Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Пет Авг 26, 2016 8:34 pm

Малък ъпдеит от мен ... Днес разглобих изцяло окачването и бях потресен от това което се показа. Всички легла на лагери/болтове бяха замърсени все едно съм се въргалял в пясъчника, и по грозната гледка беше боята която се олющи отвътре, сякаш някой е боядисвал рамката в час по трудово :(!: Буквално се беше "надигнала" и си личеше наслагването. Съвсем леко съм бутал с пинсета да се дообели каквото е останало... и гресирах отново всичко, с литиева грес, след което всичките пукания и скърцания изчезнаха. Много немърливо изпълнение на боята като цяло. Утре може и снимки да постна да добиете представа за какво иде реч.
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Нед Авг 28, 2016 11:49 am

Боята трябва да е много здрава прахова, за да не се олюпи, когато се набиват лагерите с преса или инструмент. Понякога леглата не се и боядисват за да може да влезе лагера. Не е фатално , че е паднала. Лагера няма луфт докато е в леглото с олюпена боя, нали?
Ако няма, значи си е предвиден да няма слой боя там.

Пък при сглобка, където лагерите нямат много предпазиетли, за да не влиза боклук е нормално да се пълнят с прахоляци. На моята стара астро рамка сам си приспособявал разни гумени уплътнения и капачки, за да огранича боклуците, които влизат при лагерите и така се намали нуждата да се чистят често, но със сигурност поне веднъж годишно гледам да разглабям всичко и да чистя около лагерите, в тях и ако трябва да се сменят. През зимата в мокро време, когато влиза вода положението е по -зле. Всяккави калничета и щуротии, които да отклоняват мръсотията от сглобките е добре дошла. :agree:

Покажи снимка на леглата, дето казваш. Снимков материал е винаги добре дошъл :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Нед Авг 28, 2016 12:16 pm

windv, я ни покажи някое от твоите приспособления за предпазване на лагерите по окачването :) Снимков материал винаги е добре дошъл ;)
lastborn, и аз имам желание да видя за какво става въпрос. Бях пуснал тема за задно окачване, но никой не споделя мнения и впечатления.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Пон Авг 29, 2016 10:56 am

Става въпрос за следното. При моята рамка, там където има лагер, м/у него и двата елемента които се свързват да лагеруват има само една алуминиева втулка/шайба в най-добрия случай. А от външната страна само болта, който затяга сглобката. Така беше оригинално. Най-голям събирател за кал бяха лагерите над средното, където чейнстея е захванат за предния триъгълник. Там са най-големите лагери на рамката, получава се и най-силното усукване от въртене на педалите. Като се напълни с боклуци започва ЗЛОВЕЩО пукане и скърцане.
Там в отворите които се получават сложих О-пръстени, които запълниха перфектно отвора , който се пълни с боклуци.
ето една снимчица:

Изображение


Това намали значително влизането на прахоляк. Същото направих и с останалите сглобки, притиснах о-пръстени ( гумени уплътнения) между двата елемента, които се допират попринцип само с шайба/втулка между лагера и частта с която лагерува. По моята рамка освен това на горната снимка, така е и лагерите при задната ос, но при тях не се вижда уплътнението:

Изображение

Същото направих и на някои от лагерите на кобилицата. На някои не се получи, защото двете повърхностти м/у които трябваше да сложа гумен пръстен не лягаха изцяло една върху друга и след като ги стегна, част от прсътена изкачаше от притискането. ( където кобилицата се свързва с долната ръба на рамката) При връзката на кобилица и seatstay-а имаше възможност.

За външната страна на лагерите, където са болтовете си намерих капачета, които се затягат със самите болтове. Не спират всичката прах и те, но е по-добре от нищо. Така си подсигурих по-рядка грижа за тея 8 лагера по рамката.

На тази снимка се виждат капачките под болтовете на кобилицата. Черни са, бяха сиви.

Изображение


Всичко това може да се изиграе и с много точен размер пластмасови шайбички, които да легнат перфоктно и да запълнят отвори, където може да влиза лошото време:) Но внимателно с тях, защото ако са по-големи, при стягане могат да пречат на окачването да се движи плавно.

:agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Пон Авг 29, 2016 10:07 pm

Това са леглата на втулките, след като ги отворих и леко ги бутнах с пинсета за да махна надигналата се боя. На снимката изглежда, че съм го ръчкал здраво, но деругите са само визуални (бая време си играх да я барам :eyebrow: докато се убедя, че не съм надрал нещо).
Прикачени файлове
3.jpg
3.jpg (18.71 KiB) Прегледано 14048 пъти
2.jpg
2.jpg (19.15 KiB) Прегледано 14046 пъти
4.jpg
4.jpg (19.6 KiB) Прегледано 14048 пъти
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Вто Авг 30, 2016 10:40 am

Това легло за конусовидна втулка ли е? Имаш ли нейна снимка. Това е яко като цяло:)

Инак според мен е ок да падне боята там. Аз бих сложил доволно грес навсякъде
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Вто Авг 30, 2016 12:20 pm

сложил съм обилно да си е мазничко :) конус е да, но нямам снимка. Иначе забелязах че и при мен има място да го изиграя като колегата с допълнителните О-пръстени ама ще е по нататък, че гледам и лагерите ми са тръгнали да заминават (на колело от 3 месеца).
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Вто Авг 30, 2016 1:52 pm

lastborn написа:сложил съм обилно да си е мазничко :) конус е да, но нямам снимка. Иначе забелязах че и при мен има място да го изиграя като колегата с допълнителните О-пръстени ама ще е по нататък, че гледам и лагерите ми са тръгнали да заминават (на колело от 3 месеца).

като вземеш нови лагери, а дори и сегашните, ги отвори и напълни с грес до дупка! ще живеят по-дълго.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Вто Авг 30, 2016 5:05 pm

Не съм много сигурен как да ги отворя... иначе ми се искаше да ги поизчистя до колкото може и да ги натъпча дето казваш до дупка. въпросните лагери са набити и нямам инструмент да ги извадя, а и не ми се рискува, че тоя алумин лесно мога да му таковам таковата. :beer:
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Сря Авг 31, 2016 8:01 am

Лесно се махат пластмасовите капачки на капсулованите лагери с макетно ножче, като ги подхванеш от вътрешния отвор и ги повдигнеш нагоре. Излизат от улей в който лежат и после си влизат в него лесно. Не е нужно да избиваш лагерите от рамката ако само искаш да им добавиш грес, може да ги отвориш само от страната, от която се виждат и от там да ги почистиш както сметнеш за нужно. Ако има много а̀ко вътре, с въздушен компресор е лесно да се изпръска. Ако искаш може само да допълниш грес или с препарат да напръскаш и с четка да поразджвакаш положението. След като го изчистиш и напълниш го развърти хубаво, ако не става с пръсти, пъхни нещо да се заклеши в отвора. Едни по-дълги клещи например, които в затворено положение се притискат хубаво в дупката.
Ето филмче
https://www.youtube.com/watch?v=K8wYATj-UlE
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Съб Сеп 03, 2016 5:30 pm

@kobeto Днеска се прибирам и що да видя .... същия проблем като при теб :) едната част от болта изхвръкнала нейде по пътищата... Погледнах болтовете и установих, че няма от тая пластмаса която предодвратява развиването на болтове, а даже съм стягал всяко едно болче по колелото и то по няколко пъти ... Всяка седмица задължително 1 път всичко се проверява за хлабини и луфтове.
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Съб Сеп 03, 2016 7:07 pm

lastborn, въпреки, че ми сложиха лепило по болтовете на окачването и дропаутовете, всеки път преди излизане пипам за луфтове и профилактично проверявам с шестограмите. За доверие все още и дума не може да става :nono:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Съб Сеп 03, 2016 10:26 pm

kobe, има ли опция да го поръчам от някъде тоя болт или трябва да си пращам колелото при тях ?
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Нед Сеп 04, 2016 7:50 am

lastborn написа:kobe, има ли опция да го поръчам от някъде тоя болт или трябва да си пращам колелото при тях ?

Моето колело е в гаранция и като им казах, че има паднал болт и искам да ми пратят нов, те настояха да им пратя байка за цялостен преглед. А опция за поръчка предполагам от Максбайк. Обади им се или пиши направо в чата в сайта на Shockblaze, все пак от тях си взел колелото, а и те трябва да имат такива болтове.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Вто Сеп 13, 2016 4:59 pm

Абе днес тъкмо да сядам на баика и кво да видя ... болтовете на шока почти до краи развити :eek3: на дропаута също изгубих миналата седмица един и сега съм ги позатегнал здравичко и проверявам преди всяко каране.... Има ли какво да се направи та да се избегне това развиване на всеки 2-3 дни ?
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pileto » Вто Сеп 13, 2016 5:54 pm

лепило/осигурител за резби?
Pileto
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Нед Фев 01, 2015 9:05 pm
Местоположение: Габрово

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Вто Сеп 13, 2016 6:33 pm

Pileto написа:лепило/осигурител за резби?
Само да допълня колегата: http://www.loctite.bg/threadlocking-1150.htm Не съм ползвал подобно лепило и не съм запознат какво количество се слага и дали има опция така да залепиш резбата, че да се видиш в приключение при развиването
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот moridinbg » Вто Сеп 13, 2016 7:45 pm

Слага се една капка на края на болта и се навива. Нормално, няма как да залепиш болта до неразвиването. Реално не е точно лепило, ами увеличава доста триенето, което практически елиминира саморазвиването от вибрации. По-голямата част от перманентно завинтените неща по колелото са ми с такива.
Доста от болтовете, които идват с компоненти, купени отделно от цяло колело, имат син слой отгоре - това е точно такъв тредлокер.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот compira » Сря Сеп 14, 2016 4:23 pm

Зависи кое лепило/осигурител се ползва. Loctite, както и Wurth предполагам и други производители имат различен клас лепила/осигурители. Едните се развиват лесно, но по-здравите само с нагряване. По принцип сините осигурители се развиват лесно.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Сеп 14, 2016 11:16 pm

Някой знае ли тия SKIN-ове с какви главини и какво средно са? Попаднах на разни чужди сайтове, дето в описанието на Skin Comp и Skin Elite също липсва това инфо. В описанието на всички други марки велосипеди си пише подробно какви са компонентите, а SB спестяват :uzi:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Сря Сеп 14, 2016 11:32 pm

Написани са под "Размер на колело". При Елит и Рейс:
- DT SWISS E2000 COMPLETE WHEELS - демек шина, главина, спици.
- DT SWISS E530 - отново комплект
Само при Comp не е напълно ясно - HUB:QL-TW1F/ HUB:QL-YU3R - марката е KTO
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Сеп 14, 2016 11:47 pm

Аха, шини, спици и главини ги разбрахме, макар че за моя модел пише това Размер на колело SHOCKBLAZE ULTRALIGHT SB26XC.
А средното ? :dontknow:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот marsa » Чет Сеп 15, 2016 12:14 am

Тоя модел колела "SHOCKBLAZE ULTRALIGHT SB26XC" означава тяхна (на Шокблейз) сглобка, главините от линка на Alpina са производство на компанията, която държи марката Quando, това е от високата им линия продукция. Другите два уилсета на DT мисля че са с еквивалент на 350s главини.

Средното движение по всяка вероятност е каквото отговаря като съвместимост и клас от каталога на производителя, в случая със Skin Comp е някакъв Shimano Octalink, модела едва ли има особено значение.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Сеп 15, 2016 11:04 am

На шината има лепенка DT Swiss 465 D и продължава с технически за размери, максимално натоварване и т.н.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот marsa » Чет Сеп 15, 2016 4:49 pm

Да де, колелата са сглобка на търговеца, изградена от стандартни и достъпни за крайни клиенти компоненти. Модела на шината го виждаш, главините вероятно са модела, който Alpina даде.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Чет Сеп 15, 2016 6:02 pm

маи дойде време да сложа един водач ... но незнам кой е подходящ за мен ? малко насоки биха били от полза :) благодаря
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Сеп 28, 2016 5:21 pm

Такаа, време е да си пишем отново. Нарочно споделям тук, а не в Тема за кратки въпроси или във Веломеханик. Все пак става за SB Skin. Някъде май бях споменал за пукащ ляв педал при натиск. Нека първо да споделя как открих, че пукането не идва от педала.
1. Смяна на 3 чифта педали; 2. Разглобяване, почистване и смазване на съответния пукащ педал; 3. Размяна на платформите - лявата стана дясна и обратно; 4. Махнах лявата платформа и на оста навих парцал, след което направих едно кръгче; 5. Махнах и оста - при хоризонтална позиция на курбелите и натиск директно върху левия курбел, се чува същото пукане.
Подчертавам, че е при натиск само на левия курбел. Няма луфт. Развих капачката и стигнах до гайката, която се развива със специален инструмент, който аз нямам. Няма прах или по-едри частици.
Въпрос за около 100 - 150 лева: Какво следва?
А - Демонтаж, почистване и смазване на курбела
Б - Покупка на нов курбел
В - Покупка на ново средно
Г - Ползваме Joker Звънни на SB

Благодаря предварително на включилите се в играта
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Сря Сеп 28, 2016 8:59 pm

Същата история - макар че не си играх толкова със самите педали, за да установя че не е от тях.
Просто използвах едно бързо ходене до София и го оставих на този адрес:
Фирмен магазин "MAXBIKE" - София
София, ж.к. Борово,
бул. "Тодор Каблешков" № 53 (Търговски център „ Friends”),
тел.: 0882 04 88 02

Носи му гаранционната карта и може да се обадиш предварително да видиш кога работи сервиза.
Върнаха ми го след 3 дни, без пукането, но не мога да разчета какво пише в книжката, за да го споделя.

Докато го оставях питах имат ли уши, че моето е леко криво и ми прави проблеми... познайте... "няма, но сме поръчали".
Това е нещо, за което се съмнявах от доста време и някак си се надявах да не е случая с колело модел 2015-а... Така в момента съм малко "паля свещички да не счупя ухо, че колелото ще се превърне в украса"... :dontknow:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Сеп 28, 2016 11:22 pm

За тези уши и аз съм си мислил доста пъти. Такива не съм виждал по никакви сайтове и сега като казваш, че нямало, ама са поръчали, май ще взема да си поръчам резервни. С проходните оси не съм наясно как са нещата. Иначе за пукането обмислях да попитам в SB за някой сервиз по Бургас, че не искам да им пращам колелото пак. Предния път ми го върнаха без меките обвивки - направо вкарано в кашона и с охлузване по ботуша на вилката, точно под семеринга, дето е лежало. Съмнявам се да направят нещо по-различно от това, което биха направили в друг сервиз. При теб кога е започнало да пука не знам, но при мен си е от 3-4 каране.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот emilio94 » Чет Сеп 29, 2016 4:40 am

Провери болтовете на ухото и втулките на задната главина.На мен ми се е случвало от тези места да пука. :beer:
emilio94
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2015 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron