Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пон Май 09, 2016 8:37 pm

е ти хода на вилката не го ли свързваш с нещо друго .. я виж геометрията на 2та .. тоя последния е ХС велосипед - не знам предимно къде ще караш .. инак е добре окомплектован но и цената вече отива доста нагоре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Май 10, 2016 12:04 am

hellp, значи трябва да уточниш какъв стил искаш да караш, защото се включваш в темата, като коментираш че те интересува колело за нареченият от теб "urban dh", после уточняваш че под това разбираш да се спускаш по стълби и да дропиш от 1м, а сега показваш колело за XC, което ама никак не си представям как ще се ползва за посочените от теб цели, пък очакваш и някой да ти уважи гаранция за частите след това.

Щом си се спрял първоначално на Skin Race 2012, а сега линкваш и друго колело за тези пари - значи имаш бюджет от 2000лв - тогава погледни Skin моделите за 2013.
Най-ниската окомплектовка (Comp) е на тази цена http://www.shockblaze.com/bg/bikes/SKIN ... 13-Bg.html
Има и размерите S и М, един от които явно се интересуваш, ако съдя по писаното от теб.

Относно педалите - тези в линка ти са си за съответните обувки и без такива забрави. Ще трябва да си купиш педали, но вероятно с продажбата на тези с които идва колелото ще може да си близко до това да нямаш допълнителен разход по смяната им.
Тези на посочения от мен Skin също са с автомати, но позволяват да се карат и с нормални обувки - но отново ще е добре да ги смениш.

Но преди да продължаваме с излишни писания - реши какво търсиш и какво реално ти трябва, а не да се колебаеш между колела с напълно различни предназначения. :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hellp » Вто Май 10, 2016 8:32 am

Само знам, че искам да е с шок и еднокорна вилка :dontknow: . Няма да скачам с него, но стълбите са ми слабост :liplick: и карам навсякъде. Шок и широки гуми не ми пречат да карам по асфалт. Предполагам това клони към AM/Enduro издръжливост. В посочения скин ме притесняват вилката фокс от 2013, главините, курбелите. Гледах клипчета с реба 100м и няма проблем със стълби, но трябва да се измисли нещо с педалите. ШБ ми отговориха, че не заменят части при поръчка. Не знам дали за гаранцията е проблем, ако ги сменя. Засега ще спра да търся, докато не си продам моето, че да не се окажа с две колела.

П. С. Дали е по-добре да пиша в моята тема, че тук наспамих темата на човека.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Чет Май 19, 2016 7:50 am

compira написа:Този SKIN за 2,5 е повече от добра машинка. Като геометрия почти изцяло копира геометрията на enduro от преди 7-8 години.


Здрасти колега. какво имаш в предвид с това "копира геометрията на enduro от преди 7-8 г ". извинявай за лаишкия въпрос :) Още прохождам с "мекиците" и всякакви общоприети съвети са ми полезни. Качих се на въпросния SKIN с рамка 470мм и странно за моя ръст от 188см се чувствах мн добре, дори го врътнах 100-200 м. по равното. Твърдака ми бе с XL рамка т.е. около 520мм тръба?!?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Май 19, 2016 7:39 pm

Има предвид че изглежда сходно със Specialized Enduro 2007 като рамка но от тогава доста хляб са изяли тайванците и подобрения има колкото щеш от към коравина и здравина.

Ако рамката ти е малка има опасност да си прекалено наведен напред и да те понаболяват китките или още по зле кръста. За размера на рамката им доста таблици нета, разгледай и прецени но според мен си си за L.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот compira » Чет Май 19, 2016 7:49 pm

bladeyav написа:
Здрасти колега. какво имаш в предвид с това "копира геометрията на enduro от преди 7-8 г ".

Ами просто двете геометрии са идентични. Челен ъгъл, ъгъл на седалковата тръба, височина на средното, другите геометрични размери... само отстоянието на задната ос от средното е с разлика (но не с голяма). Та идеята е че SKIN-a е аналог на колело от висок клас в близкото минало, и като комплектовка е добре. А сегашен модел от този клас за тези пари, само рамката едвам ще купиш!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Чет Май 19, 2016 8:22 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Има предвид че изглежда сходно със Specialized Enduro 2007 като рамка но от тогава доста хляб са изяли тайванците и подобрения има колкото щеш от към коравина и здравина.

Ако рамката ти е малка има опасност да си прекалено наведен напред и да те понаболяват китките или още по зле кръста. За размера на рамката им доста таблици нета, разгледай и прецени но според мен си си за L.

наведен напред стоиш според мен ако ти е голяма рамката а не ако ти е малка ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Май 19, 2016 8:37 pm

Имах предвид че като ти е малка рамката съответно ниска, седалката е издигната на по високо докато кормилото е по ниско следователно тежестта ти е изместена повече напред. Може и да греша.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 19, 2016 9:45 pm

И тази позиция ти дава повече сила към педалите, само дето не е удобна (сравнена с изправена) => човек трябва умишлено да я търси.

Геометрията е много добре балансирана:
- 67 челен ъгъл е добър компромис между спускане и изкачване;
- нормална горна тръба - много от модерните рамки са твърде дълги, за да може любител да се възползва от тях (специфична поза при спускане);
- чейстея е в горната граница на нормалното за 26;
- базата на колелото е къса, което го прави повратливо в унисон с останалите ъгли, но за сметка на стабилност при висока скорост.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Jumpup » Пет Май 20, 2016 10:44 am

eer:
Последна промяна Jumpup на Пет Май 20, 2016 10:47 am, променена общо 1 път
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Jumpup » Пет Май 20, 2016 10:45 am

bladeyav написа:Здравейте. Какво Ви е мнението за тази ендуро машина?
http://www.shockblaze.com/bg/bikes/SKIN ... 26-Bg.html



Точно от този модел май е останала само една бройка размер L, но не съм на 100% сигурен. Питах лично, но за размер М тъй, като един френд е решил да взима сносно ендуро колело, ама няма да е неговото това голямо му е L. :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пет Май 20, 2016 10:48 am

Много благодаря момчета!!!
Когато взема нещо ще се похваля.
ПС: последно за продуктите на FOX вилка/шок, доста изчетох, но не можах да си изградя меродавно мнение относно различните модели. Няколко думи за тях и особено на въпросния байк можете ли да кажете
Благодаря!
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Май 20, 2016 12:01 pm

висок клас части ,1х11 ,хубав велосипед жалко че не е 27.5 само
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пет Май 20, 2016 1:58 pm

Еми това е..предадох се
20160520_145034.jpg
(341.75 KiB) 480 пъти


А сега с въпросите...за какво са следните врътки на вилката и шока. Синята на шока и червената ги разбрах, но тази с цифрите от 1 до 3 за какво е?

20160520_133443.jpg
20160520_133443.jpg (97.97 KiB) Прегледано 4207 пъти

20160520_133416.jpg
(228.03 KiB) 329 пъти
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Май 20, 2016 3:05 pm

велосипеда ти не отговаря на описанието от сайта .. врътките са за ребаунд и компресия ,то си пише на тях
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот tension83 » Пет Май 20, 2016 3:19 pm

Честито!
Аватар
tension83
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 9:22 am
Местоположение: Белоградчик/София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пет Май 20, 2016 4:12 pm

Alexi написа:велосипеда ти не отговаря на описанието от сайта .. врътките са за ребаунд и компресия ,то си пише на тях


отговаря на модела SKIN ELITE 2013, а не на първия който постнах в началото на темата
За ребаунда и компресията се досетих, но черната с цифрите за какво е?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Май 20, 2016 4:44 pm

е как ще отговаря като в описанието е 1х11 .. 11 скоростна система е 2 пъти по скъпа от 10 скоростна ,по модерна по лека и т.н. .. за 3000 лв 26ца все пак ...
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот xargs » Пет Май 20, 2016 5:16 pm

Як байк. :agree:
Шока ти е CTD-Adjust - имаш три позиции на синьото лостче - climb, trail, descend, които съответно променят компресията на шока от най-ниска степен, до най-висока (най-трудно сгъване). Средната степен - Trail има три степенна настройка - черната паничка.

Вилката така като гледам е RC2 - т.е. имаш настройка на rebound (скорост на връщане) и две настройки на компресията - бавна (мисли си сгъване на вилката при спиране) и бърза - контрола на сгъване на вилката при бързи удари - камъни на скорост и т.н.

Скоростите не са най-добрите наистина, но по мое мнение, на такъв велосипед хубавата вилка и шок (а тези са такива) са много по-важни от 11 скоростната система.

Ако нямаш много опит по пътеките бих ти препоръчал училището на Любо - http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... tina-24may ще разбереш коя настройка за какво е, а и ще прихванеш някои техники.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Май 20, 2016 6:48 pm

Alexi написа:е как ще отговаря като в описанието е 1х11 .. 11 скоростна система е 2 пъти по скъпа от 10 скоростна ,по модерна по лека и т.н. .. за 3000 лв 26ца все пак ...


Не е два пъти по скъпа, дори 1/3 по скъпа не е.

Колега да ти е честит байка и да го сцепиш от каране!
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Май 20, 2016 6:55 pm

недей да голословиш а провери цените .. най евтината касета примерно ти е 130-140 лв .. а 10 скоростна е 40 лв .. а 11 скоростна команда ти е 100 лв .. малко офтопик ама не обичам да се говори наизуст ..факт е , групсета с който са му го продали е по евтин от това което е обявено на сайта а ъпгрейда ще му струва стотици левове ,което за мен е неприемливо разминаване много по фрапиращо от на колегата който вместо Сид получи Реба - пак от Шокблейз аутлета ...
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 20, 2016 7:04 pm

bladeyav написа:
Alexi написа:велосипеда ти не отговаря на описанието от сайта .. врътките са за ребаунд и компресия ,то си пише на тях


отговаря на модела SKIN ELITE 2013, а не на първия който постнах в началото на темата


Ето го - http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html

Съвсем си отговаря и честито!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пет Май 20, 2016 7:35 pm

Здравей Alexi,

Както bladeyav е написал - купения от него модел е Skin Elite 2013 (2500лв по спомен, а не 3000) и велосипеда от снимката му отговаря напълно на описанието в сайта в пуснатия в Pr3d4t0R линк. ;)

В началото на месеца се сдобих със Skin Elite 2015 и също си отговаря напълно на описанието - 1 към 1 със снимката е.

bladeyav, честито!

Един съвет от мен - ако имаш доверен сервиз - нека го погледнат преди да почнеш да го караш по-сериозно (по-точно втулки и лагери), даже направо преди да започнеш да го караш. ;)
Ще споделя за какво иде реч малко по-натам. За момента само това давам като препоръка. :agree:

Относно въпроса ти за настройките, погледни тези две страници:
http://www.ridefox.com/fox_tech_center/ ... ATRC2.html
http://www.ridefox.com/fox_tech_center/ ... ctory.html

Конкратно за тази настройка "The black Trail Adjust control on the CTD BV model allows you to fine-tune your riding platform to soft, medium, or firm within Trail mode only."
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Май 21, 2016 12:32 am

Alexi сравняваш висок клас със нисък. Виж старото и новото ХТ, разликата не е чак толкова фрапираща.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Съб Май 21, 2016 9:00 am

объркал съм се ,много линкове се пуснаха .. то имало 2 модела Елит .. каране искат тия машинки сега :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6313
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот compira » Съб Май 21, 2016 9:07 am

На новия собственик честито и безаварийно... и :beer: :beer: :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пон Май 23, 2016 8:47 pm

Alpina написа:Здравей Alexi,

Както bladeyav е написал - купения от него модел е Skin Elite 2013 (2500лв по спомен, а не 3000) и велосипеда от снимката му отговаря напълно на описанието в сайта в пуснатия в Pr3d4t0R линк. ;)

В началото на месеца се сдобих със Skin Elite 2015 и също си отговаря напълно на описанието - 1 към 1 със снимката е.

bladeyav, честито!

Един съвет от мен - ако имаш доверен сервиз - нека го погледнат преди да почнеш да го караш по-сериозно (по-точно втулки и лагери), даже направо преди да започнеш да го караш. ;)
Ще споделя за какво иде реч малко по-натам. За момента само това давам като препоръка. :agree:

Относно въпроса ти за настройките, погледни тези две страници:
http://www.ridefox.com/fox_tech_center/ ... ATRC2.html
http://www.ridefox.com/fox_tech_center/ ... ctory.html

Конкратно за тази настройка "The black Trail Adjust control on the CTD BV model allows you to fine-tune your riding platform to soft, medium, or firm within Trail mode only."


Благодаря Ви момчета. Байка е мн добър, тествах го днес и тепърва ще му разкривам способностите.
Относно втулките и лагери има нещо вярно. Още некаран беше охлабена една втулка отляво...странно. До края на седм отивам в Максбайк да си го дооправят както и да му дорегулират скороститескоростите
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Нед Май 29, 2016 9:45 pm

xargs написа:Як байк. :agree:
Шока ти е CTD-Adjust - имаш три позиции на синьото лостче - climb, trail, descend, които съответно променят компресията на шока от най-ниска степен, до най-висока (най-трудно сгъване). Средната степен - Trail има три степенна настройка - черната паничка.

Вилката така като гледам е RC2 - т.е. имаш настройка на rebound (скорост на връщане) и две настройки на компресията - бавна (мисли си сгъване на вилката при спиране) и бърза - контрола на сгъване на вилката при бързи удари - камъни на скорост и т.н.


Привет колега. Покарах го малко повече колелцето, но излязоха още някой неща.
1. Независимо на коя позиция вкл синьото лостче, сгъването не усещам да се променя изобщо, остава си доста "мек", 96 кг съм и по таблицата съм я напомпал на 250psi. Онзи ден седнах на TRACE ELITE на едно момче и при него имаше осезаема разлика при превключване м/у 3-те позиции на лостчето. Шока му беше FOX, FLOAT EVOLUTION CTD, което май е по-ниския клас от моя FOX, FLOAT FACTORY CTD Boost Valve?
2. Същото нещо и при въртенето на врътките за настройките на компресията(бърза и бавна). В двете крайни положения и на двете врътки не долавям никаква разлика в твърдостта(компресията) или потъването на вилката.
Дали нямат някакъв проблем и шока и вилицата?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот xargs » Пон Май 30, 2016 6:11 am

Ами по принцип трябва да има разлика. Не е голяма, както и клаймб моуд-а не е напълно заключен, но със сигурност се усеща. Изчакай някой дъждовен период и го води да го прегледат
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Май 30, 2016 5:44 pm

Здравей bladeyav,

Къде я гледаш тази таблица?
Аз съм горе долу толкова и мисля че бях напомпал шока до около 200 и усещах разлика между Climb и Trail. При Climb почти няма сгъване при педалиране.
Имам предвид, че за шока намерих единствено инструкции колко да се помпа спрямо SAG-a, а спрямо килограмите. Предполагам е заради разликата в окачванията и че едва ли може да се дадат някакви унивесални стойности.

Все още не съм пробвал Descend и как се усеща разликата в планината, защото не съм имал време за такова каране, а и сега е обратно при тях :V: но в "паркови" условия се клати значително повече при педалиране.

Възможно ли е просто да е прекалено напомпан, макар че е странно да казваш че е "доста мек"? Колко ти е SAG-a, като седнеш внимателно в позиция за каране, стъпил на педалите?
Колко си напомпал и вилката?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта