Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hitar_potar » Чет Сеп 29, 2016 8:57 am

Alpina написа:Докато го оставях питах имат ли уши, че моето е леко криво и ми прави проблеми... познайте... "няма, но сме поръчали".
Това е нещо, за което се съмнявах от доста време и някак си се надявах да не е случая с колело модел 2015-а... Така в момента съм малко "паля свещички да не счупя ухо, че колелото ще се превърне в украса"... :dontknow:

Нямаш ли познат стругар или фрезист, който по образец на оригиналното да ти направи 2-3-4-N на брой резервни ушета срещу почерпка/смешна сума? :)
Kobeto написа: С проходните оси не съм наясно как са нещата. .

Има достатъчно афтърмаркет оси за всякакви стандарти на захващане към рамката, отделно че може да се измисли нещо пак с познат стругар/фрезист, ако стандарта е супер извратен. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Сеп 29, 2016 9:02 am

Сигурен ли си че не е от остта? При мен имаше пукане само че отдясно, оправих го като мацнах тънък слой литиева грес на резбата. Само много внимавай като завинтваш обратно касетата че е много лесно да се прецака резбата а нарязването на нова е главоболие страшно.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Сеп 29, 2016 9:02 am

ЧестоНеадвкватен написа:Сигурен ли си че не е от ос касетата? При мен имаше пукане само че отдясно, оправих го като мацнах тънък слой литиева грес на резбата. Само много внимавай като завинтваш обратно касетата че е много лесно да се прецака резбата а нарязването на нова е главоболие страшно.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Сеп 29, 2016 6:49 pm

hitar_potar написа: Нямаш ли познат стругар или фрезист, който по образец на оригиналното да ти направи 2-3-4-N на брой резервни ушета срещу почерпка/смешна сума? :)
Тия ушета май ще са всякакви други, но не и със здравината и качеството на оригиналните :) Аз лично бих потърсил фрезист ако стигна до там велосипедът ми да виси като трофей на стената и да няма части за него.
ЧестоНеадвкватен написа:Сигурен ли си че не е от остта? Само много внимавай като завинтваш обратно касетата че е много лесно да се прецака резбата а нарязването на нова е главоболие страшно.

Предпочитам там да пипат хора, които се занимават с такива ремонти - в сервиз. Затова колелото ще лети до Пловдив - да го погледне който трябва, дано както трябва и дано за последно.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Сеп 30, 2016 6:02 am

Не е сложно, просто трябва да се навие на ръка, при мен се нави почти докрай на ръка. Важното е да се почисти много добре, но си прав. Като е в гаранция и не си уверен че ще се справиш не си струва риска. :agree:

ПП: Двойния пост не е бил нарочно, идея си нямам как е станало.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hitar_potar » Пет Сеп 30, 2016 1:42 pm

Kobeto написа: Тия ушета май ще са всякакви други, но не и със здравината и качеството на оригиналните :) Аз лично бих потърсил фрезист ако стигна до там велосипедът ми да виси като трофей на стената и да няма части за него.

Дали?! Стругаря, чиито услуги аз ползвам, най-редовно прави за свои приятели вътрешни елементи по моторите на колите им (хобито им е да раздават газ на разни бегачки). Отделно че доколкото знам, поръчките на фирмата, в която работи, са с изисквания за много сериозно качество. От години бръмча с хардуер на шок, изработен само от него и досега е издържал повече от оригиналния. Качествата на изработения елемент зависят много и от материала, а той като знае какъв материал трябва за даден елемент, проблеми няма. Пък и си говорим само за 1 ушенце за дерайльор - тва не е сложнотията на сложнотиите! :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Сеп 30, 2016 2:56 pm

Също така ухото трябва да се счупи, а не дерейльор/спици/чейнстей. Така че трябва да е от една идея по-мек материал.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Сеп 30, 2016 4:24 pm

Pr3d4t0R написа:Също така ухото трябва да се счупи, а не дерейльор/спици/чейнстей. Така че трябва да е от една идея по-мек материал.
Точно заради тези качества подлагам на съмнение правеното ушенце :) - да издържа колкото трябва и да се счупи когато трябва ;) hitar_potar, не влизам в спор с теб, да не го приемеш лично ся :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Сеп 30, 2016 4:44 pm

аз на едно от пребиванията ми дерайльора се изкриви на гъз ухото не мръдна ,оригинално кросовско :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Окт 12, 2016 1:35 pm

Машината и ушетата долетяха от Пловдив :beer: Предстоят тестове, само да спре да вали
DSC_0061.JPG
(284.65 KiB) 365 пъти
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Сря Окт 12, 2016 1:41 pm

То реално лявото нужно ли е?
Инак трябва да поръчам 1-2... :(
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Окт 12, 2016 1:48 pm

Ми, за да даде фира точно то, май си требе много душманска експлоатация или кофти късмет при падане. Аз лично предпочетох да си ги имам двете и да си седят в repair kit-a в раницата. Даже ся имам и резервна верига, която също смятам да разнасям :lol:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 12, 2016 2:42 pm

Остава да си вземеш и https://images.vidaxl-cdn.com/woger_image/90022/main_im/channel/webshop/action/hd/image.jpg за останалите инструменти от гаража :P
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 12, 2016 5:05 pm

:offtopic:
Няколко звена верига са достатъчни, тежат много малко и не е лошо човек да носи.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Сря Окт 12, 2016 5:27 pm

Pr3d4t0R написа::offtopic:
Няколко звена верига са достатъчни, тежат много малко и не е лошо човек да носи.

:offtopic: По-добре готова верига, отколкото това http://www.bikecenter.bg/product/super_b-tb_cc50. Машинката ми тежи повече и е по-обемна :rofl:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот I.nfraR.ed » Сря Окт 12, 2016 6:19 pm

A най-добре проста машинка за верига и свързващи звена (missing/quick link).
Ако веригата се скъса, то това става при по-широките външни звена, които успешно се заменят с тия бързи връзки.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Сря Окт 12, 2016 11:15 pm

Kobeto написа:
Pr3d4t0R написа::offtopic:
Няколко звена верига са достатъчни, тежат много малко и не е лошо човек да носи.

:offtopic: По-добре готова верига, отколкото това http://www.bikecenter.bg/product/super_b-tb_cc50. Машинката ми тежи повече и е по-обемна :rofl:


Таковата... нали за да сложиш "готовата" верига, пак ще ти трябва такава машинка :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Окт 13, 2016 12:04 am

Alpina написа: Таковата... нали за да сложиш "готовата" верига, пак ще ти трябва такава машинка :D

:offtopic: Тцъ, двете вериги са със звена за бързо разкачане :) Преди да получа втората верига, си носих машинката и няколко звена. Но сега предпочитам да правя ремонти вкъщи.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Нед Ное 06, 2016 10:39 pm

Здравейте колеги, от месец и аз търкалям Skin Elite 2013 :beer: Няколко неща обаче не мога да си обясня ... Само на мен ли ми луфти между главината и предната ос ??? Колкото и да я стягам все има един минимален луфт :nono: Другото, което ме озадачава е защо компресиите на задния шок не работят ??? И при вас ли е така ?
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот MAN6 » Пон Ное 07, 2016 2:36 pm

Bace_kz написа:Здравейте колеги, от месец и аз търкалям Skin Elite 2013 :beer: Няколко неща обаче не мога да си обясня ... Само на мен ли ми луфти между главината и предната ос ??? Колкото и да я стягам все има един минимален луфт :nono: Другото, което ме озадачава е защо компресиите на задния шок не работят ??? И при вас ли е така ?


С каква вилка и заден амортисьор си?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пон Ное 07, 2016 7:48 pm

FOX, FLOAT FACTORY CTD Boost Valve
FOX, 36 FLOAT FACTORY, FIT RLC, TRAVEL:160mm; KASHIMA COAT; 20 QR THRU AXLE
Фабричната окомплектовка.
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 10, 2016 11:53 am

Bace_kz написа:FOX, FLOAT FACTORY CTD Boost Valve
FOX, 36 FLOAT FACTORY, FIT RLC, TRAVEL:160mm; KASHIMA COAT; 20 QR THRU AXLE
Фабричната окомплектовка.



Преди да "закопчаеш" вилката около оста, стисни двата ботуша един към друг. :-) Недостатък на модела.

Също така лагерите в главината- също недостатък на модела. Много от предните главини на DT на 20-мм ос имат "хлопащи" лагери дори като нови. :)

Отзад има разлика при различните позиции на компресията, но е минимална. Пробвай с черната "врътка". Явно е такава фабричната настройка на амортисьора. :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Vorac » Чет Ное 10, 2016 6:46 pm

Bace_kz написа: Другото, което ме озадачава е защо компресиите на задния шок не работят ??? И при вас ли е така ?


И мен силно ме вълнува това. Уж CTD, въртиш - нищо. Лееееко се втвърдява на Climb.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот MAN6 » Пет Ное 11, 2016 12:03 am

Vorac написа:
Bace_kz написа: Другото, което ме озадачава е защо компресиите на задния шок не работят ??? И при вас ли е така ?


И мен силно ме вълнува това. Уж CTD, въртиш - нищо. Лееееко се втвърдява на Climb.


Оказва се, че за определени типове окачване от Fox правят такива CTD настройките, че да няма пълно блокиране в "climb" режим. Т.е. шоковете ви не са дефектни. :-)

През изминалия сезон се сблъсках с няколко сходни случая на други марки велосипеди и това е в общи линии отговорът, който получих неколкократно от Fox.
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пет Ное 11, 2016 1:35 am

Ми аз все пак скоро ще го водя на профилактика, та да видим дали няма да се променят нещата. Защото така като чета при всички други има поне минимална разлика в различните позиции, а аз не усещам нито на CTD, нито на отделната компресия на Т, дейба :D
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Пет Ное 11, 2016 8:12 am

2013 CTD-то беше тотално осрано при вилките, имаше оплаквания и за шоковете. Иначе разлика има ама не е това, което очакваш. Разликата при шоковете се "усещаше" само при Evolution серията.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пет Ное 11, 2016 11:08 pm

Някой пробва ли да сложи 27,5 отзад с гума с балон 60/62 ?
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот HHristov » Съб Ное 12, 2016 7:41 pm

Bace_kz написа:Някой пробва ли да сложи 27,5 отзад с гума с балон 60/62 ?


И мен ме вълнува подобен въпрос, но за отпред.
HHristov
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 7:18 am
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Съб Ное 12, 2016 9:17 pm

Отпред според мен няма да има ядове, обаче отзад ще останат по-малко от 5мм,което май ще дойде критично малко ... Другата седмица ще гледам да сложа едни 27,5 колела да видя как ще е, ама май няма да го бъде.
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Reptile » Нед Ное 13, 2016 12:18 pm

Bace_kz написа:Отпред според мен няма да има ядове, обаче отзад ще останат по-малко от 5мм,което май ще дойде критично малко ... Другата седмица ще гледам да сложа едни 27,5 колела да видя как ще е, ама май няма да го бъде.

На велосипед с 26-цолови колела май няма вариант да се сложи 27,5. Гледах в една друга тема, че на предницата не е проблем да се сложи вилка 27,5 и съответно с такова колело. Моето е с 26х2,25 и си пише, че максимум 2,5 може да събере. Отделно, че самите главини на 27,5 май са по-широки и няма да влязат на между дроповете на рамката. Казвам май, защото не съм напълно сигурен.
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта