомплектован .. получаваш касета 10-42 като тия 10 зъба вместо 11 доста вдигат рейнджа ,а хъба ще е съвместим и с новите им касети 10-50 с 12 скорости дай Боже да паднат цените им някой ден .. спирачките са горе долу най доброто което предлагат Срам в момента ,според мен не трябва да се съмняваш в качествата им и са 4 бутални за разлика от ХТ
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот THEZOGGO » Чет Апр 06, 2017 1:34 pm

Admin написа:Ама ти защо мислиш, че някой гони само монтаж? Може просто да харесва външния вид, марката, цял куп други неща. Т.е. може да пита рамката дали си струва. В планинското колоездене има и някаква доза страст, а не само сметки с калкулатора и сравнение на най-тънките оферти. ;)


Защото горе-долу съм запознат с конкретния случай.


@AMICA
SPECTRAL AL 7.0 не е с Шейпшифтър. Strive модела на Canyon e с Шейпшифтър. Имам предвид Strive модела след 2015 г. Преди това Strive няма такива "екстри".

Сега за SPECTRAL AL 7.0 - това е с алуминиева рамка и германците го пишат, че идва на 13.2 кг без педалите за размер М. Ако да речем на теб размера ти е S, то тогава и килограмите ще паднат. И аз мислех за карбонова рамка, но предвид това колко нескопосан карач съм, само ми е да я ударя някъде.
Така, че за карбон vs алумин трябва да си наясно от кой тип карачи си. Има варианти за около и под 13 кг за колело с алуминиева рамка. Да речем ако геометрията на рамката ти е удобна то тогава да 300-500 грама отгоре тегло за алумин спрямо карбона, няма да се усетят толкова. Не те навивам да не си вземеш карбон, просто прочети малко повече за положителните и отрицателните страни на двата материала. Има хиляди ревюта написани. Имай предвид, че Кашимата си е благина, но вдига много цената. А и честно казано не знам дали ще усетиш разлика между вилка със стеншъни без кашима покритие и такива със. Пак казвам, няма лошо да караш с такава вилка. Но трябва да си прецениш и бюджета.

Според мен SPECTRAL AL 7.0 е приятно моделче, имаш XT, каплите са DT SWISS M 1650 SPLINE, а не 1900, тоест модела 1650 означава, че и тежат толкова. Тоест 1650 е по-малко от 1900 грама. Не знам точно колко си висока, но има разни S размери рамки, които са на доста приятни цени. Примерно цъкни тука:

https://www.bike-angebot.de/allround-fu ... nline.html

https://www.bike-angebot.de/allround-fu ... la-es.html

https://www.bike-angebot.de/allround-fu ... ine-3.html

https://www.bike-angebot.de/allround-fu ... -zoll.html

https://www.bike-angebot.de/allround-fu ... ine-5.html

bike-angebot.de пускат некви офертички. По-рано имаше и други подходящи моделчета ама са ги изкупили. Но разгледай, може да се намери нещо като за теб с твоите изисквания, само дано да ти пасне като размер.

Абе ние така си лафкаме, ама мекицата 27.5 ли трябва да е или 29-ка? Че тогава да знаем какво да предлагаме като вариантчета. Aма 4к в евро, браво. С Киро го обсъждахме тва ама за нещо до 2500 евро. Явно бюджета е скочил.

Liteville e нещо като "перла в короната", но ти надскача бюджета. Сега принципно аз не съм фен на втората употреба, но в немския форум се продават много запазени S-ки като например: http://bikemarkt.mtb-news.de/article/93 ... 301-mk10-s

Да, тук е със СРАМ монтаж и не го пращат по куриер, но просто го давам като пример, че има такива рамки и изпадат с монтаж ХТ и някои продавачи изпращат по куриер. Разцъкай немския форумен пазар, може да попаднеш на нещо. Малките размери рамки идват на някакви по-прилични цени. Никога не знаеш какво може да изскочи. А и Liteville не е Радон, Кюб и прочее. Специално за рамките на Liteville там е мислено доста като геометрия и изпълнение.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Чет Апр 06, 2017 2:19 pm

последно не разбрах, 140mm или 160mm окачване ?!? останах с впечатление, че AMICA искам мнение от някой с преки наблюдения върху Rallon-a, а не предложения за други модели и "рошави гарги"/"перли в короната".
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот MacLeod » Чет Апр 06, 2017 2:46 pm

AMICA написа:Избора на колело надявам се всеки от вас ще ме разбере е много труден.
За Orbea се поинтересувах т.к ми се стори интересна геометрията на самата рамка и ми е любопитно дали някой кара такова колело за да сподели впечатленията си.


Здравей, карам Orbea rallon модел 2016. За сега съм доста доволен от него. Не знам как е при моделите 2017, но ето малко инфо за моето:
-160 ход на вилка, 165 ход на окачване
-челен ъгъл 66 градуса.
-ниско средно ( не знам точно колко е, но помня че като го взимах, гледах да е ниско ). Има една врътка до шока, при която може да се направи челния ъгъл 65.5 и още по - ниско средно, но никога не съм я ползвал.
Самият производител препоръчва да се ползва само в състезателни условия, защото средното става прекалено ниско за редовия карач - тоест много стабилно но шансът да задереш някъде се увеличава.
Окачването е split pivot - има подвижна точка на окачването точно на мястото на задната ос. Това означава, че спирачката ти блокира възможно най - малко окачването и наистина е така. От него съм доста доволен надолу. Чувства се "мазно" каране. За жалост не съм карал други мекици за да мога да сравня. Общо взето велосипедът надолу е фурия.

Като минус мога да отбележа, че по баирите ми клати окачването, но само по по - полегати баири. По по - стръмни спира да клати. Може би това е така, защото е доста отзивчиво надолу.
За мен най - важното е колелото да е здраво. За сега след една година каране е здраво. Нямам луфтове по окачване или където и да било другаде. Единствено съм правил стандартна профилактика на вилка и хидравличен кол.
На шока още не съм. Единственият проблем където съм имал е, че хидравличният кол беше глътнал въздух, но това се оправи след профилактиката - често се случва при ревърб хидравличните колове.
Като цяло му давам висока оценка.
За това се сещам. Ако имаш въпроси, питай. :)
Последна промяна MacLeod на Чет Апр 06, 2017 2:54 pm, променена общо 1 път
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2017 2:54 pm

според мен и предложенията на Шокблейз не са за пренебрегване ,примерно това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8/TRACE-TEAM-CARB-275-2016-Bg.html
11 кила карбонова мекичка с топ срамски монтаж и кашима
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Sartor » Чет Апр 06, 2017 3:57 pm

Alexi написа:според мен и предложенията на Шокблейз не са за пренебрегване ,примерно това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8/TRACE-TEAM-CARB-275-2016-Bg.html
11 кила карбонова мекичка с топ срамски монтаж и кашима


За Българските производители само един си заслужава според нас на този етап и Шокблейз не са от тях - причината е, че миналата и по-миналата година доста се оцапаха със сглобките на рамките си. За тези пари (актуално ми излиза 7200) по-скоро нещо чуждестранно ще вземем.

Мерси за предложението все пак.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот MacLeod » Чет Апр 06, 2017 4:08 pm

Sartor написа:
Alexi написа:според мен и предложенията на Шокблейз не са за пренебрегване ,примерно това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8/TRACE-TEAM-CARB-275-2016-Bg.html
11 кила карбонова мекичка с топ срамски монтаж и кашима


За Българските производители само един си заслужава според нас на този етап и Шокблейз не са от тях - причината е, че миналата и по-миналата година доста се оцапаха със сглобките на рамките си. За тези пари (актуално ми излиза 7200) по-скоро нещо чуждестранно ще вземем.

Мерси за предложението все пак.


Да и аз това съм чувал за шокблейз. Пък като ти се разбие кобилицата и лагерите след някое и друго каране, ходи се оправяй после. Те най - вероятно не са и съвсем стандартни лагери, почва се едно ходене по стругари и т.н. С моята орбеа за сега съм далеч от тези проблеми. Това държа да го отбележа, защото съм едни 90 кила, а миналата година го покарах доста. Тази също ще е така.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Alexi » Чет Апр 06, 2017 4:42 pm

мисля ,че проблемите на шокблейз се преекспонираха и то от хора купили велосипед струвал 3000-4000 лв ,за 1000-1500, от аутлета стоял 4-5 г - вместо да се радват на уникалните подаръци ( щото такива промоции няма никъде ) те опищяха форума .. все пак Шокблейз отстраниха всички проблеми гаранционно и сервиза ти е в БГ а не на 30-40Е и 1 месец куриери ( познат си взе мекица ,от тия с проблемната серия на Фокс се падна - вилката долу ,сервиз в Гърция ,идва с най новия патрон всичко за тяхна сметка и доста бързо ) .. помня и оня колега с Каньона за 5к ( беше писал тука ) дето строши карбонова рамка както си кара в парка - пи една студена вода ,няма гаранция за нея ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Любо » Чет Апр 06, 2017 6:01 pm

Между другото, винаги,когато стане въпрос за по-скъпо колело, веднага се препоръчва Canyon, а не се отчита факта, че редица световни марки имат представителство в България. Което предполага най-малкото гаранционно обслужване :dontknow:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Апр 06, 2017 6:42 pm

Първо според мен е добре да се уточни кое е приоритет. Ендуро клас колелата са много ефективни, но и по-тежки защото са предвидени за скоци/дропове от по метър с висока скорост. Ще съм много изненадан ако Амика практикува такива :beer:

Едно trail/AM клад колело ще е с поне килограм по-леко, което за жена не е никак малко. Моят съвет е да минете през байкцентъра в Младост - имат разнообразие от 3 световни марки и да се пробва някое колело на място.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот kawasuna » Чет Апр 06, 2017 9:52 pm

Според мен визията е едно от най-важните неща,защото колела на подобна цена със сигурност няма да са лоши.
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот Admin » Пет Апр 07, 2017 11:05 pm

Pr3d4t0R написа:Първо според мен е добре да се уточни кое е приоритет. Ендуро клас колелата са много ефективни, но и по-тежки защото са предвидени за скоци/дропове от по метър с висока скорост. Ще съм много изненадан ако Амика практикува такива :beer:

Аз също мисля, че за Amica АМ велосипед със 130-140 мм ход ще е доста по-ефективен и универсален, отколкото ендуро със 160 мм. По-леко ще се върти нагоре, по-пъргаво ще е по пътеките, а пък ако започне да подскача с него, ще мине доста време, преди велосипедът да започне да я ограничава.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 08, 2017 12:04 am

Admin написа:
Pr3d4t0R написа:Първо според мен е добре да се уточни кое е приоритет. Ендуро клас колелата са много ефективни, но и по-тежки защото са предвидени за скоци/дропове от по метър с висока скорост. Ще съм много изненадан ако Амика практикува такива :beer:

Аз също мисля, че за Amica АМ велосипед със 130-140 мм ход ще е доста по-ефективен и универсален, отколкото ендуро със 160 мм. По-леко ще се върти нагоре, по-пъргаво ще е по пътеките, а пък ако започне да подскача с него, ще мине доста време, преди велосипедът да започне да я ограничава.


Затова пуснах линк към Спектрал-а.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот bio » Съб Апр 08, 2017 7:47 am

Strive AL 4.0 Race - Weight 13,5 kg
Spectral AL 5.0 EX - Weight 13,2 kg
не е много точно сравнение (защото Strive има shape shifter и по-скъп и с по-леки компоненти), но и при други производители (YT съм гледал) е същото откъм тегло. да съгласен съм, че trail сигурно ще е малко оптимизирано за въртене, ама трябва да научим кое е приоритет за AMICA. отделно къде отидоха размерите на рамката, поведение на окачването ...
предложенията подскачат от супер прогресивни окачвани като 601, до регресивно/прогресивни като 301 плюс някакво неяно как работещо окачване от "шокблейз".

най-важното е :
Pr3d4t0R написа:Първо според мен е добре да се уточни кое е приоритет. ...
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Избор на велосипед до 6000лв.

Мнениеот MacLeod » Пон Апр 10, 2017 9:25 am

Аз лично тоя shape shifter бих го избягвал. Не ми харесва тая сложнотия по велосипеда без да има изявени плюсове както е при окачването или хидравличния кол. Орбеата също има нещо подобно, но е просто и не се очаква да се счупи. Аз не съм го пипал нито веднъж до сега. Всъщност веднъж направих безуспешен опит, но не ми се получи и го зарязах :)
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта