Сглобяване на AM твърдак

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот martin_minkovs » Нед Сеп 04, 2016 4:18 pm

Здравей колоездачни народе, темата ми най - вероятно ще бъде поредната главоблъсканица, в която ще ви помоля да ме насочвате, убеждавате и разубеждавате в начинанието да си построя едно колелце, което да отгаваря на мен и да ми предоставя максимален комфорт. Първо да кажа, много бос и начинаещ съм, но вече си купих едно колело, с което ходех по планините иииии ..... греда ... голяма мъка - Drag 7R Pro. Пропорциите ми са 178 см висок и 84 кг дебел, а колелцета ще се използва за скитосване по знайни и незнайни планини, гори, хижи и върхове ( не карам особено агресивно, ама пък ми се иска и все пак местностите, в които практикувам са доста, доста грозни; забравих да кажа - доста се носи, така че целя лекичко и бързо нещо). Попрочетох доста из форумчето ама ... стигнах само до това :
1. Рамка - Ram HT2
2. Вилка - SR Suntour Epicon 150mm TR DS LO R TS 15QLC
3. Спирачки -
4. Курбели -
5. Капли и гуми -
6. Скорости -
7. ... . . . .

Бюджета е около 1000 лева, но все пак, ако задължително трябва да бъде качен, без особено големи денивелации, ще бъде сторено.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат ( пък дай боже като се срещнем по някоя хижа да почерпя с пивка ракия ) :D
martin_minkovs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 8:35 am

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Сеп 04, 2016 5:18 pm

Аз лично бих проверил това:
http://www.pulse-cycles.com/bg/bikes/st-2/
Макар и да се води XC , рамката е доста по-съвременна, а и на мен лично на живо ми изглежда доста по-солидна от НТ2.Макар и да клониш към L размер, който е и 29" , бих ти препоръчал да пробваш М размер (27.5") , ако се стигне до покупка просто може да помолиш срещу доплащане примерно още 200лв. да подменят вилката с малко по-висок клас, и малко повече ход, да речем 120мм.Ако ли не, за читав АМ твърдак втора ръка му е майката ;)
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Сеп 04, 2016 5:36 pm

....друг вариант е това:
http://industrial-bg.com/bg/products.ht ... gory_id=67
плюс това:
http://bikemarkt.mtb-news.de/article/81 ... ered-black
...примерно. От там нататък сбирщайн и до където ти се простре бюджета...който със сигурност отново ще надхвърли 1000лв.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 04, 2016 8:16 pm

@martin_minkovs
За рамка може да помислиш за някоя стоманена CrMo. В последните няколко години има предложения с приемливо тегло и геометрия за това към което си се насочил. Има запознати колеги във форума, които може би ще дадат насоки.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот IsEmAn » Нед Сеп 04, 2016 9:32 pm

Ето какво се предлага във форума: viewtopic.php?f=16&t=184861, но има две отрицателни страни - цената (която се коментира, но само на място, а колелото е в Асеновград) и втората мисля, че се подразбира - местоположението на колелото. :agree:
Аватар
IsEmAn
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 8:56 am
Местоположение: Русе

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот martin_minkovs » Нед Сеп 04, 2016 9:56 pm

Знам, навсякъде всичко съм разгледал, но за съжаление пари на куп ... няма, така че лека, полека до март, април се надявам да събера нещо прилично.
По повод рамката, разгледах всичко, за което прочетох и май, май, това, което отговаря на нуждите ми ( cr mo рамка ), е NS Surge ( която обаче ми идва доооста скъка), а втора ръка не намирам никъде. Иначе другия вариянт ми се явява Hornet -а или Primal-а. Имайки впредвид, че няма да им окачам вилки с 180 мм ход и няма да ги използвам зa скачане, си мисля, че не трябва да имам притеснения със спукване или късане, или греша ?
martin_minkovs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 8:35 am

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот moridinbg » Нед Сеп 04, 2016 11:17 pm

Може да видиш и On One. 456 е доста прилична АМ рамка с доста приемливо тегло.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот darki » Пон Сеп 05, 2016 12:32 pm

martin_minkovs, поогледай и новата Dartmoor Primal 27.5 http://www.pinkbike.com/photo/12685272/
Също така Ragley Marley и NS Bikes Eccentric. Аз лично бих препоръчал Commencal META HT AM, Commencal са ми слабост :-) Сега леко-гадното в случая е, че всички тези рамки са в диапазона 500-600 лева. Могат да се намерят втора ръка, но си е е до късмет.
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот BobbyAnev » Пон Сеп 05, 2016 6:35 pm

Sooooo, като човек тъкмо сглобил и ровил се 4 месеца за твърдак за AM и Аграрно каране и краен резултат - http://www.pinkbike.com/photo/13905577/
Като цяло рамката която е за 27.5+/29er primal е готина, но проблема е, че задната главина е boost и главината ако искаш да е по-евтина, ще трябва да е на Шимано SLX или ще дадеш 250+ лева. За стоманени рамки, ако не вземеш On-One, ще дадеш супер много пари. Оферта е да си вземеш Dartmoor, но не от България, цената на сайта и това което е при продавача е различна, а чашките са 3х цената на това което се продават при него, а не ти препоръчвам да си взимаш чашки не на Dartmoor за техни рамки. От Полша ми доставиха рамката и чашките за 400 лева и съм супер доволен.

Dartmoor Primal 29
Fork - Suntour Auron
Brakes - Shimano Zee
Drivetrain - SLX 1x11 - M7000
Hubs - Sixpack Racing Vice
Rims - SunRingle MTX33

Гледам бюджета, бих ти препоръчал да събереш с една идея повече пари за да вземеш нещо много солидно. Но най-добрият агресивен вариант в момента е Drag Shift за каране като хората на добри пари. Стомана, добра вилка и сносни компоненти. Малко над парите ти е, но сам да си го сглобиш ще е много по-скъпо. http://mtb-bg.com/index.php/products/ne ... drag-shift
Аватар
BobbyAnev
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Drunken MadLoud » Пон Сеп 05, 2016 8:11 pm

Не искам да нападам или критикувам който и да било, нито твърдя че съветите са ми най-адекватните. Човека си е казал, че нито кара до там агресивно, а и иска нещо по-леко. Знам, че най-удачния избор за агресивен твърдак е стоманата, но и не мисля, че е най-удачния избор за целта. При бюджет от 1000 и малко лева, не мисля че има как да се сглоби леко колело със стоманена рамка, било то и втора ръка. Drag Shift изглежда примамливо ( в интерес на истината и на мен ми хрумна ), но аз лично не бих си купил стоманена рамка на Drag...поне не и близките 5 години...честно казано алуминиева също.Има прилични предложения и обяви...между другото обявата за Primal-а не е никак лоша, поне за вилката гарантирам, че е супер защото аз съм му я продал на пича нова, а доколкото ми направи впечатление си държи доста на вещите, така че би трябвало да е ок. Както и да е, мисълта ми е че може да се дават какви ли не предложения на колегата за части и т.н. но при положение, че не е ясно дали въобще ще се стигне до сглабяне , има ли смисъл да се гадае каквото и да било? Ако колегата е в момента на пазар за ново или втора ръка колело....как да е , но това си е чесане на езиците при положение, че явно все пак не е ясен окончателния бюджет ...а и се отлага във времето. Говоря от личен опит, защото моето колело го сглабях година и половина, за това време се променят цени и излизат какви ли не нови компоненти ;)
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот BobbyAnev » Вто Сеп 06, 2016 12:07 am

Съгласен съм с теб, че за 1000 лева да се сглоби нещо, ще е много трудно. Просто не мисля, че копираната стоманена рамка на Драг (не мисля, че е оригинален дизайн, трвърде много ми прилича на Ns Surge) е лош избор, доста хора са я карали с изродски големи вилки и не са имали проблеми. Знам, че са тествани доста от екипа им и са останали с много добро впечатление. Единствената причина, да не съм я обмислял, е защото са много малки размерите им и за всеки над 185 ще е много трудно да се качи на такова колело.
Причината да предложа shift е, че просто ползва същата вилка, рамката съм сигурен, че ще е по-издръжлива от колкото алумиениев Ram и човека си сподели сам, че все още не кара агресивно, но с правилно колело, а не Drag 7R, което всички можем да кажем с ръка на сърцето, че не е сериозно колело, грозните пътеки ще почнат много да му харесват.
Аватар
BobbyAnev
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Сеп 06, 2016 8:43 am

Сега пък аз се съгласявам с теб, че Drag-a вероятно ще е по-здрав от алуминиев Ram ...или друго. Не съм карал Drag Shift и нямам впечатление от колелото, но предвид ценовия клас в който се целят Drag, дори и Shift-a да споделя геометрия или визия с рамка на друг производител, то много се съмнявам качеството да е на същото ниво. Както знаем стоманените рамки не се купуват само заради здравината им, а най-вече заради способността им да абсорбират вибрациите и т.н. При евтината стоманена рамка това качество е силно ограничено....и имаш просто здрава, евтина и много тежка стоманена рамка ;)
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот martin_minkovs » Съб Сеп 10, 2016 5:27 pm

Благодаря на всички за коментарите. Макар и да отложа карането с някой месец, определено реших да отделя повечко пари и да сглобя нещо по - солидно. Вярно е, че не карам агресивно, но все пак, апетита идва с яденето ... Междувременно, ще изчакам да дойде ноември, декември, пък да видим дали ще излезе някоя добра рамка втора ръка или ще е нова. Ще продължавам да се допитвa до вас за всяко нещо, което възнамерявам да купувам и да видим какво ще излезе от целия ми ентусиазъм :D
martin_minkovs
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 8:35 am

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот Kobeto » Съб Сеп 10, 2016 10:34 pm

Накрая може да излезе "мекица" от твоя ентусиазъм :) За 2-3 месеца ще изече много вода :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Сглобяване на AM твърдак

Мнениеот row » Чет Окт 06, 2016 2:36 pm

Идната година, живот и здраве, мисля да си сглобявам и аз нещо или ще взема сглобен велосипед, та какво ще кажете за VITUS ? Имат добри цени:
http://vitusbikes.com/products/sentier-vrs-2017/

или малко по-скъпия вариант :

http://vitusbikes.com/products/sentier-vrx-2017/
Аватар
row
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Съб Ное 23, 2002 4:39 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта