Относно Shockblaze SKIN Elite

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Съб Юли 16, 2016 12:44 pm

Жулиш с водна шкурка размер 2000 (един лист е 50 стотинки по железариите) и следиш за премахване на грапавините. Повърхността, която си минал със шкурката ще е с огледално гладка повърхност. Задължително мокриш обилно :) При по-сериозни наранявания може да се започне с по-едра шкурка - 1000 за обиране на "мустаците" и гланциране с пак с 2000
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот hellp » Съб Юли 16, 2016 1:06 pm

Мерси! Няма да се занимавам, щом не пречи. То не е грапаво, само с нокът едвам се усеща, че не е идеално гладко.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Съб Юли 16, 2016 5:36 pm

Така както обещах пиша какво стана с моя байк след посещението ми в Максбайк. Още на другия ден ми звъннаха и ми казаха, че е готово. Сменили ми всички 8 лагера на окачването. Все още не съм го карал яко от както го взех, та нямам впечатление. Човека от магазина ми показа старите лагери и някой от тях бяха трагични меко казано....при завъртане на ръка без усилие "хрупаха" яко. Сега ще видим как ще е...,но за сметка на това ми обявиха,че не могат да ми оправят пукането в десния педал :D
ПС: въпросните хора които заварих в магазина при оставянето на байка били някакви шефове...та за това май минах толкова бързо аз :evil:
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Съб Юли 16, 2016 5:53 pm

Екстра се е получило при теб! :beer:
Друг път ако имам проблем ще отида директно в магазина (всъщност ти от него ли го взе или от сайта/онлайн).
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Нед Юли 17, 2016 9:58 am

да, нали и преди бях ти казал :)
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот borisoff » Пон Юли 18, 2016 11:00 am

Не знам на какъв принцип избират кое къде да ремонтират, но аз моето го купих онлайн и за ремонта отиде до Пловдив и все още го чакам, вече минаха 3 седмици и влезе в 4-тата, казаха уж че тази седмица ще е готово. Не мога да проумея как така заради едни лагери ме бавят цял месец, по телефона обясниха, че били изпратили много колела наведнъж към Пловдив и затова така станало, но аз парите съм ги дал преди месец и колелото съм го карал 1 ден... Повече от тази фирма нищо няма да купя и никой не съветвам да купува от там.
borisoff
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 11, 2013 5:22 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот badzanga » Пон Юли 18, 2016 11:19 am

ХМММ Чудех между Шокблейз и Кюб ,но след изписаното тук май ще е Кюб :idea:
badzanga
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 1:45 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пон Юли 18, 2016 5:35 pm

Колеги, преди няколко дни писах в тази тема за един паднал болт и разхлабени такива на задните уши, които държат проходната ос. Преди около час получих и отговор от SB.
Цитирам: "Мога ли да Ви помоля да приготвите велосипеда, добре да го опаковате и да го изпратите при нас в Сервиза за наша сметка с Европът. Тъй като ни сигнализирахте, че единия от елемените е разхлабен, е добре да проверим всички." Предполагам, че става въпрос за посочения в сайта адрес в Пловдив :dontknow:
Отношение на високо ниво :) Да видим дали и аз ще се наредя на опашката с чакащите по един месец :rofl: :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот sakrayaami » Пон Юли 18, 2016 5:37 pm

borisoff написа:Не знам на какъв принцип избират кое къде да ремонтират, но аз моето го купих онлайн и за ремонта отиде до Пловдив и все още го чакам, вече минаха 3 седмици и влезе в 4-тата, казаха уж че тази седмица ще е готово. Не мога да проумея как така заради едни лагери ме бавят цял месец, по телефона обясниха, че били изпратили много колела наведнъж към Пловдив и затова така станало, но аз парите съм ги дал преди месец и колелото съм го карал 1 ден... Повече от тази фирма нищо няма да купя и никой не съветвам да купува от там.


Колега,

Имай на предвид, че според закона за защита на потребителите, рекламацията трябва да бъде изпълнена в срок от 1 месец!
Ако това условие не е изпълнено имаш правото да си поискаш парите обратно, или поне да ги притиснеш, с това че нарушават твоите права както и закона!
sakrayaami
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 11:40 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот lastborn » Вто Юли 19, 2016 10:49 pm

Незнам дали е офтопик ама да се защитя от злоради байкъри :evil:
Поръчвам си раничка кемълбек от bikesport.bg в неделя 10.7 естествено не се работи тогава и въпросната поръчка се обработва на следващия ден (попринцип?). Да ама не .... вторник получавам имеил "2016-07-12 22:37:54 1: Приета поръчка". До тук добре ама го няма потвърждението по телефона ?! 19.7 още чакам обаждане по телефона и евентуално куриер да пристигне с пратката ми (тия евро път май бая бачкат ?). И в завършек да си знаете ... по телефона няма оправяне :) два дни звъня по 10-12 пъти от от 10 до 6 и никой не вдига тоя телефон ....
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alpina » Сря Юли 20, 2016 5:21 pm

По-рано днес получих имейл - връща ми вярата в тях.

Макском ЕООД

Относно: Официално съобщение за сервизно обслужване на съспеншън модели велосипеди SHOCKBLAZE.

Здравейте Г-н Найденов,
Първо бихме искали да ви благодарим за избора ви и покупката на велосипед SHOCKBLAZE.
Вие сте закупили, чрез нашия електронен магазин велосипед SHOCKBLAZE ******

С настоящото писмо, бихме искали да ви информираме, че при асемблирането на една партида съспеншън велосипеди, ние сме направили пропуск, а именно:
При асемблиране/съединяване на предната към задната част на рамката, ние не сме поставили компонент(лепило), който възпрепятства развиването на свързващите болтове.

Това води до бързо разхлабване на тези болтове и съответно луфт в свързващото звено на рамката. В този случай, при използване на велосипеда, се чува несвойствен шум (скърцане), който е породен именно от този луфт във връзките.
С цел остраняване на този дефект, ние се ангажираме да направим пълно сервизно обслужване на вашия велосипед (абсолютно безплатно за вас) в накой от нашите два сервиза – съответно в гр. София и гр. Пловдив.
Наш служител ще се свърже с вас, за да организира приемането и съответно доставката с куриер на вашия велосипед до наш сервиз. Разбира се вие може да предоставите и директно, на место вашия велосипед в някой от тези сервизи.
Бихме искали да ви информираме, че остраняването на този дефект е наш ангажимент, напълно безплатен за вас (в т.ч. и всички транспортни разходи) и НЕ препоръчваме да се извършва в сервиз различен от горепосочените. Ние се ангажираме да направим пълна диагностика на велосипеда, да извършим необходимите действия, да подменим дефектирали в резултат на този луфт компоненти(ако има такива) и да ви изпратим велосипеда готов за използване. Ние се ангажираме да сервизираме вашия велосипед в рамките на 3 (три) работни дни.

Моля да ни извините за създаденото неудобство.

Използваме момента да ви благодарим още веднъж, както и да ви пожелаем страхотни изживявания и наслада от използването на велосипеди с бранда SHOCKBLAZE.

Забележка: Моля да се отчете факта, че цитираните по-горе 3(три) работни дни се отнасят за реалното сервизиране на велосипеда и не включват времето за доставка до нашите сервизи. Обикновенно доставката отнема 2 (два) дни във всяка посока, тоест общото време(доставка – сервизиране –доставка) се очаква да бъде 7(седем) дни;


Ще го следя тия дни, защото нямам време да го пращам/оставям където и да е преди края на другата седмица, а го чака каране. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Юли 20, 2016 8:01 pm

Забравили са да сложат син локтайт (или алтернатива). Браво за реакцията им.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Юли 21, 2016 12:14 am

Някой позволявал ли си е да кара модела SКIN близо до границата на възможностите, които дава колелото? Здрава ли е рамката? Примерно може ли да бъде сравнен с вече доказания RAM AM One, който беше и в същия ценови клас - 2200-2600 лв. доколкото си спомням? На моето колело все още не съм му сгъвал окачването на 100%, но понеже ми е първо с мека рамка, нямам смелост да крам бързо по камъните и да скачам от повече от 40-50см височина. Реално не го знам колко може да издържи на "блъскане". Вилката на моето е Pike RC, шокът е Monarch RL, ходът си е 160мм
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот windv » Чет Юли 21, 2016 10:08 am

@Kobeto

с карането, което описваш, няма да повредиш рамката:) Давай смело и отделяй повече мисли за това дали ти си способен, не толкова рамката.
Колела с 160мм би трябвало да издържат голямо гърбене. Същата рамка, но от друг производител, съм виждал да се щави по DH трасета и скокове с 180 вилка много грубо, и всичко ѝ е наред...засега. Ако карах такава рамка, аз също щях да ѝ сложа 180 вилка и да карам спокойно.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Чет Юли 21, 2016 10:52 am

windv написа: Ако карах такава рамка, аз също щях да ѝ сложа 180 вилка и да карам спокойно.

180 ще ми е много, пък и все още нямам скил за толкова :lol: Както казва момиченцето в рекламата: "Още не си готов" хаха Но със сигурност карането ми ще се промени при мисълта, че рамката е корава. Преди това карах твърдак и ... сещаш се как е
Между другото, видях Драг C1 със сменена вилка на DH трасе - издържа
А сега гледам, че цените на SB Skin (всички разновидности) са на съвсем други цени по други сайтове - доста нагоре. Конкретният модел, за който е отворена темата, е 6888 лева в един сайт
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Alexi » Чет Юли 21, 2016 11:00 am

това са цени които стоят от преди 3-4 години ,вероятно нямат и налични бройки
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Чет Юли 21, 2016 8:30 pm

Здравейте колеги! Поредните 2 питания:
1. Днес си взех ето тaзи помпа за шокове/вилки :
https://www.google.bg/search?q=zefal+fo ... lx6DJ9M%3A
Обаче нещо не се получва помпането на вилката, нито меренето на налягането в патрона. Навивам накрайника до край...и нищо...нито мери, нито помпа (само при помпане вдигам налягането в маркучето). Зашо така, какво не правя както трябва. Накрайника на вилката е като авто винтил

2. Натиснах игличката на винтила и заедно с въздуха ме изпръска и масло, мътно, светло зелено, като боза и то никак не малко :dontknow: Гледал съм клипа на изпускане на въздух от патрона на такъв FOX и нямаше и грам масло. Защо така при мен?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот spirov92 » Чет Юли 21, 2016 9:00 pm

При шок помпите има два често срещани проблема – да изпуска въздух при закачене и откачане (понеже натиска игличката преди да е уплътнило добре) и да не може да отчете налягането, понеже и напълно завита не достига игличката на вентила. Затова някои шок помпи имат втора врътка, с която вкарваш частта, която натиска вентила. Аз си купих ей такава от AllMountain (Цуцо): http://www.ebay.co.uk/itm/Beto-SP-002AG ... 1731783488
По втория въпрос, във въздушната камера обикновено се сипват няколко милилитра масло. Ако вентила на вилката ти е отдолу, трябва да я помпаш при обърнато колело, иначе може да ти опръска диска. С други думи – не се притеснявай, нормално е. :)
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот uBaH » Пет Юли 22, 2016 5:32 am

Тия помпи на Zefal, явно всички са дефектни - viewtopic.php?f=4&t=135122&p=918516&hilit=+Zefal#p918516
Ние все още си я ползваме, но си изглежда грозно ;)
Предполагам, че и ти като мен изобщо не си могъл да вкараш въздух в патрона, заради накрайника на помпата. Иначе манометъра си работи.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Юли 22, 2016 9:48 am

Пристигна ми колелото. Пратих го във вторник сутринта. Много бърза реакция. От връзките на окачването има избила гъста зелена смазка - предполагам грес. Покрай предната и задната главина също са мазали. Бях обезмаслил и излъскал веригата, ама гледам, че са се погрижили за нея, че и за предния и задния дерайльор. Гумите напомпани. Надявам се, че са разглобявали и са слагали лепило по винтовете. Дано да са наясно и със състоянието на лагерите по връзките на окачването. Само не разбрах защо са ми свалили седалката, завъртели са кормилото надолу и съответно командите и лостовете на спирачките :(!: Както и да е. От мен се очаква само карането
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот bladeyav » Пет Юли 22, 2016 10:33 am

Да точно както си го описал др другата тема. Странно...много странно, а уж не е "куча" марка. Въобще има ли такава работеща от тази марка?
bladeyav
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 7:02 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Юли 22, 2016 11:49 am

Alpina, преди малко и аз получих същия мейл от Макском ЕООД. :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Пет Юли 22, 2016 8:27 pm

Здравейте , и аз си купих Skin elite 2013 , тъй като никога не съм карал колело с двойно окачване , искам да попитам нормално ли е като сгъвам задния шок , а той е Fox factory float ctd , да омаслява стеншъна , докъдето е сгъвал .
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Пет Юли 22, 2016 9:08 pm

Да, нормално е да омаслява леко
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Юли 22, 2016 11:05 pm

Въобще не е нормално да омаслява. Нормално е след като се сложи силиконов спрей да има следи от него при работата на шока - масло не е нормално да изпуска. Опиши по-подробно какво се случва?
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Пет Юли 22, 2016 11:32 pm

Значи колелото е чисто ново , докараха ми го с куриер тази вечер още не е и карано , просто като го натисна на място , до там докъдето се е сгънал шока седи мазно по стеншъна , не е много ,съвсем тънък филм , както ти казваш точно като от силиконов спрей , ама не знам дали са го пръскали със спрей , преди да ми го пратят .
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Съб Юли 23, 2016 6:13 am

Щом е чисто ново може, както и след всяка сервизация да омаслява леко. Но това трябва да е само първите 1-2 карания.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот Kobeto » Съб Юли 23, 2016 8:10 am

Като казвам, че е нормално, имам в предвид това омазняване, което стеншънът си взима от мазния прахоуловител - много тънък лъскав филм. Зависи кой какво разбира под омазняване. Мога да ви направя снимка на стеншъните на вилката след забърсване с парцал при натиск и отпускане как веднага си личи до къде е била влязла. Ако е по-мазно от това, значи вероятно има проблем.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот halfdone » Нед Юли 24, 2016 9:21 am

Аз говоря за шока, а за вилка вече не съм сигурен, че такова нещо е нормално :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Относно Shockblaze SKIN Elite

Мнениеот zumbaio » Нед Юли 24, 2016 9:35 am

Вече няма омасляване , явно е било само при първите няколко сгъвания , след като го избърсах с парцал , при следващите сгъвания , вече няма абсолютно никакво омасляване
zumbaio
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 11:43 am

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 113 госта