Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Пон Май 30, 2016 9:44 pm

Ако очакваш да е като Evolutiona забрави, при него направо си се заключва. При Performance и Factory серията е различно. Окачването се сгъва, но си имаш ефективно педалиране. Свали си седалката и докато подскачаш мини през настройките и ще усетиш, че разлика има.

Ако го сгъваш и си прави целият ход лесно, това вече е друга работа и ти трабват спейсърите за въздушната камера.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Вто Май 31, 2016 7:40 am

halfdone написа:Ако очакваш да е като Evolutiona забрави, при него направо си се заключва. При Performance и Factory серията е различно. Окачването се сгъва, но си имаш ефективно педалиране. Свали си седалката и докато подскачаш мини през настройките и ще усетиш, че разлика има.

Ако го сгъваш и си прави целият ход лесно, това вече е друга работа и ти трабват спейсърите за въздушната камера.


хмм интересно. Предположих, че Evolution-a е по-ниския клас. ОК набързо можеш ли да ми обясниш прилики/разлики м/у Evolution и Factory/Performance? И да лесно го сгъвам май, като се има в предвид, че уж съм го напомпал яко (250psi) и SAG-a му е по таблицата
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Вто Май 31, 2016 7:49 am

Alpina написа:Здравей bladeyav,

Къде я гледаш тази таблица?
Аз съм горе долу толкова и мисля че бях напомпал шока до около 200 и усещах разлика между Climb и Trail. При Climb почти няма сгъване при педалиране.
Имам предвид, че за шока намерих единствено инструкции колко да се помпа спрямо SAG-a, а спрямо килограмите. Предполагам е заради разликата в окачванията и че едва ли може да се дадат някакви унивесални стойности.

Все още не съм пробвал Descend и как се усеща разликата в планината, защото не съм имал време за такова каране, а и сега е обратно при тях :V: но в "паркови" условия се клати значително повече при педалиране.

Възможно ли е просто да е прекалено напомпан, макар че е странно да казваш че е "доста мек"? Колко ти е SAG-a, като седнеш внимателно в позиция за каране, стъпил на педалите?
Колко си напомпал и вилката?


Имах в предвид, че SAG-a съм го нагласил по таблицата(16мм за моя модел). Но тя е по размер(вид) на шока, а не по килограми. Вилката вече е по кг и съм я нагласил спрямо мойте кг на 90psi, както е в таблицата.
трябва да си направим с теб една "паркова' среща да пием по бира, две и да ги сравним двете машини :beer:
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Май 31, 2016 12:16 pm

Може направо едно Локорско или подобен маршрут, но като си получа обратно моето.
Инак сега като се загледах - твоето е Elite 2013 размер М, нали?
Ако да - току що ми направи впечатление, че колчето за седалката ти май е от модела 2012, а не 2013. :dontknow:


halfdone написа:Ако го сгъваш и си прави целият ход лесно, това вече е друга работа и ти трабват спейсърите за въздушната камера.


Мерси за това инфо, нямах идея че има и такива настройки! :)
За тези ли става въпрос: http://service.foxracingshox.com/consum ... erProc.htm
Питането ми е чисто информативно. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Вто Май 31, 2016 12:43 pm

Alpina написа:Може направо едно Локорско или подобен маршрут, но като си получа обратно моето.
Инак сега като се загледах - твоето е Elite 2013 размер М, нали?
Ако да - току що ми направи впечатление, че колчето за седалката ти май е от модела 2012, а не 2013. :dontknow:


Да М р-р е. Колчето го смених още в магазина. Не го исках това със жилото, че не работеше както трябва.
Казваш да си го получиш обратно.....какво му е, къде си го пратил?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Май 31, 2016 3:15 pm

Ще споделя повече, като имам отговор от тях.
Инак тъй като е купено онлайн, трябваше да го пратя обратно в Пловдив, за да прегледат случая.
За сега съм със смесени чувства - едновременно много му се, но

За момента обаче ще споделя съм мега недоволен от куриера, с който работят - Европът.
Първо ме накараха да побързам с опаковането, за да го вземели още в четвъртък. Обадиха се да сляза - след 10 мин пристигнаха с комби. :D
Ясно беше, че кашона няма да се събере "почакайте да се обадя за колегата с микробуса (става въпрос за някъде към обяд), до 10-15 мин сигурно ще е тук.
Добре че не чаках, ами си се прибрах, защото започна да вали - обадиха се да кажат, че буса ще може да мине късно след обяд. Към 17:00 звъннаха, че щели да минат на следващия ден до обяд.
В петък им звъннах към 14:00 - "ами той колегата сигурно е забравил", ще му кажем да мине.
Обадиха се към 18:30, че били пред блока - дали съм бил там...
Така вместо да го приберат в четвъртък и в петък да е в Пловдив, е пристигнало в... понеделник...

Докато пишех съобщението реших да проверя товарителницата, за да видя кога е получено в Пловдив - на сайта пише че няма никаква информация за нея.
Обадих се на централния им телефон - не могат да открият такава, казаха че ще се обадят обратно - звънят след 10 мин "ами не можем да я открием - можете ли да се свържете с офиса, в който сте направили заявката".
Дадоха ми същия номер, на който бях звънял миналата седмица - изключен. Звънях няколко пъти - все изключен... Накрая ми вдига един полу-заспал глас, който се сети за коя пратка става въпрос.... Да, пристигнала е вчера (понеделник).

Демек - събота и неделя кой знае къде и как е лашкано и съхранявано. Да не кажа как се нервирах от това, че не могат да ми кажат къде е пратката и изобщо има ли такава, а като телефона в офиса им даваше "абонатът е изключил телефона, или е извън обхват" побеснях и само и единствено че един куп хора ме чакаха да свърша нещо в работата, ме задържа да им звъня докато не си включат телефона, а не да тръгна към офиса им...

Та ако на някой му се наложи да прати колело обратно - по-добре да търси други варианти, от колкото нерви с тези куриери. За по едно време беше "ама вие сигурни ли сте че сте го дали на наш куриер"...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Сря Юни 01, 2016 5:57 am

лелеее приятелю същински ужас!!!! Тия с брадвата да ги погалиш..... Трябваше да си го купиш директно от Максбайк на Каблешков. Преди около месец го имаше твоето там...малко преди да пусна тази тема...впрочем точно заради въпросния байк, който видях в магазина тогава за пръв път я пуснах. Моето от там си го взех.

ПС: на сайта им съм кореспондирал с тяхна служителка и тя ми бе казала. че работят със Спиди, а не с ти тиквеници
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Sartor » Сря Юни 01, 2016 8:26 am

Честно казано за този куриер за пръв път чувам. Все пак за такава немърлива услуга, заслужава да подадеш сигнал в комисията за защита на потребителя - силно ти препоръчвам.

Ще се радвам да споделиш за развитието на решението по проблема (както и самия проблем) с колелото като има развитие. :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Сря Юни 01, 2016 8:40 am

Alpina написа:Мерси за това инфо, нямах идея че има и такива настройки! :)
За тези ли става въпрос: http://service.foxracingshox.com/consum ... erProc.htm
Питането ми е чисто информативно. :)


Да, за тези. :agree:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Bace_kz » Сря Юни 01, 2016 10:37 pm

Някой случайно да не го кефи Skin Elite 2013 M размер, да го отървавам бързо от мъките :D
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Чет Юни 02, 2016 6:48 am

Момци последно има ли някакъв "евентуален" проблем с шока по описания по-горе случай или просто тази серия FACTORY така си работи. Чудя се дали да ходя до магазина да го гледат (въпреки че не останах с впечатление, че са наясно с ендуро байковете, настройките им, кое как работи и прочие) Във тази връзка къде мога да отида да ми покажат и/или настроят окачването, кой в Сф си е спечелил славата на разбирач в областа, да ми пообясни някой неща. В нета гледам и чета доста....но от първа ръка е най-добре


Bace_kz написа:Някой случайно да не го кефи Skin Elite 2013 M размер, да го отървавам бързо от мъките :D


ПС: питай в магазина на Максбайк. Въпреки че го нямаше размера в сайта на SB в магазина беше наличен, когато го купих
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот xargs » Чет Юни 02, 2016 8:32 am

Зависи в кой район си - но може да идеш в Младосткия байкцентър, при Джестър (Красно Село), или при Цуцо (Хладилника)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Чет Юни 02, 2016 8:45 am

Нищо не пречи някой да го погледне на живо. Може да отскочиш до Allmountain при Цуцо.
Evolution-а е най-ниският клас да, а Factory най-високият. Разликата им е в Boost Valve технологията, Кашима покритието и Trail настройките.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Чет Юни 02, 2016 9:34 am

halfdone написа:Нищо не пречи някой да го погледне на живо. Може да отскочиш до Allmountain при Цуцо.
Evolution-а е най-ниският клас да, а Factory най-високият. Разликата им е в Boost Valve технологията, Кашима покритието и Trail настройките.


За Цуцо се досетих, но за съжаление той не бачка вече в магазина, само го държи. Едни др пичове се сменят там, но не знам до колко са в час с тия байкове
Относно шока така и предполагах, че Factory е най-високия, но защо не усещам никаква разлика в компресията колкото и да ги превкл. различните режими ?
На Evo-то на момчето с TRACE ELITE-a разликата беше осезаема дори само при натискане на място, без да го карам
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2016 11:31 am

Alpina написа:Ще споделя повече, като имам отговор от тях.


И така...
на 21-ви май съвсем случайно се загледах в касетата и видях, че е 1050. Нямам идея как не бях обърнал внимание преди това, но колелото трябваше да е 1х11, а не 1х10 - тоест с 1195.
Една от причините може би е, че от както го бях получил така и нямах възможност да го изкарам в планината. Както и да е.

Тъй като първият работен ден беше 25-и - звъннах тогава и казаха че ще се обадят отново. Върнаха отговор, че трябва да им го пратя обратно - в Пловдив.
По-горе описах проблема с транспортната фирма - но колелото беше пратено на 27-и май.

Получих го обратно едва днес...

Междувременно - бях им звъннал на 2-ри май да проверя дали все пак е там - казаха че са го получили и го преглеждат.
Търпелив съм - май след това им звъннах на 13-и да питам какво се случва "от сервиза не са ли се обаждали - ще проверим и ще ви се обадим" - нищо.
На 16-и вече по-ядосан се обадих отново - "да, работи се по него, надяваме се да го пратим в утре (17.06). На 17-и получих съобщение че смяната на касетата налагала смяна и на wheel set-a и още го очаквали - щели да го пратят началото на следващата седмица... 20-24.06. Стана ми интересно, защото до колкото бях чел тази главина трябва да позволява 11-ка.
Не им звънях, защото сигурно щях да съм груб и днес смятах да им звънна към обяд... куриерът ги изпревари. Нямах идея че ще пристигне днес.

Огледах го - касетата очевидно е сменена, но главината и изобщо wheel set-а не. Така де - не беше и нужно да го правят.
Веригата обаче не е сменена - PC1031 вместо PC1170. :banghead:


Сега въпросът ми е, понеже не съм много в час с тези компоненти - OK ли е да се кара с PC1031 или трябва 11(XX) верига?
Не съм сигурен дали не идва и малко къса.


Колелото също така пукаше доста неприятно - още не съм го карал, за да видя дали този проблем е решен.
Като цяло още съм на мнение, че си заслужава покупката от всякъде, но се постараха да оставят доста горчив опит като име.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот psixopat » Пон Юни 27, 2016 12:15 pm

Няма как да караш 11-ка касета с верига за 10 скорости, каквато е PC1031. :agree: Трябва ти верига за 11 скорости, защото тя е по-тясна.Изобщо как са сложили тая верига за 10 скорости на касетата за 11 се чудя.
Казваш, че са сменили касетата, това значи че трябва да са сменили и храпа на касетата и да са сложили xd drive body ?!
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Пон Юни 27, 2016 12:33 pm

всъщност ще работи с 10 скоростна верига ( изпробвано е ) но няма да е много гладко превключването ,така както трябва да бъде .. относно хъба - може да са сложили касета за шимански хъб ,примерно 1170
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Пон Юни 27, 2016 1:36 pm

Мерси за информацията! https://www.dropbox.com/s/1byhl1xokfqtr ... 6.jpg?dl=0
За разлика от предишната, на която си беше отбелязан модела (то покрай това забелязах разликата), на тази не виждам да е посочен:
https://www.dropbox.com/s/oscskypqc2ngo ... 5.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/vvs82x41ri6js ... 3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1byhl1xokfqtr ... 6.jpg?dl=0

Но до колкото се ориентирам по цвета ѝ, както и че на сайта тя също няма надпис за модела, а останалите имат - май са я "уцелили".

Направих едно бързо кръгче в квартала, поне да видя дали има следи от пукането - такова няма, за сега. :D

Относно веригата - не усетих някакви проблеми при превключването и може би ще преглътна разликата, като вероятно ще си взема http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... prod122544
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот todor_todorov » Вто Юни 28, 2016 8:39 am

Добре де...
Вземаш си ново колело! Наливаш една шапка пари! Как така ще се примиряваш за нещо за което УЖ си платил а не го получаваш?
Обаждай им се, връщай го, тормози ги!
Може и да няма проблем да караш с тази верига но не е там въпроса. :dontknow:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 10:31 am

Единствената причина да го направя е, че така трябва и трябва да се научат.
Инак понякога разправията отнема толкова време, че не си заслужава парите. ;)

Ще им пиша след малко.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот icog » Вто Юни 28, 2016 10:33 am

И да им го върне за още месец. Обслужване БГ.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 10:51 am

А да бе - ще им го връщам...
Нали така ще пропусна Перпендикулярната :D
Пратих им сдържано-гневен имейл. Да видим.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hellp » Вто Юни 28, 2016 12:34 pm

Що мейл, пиши си направо през сайта им с Денито :D Приятно момиченце е. При мен единственото разминаване с описанието се оказа шарката на вилката. Пратих кода на RockShox да проверят годината, оказа се 2011 г. После видях, че е dual air. Като цяло съм доволен от фирмата. Обезвъздушиха ми спирачката, надявам се през остатъка от от срока на гаранцията да продължат да ми ги обезвъздушават при нужда (според гаранцията не се приема за проблем единствено износването на накладките).
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 12:45 pm

Защото на сайта е оставен следния имейл за рекламации: [email protected]
Първия път се свързах с тях по телефона и разговарях с нея. Информира ме обаче, че "рекламациите се поемат от друго звено и обикновенно те директно се свързват с клиента", като това донякъде може би е довело до закъснението.
За това сега реших да процедирам по този начин. Така имам кореспонденцията и ми отнема по-малко време.

Също така - не искам да си го изкарам на нея, а на тези които са по-отговорни за това 2 пъти да не мога да получа пълната спецификация. :D
До колкото знам тя се занимава с продажбите, а в това отношение всичко беше точно, даже повече от точно, защото ми го беше запазила седмица преди да го платя.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 28, 2016 12:50 pm

Сложи 11-ка верига за ПВ-то да ти е мирна главата :D И вземи няколко резервни звена.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 1:46 pm

Pr3d4t0R написа:И вземи няколко резервни звена.

Страх ме е да попитам защо. :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 28, 2016 2:37 pm

Ако съм видял правилно си с 1х11 - ако ти се наложи да скъсиш веригата е много вероятно да не можеш да превключиш на най-големия венец отзад, тъй като дерейльора се опъва твърде много. От опит говоря :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 2:59 pm

Сега разбрах какво имаш предвид. :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Вто Юни 28, 2016 4:24 pm

Обадиха се току що - ще пратят верига. Отново си връщам положителното мнение, защото често ми се случва да тегля късата клечка.
Наистина не е ОК колелата да имат проблема с пукането, но той поне се решава или би трябвало да се решава лесно и бързо и имайки предвид компонентите им - цената си заслужава от всякъде.

Инак видях още нещо забавно - гумите Fat Albert имат различна шарка за предна и задна... е, разбира се... при мен задната е сложена отпред, а предната отзад. :rofl:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Вто Юни 28, 2016 4:35 pm

е то това последното зависи и от посоката в която караш велосипеда .. ако го караш назад ще са ок :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта