Помощ при избор на Bottom Bracket

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот Nocturne » Пет Сеп 16, 2016 10:18 am

Здравейте колеги,
имам нужда от малко помощ, а тук определено има много хора, които имат сериозно познания.

Карам колелото от снимките. Курбела ми е Race Face Ride XC, а средното ми движение е оригиналното към негo: Race Face X-type. Това средно движение е доста коментирано в нета като единодушното мнение е че е боклук. При мен се появи дразнещ шум и според моя механик това средно ако се извади да се обслужи шансът е малък да се монтира отново. Като цяло идеята е да го сменя, но стандартите за средни движения са доста и не са ми много ясни. Бихте ли ми препоръчали нещо, което би паснало на моя курбел и рамка. Средното ми е 68мм., рамката AM.ONE мисля, че 2014. Знам, че има някакво евтино средно на Shimano, което бих могъл да сложа, но не му знам точния модел и ме съмнява да издържи дълго. Търся нещо с максимална цена 100лв. Може би нещо на FSA?

Освен тази таблица от сайта на Race Face, която колегата Alexi ми показа друго нямам като инфо.
http://www.raceface.com/media/BB%20shel ... bility.pdf

Изображение
Изображение
Изображение
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm


Re: Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот Nocturne » Пет Сеп 16, 2016 8:10 pm

Цената в koleloto.bg е много добра. Ако не намеря нещо друго ще взема това Shimano. Надявам се наистина да пасне.

А това средно дали може да стане?
http://bikesport.bg/bg/products/1159-%D ... %82%D0%B8_
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот Demetrii » Пет Окт 14, 2016 11:31 pm

Взимай шимано-то и не си давай парите на вятъра. Има толкова бири за пиене ;)
Demetrii
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 9:36 pm

Re: Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот Fujitzo » Съб Окт 15, 2016 5:33 pm

Средните са консуматив. Нз защо си решил че рейс фейс е боклук. Аз до сега съм сменил както шиманско, така и GXP на последните ми 2 колела. Ако се кара интензивно по 2-4К км на година, според мен е нормално на всяка 2ра година да се сменя.

Другото е че можеш да махаш курбела да речем 2 пъти годишно или след всяко много кално каране и капачките на лагерите да почистваш и гресираш. Трябва само шестогран

Ot pressfit има още повече оплаквания по западните форуми. Тук сме назад със стандартите малко. И по-добре всъщност както се оказва :)
Fujitzo
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот Nocturne » Съб Окт 15, 2016 6:44 pm

Ами не съм го решил просто така. Колелото не върти много км, кара се малко и щом аз с моето каране го съсипах.. това се потвърждава и в нета от други хора със същия курбел и средно. Но това не е по темата.
Ако XT SM-BB70 става ще взема него, просто малко се замотах с други неща в последно време и така и не го смених. Не ми се дават излишно пари определено :)
За тези PF нищо не знам, постоянно измислят разни неща и трябва да отделя много време човек, за да е в крак с всичко.
RAM AM.ONE Custom
Аватар
Nocturne
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:44 pm

Re: Помощ при избор на Bottom Bracket

Мнениеот bdog » Съб Окт 15, 2016 7:44 pm

XT SM-BB70 си е идеално. Не е вечно, но е сравнително трайно.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта