Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот MAN6 » Нед Ное 13, 2016 2:45 pm

Bace_kz написа:Отпред според мен няма да има ядове, обаче отзад ще останат по-малко от 5мм,което май ще дойде критично малко ... Другата седмица ще гледам да сложа едни 27,5 колела да видя как ще е, ама май няма да го бъде.



27.5*2.3 Маxxis - няма проблем. :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Нед Ное 13, 2016 9:01 pm

2.3 максис обикновено е 58 балон.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Ное 24, 2016 10:14 pm

Bace_kz, какво стана, пробва ли да събереш 27,5? По този въпрос и аз съм мислил, но при мен инвестицията ще излезе малко по дебела и затова се въздържам - нови шини, спици, някой да ги наплете кадърно и накрая гуми. И накрая я камилата, я камиларя - ше се чудя какво да ги правя, ако не стане
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пет Ное 25, 2016 9:26 pm

Аз имам същия проблем с инвестицията, но не това е сериозни проблем ...

Изображение

Това за мен е доста по-сериозен проблем. Гумата е Hans Dampf 2.35, което е точно ендуро гума и слагането на по-тясна гума вече обезсмисля цялата хамалогия. Може би ако се използва гума с нисък централен грайфер ще подобри нещата, но трябва да се пробва в кални условия. В сухо време и с Hans-а не вярвам да има проблем. Другото е, че средното ще се качи с около 25мм, което вече колегите с повече опит биха казали дали би се отразило осезаемо ?
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Ное 25, 2016 10:01 pm

Пфф, едвам се събира това. А за средното - моето е на 32см. от земята. Ако сложа и аз 27,5, ще стане много високо от земята, което не е оферта. За задницата ОК, видяхме че влиза, ама моята вилка е Пайк 160. Какво е разстоянието от оста до арката и влиза ли там 27,5? И колко разстояние остава от гумата до арката
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пет Ное 25, 2016 10:11 pm

За средното съм в грешка с 12-13 мм се вдига. За вилките май само Fox и X-fuison 26" вилки събират 27,5 " гума. За средното аз съм сложил втулки с изместен център, което конкретно за SHockblaze-а няма да му навреди понеже ще бутне челния от 67 на 66 градуса,отзад опасението ми е,че в кал може да не става за каране и 100% ще падне боята на арката, но това за мен не е болка за умиране.
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Ное 25, 2016 10:54 pm

За арката може да се измисли протектор, който да се сменя, когато се изтърка. Но определено колелото ще блокира по-лесно, ако нагазиш в по-дебела и лепкава кал. Очаквам да споделиш отзиви като покараш :) :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Пет Ное 25, 2016 11:02 pm

За жалост каплата я сложих за 20 метра тест и няма да мога да тествам в калта :D
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот whitewater » Сря Ное 08, 2017 7:19 pm

Скоро се сдобих с Race.
Замазан шестограмен болт на шока,липсващ спейсър на средното,не работещо колче,различно потъващи лостчета на спирачки и яко пукане :D
И още не мога да усетя разлика в трите позиции на врътката за шока... :dontknow:
flesh bike team
Аватар
whitewater
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 3:07 pm
Местоположение: bulgaria

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Сря Ное 08, 2017 8:50 pm

бели кахъри :rofl:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Чет Ное 09, 2017 11:51 pm

Отиди в някой сервиз да ти го обслужат. :) Най-добре да ти сменят лагерите - не е приятно, ама ще дадеш по още 15-20лв на лагер.
На трите позиции ще им усетиш разликата по пътеките, не в града, ако не си го карал извън него де. Но е хубаво и вилката и шокът да бъдат обслужени - нищо че не е карано, тогава ще заработят. ;)
Лостчетата на спирачките сигурно имат настройка за "reach" (не знам дали терминът на български беше потъването им), но на мен ми се наложи освен това да изкарам малко течност от едното, за да мога да ги настроя да бъдат еднакви.

В началото всичко това ме дразнеше, ама приех че за тия пари - толкова. ;)
Бях го пратил на сервиз - един месец ме размотаваха и не го бяха оправили как си трябва, така че - по-добре се довери на читавите сервизи дето са ти под ръка и прежали едни още ~100+лв
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот whitewater » Пет Ное 10, 2017 9:56 am

А няма ли да отпадне гаранцията след като е отварян в друг сервиз
flesh bike team
Аватар
whitewater
 
Мнения: 173
Рейтинг: 1277
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 3:07 pm
Местоположение: bulgaria

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Ное 10, 2017 10:15 am

според мен не пипай шока и вилката за сега ,те като са чисто нови смазката им няма къде да отиде .. спирачките трябва да се блийднат ,а ако са еликсир по гаранция ще ти ги сменят с нов модел ако гълтат въздух редовно .. скърцания пукане е кофти и иска време да се види откъде точно идва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hitar_potar » Пет Ное 10, 2017 3:02 pm

Alexi написа:според мен не пипай шока и вилката за сега ,те като са чисто нови смазката им няма къде да отиде .. спирачките трябва да се блийднат ,а ако са еликсир по гаранция ще ти ги сменят с нов модел ако гълтат въздух редовно .. скърцания пукане е кофти и иска време да се види откъде точно идва

Не веднъж и два пъти е коментирано, че редица нови вилки и шокове идват нови без достатъчно масло или грес, или пък без никакви. Като в отделни случаи ситуацията е толкова сериозна, че опарилите се вече собственици предупреждават, че отварянето и сервизирането преди каквото и да е ползване са направо задължителни, за да се избегне износването и прецакването на карантиите вътре в шока/вилката в изключително кратки срокове. А относно Еликсирите - ако не гълтат въздух и са безпроблемни, са чудесни спирачки с отлична ергономия и чувство в лостчето, и достатъчно спирачна сила. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пет Ное 10, 2017 3:37 pm

прав си ,но все пак това е нов и гаранционен велосипед ,някак си не върви да го разхвърля целия от самото начало .. ако примерно вилката няма масло то тя няма да работи добре ,което е повод за гаранционни претенции по скоро .. на един познат с шокблейз вилката 3 пъти ходи на ремонт но я оправиха ( не се заключваше ) .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот moridinbg » Пет Ное 10, 2017 4:37 pm

hitar_potar написа:А относно Еликсирите - ако не гълтат въздух

При елексирите си е въпрос на а̀ко...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Ное 10, 2017 6:44 pm

Alexi написа:прав си ,но все пак това е нов и гаранционен велосипед ,някак си не върви да го разхвърля целия от самото начало .. ако примерно вилката няма масло то тя няма да работи добре ,което е повод за гаранционни претенции по скоро .. на един познат с шокблейз вилката 3 пъти ходи на ремонт но я оправиха ( не се заключваше ) .

Обаждал съм се по телефона да попитам как стоят нещата със отварянето на вилката и шока, понеже бях решил да им ги дам за обслужване (в Пловдив). Казаха ми, че не е проблем аз да си избера сервиза, и това няма да наруши срока на гаранцията. Това е инфо още от миналата зима
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот todorganch3v » Нед Ное 26, 2017 4:23 pm

Някой имал ли е успех да се свърже по имейл, защото писах на информация, на магазина и нищо накрая... Търся само рамката, че инвестирах бая в части, но никакъв успех, единствено на място дето ходих и предлагат Sprint Outrage, но оставиха някакъв образ в магазина дето с кран трябва да му вадя думите от устата и не можа да ме спечели на момента :eek3: А и като цяло как стоят предложенията за рамките по магазините в страната, че онлайн магазините на повечето грам не струват, на място не ми се обикаля цяла България пак!
Аватар
todorganch3v
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 1:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Нед Ное 26, 2017 4:40 pm

А точно тази рамка ли търсиш .. щото читави рамки по света дал Господ ,току що имаше и черен петък .. доста оферти мярнах.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 26, 2017 4:51 pm

todorganch3v написа:Някой имал ли е успех да се свърже по имейл, защото писах на информация, на магазина и нищо накрая...

Само веднъж съм писал на посочената в сайта електронна поща и ми отговориха през [email protected]
Оттам нататък само с тази поща контактувам безотказно. По телефона също не съм имал ядове.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Ное 27, 2017 11:20 pm

todorganch3v написа:Някой имал ли е успех да се свърже по имейл, защото писах на информация, на магазина и нищо накрая... Търся само рамката, че инвестирах бая в части, но никакъв успех, единствено на място дето ходих и предлагат Sprint Outrage, но оставиха някакъв образ в магазина дето с кран трябва да му вадя думите от устата и не можа да ме спечели на момента :eek3: А и като цяло как стоят предложенията за рамките по магазините в страната, че онлайн магазините на повечето грам не струват, на място не ми се обикаля цяла България пак!

Ти пък. С техния аутлет се прави по-скоро обратното. Купуваш си колело заради частите, не заради рамката. :D

todorganch3v написа:А и като цяло как стоят предложенията за рамките по магазините в страната, че онлайн магазините на повечето грам не струват, на място не ми се обикаля цяла България пак!

Погледна ли дали http://www.pulse-cycles.com/ предлагат рамки в момента? Така де - на сайта си имат, но дали имат в момента.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот todorganch3v » Сря Ное 29, 2017 2:45 pm

Елита ми беше компромисен вариант за мекица без да сменям друго освен рамката на моето и след като ги сравних с цената на Outrage викам че ще имат нещо за продан, но уви, имали някакви проблеми със сървъра и за това не ми отговорили цяла седмица :crazy:

Иначе във ВТ като видях Pulse и пощурях, 3ма имат и са адски готини, на едно състезание пък дойде цял бус с ремарке фрашкано само със синьото злато... Те също са ми вариант, ама тея пусти пари, ще събираме от банички и коледни бонуси... Писах им днес, още преди да видя мнението ви.
На спринта ми харесваше че Outrage-то го предлагат с шок и чашки което си е + , мислех че за Елита ще може да се случи същото на цена около 600-700 лева ново от фабриката, само за рамката говоря.
Проблема идва от това че 8 години не съм се занимавал с колела и инвестирах към 2 бона в части на Apolon-ска рамка, но за момента тогава аполона беше на промоция и за тези пари нямаше по-добро решение, бързо почнах да осъзнавам че е за начинаещи и на моето каране няма да издържи 3 месеца чисти, паданета на вериги, вилката я помлях, чудо го направих още 1вия месец... Частите си ги купувам от Chainreaction или Горгоната във ВТ ми ги намират, цял групсет ХТ и дъно :D :beer:
Аватар
todorganch3v
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 28, 2016 1:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Xares » Пет Юли 27, 2018 9:42 am

Здравейте Колеги да изтупаме малко праха от темата. Мойте впечетления от Shockblaze като марка и изцяло от МаксКом. На скоро ми попадна Shockblaze Skin елит да кажем че за частите който получих платих доста добра цена, но до тук от тук нататък само греди. Единственото нещо слава богу от Sprint/shockblaze e рамката та с нея следните проблеми.

1. Явно дефектна заварка която след 2-3 карания се отвори на задния триъгълник, не голяма болка поправимо е, но при желанието ми да си закупя резврна част Заден триъгълник получих тотален отказ та там още се разправяме.
2. Рамката е трагична знам че ползват платформата на Астро и окачването имитира това на Мондрейкър само, че съм сигурен че е много далече от това на испанците на возия, скъпо за поддръжка около 12-14 лагера има, за педалиране що годе става, надолу е една идея по добре от твърдак, като го сравнявам с Хорст линк-а на NS Soda Fr и Маестрото на Giant, еми зле е. Може би на Мондрейкър работи по добре не ми е попадало до сега да го карам. Колелото е с приличен шок Fox cdt factory който се опитва да компенсира колкото може ама дървото с ие дърво.
3. Като се понамокри рамката почва едно скърцотене едни шумове става страшно.

С две думи голямо разочерование. Макском слаба оценка и за обслужване и за продукт няма да си купя нищо повече от вас ако изобщо четете тук. И не бих препоръчал вашите продукти на никой.

Четох добри коментари в началото за този тип окачване, но определено не бих си го купил пак. Та сега ще се кара докато не се разпадне дървената рамка и ще търся някакъв реплейсмънт например Radon Slide, Swoop, Cube, че дори бих пробвал и драг Swoop, доста ми харесва и се усеща доста по добре.

Преди време Рам имаха идея да ползват тази платформа. Явно са осъзнали грешката с и и колелото така и не видя бял свят. Браво за решението.

И ако някой иска да си купи колело от марките Sprint или Shockblaze с пълно окачване имам да кажа само едно. БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧЕ ОТ ТЕЗИ БОКЛУЦИ.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hitar_potar » Пет Юли 27, 2018 10:55 am

Xares написа:...

Окачването на Мондрекър по спомен каралите го го описваха като по-твърдо возещо, по-рейсърско. Колкото и да е имитиращо това на Астро (и съответно на Скина), сигурно пак е по-твърдо, та 1 тунинг на шока би могъл да помогне поне малко. За качеството на рамката няма да коментирам - то достатъчно хора мърморят вече. Из Русе се разхожда 1 пич с такова, байка винаги е излъскан и поддържан на вид, ама не го познавам човека, та не знам доволен ли е.
Относно смяна на рамката: за Радон Слайд няма да имаш проблеми със стандартите, сравнено със Скина (размер курбел, задна главина). Предполагам имаш 160-мм вилка отпред - би се вързала идеално на Слайд 150 или Слайд 160 (от 160-ката има и карбонова версия). Имай впредвид обаче, че Радон Swoop е страхотна рамка, но 1) тзад е за 12х148мм главина (няколко фирми предлагат преходници, за да си направиш 12х142мм главината на бууст 12х148, но не знам доколко е кадърен тоя вариант) и 2) евентуалната ти 160-мм вилка ще малее отпред на Swoop-а, който е със 170мм отзад и му трябва пак толкова вилка, ако не и 180-ка. :) Иначе е страхотна рамка с приятни настройки на геометрията и е животно надолу - прочети ревюто в Пинкбайк. :)
Кюбовете поне засега не ги намирам като рамки само - това поне за новите модели, които на мен са ми интересни. Отделна, че са само 2 май поне в момента - 140-мм ходова трейл-машинка и 190-мм ходов пакр-байк (модерното наименование на фрирайд-дзвер). Драг Swoop няма да го коментирам - веднъж, че не ми харесва като дизайн (нещо пропорциите не ми се връзват), отделно, че единственото българско за мен е Пулс!!! което пък ме навежда на мисълта, че рамка Пулс РС би ти се навързала, само вилката пак би била малко малка.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Xares » Пет Юли 27, 2018 12:24 pm

за окачването трябва да пробвам разни настройки.

Иначе за Swoop си мислих 175 26" който е с 12х142 отзад в момента е на много приятната цена от 300Е в един немски сайт. Но препдпочитам 27.5. Отпред съм с Фокс 36ца която става и за 2та размера капли.

За момента ги чакам да кажат ще намерят ли нов триъгълник или не, ако не намерят ще им я закача нарязана пред магазина рамката. Иначе други проблеим по нея развиват се кобилиците лесно пивота също от вибрациите. Водачите на жилата са трагични. Може би едиственото хубаво нещо е че изглежда добре на око Рамката, но до там.


Колкото до Пулс да определено правят страхотно впечатление и според мен трябва да се учат останалите Бг марки от тях.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Чет Сеп 26, 2019 11:10 am

Дали има някой, който има счупена рамка и би ми продал тези болтове ? :beer: Или да ми дадете съвет за читав стругар за София.
Благодаря предварително.
Прикачени файлове
58e51688d5015ddf139d35f76f5e79e7.jpg
58e51688d5015ddf139d35f76f5e79e7.jpg (114.26 KiB) Прегледано 3755 пъти
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта