Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Чет Юли 28, 2016 5:25 pm

Здравейте , вече му навъртях на колелото около 200 километра , от които около 100 километра в планината и съм много доволен всичко му работи много добре , засега няма никакви проблеми . Преди да започна да го карам минах през All mountian да ми настроят вилката и шока и там момчетата ги настроиха много добре , шока през тези километри които съм карал , му пробвах всички настройки и работят много добре има си разлика между различните настройки , climb , trail i descend .Имам само един въпрос относно настройките на вилката а по точно за high speed compression и low speed compression , на какво точно влияят и как точно се усеща като се мести на различните степени на настройка , и двете врътки имат настройка от 1 до 24 позиции . Искам и да ви попитам , какви помпи за шок ползвате защото ми предстои да си купувам помпа за вилката и шока и се чудя коя да избера , по нагоре в темата , четох негативни мнения за помпите на Zefal , тя отпада , препоръчайте ми някоя която да върши работа за моята вилка и шок
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пет Юли 29, 2016 3:11 pm

Здрасти!
В какво се изразяваше настройката на вилката и шока, която са ти правили? Моят байк е като твоя, но аз все още не мога да хвана някаква макар и малка разлика м/у различните позиции на шока... :dontknow: Относно настройките на hight i low compression-a про
'чети първите страници на темата....аз и там не мога да хвана някаква промяна в поведението на вилката в крайните им положения.
ПС:
оказа се че помпата, която "оплюх" на ZEFAL си работи, просто трябва да се навие много яко, докато натисне игличката и манометъра отчете налягането....пробвай!
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Пет Юли 29, 2016 4:11 pm

bladeyav написа:Здрасти!
В какво се изразяваше настройката на вилката и шока, която са ти правили? Моят байк е като твоя, но аз все още не мога да хвана някаква макар и малка разлика м/у различните позиции на шока... :dontknow: Относно настройките на hight i low compression-a про
'чети първите страници на темата....аз и там не мога да хвана някаква промяна в поведението на вилката в крайните им положения.
ПС:
оказа се че помпата, която "оплюх" на ZEFAL си работи, просто трябва да се навие много яко, докато натисне игличката и манометъра отчете налягането....пробвай!


тея вилки и шокове, ако никога не са били сервизирани, макар и нови или пък точно понеже са нови, е хубаво да се отворят да им се претакат чорбите :agree: Може да са седяли дълго време без да се ползват, а има и тенденция заводски да идват с пестеливи количества смазки ...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Пет Юли 29, 2016 4:19 pm

Здравей , под настройка имах в предвид напомпване на вилката за моите килограми , в случая беше спадане , защото беше много напомпана , напомпване на шока по sag и съответно настройване на rebound на вилката и шока . Значи преди да отида в All mountian го покарах 10 километра някъде и шока не знам на колко беше напомпан ама за моите килограми беше мек и тогава и аз не усещах абсолютно никаква разлика между climb , trail и descend на всяка позиция си беше мек шока . След като го напомпаха по sag , разлика вече има и то доста голяма в позиция climb нямам почти никакво сгъване , съвсем малък ход , при позиция trail вече си има много по голямо сгъване и си се усеща доста по мек и при descend става още по мек . Днеска си поиграх и с high i low compression отвинтих ги и двете докрай и вилката стана много по чуствителна на бубуните , сгъва се и от най малките бубуни , но при по рязко спиране много потъва , трябва да намеря някой точно да ми обясни как се настройват тия компресии , иначе и аз ги четох настройките в дадените линкове по назад в темата ама честно казано , не ми стана много ясно
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Sartor » Пет Юли 29, 2016 4:37 pm

Високата компресия отговаря за бързите скорости, т.е. при бързо сгъване на вилката при удар (примерно това може да я някой дроп). Бавната компресия отговаря за обратното - при бавно сгъване на вилката. Например, може да сгъваш вилката при ниска скорост на малки препятствия - това може да е някой много техничен терен, на който да пазиш баланс и да си подбираш линията по-внимателно. Аз примерно си пробвам настройката на бързата компресия на счупени плочки или на улица с по-големи павета (които играят ролята на каменна река в града). Бавната компресия - на някоя поляна с туфи (примерно в София, Южния парк) :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Пет Юли 29, 2016 4:45 pm

Мерси за разяснението , а имали някакви универсални стойности при които е най добре да се настроят компресиите или си е до усещане и в зависимост от терена по който караш
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bai_Georgi » Пет Юли 29, 2016 9:59 pm

Здравейте, да се разпиша и аз в темата. От 3-4 дена обмислям закупуването на SKIN ELITE 2012. Първоначално бях много приятно изненадан от съотношението цена компоненти, но след като прочетох цялата тема започвам все повече да се колебая дали това е правилният избор. Тъй като ще го взимам от максбайк мисля да помоля момчетата там за пълна профилактика на спирачки, окачване и т.н. пред мен, но не съм сигурен, че ще се съгласят. Също така ще огледам за описаните от вас проблеми с незатегнати болтове и т.н., но не съм сигурен, че ще мога да ги хвана на място. Какво бихте ме посъветвали да проверя/направя при взимането? Надявам се да не се стига до там, но ако се наложи рекламация в последствие, може ли тези от вас които вече са минали по-този път да дадат насоки как се процедира за най-бързо и качествено сервизиране. Благодаря много предварително!

Лека вечер.
Аватар
Bai_Georgi
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Нед Ное 11, 2007 6:42 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hatamoto » Пет Юли 29, 2016 11:12 pm

Отиди на място и поискай да ти го дадат за пробно кръгче. На дали ще можеш да го натовариш достатъчно, но наоколо има многобройни високи бордюри, стълби, дори и черни пътища в строеж.
Не го купувай.
Отиди втори път, направи същото.
Отиди трети път, тормози го пак, и ако нещо шуми, пука, направи забележка с пред текст,че ще го купиш, но отбележи, че искаш да отстранят дефектите на момента. И после пак го помагай преди да ги вземеш.
Не е гаранция,че всичко ще се прояви, но е сигурно, че това, което си открил ще бъде отстранено.
Все пак купуваш неизползван, но стар и велосипед. Както и колата, така и велосипеда е хубаво да се използва и поддържа.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Съб Юли 30, 2016 11:19 am

...по черни пътища и строежи да кара колело, което не е купил викаш?:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Съб Юли 30, 2016 11:19 am

....
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Съб Юли 30, 2016 7:59 pm

абре нещо не мога да вдена. всички линкове от темата, които отварям са без цени? При мен ли нещо не е в ред или цени има само в магазина?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Юли 30, 2016 10:48 pm

При някои IP адреси не се показват :)
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hatamoto » Нед Юли 31, 2016 12:11 am

Когато отварям през мобилния телефон, не се показват цените. От компа се виждат.
@windv
Аз карах велосипеда си три пъти преди да го купя. И то всеки път за не по-малко от 20 минути.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Нед Юли 31, 2016 1:02 am

windv написа:абре нещо не мога да вдена. всички линкове от темата, които отварям са без цени? При мен ли нещо не е в ред или цени има само в магазина?

Аз карах един познат да ми поръча колелото от тях. При мен нямаше опция за пазарене и цени. На моменти се оправя
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hellp » Пон Авг 01, 2016 9:19 am

Моя го бях закарал до магазина за спадане на вилка и обезвъздушаване на спирачки, те решили, че има проблем с рамката (аз уж внимателно съм я огледал при разопаковането) и ми пратиха чисто ново колело :look: Баси кефа!
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пон Авг 01, 2016 1:07 pm

не бързай да се радваш ,да не вземе да пука :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hellp » Пон Авг 01, 2016 1:50 pm

То си пука, но не ми пречи. Явно е от седалката и по някое време ще я смажа.
Да не забравя да си регистрирам новата рамка :eyebrow:
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пон Авг 01, 2016 2:50 pm

Пу, пу ... пепел ... Стига с това пукане :) Оня ден си седя седнал на колелото и съм се подпрял с крака на бордюра. Почнах да си подскачам на седалката и кво да усетя - някъде на около половината от заетия саг (при мен е на 25%, значи като потъне на половината им - около 12-13%) почнах да усещам нещо странно по време на хода. Наподобява допир между 2 отделни части. Почнах да гледам да не би веригата да опира някъде, докато се сгъва рамката, ама не е това. Няма звук, няма пукане, чаткане и т.н. Всички лагери по окачването са смазани съвсем скоро в сервиза на SB. Остава ми малката надежда някое жило да опира някъде по рамката, понеже минават под средното. Пък вий ако се сещате за друг сценарий, можете да споделите :)
Edit: Забравих да кажа, че като пусна колелото леко по инерция и започна да подскачам на двата педала, този "допир" не се усеща. Само в покой и с бавно сгъване на рамката.

П.С.: :offtopic: "Сутринта един домат ядох - цял ден на ракия ма гори!" :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Авг 01, 2016 4:22 pm

Най-лесно ще разбереш като свалиш шока и раздвижиш задния триъгълник.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пон Авг 01, 2016 4:57 pm

Мислил съм за този вариант, като за краен. Но понеже стана въпрос, при затягането ще иска ли динамометричен ключ? Някъде четох, че няма смисъл да се откача целият шок, а само горното ухо, колкото задницата да се движи свободно
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Авг 01, 2016 6:34 pm

Да не се хваля - моето премина без проблеми през Перпендикулярната (150+км), преди това направи един кратък Боровец (май бяха към 6 леки спускания) и живот и здраве ще има още един този петък. От както се прибра от Пловдив не е казало и "гък", а мина през доста прашни терени.
След идния Боровец май вече е време за пълно сервизиране на шока, вилката и смяна на спирачна течност, защото мисля че мина нормалния цикъл за смяна на някои от маслата, но все пак уж е от 2015 година, а е хубаво поне веднъж годишно да се сменят - та направо цял.

Яд ме е че се колебаех дали да си взема стенда за колела дето го продаваха в Lidl - та сега ще чакам за следващ такъв. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пон Авг 01, 2016 7:05 pm

вилката и дават да се обслужват ботушите на 50 часа ,което от моя скромен опит бих казал че е силно преувеличено и са се застраховали за много аграрни карания явно .. вътре всичко ще е като ново като я отвориш само след 200-300 км от нова според мен спокойно можеш да отложиш обслужването за догодина
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Авг 01, 2016 8:52 pm

Да, определено няма да я обслужвам на всеки 50 часа каране, особено при моето такова. Но с различни хора коментирахме че първата профилактика е хубаво да се извърши по-рано от посоченото по ред причини. ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Вто Авг 02, 2016 9:11 am

няма какво да ги пестите тея сервизации. отваряйте и сипвайте от сърце . То си е забавно :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Вто Авг 09, 2016 12:22 am

На гаранционно колело, което е само на няколко месеца, дали ще си направят труда да отворят вилката и шока? Аз май се съмнявам. Даже си мисля, че ще го оставят в някой ъгъл за седмица или две и ще го върнат. На друго място мяй не върви да се носи за обслужване, че може да се заядат за гаранцията после.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот borisoff » Вто Авг 09, 2016 8:13 am

Има ли как да разберат, че е отваряно?
borisoff
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 11, 2013 5:22 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Вто Авг 09, 2016 11:17 am

Сервизиране на вилка и шок , едва ли се поема от гаранцията , плащаш си и ти ги сервизират , друг е въпроса дали ще ти ги сервизират , както трябва , ако съдя по компентентноста и отношението на продавач консултантите в Максбайк София , дано и в сервиза не са на същото ниво , защото и веригата не бих им дал да ми смажат .
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Пет Авг 12, 2016 4:20 pm

Тия шокблейзи май колкото се карат, толкова и ще седят в сервиз. След едноседмичен престой за проблемни болтове, които буквално бяха паднали и само на късмет не стана инцидент насред Балкана, вчера една главина се предаде. Съпроводено от адски луфт, съветът от Максом магазина бил да се затегне още оста :D

Изображение


Официален отговор:

Наистина има луфт, който неможе да се обере с прибирането на оста. Втулката която е снимана е плаваща и е така за този модел главина.


С две думи си носете нещо с вас да подбръквате и намествате преди да слагате оста.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Пет Авг 12, 2016 11:16 pm

снабдете се с китайски вестник за уплътняване на луфт :D ;) :deal:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Авг 12, 2016 11:50 pm

Снощи, когато бях свалил предната капла ми се стори, че главината във вътрешността си има кухина и опира на проходната ос само в двата края. Утре ще разглобя да видя дали правилно съм видял или е било резултат от смотаната светлина, на която си лепих гумата. Иначе байкът отнесе голямо блъскане и се представи много доволно - не му паднаха дропаутите или някакви болтове по окачването. Огледах за луфтове в края на карането, но не усетих нищо. Само едно пукане по време на катерене, което си го има откакто е станало колело и при заключен шок. Май остава да е средното. halfdone, кво ше прайш при това положение?
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта